Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

D5300 -> D750, postacuje takato zmena?

drivecentrum
drivecentrum 2019-03-12 19:50:26+01
ahojte,

mam zostavu Nikon D5300 a objektivy Tokina 11 - 16 2.8, Nikkor 55 - 200 DX a Nikkor 35 DX.
potrebujem fotit budovy a rozne stavby (moderne aj historicke) z vonka a vnutra, turisticke miesta a arealy cez den aj vecer v pomere 80% cez den. cielom nie su portrety ani makro foto.
 
vojkovsky
2019-03-19 09:35:03+01
príspevok od: drivecentrum
Nechcem menit temu povodnej diskusie lebo toto je uz offtopic, ale pozeram D5300 na DP a je uvedene ze hmotnost bez baterie je 480g, cize podla vsetkeho korektne (je to v tej prvej tabulke):

https://www.dpreview.com/reviews/nikon-d5300
Máte pravdu, v samotnej recenzii je v tabuľke, kde sa D5300 porovnáva s predchodcom D5200 uvedená správna hmotnosť bez batérie 480g. Ja som mal na mysli údaje, z menu Cameras - Side-by-side camera comparison, kde to uvádzajú tak, ako som napísal:

https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=nikon_d5000&products=nikon_d5100&products=nikon_d5200&products=nikon_d5300&products=nikon_d5500&products=nikon_d5600
 
vojkovsky
2019-03-19 09:46:50+01
Ešte k samotnej téme. Na youtube sledujem príspevky jedného fotografa interiérov, ktorý výhradne používa CSC od Olympusu. Myslím, že kvalita jeho fotiek hovorí za všetko. Takže si nemyslím, že je bezpodmienečne potrebné prejsť na FF. Výborná práca sa dá odviesť aj s menším senzorom.
 
drivecentrum
2019-06-19 21:04:58+02
príspevok od: DenisBede
Akú tašku/brašňu máš? Ja som si nedávno kúpil PeakDesign Everyday Messenger 13" a úplná spokojnosť... je síce drahá ale dá sa niesť ako aktovka, keď v nej prakticky nič nemáš (notebook, dokumenty a drobnosti), ako tašku na každý deň ju nosievam na univerzitu aj do práce, keď potrebujem brať viac ako mobil a keď idem fotiť odnesie mi Fuji X-T3, 50-140 a 2 malé pevné sklíčka a ešte zostane miesto na nabíjačku k nb a fľašku. Bez notebooku je to s váhou fotovýbavy pohodlné aj na celý deň, notebook plus fotovýbava už je ťažšie. Dá sa inak aj upevniť okolo pása popruhom ktorý vytiahneš z bokov takže keď ju máš cross-body tak sa ti nehúpe zbytočne...
Tento tyzden som si kupil Manfrotto Pro Light Bumblebee 130

Nema chybu zatial, velmi pevne, dobre sedi, vyborne recenzie .. jedine co mi chyba je nejaka priehredka na flasu vody z vonkajsej strany.
 
Tibor78
2019-06-20 08:16:00+02
príspevok od: vojkovsky
Ešte k samotnej téme. Na youtube sledujem príspevky jedného fotografa interiérov, ktorý výhradne používa CSC od Olympusu. Myslím, že kvalita jeho fotiek hovorí za všetko. Takže si nemyslím, že je bezpodmienečne potrebné prejsť na FF. Výborná práca sa dá odviesť aj s menším senzorom.
Vsak Olympus sumi uz na iso200 🤫
 
Porubo
2019-06-20 08:48:48+02
Tvoj problem je v niecom uplne inom, nepotrebujes ziadnu zmenu techniky.
Na interiery:
- pouzivaj stativ, to robi najvacsie divy lebo mozes davat velmi dlhe expozicie v interieroch a drzat sa nizkeho ISO a vacsieho priclonenia
- nos Tokinu 11-16, je to ultrasiroky objektiv, vyborny na interiery

Akoze je to fakt zmatocne, pomaly sa lutovat kvoli pol litrovej flasi co ma cca 0.5kg a chciet kupit FF kde tela su tazsie asi tak o tu flasu. Naviac pisat o hlbke ostrosti, ked pri interieroch naopak treba velku hlbku ostrosti teda ked fotis z ruky tak na vacsom snimaci musis viac clonit co znaci vyssie ISO, teda vysledok je rovnaky, len nesies vacsi fotak. Preco s beznymi kompaktami je velak hlbka ostrosti?
A riesit veci nakupom mi pride nezdrave, hlavne ked mas vybavu s ktorou sa daju robit profi ciste a krasne fotografie.

Mas volake zdravotne problemy, ked nechces nosit stativ? Nehnevaj sa ale dospely clovek by nemal mat problemy nosit so sebou stativ, zakial nema svalovu distrofiu ci ine vazne onemocnenie alebo zmrzacenie. Naozaj, to myslim vazne.
A ked chces nosit nieco lahke bez ohladu na kvalitu, preco chces nosit vacsi a tazsi fotak!? Uplne zmatocny clanok... ked chces lahsi fotak fot mobilom alebo kompaktom.
 
drivecentrum
2019-06-20 09:36:31+02
Som si medzicasom dokupil na skusku 18 - 140, ktory mi chybal asi najviac som zistil - dokazem vykryt teraz vela situacii pre moje potreby.

Na motorsport mi to samozrejme nestaci, ked fotim vela zaberov za sebou nestiha to ukldat a musim si davat vacsie pauzy a samozrejme mi ujde vela momentov

Porubo: vobce nechapem tvojmu utoku. ja som o vahe nic neriesil, kupil som si batoh na chrbat kam pomestim vsetko co mam s vodou aj stativom.

Ked ides s kamosom len tak von a zaroven sem tam chces nieco pofotit, tak sa nebudem trepat so stativom v jednej ruky, taskou cez rameno, vodou v druhej ruke .. ak mas zly den, agresiu si vybi prosim niekde inde, nie na mne.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()