Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

X-T2 vs A7ii

philippo
philippo 2017-10-01 18:20:36+02
Zdravím.

Po určitej dobe strávenej ,,krajinárstvom" s malou fujinkou X-E2 mi už proste to, čo ponúka nestačí. (keďže sa nepovažujem za amatéra) Už dlhšie tápam, čítam recenzie, skúsenosti a preto som dospel k záveru, že (keďže nechcem zrkadlo) najlepšou voľbou bude buď to ostať pri Fuji, no ísť vyššie do X-T2, alebo presedlať na Sony A7ii. Preto sa takto obraciam aj na ľudí, ktorí majú skúsenosti s fotením krajiny s jedným či druhým prístrojom a teda čo by bolo na krajinársku fotografiu vhodnejšie. Rozmýšľal som aj nad variantou X-T20 a ušetrené vraziť do skla. Na T-20 mi ale trochu vadí to, že nie je utesnená. (Ide totiž o fotenie v zime na horách, a to nie len na našich, ale aj na miestach ako Island, Nórsko a to nie vždy v najpriaznivejších podmienkach)

Aký je teda váš názor?
 
philippo
2017-10-02 18:43:46+02
príspevok od: marcus_labeo
Ťažká dilema. Presne ako písal Karol, je to voľba špičkový foťák, ku ktorému nemáš dobré/dostupné sklá, vs. o level horší APSC, ku ktorému máš hafo parádnych skiel. Nebyť požiadavka striktne na krajinky, poviem Fuji, práve pre široké portfólio kvalitných skiel. Ale ako písali iní, ak neovládaš tie správne postupy a programy, môže to byť sklamanie a zvlášť na zeleň/lístie je X-trans dosť háklivý. Takže asi skôr ten Sony aj za cenu kompromisov v sklách. Ja by som volil základný zoom (pozor, nie seťák 28-75mm/3,5-5,6, ale 24-70/4, ktorý by mal byť lepší, aj keď tiež žiadny zázrak; 24-70/2,8 je ultradrahý) a k tomu nejaký širokáč na krajinky (nové širokouhlé zoomy od Sony sú sakra drahé, takže skôr pevné sklá tretích výrobcov ako Venus Laowa 12mm/15mm či Samyang 14mm). Moc skrátka na výber nemáš.
Ako si písal, fuji je super stroj ale nie na krajinu. Teraz fotím s fujinou a kvalita obrazu aj v rawe proste nie je taká akú by som na to čo potrebujem chcel. Ešte ohľadom toho sony seťáku 24-70F4.. keby som ho chcel porovnať so seťákom trebars XF18-55 od fuji. Ako by obstál? Ja som totiž to sony sklo ešte v rukách nemal.
 
philippo
2017-10-02 18:46:48+02
príspevok od: marcus_labeo
Ťažká dilema. Presne ako písal Karol, je to voľba špičkový foťák, ku ktorému nemáš dobré/dostupné sklá, vs. o level horší APSC, ku ktorému máš hafo parádnych skiel. Nebyť požiadavka striktne na krajinky, poviem Fuji, práve pre široké portfólio kvalitných skiel. Ale ako písali iní, ak neovládaš tie správne postupy a programy, môže to byť sklamanie a zvlášť na zeleň/lístie je X-trans dosť háklivý. Takže asi skôr ten Sony aj za cenu kompromisov v sklách. Ja by som volil základný zoom (pozor, nie seťák 28-75mm/3,5-5,6, ale 24-70/4, ktorý by mal byť lepší, aj keď tiež žiadny zázrak; 24-70/2,8 je ultradrahý) a k tomu nejaký širokáč na krajinky (nové širokouhlé zoomy od Sony sú sakra drahé, takže skôr pevné sklá tretích výrobcov ako Venus Laowa 12mm/15mm či Samyang 14mm). Moc skrátka na výber nemáš.
-
 
PeCh
2017-10-03 10:29:39+02
Celkom zábavná diskusia.

Keď zhrniem fakty:
* Sony - skvelé telá, horšie a drahšie objektívy.
* Fuji - výborné objektívy, špecifický senzor, ktorý nie je ideálny na krajiny.
* Fotograf, nemá peňazí na rozhadzovanie.
* Vždy sa tu preferovalo, radšej horšie telo a lepší objektív.

Reálne mi tu chýba, čo ti na X-E2 prekáža. Je to rozlíšenie, X-trans maska, pomalosť...? Takto ti tu každý radí od buka do buka. Osobne by som ti radšej poradil, že pokiaľ by si chcel ísť do Sony, tak teraz nekupuj nič a šetri. Pokiaľ ti vyslovene nevadí X-trans maska, tak by som zostal pri Fuji a išiel do X-T2/X-T20. Tam máš istotu, že XF18-55 je nadpriemerný objektív, s ktorým si na krajinky vystačíš.
 
mikkael
2017-10-08 16:06:41+02
A mal si na tej X-E2ke nejake pevne sirokace? Nie je to trochu unahlena zmena?
 
philippo
2017-10-09 05:53:34+02
príspevok od: PeCh
Celkom zábavná diskusia.

Keď zhrniem fakty:
* Sony - skvelé telá, horšie a drahšie objektívy.
* Fuji - výborné objektívy, špecifický senzor, ktorý nie je ideálny na krajiny.
* Fotograf, nemá peňazí na rozhadzovanie.
* Vždy sa tu preferovalo, radšej horšie telo a lepší objektív.

Reálne mi tu chýba, čo ti na X-E2 prekáža. Je to rozlíšenie, X-trans maska, pomalosť...? Takto ti tu každý radí od buka do buka. Osobne by som ti radšej poradil, že pokiaľ by si chcel ísť do Sony, tak teraz nekupuj nič a šetri. Pokiaľ ti vyslovene nevadí X-trans maska, tak by som zostal pri Fuji a išiel do X-T2/X-T20. Tam máš istotu, že XF18-55 je nadpriemerný objektív, s ktorým si na krajinky vystačíš.
Práve X-trans maska je hlavná vec, prečo som premýšľal o zmene značky. Keďže krajina je z 95% náplňou môjho fotenia, napadlo ma, že keďže by som na hory nerád vláčil stodolu v podobe zrkadlovky, najlepšou voľbou by bol asi Sony. Tá rýchlosť je ďalšia vec ktorú X-E2 už absolutne nezvláda, čo mi ale až tak neprekáža keďže pri krajine rýchlosť až tak nerozhoduje.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()