Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Náhrada za Canon PowerShot SX50 HS

milans14
2016-12-15 19:54:52+01
Přeji krásný před Vánoční čas a požádal bych prosím o radu a doporučení.
Jsem uživatel 50+ . Začal jsem se zaobírat myšlenkou na výměnu stávajícího přístroje Canon PowerShot SX50 HS . Když jsem ho před cca třemi lety kupoval kupoval jsem ho s tím, že chci něco na focení rodinných snímků, rostoucích vnuček, natáčení videa, focení přírody, zvířat v zoo ap. Fotil jsem pouze na automat. Nyní jsem ve stadiu kdy sice fotím viz. výše, ale začal jsem "koketovat" s makrem, rozostřené pozadí, více přírody, detaily, street.. a začal jsem fotit do RAW a také již se snažím nefotit na auto, ale používat "ruční" režimy .
Cenovou relaci vidím max 35 000,- (+-) , zvažoval jsem nějakou zrcadlovku, nic méně co mám načteno tak vesměs ti "zdatnější" tvrdí, že zrcadlo se základními, či levnými objektivy je o ničem..., určitě nebudu dávat za objektivy desítky tisíc, u kompaktů s výměnnými objektivy je asi situace podobná ( základní objektivy) jak tvrdí věci znalí o ničem a kvalitní jsou dost drahé, nějaký "univerzální" objektiv není ( jak u zrcadlovek, tak i u bez zrcátek), No a pak tu máme asi nějaký profi kompakt, ale tam ten zoom na ty zvířata v zoo, či nějaký street ap. ????
Co mi vlastně již vadí na mém stávajícím přístroji - celkem nedobrá kresba, světelnost objektivu zvláště na dlouhém zoom, ale i celková světelnost v "horších "podmínkách - na ISO 200 mi bliká stabilizace a při ISO 400-500-600 už to viditelně šumí, no asi by se toho našlo více..
Jinak také chodím o berlích, tak že tahám berle a třeba tahat ještě přístroj+několik objektivů..... Půjde něco doporučit ? Děkuji.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-12-16 08:13:22+01
Ja by som isiel do ultrazoomu s 1" snimacom, napr. Sony RX10 prvej generacie.
 
milans14
2016-12-16 08:58:04+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja by som isiel do ultrazoomu s 1" snimacom, napr. Sony RX10 prvej generacie.
Dobrý den, jen dotaz, proč se vydat touto cestou ? Děkuji.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-12-16 09:21:16+01
príspevok od: milans14
Dobrý den, jen dotaz, proč se vydat touto cestou ? Děkuji.
Kvalita zaberov vdaka 1" snimacu. Pokrocile funkcie. Kvalitny svetelny objektiv s praktickym rozsahom. Moznost doplnit o makropredsadku. Ziadne vymienanie objektivov.
 
milans14
2016-12-16 09:27:12+01
príspevok od: Karol Srnec
Kvalita zaberov vdaka 1" snimacu. Pokrocile funkcie. Kvalitny svetelny objektiv s praktickym rozsahom. Moznost doplnit o makropredsadku. Ziadne vymienanie objektivov.
Tak že se tedy opravdu domníváte, že i vzhledem k mému zdravotnímu hendikepu bude tento přístroj to nejlepší a přitom se oproti přístroji který mám se posunu velký kud dopředu ? Což je mým snem i přáním. děkuji.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-12-16 09:42:49+01
príspevok od: milans14
Tak že se tedy opravdu domníváte, že i vzhledem k mému zdravotnímu hendikepu bude tento přístroj to nejlepší a přitom se oproti přístroji který mám se posunu velký kud dopředu ? Což je mým snem i přáním. děkuji.
Problemom kompaktov s malym snimacom, vid vas fotak, je nedostatocny potencial snimaca. Fotak s vymennou optikou nechcete, pretoze by vam vymena objektivov robila problemy. Potom jedinym riesenim je kompakt/ultrazoom s vacsim a lepsim snimacom.
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/sony-cybershot-dsc-rx10/
 
milans14
2016-12-16 09:49:01+01
príspevok od: Karol Srnec
Problemom kompaktov s malym snimacom, vid vas fotak, je nedostatocny potencial snimaca. Fotak s vymennou optikou nechcete, pretoze by vam vymena objektivov robila problemy. Potom jedinym riesenim je kompakt/ultrazoom s vacsim a lepsim snimacom.
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/sony-cybershot-dsc-rx10/
Ne ne Karol, my jsme si špatně rozuměli, já jsem neříkal, že nechci foťák s výměnou optikou, Chtěl jsem poradit Foťák ( sestavu - foťák + objektiv/y ) v ceně cca 35 000K
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-12-16 09:57:40+01
príspevok od: milans14
Ne ne Karol, my jsme si špatně rozuměli, já jsem neříkal, že nechci foťák s výměnou optikou, Chtěl jsem poradit Foťák ( sestavu - foťák + objektiv/y ) v ceně cca 35 000K
Ja som to bral podla poslednej vety, ktora naznacovala, ze lepsie bude nieco s pevnou optikou.
Dnes si fotograf moze vybrat z dvoch druhov fotakov s vymennou optikou: zrkadlovku, alebo CSC (bezzrkadlovku). Vyhody a nevyhody podrobne preberame vo fotoskole. Osobne viac v amaterskej triede preferujem bezzrkadlovku.
Chces fotit prakticky vsetko, od makra, cez portrety az po zvierata. To znamena fotak + 3 objektivy. Nejaky zakladny zoom, makrac pouzitelny aj na portrety a telezoom, niekto by k tomu pridal este pravy portretny objektiv. Este k tomu video, ktore dokaze ovladat aj menej skuseny fotograf. Dostavame sa k sume, dost prekracujucej rozpocet. Napokon mi z toho opatvychadza ultrazoom s 1" snimacom, spominany Sony RX10, alebo na zvierata v ZOO este vhodnejsi Panaonic FZ1000.
 
milans14
2016-12-16 10:06:26+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja som to bral podla poslednej vety, ktora naznacovala, ze lepsie bude nieco s pevnou optikou.
Dnes si fotograf moze vybrat z dvoch druhov fotakov s vymennou optikou: zrkadlovku, alebo CSC (bezzrkadlovku). Vyhody a nevyhody podrobne preberame vo fotoskole. Osobne viac v amaterskej triede preferujem bezzrkadlovku.
Chces fotit prakticky vsetko, od makra, cez portrety az po zvierata. To znamena fotak + 3 objektivy. Nejaky zakladny zoom, makrac pouzitelny aj na portrety a telezoom, niekto by k tomu pridal este pravy portretny objektiv. Este k tomu video, ktore dokaze ovladat aj menej skuseny fotograf. Dostavame sa k sume, dost prekracujucej rozpocet. Napokon mi z toho opatvychadza ultrazoom s 1" snimacom, spominany Sony RX10, alebo na zvierata v ZOO este vhodnejsi Panaonic FZ1000.
Tak makro a portréty to jen jen okrajově - prostě jsem si to zkusil tím mým fotoaparátem. Jinak klasicky krajina, archtekruta, zvířata v zoo, rodinné momentky.
Uvažoval jsem příkladně o : Nikon D7100 + Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM a časem k tomu dokoupit Tamron SP AF 70-300mm f/4,0-5,6 Di VC USD .

Také dle mého laického vědomí se mi zamlouvá SONY A6000 + Sony 18-105mm f/4,0 G SEL
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()