Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada pri kúpe fotoaparátu

stevo123
stevo123 2018-01-30 11:18:09+01
Dobrý deň, som tu nový a potreboval by som poradiť ohľadne kúpi nového fotoaparátu. Vôbec sa v tom nevyznam. Momentalne vlastním fotoaparát Panasonic Lumix DMZ-FZ200 ale po 3 rokoch mi na ňom odchádza elektronika (zoomuje si ako sa mu zachce). Fotil som s nim iba autá v exteriéry ale nakoľko som prešiel na fotenie do interiéru už mi nestačí. Čiže potrebujem poradiť nejaký fotoaparát na fotenie áut (interiér/exteriér auta) v interiéri. V miestnosti mam 30 ledkových neónov (farba studená biela), veľkost miestnosti cca 50 m2. Vôbec sa v tom nevyznám do akého typu fotoaparátu mám ísť. Či mi stačí nejaká kvalitná bezzrkadlovka, kompakt alebo mám ísť do zrkadlovky. Čo mi strašne vadí na zrkadlovke je ich veľkosť a hlavne váha fotoaparátu nakoľko nefotím zo statívu a pri hodinovom fotení prídem o ruky Viem, že niektoré nové kompakty, bezzrkadlovky maju v sebe čip, ktorý sa približuje zrkadlovke. Mám možnosť kúpiť zrkadlovku Canon 6D full frame s objektivom za 1400 eur ale stale ma odrádza váha foťáku a radšej by som išiel do niečoho hlavne ľahšieho. Poprosím o radu, či mi bude stačit kompakt/bezzrkadlovka alebo ísť radšej do tej zrkadlovky. Za každú radu ďakujem
Rozpočet cca 1500 EUR +-
 
stevo123
2018-02-01 17:10:32+01
A čo poviete napr. na Canon PowerShot G1X Mark III ???
 
stevo123
2018-02-01 17:11:15+01
Má to už snímač APS-C
 
Otecadams
2018-02-01 20:10:33+01
príspevok od: stevo123
A čo poviete napr. na Canon PowerShot G1X Mark III ???
To je parádny foťáčik, ak chceš vysokú kvalitu vo vreckovom tele, ale tá sa prejaví hlavne pri fotení za dobrého svetla. Inak ho schová do vrecka aj jednopalcový kompakt:
https://www.dpreview.com/articles/8432414091/powershot-shootout-canon-s-g1-x-iii-and-g7-x-ii
 
fatality
2018-02-01 21:15:07+01
príspevok od: stevo123
A čo poviete napr. na Canon PowerShot G1X Mark III ???
oplati sa len ak nutne potrebujes minut tych 1200e..inak vnutri(+detaily) ti bude fotit horsie ako ta vyssie spominanana lx100ka..a vonku o nieco lepsie..ale urcite nie 3x lepsie,ako je rozdiel v cene..
 
MagickVamp
2018-02-01 21:39:01+01
Ten test co pridal Otecadams som potreboval vidiet. Chcem daco male a neviem co uz vobec...pred hodkou som sa vratil od kamosa a hral sa s A6000ckou zas....no strasne to je...po chvilke ma boleli moje velke rucicky zlate 100D.... navyse sumela A6000 nepekne a ten hladacik tak z toho som po chvilke myslel ze dostanem epilepsiu....neskutocne neprijemne sa mi stym fotilo, ale pacilo sa mi ze ked zaostrilo tak ziaden strach o BF a FF....a siel som domov stym ze G1xmkIII asi preca teda...a teraz si vravim ze 100D asi bude stacit aj nadalej a ak daco male tak fakt len zaznamnik ako RX100mkIV alebo G7xmkII
 
MagickVamp
2018-02-02 06:46:44+01
príspevok od: stevo123
Dobrý deň, som tu nový a potreboval by som poradiť ohľadne kúpi nového fotoaparátu. Vôbec sa v tom nevyznam. Momentalne vlastním fotoaparát Panasonic Lumix DMZ-FZ200 ale po 3 rokoch mi na ňom odchádza elektronika (zoomuje si ako sa mu zachce). Fotil som s nim iba autá v exteriéry ale nakoľko som prešiel na fotenie do interiéru už mi nestačí. Čiže potrebujem poradiť nejaký fotoaparát na fotenie áut (interiér/exteriér auta) v interiéri. V miestnosti mam 30 ledkových neónov (farba studená biela), veľkost miestnosti cca 50 m2. Vôbec sa v tom nevyznám do akého typu fotoaparátu mám ísť. Či mi stačí nejaká kvalitná bezzrkadlovka, kompakt alebo mám ísť do zrkadlovky. Čo mi strašne vadí na zrkadlovke je ich veľkosť a hlavne váha fotoaparátu nakoľko nefotím zo statívu a pri hodinovom fotení prídem o ruky Viem, že niektoré nové kompakty, bezzrkadlovky maju v sebe čip, ktorý sa približuje zrkadlovke. Mám možnosť kúpiť zrkadlovku Canon 6D full frame s objektivom za 1400 eur ale stale ma odrádza váha foťáku a radšej by som išiel do niečoho hlavne ľahšieho. Poprosím o radu, či mi bude stačit kompakt/bezzrkadlovka alebo ísť radšej do tej zrkadlovky. Za každú radu ďakujem
Rozpočet cca 1500 EUR +-
So 6D by si chybu nespravil, ale ked citam co hladas tak vzhladom na to ze fotis staticke veci, tak ti staci takmer hocico s lepsim objektivom. Mozno fakt zbytocne ist do FF ked nechces nic velke, ale ked si si precital recenziu co tu postol otecadams tak ti mozno bolo jasne ze ani fotaciky s 1 palcovym cipom na take veci nie su moc vhodne, takze siel by som hore, cim vacsi cip tym viac pracovat sa da v post procese, menej sumi aj na zakladnych ISO, da sa viac zosvetlovat ci stmavovat. U FF tato moznost pretrvava aj na vyssich ISO, co ty zrejme nepotrebujes. Takze by som zisiel nizsie na triedu APSC/DX a kludne aj 4/3 cip ale len ten 20Mpx, tie 16Mpx maju o dost horsie parametre. A dalej je to o tom co sa ti dobre drzi s cim sa ti dobre pracuje. Na vyber mas A6000 ktora napriklad mne je strasne neprijemna na fotenie, potom mas M5 ktory sa uz bude obsluhovat lepsie, dalej mas male apsc ktore sa obsluhuju vyborne ako napriklad Canon 200D, 800D, 77D, Nikon D3xxx ci D5xxx a zo 4/3 napriklad Olympus M1mkII, neviem ako sa obsluhuje ale je dost velky na to aby sa uz obsluhoval celkom dobre, ale je to asi mimo tvoju cenu. Aj ked na eglobal splasis Olympus M1mkII + fantasticky objektiv 12-40 F2,8 v cene co si napisal a pre mna by to bol asi adept, ktory by som vyuzil aj inde potom. Ale V Nikone ci Canone ked kupis niektoru zo zrkadlovek ako som spominal tak dostanes este lepsi vystup za menej penazi, ale nebudu tak male a nebudu utesnene v tej cene. Co sa tyka M5 ma Karol pravdu ze je malo objektivov ale tie co su tak su dobre, hravo snimi vystacis a su oproti konkurencii neskutocne lacne, vzhladom na kvalitu co ponukaju.
 
Johnnny
2018-02-02 07:16:31+01
No Olympus uz na eglobale asi nie je dostupny ...
 
MagickVamp
2018-02-02 07:20:25+01
príspevok od: Karol Srnec
Canon je na moj vkus predrazeny a ponuka objetivov je slaba. Rozdiel medzi M5 a M6 je v tom, ze jeden ma hladacik a druhy nie.
Karol v com je Canon CSC prerdrazeny? Pametas na casy ked si tu hajil farby Nikonu a aj ked jedine co na nom bolo dobre bol asi DR a moznosti post procesu vdaka cipom od Sony, tak nebola snad recenzia kde si tomu neprikladal obrovsku dvolezitost.... cip M5 je ovela lepsi ako ten v tych 16Mpx Olympusoch co mu tu radis, uz to zrazu nie je dvolezite? M5 co sa tyka ostrenia a celkovo rychlosti je ovela blizsie k M1mkII ako k ostatnym radam Olympus a cenovo je to ale 950 vs 1700 ecok ak pozeram ceny SVK stranok, takze co je zle nastavene na tej cene? Cim je ten Canon tak drahy? Objektivov ma zatial pomenej, ale nie su vobec zle a za tu cenu su priam skvele ak si pozries recenzie a okrem toho da sa zatial vypomoct s adapterom.... ty mas proste na Canon averziu, lebo nespolupracuje a nikdy nespolupracoval. Len skus sa zamysliet obcas tak ako sa normalny clovek zamysla nad tym co dakto vravi a pozriet si aj znacky co nemas rad ked uz si ten admin. Ja si tiez pozeram Olympus aj ked celu stranka by sa dala uz premenovat na Olympus.sk a lezie to obcas na nervy ako ked anglicky magazin pise recenzie o anglickych autach...
 
MagickVamp
2018-02-02 07:28:04+01
príspevok od: Johnnny
No Olympus uz na eglobale asi nie je dostupny ...
kua co sa deje s tym eglobalom....vypadol Nikon...teraz aj Olympus...to aby clovek rychlo nakupil co mu treba kym tam nebudu len hodinky...
 
Johnnny
2018-02-02 07:51:26+01
príspevok od: MagickVamp
kua co sa deje s tym eglobalom....vypadol Nikon...teraz aj Olympus...to aby clovek rychlo nakupil co mu treba kym tam nebudu len hodinky...
Tiez som si hovoril, ze sa asi zbavim Olympusu a rychlo nakupim Canon
 
MagickVamp
2018-02-02 07:58:57+01
príspevok od: Johnnny
Tiez som si hovoril, ze sa asi zbavim Olympusu a rychlo nakupim Canon
V Canone uz mam vsetko co potrebujem ale ja zas by som rychlo kupil M1mkII + 12 - 40 F2,8 na prechadzky a teraz ma to taaaak serie kuaaa.... zavahal som...za tie ceny tam sa to aj celkom oplatilo...len som si vravel ze este pokukam tu Sony u kamosa ci ma to nahodou nechyti....a kedze nik v okoli nema Olympus, Karol sa k zrovnavackam stale nedostal, tak by to bola kupa dost na blind a dlho som vahal... :-P SHIT....
 
Johnnny
2018-02-02 08:09:13+01
príspevok od: MagickVamp
V Canone uz mam vsetko co potrebujem ale ja zas by som rychlo kupil M1mkII + 12 - 40 F2,8 na prechadzky a teraz ma to taaaak serie kuaaa.... zavahal som...za tie ceny tam sa to aj celkom oplatilo...len som si vravel ze este pokukam tu Sony u kamosa ci ma to nahodou nechyti....a kedze nik v okoli nema Olympus, Karol sa k zrovnavackam stale nedostal, tak by to bola kupa dost na blind a dlho som vahal... :-P SHIT....
Mne na Olympuse a CSC obecne vadi zatial taka ta horsia pouzitelnost pri foteni pohybu. Ak by som bol ochotny tohoto sa vzdat a mat naozaj len vychadzkovy fotak, tak taka E-M10 II by bola paradna. Inak ja som este v posledne dni vypredajov stihol kupit 40-150 f2.8 PRO + 1.4 TC za 760eur aj s dopravou
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-02-02 08:12:27+01
príspevok od: MagickVamp
Karol v com je Canon CSC prerdrazeny? Pametas na casy ked si tu hajil farby Nikonu a aj ked jedine co na nom bolo dobre bol asi DR a moznosti post procesu vdaka cipom od Sony, tak nebola snad recenzia kde si tomu neprikladal obrovsku dvolezitost.... cip M5 je ovela lepsi ako ten v tych 16Mpx Olympusoch co mu tu radis, uz to zrazu nie je dvolezite? M5 co sa tyka ostrenia a celkovo rychlosti je ovela blizsie k M1mkII ako k ostatnym radam Olympus a cenovo je to ale 950 vs 1700 ecok ak pozeram ceny SVK stranok, takze co je zle nastavene na tej cene? Cim je ten Canon tak drahy? Objektivov ma zatial pomenej, ale nie su vobec zle a za tu cenu su priam skvele ak si pozries recenzie a okrem toho da sa zatial vypomoct s adapterom.... ty mas proste na Canon averziu, lebo nespolupracuje a nikdy nespolupracoval. Len skus sa zamysliet obcas tak ako sa normalny clovek zamysla nad tym co dakto vravi a pozriet si aj znacky co nemas rad ked uz si ten admin. Ja si tiez pozeram Olympus aj ked celu stranka by sa dala uz premenovat na Olympus.sk a lezie to obcas na nervy ako ked anglicky magazin pise recenzie o anglickych autach...
Fotoaparat je suhrnom mnohych funkcii a parametrov. Ak porovnavame dva prakticky zhodne pristroje roznych znaciek, tak u mna vyhrava ten co ma lepsi snimac a ku ktoremu su lepsie objektivy. Recenzie robim s prihliadnutim ku koncovej skupine. Vacsina fotografov foti s nizsimi hodnitami ISO a preto je pre ne dolezity prave DR, skor ako sum na ISO 25 600. Vyssi DR znamena menej odpadu a lehsiu postprodukciu u menej skuseneho fotografa.
Cip v M5 nie je zase ziaden zazrak. Nema ani ohurujuci DR, ani zazracne maly sum. AK bytomu tak bolo, tak si ten fotak kludne kupim. Mne je jedno akou znackou fotim. Boli casy, ked som od Olympusu kazdeho odhovaral. Mali slaby snimac a kopec dalsich zlych vlastnosti. Ked som recenzoval M5, tak ste sa pelne do mna pustili. Neviem preco? Canon M5 je totalne priemerny fotak, ktory stoji 2x viac ako Olympus rovnakej triedy. Olympus je ovela lepsie vybaveny, pomer ceny vykon je vyhodnejsi. Snimac ma o malo horsi, ale nie je to ziaden rozdiel triedy. Ked chytim do ruky M5, stale mi nieco vadi. Ak si opat precitas recenziu, ja so M5 nehodnotil zle. Pri nizsej cene by som mu dal Tip redakcie. Ale mam pravo si mysliet, na zaklade dlhorocnych skusenosti, ze to nie je nijako ohurujuci pristroj.
Jasne, ze aj ja by som chcek, aby Olympus mal take fotaky a objektivy ako ma a v nich skvely FF. Uplne najradsej by som bol, keby vsetky znacky mali super snimace my sme sa tu bavili o dizajne, ovladani, parametroch a nemuseli donekonecna riesit sum a DR. Uz par rokov su fotaky na takej urovni, ze amater to riesit ani nemusi. Vieme, ze dolezitejsia je kvalita optiky, schopnoszi fotografa a hlavne to, cim tu techniku nakrmit.
Som fotograf, ktory chce slusny aparat (nemusi byt najlepsi na svete), staci mi standard ktory som si stanovil. Hlavne si chcem fotenie uzivat, mat z neho radost. Sucastou toho je aj ako sa mi robi s fotakom. To je pre mna velka hodnota, niekedy dolezitejsia ako parametre a kvalita snimaca. Fotoaparat ma byt vyvazeny.

P.S. Nedavno vysiel rozhovor z nejakym velkym zvieratom z Canonu, ktory sa ospravedlnil fanusikom znacky za to, ze Canon v poslednych rokoch zanedbaval inovacie.
P.P.S. Canon a mozno aj NIkon pridu tento rok asi s FF mirrolesmi. Ak to nezoberu tak vlazne, ako Cano s EOS M systemom (par amaterskych modelov a velmi male portfolio objektivo), nie je nikde napisane, ze o par mesiacov tu nebudem chvalit, ci dokonca uzivat, novinky od Canonu.
 
MagickVamp
2018-02-02 09:00:16+01
príspevok od: Karol Srnec
Fotoaparat je suhrnom mnohych funkcii a parametrov. Ak porovnavame dva prakticky zhodne pristroje roznych znaciek, tak u mna vyhrava ten co ma lepsi snimac a ku ktoremu su lepsie objektivy. Recenzie robim s prihliadnutim ku koncovej skupine. Vacsina fotografov foti s nizsimi hodnitami ISO a preto je pre ne dolezity prave DR, skor ako sum na ISO 25 600. Vyssi DR znamena menej odpadu a lehsiu postprodukciu u menej skuseneho fotografa.
Cip v M5 nie je zase ziaden zazrak. Nema ani ohurujuci DR, ani zazracne maly sum. AK bytomu tak bolo, tak si ten fotak kludne kupim. Mne je jedno akou znackou fotim. Boli casy, ked som od Olympusu kazdeho odhovaral. Mali slaby snimac a kopec dalsich zlych vlastnosti. Ked som recenzoval M5, tak ste sa pelne do mna pustili. Neviem preco? Canon M5 je totalne priemerny fotak, ktory stoji 2x viac ako Olympus rovnakej triedy. Olympus je ovela lepsie vybaveny, pomer ceny vykon je vyhodnejsi. Snimac ma o malo horsi, ale nie je to ziaden rozdiel triedy. Ked chytim do ruky M5, stale mi nieco vadi. Ak si opat precitas recenziu, ja so M5 nehodnotil zle. Pri nizsej cene by som mu dal Tip redakcie. Ale mam pravo si mysliet, na zaklade dlhorocnych skusenosti, ze to nie je nijako ohurujuci pristroj.
Jasne, ze aj ja by som chcek, aby Olympus mal take fotaky a objektivy ako ma a v nich skvely FF. Uplne najradsej by som bol, keby vsetky znacky mali super snimace my sme sa tu bavili o dizajne, ovladani, parametroch a nemuseli donekonecna riesit sum a DR. Uz par rokov su fotaky na takej urovni, ze amater to riesit ani nemusi. Vieme, ze dolezitejsia je kvalita optiky, schopnoszi fotografa a hlavne to, cim tu techniku nakrmit.
Som fotograf, ktory chce slusny aparat (nemusi byt najlepsi na svete), staci mi standard ktory som si stanovil. Hlavne si chcem fotenie uzivat, mat z neho radost. Sucastou toho je aj ako sa mi robi s fotakom. To je pre mna velka hodnota, niekedy dolezitejsia ako parametre a kvalita snimaca. Fotoaparat ma byt vyvazeny.

P.S. Nedavno vysiel rozhovor z nejakym velkym zvieratom z Canonu, ktory sa ospravedlnil fanusikom znacky za to, ze Canon v poslednych rokoch zanedbaval inovacie.
P.P.S. Canon a mozno aj NIkon pridu tento rok asi s FF mirrolesmi. Ak to nezoberu tak vlazne, ako Cano s EOS M systemom (par amaterskych modelov a velmi male portfolio objektivo), nie je nikde napisane, ze o par mesiacov tu nebudem chvalit, ci dokonca uzivat, novinky od Canonu.
Karol ja si nemyslim ze vacisna ludi foti na nizkom ISO, akurat krajinkari a vacsina profikov fotiacich v atelieroch mozno, ale to nie je vacsina fotografov...takze ani medzi profikmi si nemyslim ze vacsina foti na nizkom ISO...mozno je to pol na pol. A pri amateroch? Amater nerozozna dakedy v jpg vystupi na nizkom ISO ani zrkadlovky od mobilu, takze mu je prt platne ze v nejakom raw potom daco moze robit pri ISO100, skor ho zaujima dokedy ma foto este pouzitelne. Takze argument ze vacsinu zaujima nizke ISO je podla mna neplatny, mozno skor medzi profikmi je to platny argument. Aj to niekedy to malo zmysel rozoberat, dnes si myslim ze vystupi postacuju pri vsetkych zrkadlovkach az na Canon 6DmkII ktory sem doliezol z minulosti nejakou casovou dierou.

Ale budiz....ak to beriem ako fakt, tak skus byt trosku viac objektivny a znovu pozri vystup M5 a uvedom si pri tom par veci, sumi menej ako 16 Mpx Olympus ale ma 24 MPX !!!! Ty preca dobre vies ze MPX maju vplvy na sum, tak preco to v tomto pripade takto silno ignorujes? Ved ten Olympus ma este vacsiu svetlocitlivu bunku ako M5 a sumi viac! To je ako OK cip??? M5 tak ponukne lepsie hodnoty a pritom ma o 50% viac Mpx. Ale nooo, budme fer...toto je viac ako rozdiel triedy!

A ak vravis ze fotak ze subor roznych atributov, ok...ale ostrenie ma tiez lepsie ako vsetky Olympusy az na M1mkII...tam je to +- podla zanru.

To ze tebe M5 nesedi je tvoj subjektivny dojem, tak ako moj ze mi nesedi Sony A6000 a fotit snou mi prislo otrasne.

Ze by Canon mal na tejto triede viac popracovat a priniest viac profi tiel je pravda, ma vlastne len amaterske tela v tom segmente ale za dobre ceny...to je to co sa mu da len tazko upriet. Skiel ma malo ale zas su lacne a dobre. Jasne Olympus je zas majster co sa tyka skiel, jeho skla su brilantne, klobuk dole kolko detailov dokazu prenist z toho 4/3 cipu...toto sa len tak nevidi...

Ale jediny fotak co za daco stoji je M1mkII (a nejaky pen kde uz dali 24Mpx snimac) ved sam vravis ze si ludi od Olympusu odradzal...ale zmena preca nastala az cipom M1mkII inak sa nic nezmenilo co do vystupu....stare 16 Mpx cipi o ktorych tu rozpravas a zrazu odporucas su tie iste stare 16 Mpx cipy od ktorych si preca odradzal.
 
MagickVamp
2018-02-02 09:03:34+01
*pardon samozrejme 20 mpx snimac v pene...
 
Johnnny
2018-02-02 09:18:00+01
Ono zase Olympus ma vyhodu aj v stabilizacii a tak nejak sa s nim prijemne foti. Ja som mal chvilu E-M10 a ten fotak som miloval. Skvele to vyzera a je to take mile zariadenie ... raz si ho opat kupim aj s nejakym pevnym f2.8 sklom. Ale pokial ide o pohyb, zrkadlovkam sa Olympusy podla mojho nazoru stale nevyrovnaju. Hlavne kvoli EVF.
 
MagickVamp
2018-02-02 09:28:42+01
príspevok od: Johnnny
Ono zase Olympus ma vyhodu aj v stabilizacii a tak nejak sa s nim prijemne foti. Ja som mal chvilu E-M10 a ten fotak som miloval. Skvele to vyzera a je to take mile zariadenie ... raz si ho opat kupim aj s nejakym pevnym f2.8 sklom. Ale pokial ide o pohyb, zrkadlovkam sa Olympusy podla mojho nazoru stale nevyrovnaju. Hlavne kvoli EVF.
Ano. Ja sa ani nejdem bavit o tom ci sa tym foti prijemne ci nie, lebo verim tomu ze ano a je to tiez velmi dvolezite. Olympusi pre mna maju charizmu a pacia sa mi asi najviac zo vsetkych fotakov, aj ked dakto pisal ze su skarede, vec vkusu vzdy samozrejme, pre mna je to skvost ako pekne hodinky. 5 osa je super, len akonahle das fotak na stativ mas zas len stary slaby 4/3 16 Mpx cip.... univerzalne mi jednoducho Olympusi pridu drahe a slabe.... ze do M10mkIII dali zas stary cip mi pride ako dost sklamanie napriklad. Ten 20 Mpx cip je ovela lepsi a prave v kombinacii z 5 osou mi potom uz ten fotak pride skutocne univerzalne lepsi co do vystupu... ak sa bavime o ostreni tak to bude asi chciet este nejaky cas, ale mne by v poho stacila M1mkII aj ostrenim.
 
roka222
2018-02-02 10:31:10+01
príspevok od: MagickVamp
Ano. Ja sa ani nejdem bavit o tom ci sa tym foti prijemne ci nie, lebo verim tomu ze ano a je to tiez velmi dvolezite. Olympusi pre mna maju charizmu a pacia sa mi asi najviac zo vsetkych fotakov, aj ked dakto pisal ze su skarede, vec vkusu vzdy samozrejme, pre mna je to skvost ako pekne hodinky. 5 osa je super, len akonahle das fotak na stativ mas zas len stary slaby 4/3 16 Mpx cip.... univerzalne mi jednoducho Olympusi pridu drahe a slabe.... ze do M10mkIII dali zas stary cip mi pride ako dost sklamanie napriklad. Ten 20 Mpx cip je ovela lepsi a prave v kombinacii z 5 osou mi potom uz ten fotak pride skutocne univerzalne lepsi co do vystupu... ak sa bavime o ostreni tak to bude asi chciet este nejaky cas, ale mne by v poho stacila M1mkII aj ostrenim.
Zase ten 20 Mpx cip má hustotu ako na FF = 77 Mpx !
 
blahoslav J B Art
2018-02-02 10:34:33+01
Komu by sa nechcela citat cela diskusia, dovolim si zopakovat citat od K.Srnca, ktory by si mal povinne kazdy zacinajuci fotograf alebo diskuter na Ephoto zapisat za usi:

''Uz par rokov su fotaky na takej urovni, ze amater to riesit ani nemusi. Vieme, ze dolezitejsia je kvalita optiky, schopnosti fotografa a hlavne to, cim tu techniku nakrmit.''
 
MagickVamp
2018-02-02 11:19:36+01
príspevok od: roka222
Zase ten 20 Mpx cip má hustotu ako na FF = 77 Mpx !
Nie 60? mne to tak z brucha na 60Mpx vyzera skor. No FF ku nekonkuruje to je jasne, mensie svetlocitlive bunky atd. Ale ked si pozries vlastnosti toho 20 Mpx snimaca tak su vyborne aj napriek tej hustote, co by bola tak polka uspechu, ale s pro sklami od Olympusu sa to dokaze aj velmi efektivne preniest. Jasne ze velke FF sklo to prenesie efektivnejsie z FF cipu, ale je to na urovni APSC co je super + vyhoda 5 osej ako bonus pri foteni z ruky pomoze drzat oproti zrkadlovke minimalne polovicne casy aj pri stabilizovanych objektivoch umozni ist dole s ISO co sa tiez podpise na vystupe. Pomer cena/kvalita je diskutabilny aj u M1mkII ale to uz je na filozoficku debatu, kde zavazia skor uz len subjektivne pohlady.
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()