Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 7D alebo 7D Mark II

Istnk
2018-11-06 21:19:05+01
Som amatérsky fotograf, fotím rok na Canon 1300D a chcel by som prejsť na vyššiu triedu hlavne kvôli autofokusu a rýchlosti sekvenčného snímania. Mojím zameraním je zver a šport. Dilemou pre mňa je cena. Oplatí sa priplatiť si za Mark II alebo stačí originálna 7D-čka? Do full-frame zatiaľ nechcem investovať. Ďakujem za rady
 
markato1
2018-11-06 22:16:59+01
Odporucam ist do mk ll.
 
Istnk
2018-11-06 22:20:52+01
príspevok od: markato1
Odporucam ist do mk ll.
Ďakujem za odpoveď. Taktiež som dostal odporúčanie pozrieť sa po 80D-čke namiesto 7Dm2. Dalo by sa uvažovať aj nad takou možnosťou?
 
MagickVamp
2018-11-06 22:34:24+01
príspevok od: Istnk
Ďakujem za odpoveď. Taktiež som dostal odporúčanie pozrieť sa po 80D-čke namiesto 7Dm2. Dalo by sa uvažovať aj nad takou možnosťou?
Dalo
 
acton
2018-11-06 22:57:15+01
Na fotoaparate az tak moc nezalezi ako na objektive, radsej lacnejsi fotoaparat a lepsi objektiv.
 
Istnk
2018-11-06 23:40:53+01
príspevok od: acton
Na fotoaparate az tak moc nezalezi ako na objektive, radsej lacnejsi fotoaparat a lepsi objektiv.
O tom som už tiež čítal a beriem to na vedomie avšak ako som spomínal ide mi hlavne o autofokus a fps
 
acton
2018-11-07 00:35:40+01
Mozes mat aj profesionalny fotoaparat a ked nan nasadis zly objektiv tak nebude pracovat normalne, prave to ako rychlo dokaze reagovat fotoaparat zalezi hlavne od objektivu.
Tebe uplne staci Canon 6D z druhej ruky a k tomu Lkovy objektiv, co usetris na fotaku das do objektivu a budes mat ovela kvalitnejsie fotky ako ked to spravis opacne.
 
Johnnny
2018-11-07 06:32:43+01
80D by pre Teba mozno bola este najlepsia volba. Vyjde Ta to trochu lacnejsie nez 7D MK II a AF je porovnatelny (menej nastaveni). 80D ma lepsi vystup, ale pouziva sa trochu horsie kedze nema tolko cudlikov, chyba joystick a tak dalej. Pri sporte sa to urcite hodi, ale da sa bez toho zit.
 
shagy2301
2018-11-07 07:35:14+01
Ja používam 80D na šport a som spokojný (viď https://www.facebook.com/shagy2301/).
Prechod z 1300D na 80D bude určite riadny pokrok.

A pre tých čo stále hovoria o objektívoch. Áno objektív potrebujete tiež kvalitný (napr. ja primárne používam Tamron 70-200 2.8 G2) ale rozdiel v ostriacich schopnostiach medzi 1300D a 80D sa pri pohybujúcich sa objektoch prejaví aj pri menej kvalitnom objektíve
 
acton
2018-11-07 08:57:35+01
Kazdy fotoaparat na to aby odviedol dobru pracu potrebuje informacie a tie dodava objektiv. Neviem ake objektivy pouzivas ale ak nemas Lkove objektivy ziadny pokrok nedosiahnes lebo mozes mat hocijaky fotoaparat, ten objektiv ti vzdy don pusti iba tie iste informacie. Vzdy zalezi na objektive a nie na fotoaparate, ked vymenis fotoaparat vysledok bude taky isty.
Podla toho co pises potrebujes rychlost v snimani, kazdy fotoaparat pracuje iba tak rychlo ako rychlo pracuje objektiv, ked nema fotoparat dostatok informacii ktore mu doda objektiv tak logicky nemoze zaostrit.
Kazdy kto sa chce vo fotografii posunut niekam inam v prvom rade by mal uvazovat nad vymenou objektivu a nie fotaku. Fotografiu robi objektiv.
 
shagy2301
2018-11-07 09:08:45+01
príspevok od: acton
Kazdy fotoaparat na to aby odviedol dobru pracu potrebuje informacie a tie dodava objektiv. Neviem ake objektivy pouzivas ale ak nemas Lkove objektivy ziadny pokrok nedosiahnes lebo mozes mat hocijaky fotoaparat, ten objektiv ti vzdy don pusti iba tie iste informacie. Vzdy zalezi na objektive a nie na fotoaparate, ked vymenis fotoaparat vysledok bude taky isty.
Podla toho co pises potrebujes rychlost v snimani, kazdy fotoaparat pracuje iba tak rychlo ako rychlo pracuje objektiv, ked nema fotoparat dostatok informacii ktore mu doda objektiv tak logicky nemoze zaostrit.
Kazdy kto sa chce vo fotografii posunut niekam inam v prvom rade by mal uvazovat nad vymenou objektivu a nie fotaku. Fotografiu robi objektiv.
Fotografiu robí kombinácia objektívu s foťákom. Áno zmena objektívu sa na fotke prejaví.
Treba si ale uvedomiť že napr. také ostrenie je o kombinácii objektívu a tela fotoaparátu. Objektív dodáva informáciu kde je práve zaostrený, telo pomocou ostriacich bodov zisťuje či má ostrí obraz a dáva objektívu informáciu či má posunúť ostriace šošovky dopredu alebo dozadu.
Príklad: Mám Tamron 70-200 2.8 G2. Keď ho nasadím na 80D tak je to rýchly a presný objektív. Keď som ho ale nasadil pomocou redukcie na EOS R, zrazu ten objektív ostril ešte rýchlejšie a presnejšie. Alebo som mal možnosť porovnať Canon EF-S 18-200 3,5-5,6 na 80D a na 600D a rozdiel v rýchlosti bol tiež nezanedbateľný.
 
Tibor78
2018-11-07 09:18:00+01
príspevok od: acton
Kazdy fotoaparat na to aby odviedol dobru pracu potrebuje informacie a tie dodava objektiv. Neviem ake objektivy pouzivas ale ak nemas Lkove objektivy ziadny pokrok nedosiahnes lebo mozes mat hocijaky fotoaparat, ten objektiv ti vzdy don pusti iba tie iste informacie. Vzdy zalezi na objektive a nie na fotoaparate, ked vymenis fotoaparat vysledok bude taky isty.
Podla toho co pises potrebujes rychlost v snimani, kazdy fotoaparat pracuje iba tak rychlo ako rychlo pracuje objektiv, ked nema fotoparat dostatok informacii ktore mu doda objektiv tak logicky nemoze zaostrit.
Kazdy kto sa chce vo fotografii posunut niekam inam v prvom rade by mal uvazovat nad vymenou objektivu a nie fotaku. Fotografiu robi objektiv.
Fotografiu robi objektiv + telo. Mal som svojho casu nasadeny EF 24-70 2.8L II na 50D i 6D. Rozdiel bol viditelny v prospech 6D (lepsie kresba, viac detailov). Takze asi tolko k tomu.
 
close
2018-11-07 09:36:20+01
príspevok od: acton
Kazdy fotoaparat na to aby odviedol dobru pracu potrebuje informacie a tie dodava objektiv. Neviem ake objektivy pouzivas ale ak nemas Lkove objektivy ziadny pokrok nedosiahnes lebo mozes mat hocijaky fotoaparat, ten objektiv ti vzdy don pusti iba tie iste informacie. Vzdy zalezi na objektive a nie na fotoaparate, ked vymenis fotoaparat vysledok bude taky isty.
Podla toho co pises potrebujes rychlost v snimani, kazdy fotoaparat pracuje iba tak rychlo ako rychlo pracuje objektiv, ked nema fotoparat dostatok informacii ktore mu doda objektiv tak logicky nemoze zaostrit.
Kazdy kto sa chce vo fotografii posunut niekam inam v prvom rade by mal uvazovat nad vymenou objektivu a nie fotaku. Fotografiu robi objektiv.
toto by platilo keby na spracovaní digitálneho obrazu nemal vplyv aj procesor...takže môžeš mať aj najkvalitnejší objektív na svete ale pokial tie informácie z objektívu telo nestíha spracovať efektívne výsledok sa nedostaví obzvlášť pri žánri ako je šport
 
Istnk
2018-11-07 10:20:10+01
Práve preto by som chcel najprv kúpiť dobré telo a až potom investovať do L objektívov. Teraz sa práve neviem rozhodnúť medzi 7dm2 a vyššie odporúčanou 80D
 
acton
2018-11-07 10:42:15+01
príspevok od: close
toto by platilo keby na spracovaní digitálneho obrazu nemal vplyv aj procesor...takže môžeš mať aj najkvalitnejší objektív na svete ale pokial tie informácie z objektívu telo nestíha spracovať efektívne výsledok sa nedostaví obzvlášť pri žánri ako je šport
Ale vysledok je neporovnatelne lepsi ked sa vymeni objektiv ako fotak, kedysi som mal canon 5d m2 a aj canon 600d, 600d robil s 50mm 1,4 kvalitnejsie fotografie ako 5d m2 s 50 1,8.
Firmy kazdy rok daju na trh novy model fotoaparatu a objektivy menia raz za niekolko rokov... fotakom treba robit marketing aby sa predavali, preto tolko zbytocnych reci aky je ten model lepsi ako ten pred. Ale pravda je, ze fotografiu robi objektiv.
 
acton
2018-11-07 10:48:10+01
príspevok od: Istnk
Práve preto by som chcel najprv kúpiť dobré telo a až potom investovať do L objektívov. Teraz sa práve neviem rozhodnúť medzi 7dm2 a vyššie odporúčanou 80D
5D m3 z druhej ruky, da sa zohnat mozno aj za 800, neviem nesledujem to, ale je o triedu lepsi ako 6D m2.
 
close
2018-11-07 10:53:16+01
príspevok od: acton
Ale vysledok je neporovnatelne lepsi ked sa vymeni objektiv ako fotak, kedysi som mal canon 5d m2 a aj canon 600d, 600d robil s 50mm 1,4 kvalitnejsie fotografie ako 5d m2 s 50 1,8.
Firmy kazdy rok daju na trh novy model fotoaparatu a objektivy menia raz za niekolko rokov... fotakom treba robit marketing aby sa predavali, preto tolko zbytocnych reci aky je ten model lepsi ako ten pred. Ale pravda je, ze fotografiu robi objektiv.
To áno ale to či ti pri športe dokáže spraviť fotoapárat 5obr./s alebo 15 nedosiahneš tým, že na fotoaparát nasadíš 50mm 1,4 namiesto 50 1,8...sú jednoducho žánre kde tie parametre potrebuješ viac a žánre kde menej
 
acton
2018-11-07 10:58:27+01
príspevok od: close
To áno ale to či ti pri športe dokáže spraviť fotoapárat 5obr./s alebo 15 nedosiahneš tým, že na fotoaparát nasadíš 50mm 1,4 namiesto 50 1,8...sú jednoducho žánre kde tie parametre potrebuješ viac a žánre kde menej
Ale kupovat 6Dm2? ked su na trhu ovela lepsie fotaky za polovicnu cenu? Ostatne moze dat do objektivu...
Ale to je jedno, toto tu je cele pomylene.
 
acton
2018-11-07 11:14:33+01
príspevok od: Tibor78
Fotografiu robi objektiv + telo. Mal som svojho casu nasadeny EF 24-70 2.8L II na 50D i 6D. Rozdiel bol viditelny v prospech 6D (lepsie kresba, viac detailov). Takze asi tolko k tomu.
vobec som nepisal o tom co ty pises.
 
PeterMacko
2018-11-07 12:46:39+01
https://www.facebook.com/peter.macko.359778/media_set?set=a.1588234018088713&type=3
https://www.facebook.com/peter.macko.359778/media_set?set=a.1417524641826319&type=3
Vsetko fotene CANON 50D,objektivy 17-40 a 70-200 F4 IS
Tebou uvazovane tela su o dost novsie,takze ci 7D II,alebo 80D,chybu urcite nespravis a na kvalitu fotiek bude mat rozhodujuci vplyv ten clanok medzi fotakom a zemou
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()