Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prechod na bezzrkadlovku / poraďte

piwi
piwi 2018-11-22 21:46:27+01
Po dlhom zvažovaní som sa rozhodol prejsť na bezzrkaovku.
Rozhodujem sa medzi Sony A7III / A7 R III alebo Canon R, čo by bola lepšia cesta? Tieto značky preto, lebo mám objektívy Canon, a techniku ako blesky. Je mi jasne že ak by som prešiel na Sony, blesky musím vymeniť. Canon R sa mi celkom pozdáva, až na ten crop 4K. Čo Sony crop pri 4K nemá, ale neviem aké na ostrenie pri videu. Ďakujem za rady.
 
JohnNewton
2018-11-23 15:59:52+01
príspevok od: piwi
Ale ved Nikon ma tiez novy mount system
To je pravda, ale aj 5 osú stabilizáciu, v istom smere to ale tiež nie je úplná náhrada za ich vrcholné modely DSLR. Ale časom to príde.
 
fatality
2018-11-23 16:09:45+01
príspevok od: piwi
Súhlasím, a už má to dako prestáva baviť. Si pamätám keď vyšla Cannon 5d km iv, cena 3600 EUR a kopec veci osekanych, a takto to bude vždy.
tak prave 5dmkIV toho uz ma osekaneho malo..ale aj stoji.. ..
canon robi toto,nikon zasa kasle na dx segment,sony na poriadne,cenovo
prijatelne skla,panasonic a olympus na vacsi snimac,tak som skoncil u fuji.. ..
a to som bol do modelov xt2(0),xe2(3) ich dost velky kritik.. ..
fajne tela,vyborne skla(akekolvek,na ake si spomeniem) dobre ceny(samozrejme gray market)..
pre mna ako amatera momentalne najlepsia volba..
 
piwi
2018-11-23 22:44:44+01
A ako si spokojny s fujifilmom, celkom mi sympaticka ta znacka. Ako je na tom s objektivmi, ostrenie, video? Vsetko v pohodicke?
 
piwi
2018-11-23 23:17:20+01
príspevok od: fatality
tak prave 5dmkIV toho uz ma osekaneho malo..ale aj stoji.. ..
canon robi toto,nikon zasa kasle na dx segment,sony na poriadne,cenovo
prijatelne skla,panasonic a olympus na vacsi snimac,tak som skoncil u fuji.. ..
a to som bol do modelov xt2(0),xe2(3) ich dost velky kritik.. ..
fajne tela,vyborne skla(akekolvek,na ake si spomeniem) dobre ceny(samozrejme gray market)..
pre mna ako amatera momentalne najlepsia volba..
Ta fujifilm X-T3 vypada pekne
 
fatality
2018-11-24 00:19:28+01
príspevok od: piwi
A ako si spokojny s fujifilmom, celkom mi sympaticka ta znacka. Ako je na tom s objektivmi, ostrenie, video? Vsetko v pohodicke?
ja som spokojny..
vzdy som mal rad male fotaky,xt20 je fakt malinka,skla su tiez male,su dizajnovane na
apsc,ostre su jak britva,ostrenie dobre,rychle,presne..
video som priznam sa este ani nenatacal..ma 4K a zevraj xt2 ho ma o nieco lepsie,nez xt20..
vsetko je ok,mozno je to trochu vacsi zrut bateriek..na jednu spravim cca 400 zaberov..
ale ako vravim,som amater a nevadi mi to..mam dalsie 2..
 
piwi
2018-11-24 13:07:56+01
príspevok od: fatality
ja som spokojny..
vzdy som mal rad male fotaky,xt20 je fakt malinka,skla su tiez male,su dizajnovane na
apsc,ostre su jak britva,ostrenie dobre,rychle,presne..
video som priznam sa este ani nenatacal..ma 4K a zevraj xt2 ho ma o nieco lepsie,nez xt20..
vsetko je ok,mozno je to trochu vacsi zrut bateriek..na jednu spravim cca 400 zaberov..
ale ako vravim,som amater a nevadi mi to..mam dalsie 2..
Keby som nemá canon bolo by to jednoduchšie
 
fatality
2018-11-24 13:42:18+01
príspevok od: piwi
Keby som nemá canon bolo by to jednoduchšie
tak..ja mam aj Nikon,ktoreho sa casom zbavim..da sa aj predat a ist odznova.. ..
 
piwi
2018-11-24 16:23:42+01
Fullframe ti nechýba?
 
fatality
2018-11-24 17:54:41+01
príspevok od: piwi
Fullframe ti nechýba?
no prave..mne tie automaticke,povinne "prechody" amaterov z dx na fx pridu dost vtipne.. ..resp. mozno tak tretina ich naozaj potrebuje,ostatni idu so vseobecnym nazorom a prudom..
pre mna(vravim za seba) je apsc ideal..ked potrebujem,mam malu dof,ked potrebujem,mam ju velku..
iso pri modernych dx snimacoch je iba o krok horsie,ako pri fx,tela su mensie,skla takisto..
pre mna ideal..
 
piwi
2018-11-24 19:31:19+01
príspevok od: fatality
no prave..mne tie automaticke,povinne "prechody" amaterov z dx na fx pridu dost vtipne.. ..resp. mozno tak tretina ich naozaj potrebuje,ostatni idu so vseobecnym nazorom a prudom..
pre mna(vravim za seba) je apsc ideal..ked potrebujem,mam malu dof,ked potrebujem,mam ju velku..
iso pri modernych dx snimacoch je iba o krok horsie,ako pri fx,tela su mensie,skla takisto..
pre mna ideal..
Pýtal som sa lebo teraz mám fullframe, len uvažujem na prechod na nezzrkadlovku. Ale možno fujifilm je cesta, ta vaha je úplne iná ako skla na fullframe. Tie skla na Fuji pri af sú ako hlučne? Pýtam sa hlavne koli videu, či nezaznamená hluk ostrenia na audio. Ešte jedna vec, audio Prevodník je aký? Lebo pri Canon DLSR nieje najlepšie, a dá sa to riešiť len stlmenim nahrávania a zvýšením vstupu na mikrofóne / rode.
 
piwi
2018-11-24 19:49:31+01
Pozeral som dáke videá na YouTube hlučnosť ostrenia, daka 56 1,2 a to hucalo riadne.
Ak nemá Fuji daky tichý objektív na video tak je to zle :/ V tom prípade všetky super parametre pri video sú týmto premena zabite
 
yquinox
2018-11-24 20:32:56+01
príspevok od: piwi
Pozeral som dáke videá na YouTube hlučnosť ostrenia, daka 56 1,2 a to hucalo riadne.
Ak nemá Fuji daky tichý objektív na video tak je to zle :/ V tom prípade všetky super parametre pri video sú týmto premena zabite
... 56 1,2 je stare sklo, pozri si nejaky novsi "Fujicron" f/2 (23,35,50) ... tie sklicka su nepocutelne ...
 
fatality
2018-11-24 20:56:31+01
príspevok od: piwi
Pýtal som sa lebo teraz mám fullframe, len uvažujem na prechod na nezzrkadlovku. Ale možno fujifilm je cesta, ta vaha je úplne iná ako skla na fullframe. Tie skla na Fuji pri af sú ako hlučne? Pýtam sa hlavne koli videu, či nezaznamená hluk ostrenia na audio. Ešte jedna vec, audio Prevodník je aký? Lebo pri Canon DLSR nieje najlepšie, a dá sa to riešiť len stlmenim nahrávania a zvýšením vstupu na mikrofóne / rode.
ak mas ff a zvykol si si nan,tak prechod na apsc by asi bol citelny..ale poznam aj takych..a dobrych fotografov..
starsie fuji objektivy su na video asi hlucne(fotenie vpohode)..nove f2-ky su uplne nehlucne..
prevodniky netusim,akej kvality su..
 
piwi
2018-11-24 21:36:55+01
príspevok od: fatality
ak mas ff a zvykol si si nan,tak prechod na apsc by asi bol citelny..ale poznam aj takych..a dobrych fotografov..
starsie fuji objektivy su na video asi hlucne(fotenie vpohode)..nove f2-ky su uplne nehlucne..
prevodniky netusim,akej kvality su..
F2 to sú aké? Daj príklad
 
fatality
2018-11-24 22:19:36+01
príspevok od: piwi
F2 to sú aké? Daj príklad
tie,ktore spominal aj yquinox..xf 23,35,50mm/f2..
 
DenisBede
2018-11-25 12:42:28+01
príspevok od: fatality
no prave..mne tie automaticke,povinne "prechody" amaterov z dx na fx pridu dost vtipne.. ..resp. mozno tak tretina ich naozaj potrebuje,ostatni idu so vseobecnym nazorom a prudom..
pre mna(vravim za seba) je apsc ideal..ked potrebujem,mam malu dof,ked potrebujem,mam ju velku..
iso pri modernych dx snimacoch je iba o krok horsie,ako pri fx,tela su mensie,skla takisto..
pre mna ideal..
Presne môj prípad, ale ja som zasa prechádzal z APS-C Nikon... chcel som prejsť na FF, aj objektívy som si tak odzačiatku kupoval ale potom som objavil bezzrkadlovky a tam bolo jasné, že bude treba zmena celého systému. Dúfal som ešte, že keď Nikon (resp. Canon) príde s bezzrkadlovkami, ponechá bajonet a ja prejdem aj so svojími FF sklami z APS-C DSLR na FF CSC ale to sa nekonalo a tak som so svojimi FF sklami prešiel do bazáru a išiel do Fuji, lebo ich systém mi vyšiel najlacnejší, rozmerovo a váhovo najmenší a výzorovo veľmi sympatický. A kvalita je úchvatná, nie som niekto kto sa tým živí, a aj keby som bol tak pre 95% zákazníkov by boli výstupy z Fuji X viac než prijateľné, tým som si istý.
 
fatality
2018-11-25 13:09:17+01
príspevok od: DenisBede
Presne môj prípad, ale ja som zasa prechádzal z APS-C Nikon... chcel som prejsť na FF, aj objektívy som si tak odzačiatku kupoval ale potom som objavil bezzrkadlovky a tam bolo jasné, že bude treba zmena celého systému. Dúfal som ešte, že keď Nikon (resp. Canon) príde s bezzrkadlovkami, ponechá bajonet a ja prejdem aj so svojími FF sklami z APS-C DSLR na FF CSC ale to sa nekonalo a tak som so svojimi FF sklami prešiel do bazáru a išiel do Fuji, lebo ich systém mi vyšiel najlacnejší, rozmerovo a váhovo najmenší a výzorovo veľmi sympatický. A kvalita je úchvatná, nie som niekto kto sa tým živí, a aj keby som bol tak pre 95% zákazníkov by boli výstupy z Fuji X viac než prijateľné, tým som si istý.
suhlas..
 
piwi
2018-11-25 15:29:11+01
príspevok od: fatality
tie,ktore spominal aj yquinox..xf 23,35,50mm/f2..
Takze tie vôbec nieje pocut? Žiadne bzucanie? Canon má napríklad nano usm a to je úplne tiche
 
landov
2018-11-25 15:30:34+01
príspevok od: piwi
Po dlhom zvažovaní som sa rozhodol prejsť na bezzrkaovku.
Rozhodujem sa medzi Sony A7III / A7 R III alebo Canon R, čo by bola lepšia cesta? Tieto značky preto, lebo mám objektívy Canon, a techniku ako blesky. Je mi jasne že ak by som prešiel na Sony, blesky musím vymeniť. Canon R sa mi celkom pozdáva, až na ten crop 4K. Čo Sony crop pri 4K nemá, ale neviem aké na ostrenie pri videu. Ďakujem za rady.
Neviem kolko a akych objektivov Canon mas, ale ja by som si este pockal na R dalsej generacie...urcite to bude lepsie ako aktualne R.
 
pa10
2018-11-25 15:45:32+01
príspevok od: piwi
Ale ved Nikon ma tiez novy mount system
Presne tak. A tiez budu uvadzat novy lineup objektivov pre Z-Mount...
 
Strana 3 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()