Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

X-T2 vs A7ii

philippo
2017-10-01 18:20:36+02
Zdravím.

Po určitej dobe strávenej ,,krajinárstvom" s malou fujinkou X-E2 mi už proste to, čo ponúka nestačí. (keďže sa nepovažujem za amatéra) Už dlhšie tápam, čítam recenzie, skúsenosti a preto som dospel k záveru, že (keďže nechcem zrkadlo) najlepšou voľbou bude buď to ostať pri Fuji, no ísť vyššie do X-T2, alebo presedlať na Sony A7ii. Preto sa takto obraciam aj na ľudí, ktorí majú skúsenosti s fotením krajiny s jedným či druhým prístrojom a teda čo by bolo na krajinársku fotografiu vhodnejšie. Rozmýšľal som aj nad variantou X-T20 a ušetrené vraziť do skla. Na T-20 mi ale trochu vadí to, že nie je utesnená. (Ide totiž o fotenie v zime na horách, a to nie len na našich, ale aj na miestach ako Island, Nórsko a to nie vždy v najpriaznivejších podmienkach)

Aký je teda váš názor?
 
JohnNewton
2017-10-01 19:22:46+02
príspevok od: philippo
Zdravím.

Po určitej dobe strávenej ,,krajinárstvom" s malou fujinkou X-E2 mi už proste to, čo ponúka nestačí. (keďže sa nepovažujem za amatéra) Už dlhšie tápam, čítam recenzie, skúsenosti a preto som dospel k záveru, že (keďže nechcem zrkadlo) najlepšou voľbou bude buď to ostať pri Fuji, no ísť vyššie do X-T2, alebo presedlať na Sony A7ii. Preto sa takto obraciam aj na ľudí, ktorí majú skúsenosti s fotením krajiny s jedným či druhým prístrojom a teda čo by bolo na krajinársku fotografiu vhodnejšie. Rozmýšľal som aj nad variantou X-T20 a ušetrené vraziť do skla. Na T-20 mi ale trochu vadí to, že nie je utesnená. (Ide totiž o fotenie v zime na horách, a to nie len na našich, ale aj na miestach ako Island, Nórsko a to nie vždy v najpriaznivejších podmienkach)

Aký je teda váš názor?
Veď sa rozhoduješ medzi FF a APSC. Ak v tom nemáš jasno asi Ti ťažko niekto poradí. Voľba krajinkára je väčšinou väčší snímač.
 
blahoslav J B Art
2017-10-01 19:43:58+02
príspevok od: philippo
Zdravím.

Po určitej dobe strávenej ,,krajinárstvom" s malou fujinkou X-E2 mi už proste to, čo ponúka nestačí. (keďže sa nepovažujem za amatéra) Už dlhšie tápam, čítam recenzie, skúsenosti a preto som dospel k záveru, že (keďže nechcem zrkadlo) najlepšou voľbou bude buď to ostať pri Fuji, no ísť vyššie do X-T2, alebo presedlať na Sony A7ii. Preto sa takto obraciam aj na ľudí, ktorí majú skúsenosti s fotením krajiny s jedným či druhým prístrojom a teda čo by bolo na krajinársku fotografiu vhodnejšie. Rozmýšľal som aj nad variantou X-T20 a ušetrené vraziť do skla. Na T-20 mi ale trochu vadí to, že nie je utesnená. (Ide totiž o fotenie v zime na horách, a to nie len na našich, ale aj na miestach ako Island, Nórsko a to nie vždy v najpriaznivejších podmienkach)

Aký je teda váš názor?
okrem fototechniky by bolo dobre zvazit aj dobry krajinkarsky workshop
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-10-01 21:49:39+02
Fuji mam rad kvoli tomu, ze prinasa filmovy element do digitalnej fotografie a standardne ponuka nadpriemerne kvalitne objektivy. Prave krajinarsky zaner ale nie je domenou Fuji, kvoli specifickemu vystupu X-Trans snimaca, ktory ma kvoli RGBG maske s krajinarskou fotkou problemy. Treba tu riesit v com spracovat RAW-y aby bol vystup OK. Sony je potencionalne na krajinu vhodnejsi. Problemom je, ze Sony neponuka tak dobru paletu objektivov.
 
philippo
2017-10-01 22:17:03+02
A o tom to práve je. Sony by som asi zbytočne kupoval so seťákom. Nebránim sa ani kúpe čisto tela z druhej ruky a za ušetrené zobrať nejaký širokáč od samyangu, no predsa sa mi niekedy hodí aj ten drobný zoom čo má fujina v seťáku xf18-55. Takže trochu dilema.
 
Roman Point
2017-10-02 04:48:49+02
príspevok od: philippo
A o tom to práve je. Sony by som asi zbytočne kupoval so seťákom. Nebránim sa ani kúpe čisto tela z druhej ruky a za ušetrené zobrať nejaký širokáč od samyangu, no predsa sa mi niekedy hodí aj ten drobný zoom čo má fujina v seťáku xf18-55. Takže trochu dilema.
Určite ísť do Sony aj keď v zime budeš musieť zobrať malú tašku na baterky alebo to riešiť externým zdrojom. Fuji na krajinku fakt nie pokiaľ nemáš záujem sa s rawom hrať viac než je zdravé oproti konkurencii.. Porozmýšľaj aj nad olympusom.
 
Roman Point
2017-10-02 04:51:47+02
príspevok od: blahoslav J B Art
okrem fototechniky by bolo dobre zvazit aj dobry krajinkarsky workshop
Ak spravis podobne dobrý krajinkársky záber ako on potom môžeš radiť investovať do workshopu. Zase si zo seba spravil vola kamarát..
 
philippo
2017-10-02 05:46:10+02
príspevok od: JohnNewton
Veď sa rozhoduješ medzi FF a APSC. Ak v tom nemáš jasno asi Ti ťažko niekto poradí. Voľba krajinkára je väčšinou väčší snímač.
Ďakujem za názor, ale keby si poznal systém fuji, tak by si zistil, že modely ktoré som tu vypísal sú si veľmi podobné. Fuji má bez ohľadu na APSC snímač výstup dobiehajúci FF stroje. Šlo už len o využitie.
 
JohnNewton
2017-10-02 06:24:29+02
príspevok od: philippo
Ďakujem za názor, ale keby si poznal systém fuji, tak by si zistil, že modely ktoré som tu vypísal sú si veľmi podobné. Fuji má bez ohľadu na APSC snímač výstup dobiehajúci FF stroje. Šlo už len o využitie.
Neprovokuj, lebo to nedopadne dobre A pri tom presvedčení nechápem prečo sa zaujímaš o Sony, keď v tom máš jasno ... alebo nie ?
P.S . (bodaj by som to Fuji radšej nebol poznal)
 
JohnNewton
2017-10-02 06:30:46+02
príspevok od: Roman Point
Ak spravis podobne dobrý krajinkársky záber ako on potom môžeš radiť investovať do workshopu. Zase si zo seba spravil vola kamarát..
Náhodou, ja oceňujem, že nespomenul aj nákup kníh
 
MagickVamp
2017-10-02 08:39:45+02
príspevok od: philippo
Ďakujem za názor, ale keby si poznal systém fuji, tak by si zistil, že modely ktoré som tu vypísal sú si veľmi podobné. Fuji má bez ohľadu na APSC snímač výstup dobiehajúci FF stroje. Šlo už len o využitie.
urcite ma...ja si myslim ze ked v X-T3 napriklad daju realne ISO tak tretinove oproti skutocnemu a este vacsi blur, tak pokoria aj stredoformat z vlastnej znacky...
 
j.a.r.o.
2017-10-02 09:34:56+02
príspevok od: Karol Srnec
Fuji mam rad kvoli tomu, ze prinasa filmovy element do digitalnej fotografie a standardne ponuka nadpriemerne kvalitne objektivy. Prave krajinarsky zaner ale nie je domenou Fuji, kvoli specifickemu vystupu X-Trans snimaca, ktory ma kvoli RGBG maske s krajinarskou fotkou problemy. Treba tu riesit v com spracovat RAW-y aby bol vystup OK. Sony je potencionalne na krajinu vhodnejsi. Problemom je, ze Sony neponuka tak dobru paletu objektivov.
Omylom som na displayi MT stlačil palec dolu ;(
 
Roman Point
2017-10-02 11:29:54+02
príspevok od: MagickVamp
urcite ma...ja si myslim ze ked v X-T3 napriklad daju realne ISO tak tretinove oproti skutocnemu a este vacsi blur, tak pokoria aj stredoformat z vlastnej znacky...
 
Roman Point
2017-10-02 11:30:15+02
príspevok od: JohnNewton
Náhodou, ja oceňujem, že nespomenul aj nákup kníh
Ano mohlo to dopadnúť aj horšie
 
philippo
2017-10-02 12:47:47+02
Ľudia a teraz k veci viete mi tu dať tip na nejakého fajn krajinára fotiaceho s A7ii?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-10-02 12:53:19+02
príspevok od: philippo
Ľudia a teraz k veci viete mi tu dať tip na nejakého fajn krajinára fotiaceho s A7ii?
Naco tip? Ten fotak ma spickovy snimac s velkym dynamickym rozsahom, ma teda 100% predpoklady pre krajinarsku fotografiu. Jedinym problemom je kde vziat na rovnako spickove objektivy. Preto som ho predal. Financne som to nemohol utiahnut. Portretne skla som ako tak zvladol, ale univerzalnu zostavu som pokladat nedokazal.
 
philippo
2017-10-02 12:59:12+02
príspevok od: Karol Srnec
Naco tip? Ten fotak ma spickovy snimac s velkym dynamickym rozsahom, ma teda 100% predpoklady pre krajinarsku fotografiu. Jedinym problemom je kde vziat na rovnako spickove objektivy. Preto som ho predal. Financne som to nemohol utiahnut. Portretne skla som ako tak zvladol, ale univerzalnu zostavu som pokladat nedokazal.
Tie sony objektívy sú fakt, ktorý ma dosť mrzí. Tiež neoplývam nejakým enormným rozpočtom, preto by som chcel zohnať k telu (ktoré viem pozháňať za tisícku) sklo do cca 600 € určené primárne na fotenie krajiny.
 
keimin
2017-10-02 13:25:33+02
inak krasny krajinarsky objektiv pre radu A7 je Sony 16-35 F4. pravda je trosku nad tvojim limitom, da sa zohnat za cca 800e sice nie novy, ale urcite sa da najst v skvelom stave ze bude ako novy. ja mam na krajinky zostavu A7r + Voigtlander 15 na siroke zabery a panoramy , ten stoji novy okolo 700e a teda je fakt super ostry a k nemu mam do tandemu 24-70F4 , ten som zohnal novy zabaleny za 600e. vobec nemam potrebu zatial na tejto zostave nieco menit je stale velmi daleko nad urovnou mojich fotografickych schopnosti
 
philippo
2017-10-02 13:50:23+02
príspevok od: keimin
inak krasny krajinarsky objektiv pre radu A7 je Sony 16-35 F4. pravda je trosku nad tvojim limitom, da sa zohnat za cca 800e sice nie novy, ale urcite sa da najst v skvelom stave ze bude ako novy. ja mam na krajinky zostavu A7r + Voigtlander 15 na siroke zabery a panoramy , ten stoji novy okolo 700e a teda je fakt super ostry a k nemu mam do tandemu 24-70F4 , ten som zohnal novy zabaleny za 600e. vobec nemam potrebu zatial na tejto zostave nieco menit je stale velmi daleko nad urovnou mojich fotografickych schopnosti
Ja som práve rozmýšlal nad zostavou so seťákom a 14kovým samyangom. Čítal som tu ale niekde, že ten sony seťák je dosť o ničom. Bola by tu ešte možno alternatíva zohnať nejaký klasický zoom od inej značky s redukciou. Ale neviem aký by bol potom výstup..
 
marcus_labeo
2017-10-02 16:42:56+02
Ťažká dilema. Presne ako písal Karol, je to voľba špičkový foťák, ku ktorému nemáš dobré/dostupné sklá, vs. o level horší APSC, ku ktorému máš hafo parádnych skiel. Nebyť požiadavka striktne na krajinky, poviem Fuji, práve pre široké portfólio kvalitných skiel. Ale ako písali iní, ak neovládaš tie správne postupy a programy, môže to byť sklamanie a zvlášť na zeleň/lístie je X-trans dosť háklivý. Takže asi skôr ten Sony aj za cenu kompromisov v sklách. Ja by som volil základný zoom (pozor, nie seťák 28-75mm/3,5-5,6, ale 24-70/4, ktorý by mal byť lepší, aj keď tiež žiadny zázrak; 24-70/2,8 je ultradrahý) a k tomu nejaký širokáč na krajinky (nové širokouhlé zoomy od Sony sú sakra drahé, takže skôr pevné sklá tretích výrobcov ako Venus Laowa 12mm/15mm či Samyang 14mm). Moc skrátka na výber nemáš.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()