Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka + objektív na fotenie lesnej zveri

crevo
crevo 2015-06-23 18:32:47+02
Dobrý deň prajem . Neviem sám vykorčulovať z môjho problému, tak som si prišiel pre radu sem k skúseným pánom fotografom . Takže o čo ide . Mojou zálubou je fotenie prírody a HLAVNE lesnej zveri. Táto záluba ma chytila pri mojom prvom foťáku fujifilm ( velmi starý čo neodfotil nič poriadne ) a drží ma až do dnes, no už asi 2 a pol roka fotím s nikon coolpix l820 bol som s ním velmi spokojný ale začínam pociťovať že tá kvalita fotiek môže byť aj lepšia a tak prišla myšlienka kúpi lepšieho fotoaparátu. Môj rozpočet je 600 až 650 eur . A tu je zásadný problém ktorý neviem vyriešiť rozmýšlam nad zrkadlovkou + objektív čisto nové ale za tú cenu to nebude asi velká výhra alebo mám kúpiť niečo z bazáru ale má to svoje riziká . Bojím sa toho že by som mohol kúpiť totálnu blbosť a peniaze by vyšli na zmar , preto by som vás poprosil o radu KTORÝ fotoaparát a aký objektív a či nový alebo z bazáru by som mal kúpiť . Ďakujem vám krásne za váš čas a rady lebo už si neviem sám pomôcť .
 
DrAcula
2015-06-24 16:10:01+02
príspevok od: crevo
Keď hovoríte o tom Tamrone normálne začínam uvažovať nad canonom , Hovoríte že to je dobrý objektív . ste mi vložili chrobáka do hlavy. Canon 7d si nemôžem dovoliť ani bazárovanú , ale čo tak napríklad k tomu tamronu toto ? http://foto.bazos.sk/inzerat/50897966/Canon-EOS-650D--18-55-IS-II.php
Podla mna to nie je zla volba ak su uvedene udaje pravdive ... je to skoro nova zrkadlovka (nafotené cca 6000 exp.)
Osobne by som preferoval Nikon D7x00 uz len koli hornemu stavovamu displeju a 2 rollerom na nastavovanie parametrov. Ale to je ozaj len vec vkusu a ergonomie ovladania. Bazarovu D7000 teoreticky zozenies za podobnu cenu.
 
crevo
2015-06-24 19:27:33+02
Pozeral som na bazári a veru som D7x00 nenašiel za dobrú cenu :/ idem ja do toho canonu
 
DrAcula
2015-06-24 19:45:30+02
príspevok od: crevo
Pozeral som na bazári a veru som D7x00 nenašiel za dobrú cenu :/ idem ja do toho canonu
Nieco som vygooglil:
http://www.paladix.cz/bazar/index.php?from=0&btid=15&q=D7000

Urcite sa da najst aj viac. D7000 je fotak sice starsi no o triedu vyssie ako ten Canon. Ale ako som pisal aj ten Canon je tiez dobra volba ... zle neurobis.
 
crevo
2015-06-24 19:51:05+02
príspevok od: DrAcula
Nieco som vygooglil:
http://www.paladix.cz/bazar/index.php?from=0&btid=15&q=D7000

Urcite sa da najst aj viac. D7000 je fotak sice starsi no o triedu vyssie ako ten Canon. Ale ako som pisal aj ten Canon je tiez dobra volba ... zle neurobis.
To je všetko CZ, ja hladám niečo na slovensku aby osm si to mohol ísť osobne vyzdvihnúť
 
fatality
2015-06-24 20:08:42+02
príspevok od: nudike
Ten tamron je v cenovej kategorii do 300eur velmi dobrou volbou. Telo to uz je tazsie. Canon 7d je ina kategoria ako 650d ci d5xxxx od nikonu. Ak peniaze nepustia tak najlepsia moznost je ist do obchodu a poriadne si odskusat ci 5tisickovu radu ( je jedo ci to bude 5100 alebo 5300 ) ovladanie je skoro stejne alebo canon 600 az 700d a potom sa rozhodnut. Mne napriklad nikon nesadol nijak raz. Nikon je odporucanejsi na fotenie scenerii pre lepsie senzory. Canon to zase kompenzuje troska lepsim ostrenim a rychlostou. Iso maju plus minus zhodne. Skuste si pozriet aj ine objektivy oboch systemov ci budu vyhovovat vasim zamerom. Popripade porovnavacie videa na buffer a rychlost ostrenia pri jednotlivych modeloch.
canon 6xx a 7xx urcite nema lepsie ostrenie ako nikon 52xx a vyssie..takisto iso maju spomenute canony horsie nez nikon 52xx..co ma canon lepsie je velkost uchopu a tympadom aj ergonomiu..
 
crevo
2015-06-24 20:17:10+02
A už som zas dopletený ono to je riadna alchýmia
 
crevo
2015-06-24 20:20:25+02
Teraz sa tu teda otvára ďalšia otázka, čo je lepšie canon eos xxxd alebo Nikon 5x00 ? Asi chcem porovnať neporovnatelné
 
nudike
2015-06-24 20:34:33+02
To sa neda jednoznacne urcit, kedze kazdy preferuje a pozaduje nieco ine. Ako som spomenul vyssie, treba ist do prveho obchodu a chytit si ich do ruky. Najlepsie niekde kde vam na neho daju rovno aj toho tamrona nech viete do coho idete. Pre zacinajuceho je to slusny macek .ani jednou znackou chybu neurobite.
 
crevo
2015-06-24 20:36:35+02
príspevok od: nudike
To sa neda jednoznacne urcit, kedze kazdy preferuje a pozaduje nieco ine. Ako som spomenul vyssie, treba ist do prveho obchodu a chytit si ich do ruky. Najlepsie niekde kde vam na neho daju rovno aj toho tamrona nech viete do coho idete. Pre zacinajuceho je to slusny macek .ani jednou znackou chybu neurobite.
Tento komentár ma konečne upokojil Super
 
RasťoS
2015-06-24 20:49:12+02
príspevok od: crevo
Tento komentár ma konečne upokojil Super
Takže si sa pýtal, čo si máš kúpiť, aby si sa nakoniec upokojil odpoveďou, že je to vlastne jedno . Značkou chybu neurobíš, ale konkrétnym modelom môžeš. Máš veľmi biedny rozpočet a wildlife je veľmi náročná na techniku, takže treba rozmýšľať a keď už sa pýtaš aj "počúvať". Väčšina sa tu v odpovediach celkom zhodla a netuším, ako si došiel na ten Canon .
 
crevo
2015-06-24 21:10:43+02
Ja "počúvam" dobre, pozri si všetky komentáre čo som dostal a pochopíš že vybrať si je aj tak velmi ťažké keďže hociktorý canon alebo nikon v cenovej skupine akú som udal je na tom podobne . Čo hrá v prospech toho že som sa nakloni k tomu canonu je ponuka objektívu ktorú som dostal za super cenu ten Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD Canon dosť som si o ňom prečítal a naozaj ma zaujal . Informácii ktoré som prečítal o všetkých spomenutých modeloch je neúrekom, všetko som zvážil už len skočím do obchodu a chytím si to do ruky aby som vedel ako to bude sedieť v ruke
 
RasťoS
2015-06-24 21:27:54+02
príspevok od: crevo
Ja "počúvam" dobre, pozri si všetky komentáre čo som dostal a pochopíš že vybrať si je aj tak velmi ťažké keďže hociktorý canon alebo nikon v cenovej skupine akú som udal je na tom podobne . Čo hrá v prospech toho že som sa nakloni k tomu canonu je ponuka objektívu ktorú som dostal za super cenu ten Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD Canon dosť som si o ňom prečítal a naozaj ma zaujal . Informácii ktoré som prečítal o všetkých spomenutých modeloch je neúrekom, všetko som zvážil už len skočím do obchodu a chytím si to do ruky aby som vedel ako to bude sedieť v ruke
No a ja (a niesom sám) tvrdím, že na tom podobne niesu. Keď odfotíš zver v šere a pozrieš sa, čo si cvakol, čo bude pre teba dôležitejšie? To, že že fotka vyzerá dobre, alebo to, že foťák s ktorím si ju cvakol má dobrú ergonómiu. Alebo vieš čo? Choď do toho Canonu .
 
crevo
2015-06-24 21:33:17+02
Pýtal som sa ktorý je lepší Nikon bla bla bla alebo canon bla bla bla,, bolo mi povedané že to máš v cenovej hladine v podstate jedno ja si rád vypočujem teba čo mi odporučíš osobne ja som za každú radu ,, ide o vela prachov na ktoré som dlho sporil
 
blahoslav J B Art
2015-06-24 22:03:18+02
príspevok od: RasťoS
No a ja (a niesom sám) tvrdím, že na tom podobne niesu. Keď odfotíš zver v šere a pozrieš sa, čo si cvakol, čo bude pre teba dôležitejšie? To, že že fotka vyzerá dobre, alebo to, že foťák s ktorím si ju cvakol má dobrú ergonómiu. Alebo vieš čo? Choď do toho Canonu .
fotit treba hlavne v dobrom svetle a nie v sere ... ved fotografi si zelaju navzajom dobre svetlo, nie dobre sero ... dobre svetlo je dolezitejsie, ako Kanon ci Nicon
 
RasťoS
2015-06-24 22:16:07+02
príspevok od: blahoslav J B Art
fotit treba hlavne v dobrom svetle a nie v sere ... ved fotografi si zelaju navzajom dobre svetlo, nie dobre sero ... dobre svetlo je dolezitejsie, ako Kanon ci Nicon
Želať si môžme, len tie zvery o tom nevedia .
 
fatality
2015-06-25 00:18:35+02
príspevok od: crevo
Ja "počúvam" dobre, pozri si všetky komentáre čo som dostal a pochopíš že vybrať si je aj tak velmi ťažké keďže hociktorý canon alebo nikon v cenovej skupine akú som udal je na tom podobne . Čo hrá v prospech toho že som sa nakloni k tomu canonu je ponuka objektívu ktorú som dostal za super cenu ten Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD Canon dosť som si o ňom prečítal a naozaj ma zaujal . Informácii ktoré som prečítal o všetkých spomenutých modeloch je neúrekom, všetko som zvážil už len skočím do obchodu a chytím si to do ruky aby som vedel ako to bude sedieť v ruke
podobne na tom urcite niesu:
eos 700d+jazdeny tamron bez zaruky=650€=horsie ostrenie,horsi vystup,lepsia ergonomia..
d5200+novy tamron=700€=lepsie ostrenie,lepsi vystup,moznost priblizenia orezom,horsia ergonomia..
 
Roman Point
2015-06-25 07:30:23+02
príspevok od: fatality
podobne na tom urcite niesu:
eos 700d+jazdeny tamron bez zaruky=650€=horsie ostrenie,horsi vystup,lepsia ergonomia..
d5200+novy tamron=700€=lepsie ostrenie,lepsi vystup,moznost priblizenia orezom,horsia ergonomia..
Myslíš si naozaj že niekto kto doteraz fotil mobilom a kompaktom že rozlisi rozdiel medzi týmito dvoma fotakmi?
Ty vieš presne o čom to je a vedia to aj ostatní len to nenapisu.
Dajte chalanovi D7200ku a mne dajte 450Dcko 10ročné. Odfotime ten istý motív a pozrieme výsledok po PP. Garantujem ti že výstup z môjho 450D bude na tom lepšie. Ak sa mýlim tak ma oprav ale ja som si 100%ne istý že to bude tak ako píšem
 
Martin P
2015-06-25 08:46:44+02
príspevok od: Roman Point
Myslíš si naozaj že niekto kto doteraz fotil mobilom a kompaktom že rozlisi rozdiel medzi týmito dvoma fotakmi?
Ty vieš presne o čom to je a vedia to aj ostatní len to nenapisu.
Dajte chalanovi D7200ku a mne dajte 450Dcko 10ročné. Odfotime ten istý motív a pozrieme výsledok po PP. Garantujem ti že výstup z môjho 450D bude na tom lepšie. Ak sa mýlim tak ma oprav ale ja som si 100%ne istý že to bude tak ako píšem
mozno na zaciatku bude lepsie tvoje pp ale o pol roka a mozno skor ked sa to nauci si bude trieskat hlavu o mur ze naco kupoval apsc sumitko nedynamicke canon a radsej mal dat na tych co mu radil nikon pattisickoveho radu
viem o com hovorim a preto ze tento pan zatial nevie prisiel pre radu sem a nie na rybarsky alebo hubarsky portal
a pre vsetkych co si myslia ze je jedno ci canon alebo nikon tak to teda jedno nieje nikon je v sere a v lese jednoznacne favorit viem o com hovorim mam obidve znacky a aj rozne cenove kategorie a nikon v tomto smere vyhrava na celej ciare hlavne v dynamickom rozsahu a moznosti vytahovat kresbu z tmavych casti obrazu to je pri foteni prirody v lese a zveri v nom najdolezitejsie.
fotim casto prave v sere a v lese a farby z nikonu su fascinujuce a sum zanedbatelny.
moja rada znie - rad 5100 nikon a vyssie a tamron 70-300
a ked sa v tom najde tak si kupi ff starsiu d600 a blahom z kvality sa rozplynie od stastia.
viem o com hovorim lebo to viem doma fyzicky porovnat.
 
Roman Point
2015-06-25 09:24:40+02
príspevok od: Martin P
mozno na zaciatku bude lepsie tvoje pp ale o pol roka a mozno skor ked sa to nauci si bude trieskat hlavu o mur ze naco kupoval apsc sumitko nedynamicke canon a radsej mal dat na tych co mu radil nikon pattisickoveho radu
viem o com hovorim a preto ze tento pan zatial nevie prisiel pre radu sem a nie na rybarsky alebo hubarsky portal
a pre vsetkych co si myslia ze je jedno ci canon alebo nikon tak to teda jedno nieje nikon je v sere a v lese jednoznacne favorit viem o com hovorim mam obidve znacky a aj rozne cenove kategorie a nikon v tomto smere vyhrava na celej ciare hlavne v dynamickom rozsahu a moznosti vytahovat kresbu z tmavych casti obrazu to je pri foteni prirody v lese a zveri v nom najdolezitejsie.
fotim casto prave v sere a v lese a farby z nikonu su fascinujuce a sum zanedbatelny.
moja rada znie - rad 5100 nikon a vyssie a tamron 70-300
a ked sa v tom najde tak si kupi ff starsiu d600 a blahom z kvality sa rozplynie od stastia.
viem o com hovorim lebo to viem doma fyzicky porovnat.
Že tie canon fotaky vôbec niekto kupuje mali by asi zakázať ich predaj nie?
 
crevo
2015-06-25 09:26:18+02
príspevok od: Martin P
mozno na zaciatku bude lepsie tvoje pp ale o pol roka a mozno skor ked sa to nauci si bude trieskat hlavu o mur ze naco kupoval apsc sumitko nedynamicke canon a radsej mal dat na tych co mu radil nikon pattisickoveho radu
viem o com hovorim a preto ze tento pan zatial nevie prisiel pre radu sem a nie na rybarsky alebo hubarsky portal
a pre vsetkych co si myslia ze je jedno ci canon alebo nikon tak to teda jedno nieje nikon je v sere a v lese jednoznacne favorit viem o com hovorim mam obidve znacky a aj rozne cenove kategorie a nikon v tomto smere vyhrava na celej ciare hlavne v dynamickom rozsahu a moznosti vytahovat kresbu z tmavych casti obrazu to je pri foteni prirody v lese a zveri v nom najdolezitejsie.
fotim casto prave v sere a v lese a farby z nikonu su fascinujuce a sum zanedbatelny.
moja rada znie - rad 5100 nikon a vyssie a tamron 70-300
a ked sa v tom najde tak si kupi ff starsiu d600 a blahom z kvality sa rozplynie od stastia.
viem o com hovorim lebo to viem doma fyzicky porovnat.
Teraz som dostal krásne porovnanie fotoaparátov čo by robili v akcii pri mojom hobby , ďakujem TOTO som potreboval, porovnanie v tom čo budem s nimi robiť , DAKUJEM
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()