Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka + objektív na fotenie lesnej zveri

crevo
crevo 2015-06-23 18:32:47+02
Dobrý deň prajem . Neviem sám vykorčulovať z môjho problému, tak som si prišiel pre radu sem k skúseným pánom fotografom . Takže o čo ide . Mojou zálubou je fotenie prírody a HLAVNE lesnej zveri. Táto záluba ma chytila pri mojom prvom foťáku fujifilm ( velmi starý čo neodfotil nič poriadne ) a drží ma až do dnes, no už asi 2 a pol roka fotím s nikon coolpix l820 bol som s ním velmi spokojný ale začínam pociťovať že tá kvalita fotiek môže byť aj lepšia a tak prišla myšlienka kúpi lepšieho fotoaparátu. Môj rozpočet je 600 až 650 eur . A tu je zásadný problém ktorý neviem vyriešiť rozmýšlam nad zrkadlovkou + objektív čisto nové ale za tú cenu to nebude asi velká výhra alebo mám kúpiť niečo z bazáru ale má to svoje riziká . Bojím sa toho že by som mohol kúpiť totálnu blbosť a peniaze by vyšli na zmar , preto by som vás poprosil o radu KTORÝ fotoaparát a aký objektív a či nový alebo z bazáru by som mal kúpiť . Ďakujem vám krásne za váš čas a rady lebo už si neviem sám pomôcť .
 
DrAcula
2015-06-25 10:02:08+02
príspevok od: Martin P
mozno na zaciatku bude lepsie tvoje pp ale o pol roka a mozno skor ked sa to nauci si bude trieskat hlavu o mur ze naco kupoval apsc sumitko nedynamicke canon a radsej mal dat na tych co mu radil nikon pattisickoveho radu
viem o com hovorim a preto ze tento pan zatial nevie prisiel pre radu sem a nie na rybarsky alebo hubarsky portal
a pre vsetkych co si myslia ze je jedno ci canon alebo nikon tak to teda jedno nieje nikon je v sere a v lese jednoznacne favorit viem o com hovorim mam obidve znacky a aj rozne cenove kategorie a nikon v tomto smere vyhrava na celej ciare hlavne v dynamickom rozsahu a moznosti vytahovat kresbu z tmavych casti obrazu to je pri foteni prirody v lese a zveri v nom najdolezitejsie.
fotim casto prave v sere a v lese a farby z nikonu su fascinujuce a sum zanedbatelny.
moja rada znie - rad 5100 nikon a vyssie a tamron 70-300
a ked sa v tom najde tak si kupi ff starsiu d600 a blahom z kvality sa rozplynie od stastia.
viem o com hovorim lebo to viem doma fyzicky porovnat.
Ano mas pravdu, ale cenovy strop mal 600-650eur a dostal ponuku na Tamron pre Canon za 200 eur ... teda ostava mu na Canon zrkadlovku nejakych 400-450 eur. Ta 650D co si sam nasiel v bazare zase tak zla nie je za tu cenu. A oproti kompaktu co mal to bude sakra velky rozdiel v kvalite.

Na 2 stranu ked uz si vyberie nejaku platformu Nicon/Canon a dokupi si nejake objektivy uz pri nej ostane. A ako pises v tom vytahovani kresby z tienov je na tom Nikon lepsie.

A ked uz sa rozhodne pre Nikon telo z bazaru ... mozno by sa oplatilo kus pockat ci aj na slovensku sa na trhu neobjavi nejaka d7000 za slusnu cenu, lebo ergonomia ovladania d5x00 a d7x00 je sakra velky rozdiel.
 
crevo
2015-06-25 10:30:50+02
Debata sa tu rozprúdila výborná ja mám s výberom ešte dosť času , nikde sa neponáhlam, chcme kúpiť čo najlepšie Ja ešte pevne rozhodnutý nie som zvážim všetko čo sa tu povie a budem sa snažiť vybrať si z toho čo najlepšie inak Nikon d5200 bol môj favoriť, ale tá ponuka tamronu na canon mi zkrížila cestu
 
Martin P
2015-06-25 10:42:24+02
príspevok od: Roman Point
Že tie canon fotaky vôbec niekto kupuje mali by asi zakázať ich predaj nie?
mam starsi mark dvojkovy ff canon aj s L - kovymi objektivami a som spokojny ale len do urcitej miery a len na urcite zanre
do atelieru na reportaz ale urcite nie ked to porovnavam s nikonom na fotenie krajiny alebo na sero lesa alebo na protisvetlo kde kazde expozicne zavahanie je problem so vsetkym aspon u canonu omnoho viac ako u nikonu
kto fyzicky neporovnaval tak nevie presne posudit
ale aby som nebol uplny odlud voci canonu tak posledne modely ff su super len sa s tym treba viac potrapit v postprocese co ked nafotim subezne s nikonom ff vobec netreba vyjde to uz z fotaku ok ak ovsem nemam "zvysene naroky" na svoje ego a nehram sa s tym az do prefarbeneho gycu.
kvalita canonu a fotografa a postprocesu je vid fotografie pana cestovatela meno si nepamatam ale ma tu cestopisne reporty a foti s mark 3 pat deckou a robi v bankovnictve to su super fotky aj formou aj obsahom.
ale to su ff canony
staci si pozriet na canon g7 a zrazu vieme kde je chyba
prvy mal senzor od sony a konecne to vyzera ze sa na to da pozerat aj ked je to 1 palec.
stacilo?
 
Martin P
2015-06-25 10:52:43+02
príspevok od: DrAcula
Ano mas pravdu, ale cenovy strop mal 600-650eur a dostal ponuku na Tamron pre Canon za 200 eur ... teda ostava mu na Canon zrkadlovku nejakych 400-450 eur. Ta 650D co si sam nasiel v bazare zase tak zla nie je za tu cenu. A oproti kompaktu co mal to bude sakra velky rozdiel v kvalite.

Na 2 stranu ked uz si vyberie nejaku platformu Nicon/Canon a dokupi si nejake objektivy uz pri nej ostane. A ako pises v tom vytahovani kresby z tienov je na tom Nikon lepsie.

A ked uz sa rozhodne pre Nikon telo z bazaru ... mozno by sa oplatilo kus pockat ci aj na slovensku sa na trhu neobjavi nejaka d7000 za slusnu cenu, lebo ergonomia ovladania d5x00 a d7x00 je sakra velky rozdiel.
ano suhlasim treba premyslat dopredu a radsej chvilu pockat a neplasit sa
zmena plattformy je draha sranda
a ako vieme rusnovodic nieje bankar aby mal neobmedzene zdroje
a cena by pri rozhodovani nemala byt uplne na prvom mieste
co z toho mam ked kupim fotak za dobru cenu ale fotky sa mi z toho nepacia alebo ked porovnam s inymi stoja za prd a problem nie je vo mne v kompozicii expozicii clone pocasi ale v nedostatocnom dynamickom rozsahu senzora alebo zvysenom sume pri nizkych iso.
a neostava mi nic ine iba fotit do hdr a ako vieme srnku alebo diviaka v sere lesa nikto nefoti na tri az pat expozicii zo stativu.
ci?
 
Martin P
2015-06-25 10:55:52+02
príspevok od: crevo
Debata sa tu rozprúdila výborná ja mám s výberom ešte dosť času , nikde sa neponáhlam, chcme kúpiť čo najlepšie Ja ešte pevne rozhodnutý nie som zvážim všetko čo sa tu povie a budem sa snažiť vybrať si z toho čo najlepšie inak Nikon d5200 bol môj favoriť, ale tá ponuka tamronu na canon mi zkrížila cestu
fuuuu a ked sa este pouzije mnozne cislo tak to si treba davat bacha na co sa minu prachy lebo po roku zdovodnovat predaj a nakup ineho stroja hranici s hladenim kobry holou nohou.
5200 je najlepsi kandidat urcite lepsi ako hociktory politik do hocijakej funkcie
 
crevo
2015-06-25 11:04:57+02
príspevok od: Martin P
fuuuu a ked sa este pouzije mnozne cislo tak to si treba davat bacha na co sa minu prachy lebo po roku zdovodnovat predaj a nakup ineho stroja hranici s hladenim kobry holou nohou.
5200 je najlepsi kandidat urcite lepsi ako hociktory politik do hocijakej funkcie
Len či by som za "dobrý" peniaz k tomu zohnal objektív :/
 
Martin P
2015-06-25 11:10:36+02
posetri a cakaj a snaz sa zarobit ziskat peniaze aj inak ako normalnym zamestnanim
trebars brigadou alebo predajom niecoho co nepotrebujes (susedov pes )
je dost zle ked sa pri nakladnom konicku ako je fotka riesia prachy
za malo penazi nikdy vela muziky nebude na to sa treba pripravit uz na zaciatku

 
crevo
2015-06-25 11:14:23+02
príspevok od: Martin P
posetri a cakaj a snaz sa zarobit ziskat peniaze aj inak ako normalnym zamestnanim
trebars brigadou alebo predajom niecoho co nepotrebujes (susedov pes )
je dost zle ked sa pri nakladnom konicku ako je fotka riesia prachy
za malo penazi nikdy vela muziky nebude na to sa treba pripravit uz na zaciatku

Jasne, ja som si vedomí toho že to je všetko drahé ak by som nezohnal niečo v dobrej cene a kvalitné určite by som si počkal a ešte došetril ,,, jediný objektív taký čo by som teraz mohol je http://objektivy.heureka.sk/nikon-55-300mm-f-4_5-5_6g-af-s-dx-vr/ a ten mi tu zatrhli ... čo sa týka toho predaju , už som čo to popredával a dostal za to peniaze , už len susedu predať
 
Martin P
2015-06-25 11:26:40+02
príspevok od: crevo
Jasne, ja som si vedomí toho že to je všetko drahé ak by som nezohnal niečo v dobrej cene a kvalitné určite by som si počkal a ešte došetril ,,, jediný objektív taký čo by som teraz mohol je http://objektivy.heureka.sk/nikon-55-300mm-f-4_5-5_6g-af-s-dx-vr/ a ten mi tu zatrhli ... čo sa týka toho predaju , už som čo to popredával a dostal za to peniaze , už len susedu predať
ja by som susedu prenajal a prachy za prenajom si odkladal
ale aj susedov pes by musel ist on by ju urcite branil
55-300 nieje cista zufalost ale pocitaj s tym ze ku krajom to bude makke jak susedina zadnica a je to plastak ktory ked kupis v bazare moze fungovat aj nemusi a po case ho predas ako pekne tazitko na stol
je to setak takze len na uuuuuplny zaciatok
aj ked tuto uz dlho nezmienovany a predtym ociernovany a niekedy pravom ken rockwell tvrdi ze je to objektiv ok a ma rovnaku kresbu ako 70-300 VR od nikonu co je tiez dobra sragora na ff na apsc sa da
tak si vyber
je to na tebe
 
fatality
2015-06-25 11:35:28+02
príspevok od: Roman Point
Myslíš si naozaj že niekto kto doteraz fotil mobilom a kompaktom že rozlisi rozdiel medzi týmito dvoma fotakmi?
Ty vieš presne o čom to je a vedia to aj ostatní len to nenapisu.
Dajte chalanovi D7200ku a mne dajte 450Dcko 10ročné. Odfotime ten istý motív a pozrieme výsledok po PP. Garantujem ti že výstup z môjho 450D bude na tom lepšie. Ak sa mýlim tak ma oprav ale ja som si 100%ne istý že to bude tak ako píšem
ty uz niekedy aj vyzeras,ze sa vies odosobnit..a potom to takto zaklincujes.. ..
 
DrAcula
2015-06-25 12:01:50+02
príspevok od: Martin P
ano suhlasim treba premyslat dopredu a radsej chvilu pockat a neplasit sa
zmena plattformy je draha sranda
a ako vieme rusnovodic nieje bankar aby mal neobmedzene zdroje
a cena by pri rozhodovani nemala byt uplne na prvom mieste
co z toho mam ked kupim fotak za dobru cenu ale fotky sa mi z toho nepacia alebo ked porovnam s inymi stoja za prd a problem nie je vo mne v kompozicii expozicii clone pocasi ale v nedostatocnom dynamickom rozsahu senzora alebo zvysenom sume pri nizkych iso.
a neostava mi nic ine iba fotit do hdr a ako vieme srnku alebo diviaka v sere lesa nikto nefoti na tri az pat expozicii zo stativu.
ci?
Neviem zeci ta otazka "ci?" bola vyzva na dalsiu diskusiu.
Ale myslim si, ze mu v podstate hovorime to iste. Ale za kvalitu si bude musiet troska priplatit.
A nie som si isty ... to musi vediet tazatel ako vazne to s fotografiou v buducnosti mysli. Nie je to lacny konicek. Teda ak si chce iba polepsit voci sucasnemu kompaktu tak mu staci aj ta 650d, alebo musi najst nejaku tu d5200 za dobru cenu. Ak to ale s fotografiou mysli vaznejsie tak odporucam dosetrit na d7x00 a myslim ze bude nad mieru spokojny. Blbe by bolo kupit dnes trebars tu d5200 a potom zistit, ze koli hocakemu nastaveniu musi cez displej stale do menu (ta srnka na to cakat nebude ). Ak ale bude fotit iba na automatike tak je to v podstate jedno .... a zbytocne vyhodi prachy za drachsiu zrkadlovku, ktoru nepotrebuje.
Ono aby sme ho mozno nakoniec nepresvedcili na d4

Mi to pripomenulo 1 ftip:

Veľký mnohoposchodový supermarket v USA, v ktorom dostanete všetko. Šéf prijíma nového predavača, s tým, že ho vezme na deň na skúšobnú dobu, aby videl, ako sa osvedčí. Po záverečnej si ho zavolá do kancelárie:
- Tak koľko ste dnes urobil obchodov?
- Jeden, šéfe.
- Čože!? Jeden? Naši predavači urobia priemerne šesťdesiat až sedemdesiat obchodov denne! Čo ste celý deň robil!? A koľko ste vlastne utŕžil?
- Tristoosemdesiat tisíc dolárov.
Šéfovi došla reč.
- Tristoosemdesiat tisíc? Preboha, čo ste predal?
- No, prvý som predal malinký háčik na ryby...
- Háčik na ryby? Za tristo osemdesiat tisíc?
- ... potom som zákazníka presvedčil, že by si mohol zobrať ešte aj stredný a veľký háčik. Potom som ho presvedčil, že by si mal zobrať aj nejakú udicu, predal som mu tri prúty - malý, stredný a veľký. Dal som sa s ním do reči, opýtal som sa, kde bude rybáriť. Povedal, že na myse dvadsať míľ na sever. Tak som mu predal ešte poriadnu vetrovku, nepremokavé nohavice a gumáky, pretože tam dosť fuka. Presvedčil som ho, že na pobreží neberú, tak sme išli vybrať motorový čln. Potom som sa ho opýtal, čo má za auto - vyliezlo z neho, že dosť malé, čln by na ňom nemohol odviesť. Tak som mu predal ešte príves...
- A toto všetko ste predal človeku, ktorý si prišiel kúpiť jediný háčik na ryby!?
- Nie. On pôvodne prišiel kúpiť vložky pre svoju ženu. Tak som mu navrhol, že keď si teda cez víkend neužije, že by si mohol zájsť aspoň na ryby...
 
Martin P
2015-06-25 12:04:28+02
príspevok od: DrAcula
Neviem zeci ta otazka "ci?" bola vyzva na dalsiu diskusiu.
Ale myslim si, ze mu v podstate hovorime to iste. Ale za kvalitu si bude musiet troska priplatit.
A nie som si isty ... to musi vediet tazatel ako vazne to s fotografiou v buducnosti mysli. Nie je to lacny konicek. Teda ak si chce iba polepsit voci sucasnemu kompaktu tak mu staci aj ta 650d, alebo musi najst nejaku tu d5200 za dobru cenu. Ak to ale s fotografiou mysli vaznejsie tak odporucam dosetrit na d7x00 a myslim ze bude nad mieru spokojny. Blbe by bolo kupit dnes trebars tu d5200 a potom zistit, ze koli hocakemu nastaveniu musi cez displej stale do menu (ta srnka na to cakat nebude ). Ak ale bude fotit iba na automatike tak je to v podstate jedno .... a zbytocne vyhodi prachy za drachsiu zrkadlovku, ktoru nepotrebuje.
Ono aby sme ho mozno nakoniec nepresvedcili na d4

Mi to pripomenulo 1 ftip:

Veľký mnohoposchodový supermarket v USA, v ktorom dostanete všetko. Šéf prijíma nového predavača, s tým, že ho vezme na deň na skúšobnú dobu, aby videl, ako sa osvedčí. Po záverečnej si ho zavolá do kancelárie:
- Tak koľko ste dnes urobil obchodov?
- Jeden, šéfe.
- Čože!? Jeden? Naši predavači urobia priemerne šesťdesiat až sedemdesiat obchodov denne! Čo ste celý deň robil!? A koľko ste vlastne utŕžil?
- Tristoosemdesiat tisíc dolárov.
Šéfovi došla reč.
- Tristoosemdesiat tisíc? Preboha, čo ste predal?
- No, prvý som predal malinký háčik na ryby...
- Háčik na ryby? Za tristo osemdesiat tisíc?
- ... potom som zákazníka presvedčil, že by si mohol zobrať ešte aj stredný a veľký háčik. Potom som ho presvedčil, že by si mal zobrať aj nejakú udicu, predal som mu tri prúty - malý, stredný a veľký. Dal som sa s ním do reči, opýtal som sa, kde bude rybáriť. Povedal, že na myse dvadsať míľ na sever. Tak som mu predal ešte poriadnu vetrovku, nepremokavé nohavice a gumáky, pretože tam dosť fuka. Presvedčil som ho, že na pobreží neberú, tak sme išli vybrať motorový čln. Potom som sa ho opýtal, čo má za auto - vyliezlo z neho, že dosť malé, čln by na ňom nemohol odviesť. Tak som mu predal ešte príves...
- A toto všetko ste predal človeku, ktorý si prišiel kúpiť jediný háčik na ryby!?
- Nie. On pôvodne prišiel kúpiť vložky pre svoju ženu. Tak som mu navrhol, že keď si teda cez víkend neužije, že by si mohol zájsť aspoň na ryby...
si moj clovek
 
RasťoS
2015-06-25 12:20:43+02
príspevok od: crevo
Len či by som za "dobrý" peniaz k tomu zohnal objektív :/
Nový Nikon 5200 + Tamron 70-300VC = 700€, to nieje ďaleko od tvojej predstavy.
 
Roman Point
2015-06-25 13:30:39+02
príspevok od: fatality
ty uz niekedy aj vyzeras,ze sa vies odosobnit..a potom to takto zaklincujes.. ..
Jasné že viem. mne je jedno kto čo kúpi. Dokonca aj ten objektív ktorý som mu ponúkol neinzerujem lebo mi je jedno či sa predá alebo nie. A v tom PP som mal pravdu. Je na ňom čím bude fotiť nie na mňe. Ja som len predostrel alternatívu za výhodné peniaze. Rovnako som mal aj 600D s týmto tamronom takže viem z osobnej skúsenosti povedať že je to dobrá voľba. Keby to neviem tak mu to nenavrhnem
 
blahoslav J B Art
2015-06-25 16:16:45+02
príspevok od: DrAcula
Neviem zeci ta otazka "ci?" bola vyzva na dalsiu diskusiu.
Ale myslim si, ze mu v podstate hovorime to iste. Ale za kvalitu si bude musiet troska priplatit.
A nie som si isty ... to musi vediet tazatel ako vazne to s fotografiou v buducnosti mysli. Nie je to lacny konicek. Teda ak si chce iba polepsit voci sucasnemu kompaktu tak mu staci aj ta 650d, alebo musi najst nejaku tu d5200 za dobru cenu. Ak to ale s fotografiou mysli vaznejsie tak odporucam dosetrit na d7x00 a myslim ze bude nad mieru spokojny. Blbe by bolo kupit dnes trebars tu d5200 a potom zistit, ze koli hocakemu nastaveniu musi cez displej stale do menu (ta srnka na to cakat nebude ). Ak ale bude fotit iba na automatike tak je to v podstate jedno .... a zbytocne vyhodi prachy za drachsiu zrkadlovku, ktoru nepotrebuje.
Ono aby sme ho mozno nakoniec nepresvedcili na d4

Mi to pripomenulo 1 ftip:

Veľký mnohoposchodový supermarket v USA, v ktorom dostanete všetko. Šéf prijíma nového predavača, s tým, že ho vezme na deň na skúšobnú dobu, aby videl, ako sa osvedčí. Po záverečnej si ho zavolá do kancelárie:
- Tak koľko ste dnes urobil obchodov?
- Jeden, šéfe.
- Čože!? Jeden? Naši predavači urobia priemerne šesťdesiat až sedemdesiat obchodov denne! Čo ste celý deň robil!? A koľko ste vlastne utŕžil?
- Tristoosemdesiat tisíc dolárov.
Šéfovi došla reč.
- Tristoosemdesiat tisíc? Preboha, čo ste predal?
- No, prvý som predal malinký háčik na ryby...
- Háčik na ryby? Za tristo osemdesiat tisíc?
- ... potom som zákazníka presvedčil, že by si mohol zobrať ešte aj stredný a veľký háčik. Potom som ho presvedčil, že by si mal zobrať aj nejakú udicu, predal som mu tri prúty - malý, stredný a veľký. Dal som sa s ním do reči, opýtal som sa, kde bude rybáriť. Povedal, že na myse dvadsať míľ na sever. Tak som mu predal ešte poriadnu vetrovku, nepremokavé nohavice a gumáky, pretože tam dosť fuka. Presvedčil som ho, že na pobreží neberú, tak sme išli vybrať motorový čln. Potom som sa ho opýtal, čo má za auto - vyliezlo z neho, že dosť malé, čln by na ňom nemohol odviesť. Tak som mu predal ešte príves...
- A toto všetko ste predal človeku, ktorý si prišiel kúpiť jediný háčik na ryby!?
- Nie. On pôvodne prišiel kúpiť vložky pre svoju ženu. Tak som mu navrhol, že keď si teda cez víkend neužije, že by si mohol zájsť aspoň na ryby...
vo vtipe sa to uz nehovori ... ale skutocnost je taka, ze dotycny zakaznik si na tu kupu zobral pozicku z nebankovky, po case to nevedel splacat ... a prisiel nielen o dom, auto, prives, cln, pruty, ale aj o vsetky haciky

takze treba byt obozretny pri nakupovani, aby tuto kolega nemusel predat aj rusen
 
crevo
2015-06-25 19:51:19+02
kebyže predám rušeň tak by som vám všetkým nakúpil techniku a ešte by mi aj ostalo
 
Martin P
2015-06-25 20:10:30+02
príspevok od: crevo
kebyže predám rušeň tak by som vám všetkým nakúpil techniku a ešte by mi aj ostalo
a do basy by sme ti potom z vdaky nosili marhulove kolace
 
JSP070
2015-06-25 21:47:00+02
No, ak by si ho predal tak vyhodne, ako mozno tvoj zamestnavatel vagony, neostalo by ti ani na kompakt. Za rusen by ta navyse zavreli. Aby sa ti nic nestalo, musel by si predat vsetky rusne.
Na tvojom mieste by som s danym rozpoctom bral ten Tamron a k nemu riesil telo. Prave som ho kupil na D7100. Po prvych skusobnych cvakoch v ZOO som viac ako spokojny. Vyhoda Nikonov s 24 Mpx je, ze ked fotky zmensis na 12 Mpx, co by ti malo stacit, slusne ostre je to v podstate vzdy. Casto netreba ani zmensovat.
 
crevo
2015-06-27 17:03:13+02
Takže novučký Nikon D5200 a novučký Tamron 70-300 f 4-5,6 Di VC USD všetko za 680 e čo je super cena. Dúfam že nebudem lutovať Ďakujem vám za pomoc pri výbere
 
Mario196
2015-07-22 22:02:44+02
príspevok od: zvonec
Ja sice pan Fotograf niesom, ale skusim prispiet... Coolpix L820 ma ohnisko objektivu pri prepocte na 35mm kinofilm cca 22,5 - 675mm pri svetelnosti f3 az 5.6. Tazko zozenies za 600 EUR zrkadlo plus ekvivalent tejto ohniskovej vzdialenosti v ramci rozpoctu, ktory si uviedol.
Ohladom Bazaru, pokial mas overeny zdroj, tak v pohode, digi technika ide ovela rychlejsie s cenou dole. Avsak na co sa zamerat, tusim bolo aj tuto uz kadeco popisane, neviem sa vyjadrit.

Ohladom vyberu zrkadlovky. Fakticky asi najrozumnejsia volba je volba zrkadla s APS-C snimacom, co ti vyrazne predlzi ohniskovu vzdialenost.

Na tvojom mieste by som sa snazil si ujasnit.
1. Potrebujem urcite zrkadlo? na fotenie zveri dobru sluzbu spravi aj bridge kompakt ako Panasonic Lumix FZ1000, (Canon G3 X )kde je vacsi senzor ako na L820 a je nan velmi dobra odozva. ( na panasonic)
1a. Stalo by pouvazovat nad Mirrorless systemom, ci uz Olympus, alebo Sony. Sice oba nepoznam, ale verim, ze sa najde niekto s doporucenim, ze co konkretne. Ako malu navnadu, by som spomenul objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 75‑300mm 1:4.8‑6.7 kde sa dostanes na 35 ohnisko ekvi 150-600mm.
2. Nikon D5x00 rada alebo Canon 650D/700D/760D rada. Tu je ale problem ze trocha presahujeme rozopocet. Da sa napriklad najst set Nikon D5300 + 18-55 AF-S DX VR II + 55-300 VR za cca 940 EUR , kde sa dostanes na ohnisko 450mm, s tym, ze budes mat dostatok priestoru na orez 24MP zaberu. Co sa tyka canonu, aj ked som odchovanec canon techniky, pokial nechces investovat viacej penazi, asi by som odporucal Nikon, kedze Nikon ma lepsie zvladnute amaterske objektivy. Ono to je sice aj tak jedno, vzdy pisem, ze treba kupit, to co lepsie sadne do ruky, a fotku tvori 90% fotograf a 10% technika. Ale to uz sklza do flame... Cenovo to Canon a nikon vychadza rovnako. napriklad set Canon EOS 700D + 18-55mm IS STM + 55-250mm IS STM je cca 850 EUR.

Asi som moc nepomohol, ale ohladom vyberu zrkadla najdes vela materialu, takze googlit a dolozit 300 EUR k rozpoctu a potom uz len fotit o dusu....
Nechcem nikoho uraziť ale ja som pán fotograf a viem že objektív so 675mm pri f/5,6 by musel mať otvorenie 12 cm aby preniklo takéto množstvo svetla na senzor. A dalej ak kupujete FF objektív /tamron, sigma,.....) a dáte ho na APS-C senzor /
(Nikon x1.5, Canon x1.6) áno zvýši vám to ohniskovú vzdialenosť 1.5 resp. 1.6 krát ale zároveň vám to zvýši aj F číslo 1.5 a 1.6 krát. A to znamená že dostanete z už aj tak velkého f čísla ešte väčšie a to znamená menší Bookeh a vyšie ISO čo vedie ku zrnitejším fotografiám. Toto mozete vykompenzovať dlhšou spúštou ale v takom prípade vám radím tripod alebo pevnú ruku a trpezlivosť.
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()