Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon D750 vs. Canon 6D Mark II

marynnfree
marynnfree 2019-08-26 10:30:51+02
Ahojte, zaujimal by ma nazor a skusenosti, najma teda ludi ktory mali tu cest s tymito dvoma modelmi ci uz len jednym z nich alebo obomi. Ci ste s nimi spokojny, co by ste ocakavali lepsie alebo co vas naopak prijemne prekvapilo? Rada by som si zakupila full frame zrkadlovku tak max. okolo 1200e. Kedze je to vecsia investicia pozerala som si uz mnoho recenzii ale nejak si s tym neviem rady. Doteraz som fungovala 10r. na Nikone D5000, cize najprv som Canon ani nezvazovala, ale trochu mi to aj tak zamotalo hlavu. Fotim najme makro a portrety, obcas nejake spolocenske udalosti ako svadba, oslavy - ale len rekreacne, nic zarobkove, ale ak bude zo strany ludi zaujem v buducnosti to uplne nevylucujem. Ked ideme do hor alebo na dovolenku tak prirodzene aj krajinky ale to naozaj len z casu na cas. Z tych technickych veci ma najviac "trapia" tie rozdieli medzi tymi modelmi ako napriklad :
1. dynamicky rozsah (vraj ma Nikon lepsi, je to ale naozaj taky rozdiel?)
2. rozsah ISO , kde Canon ma vyrazne vyssi ale je aj vyuzitelny vzhladom na šum alebo je to len marketingovy tah?
3. dulany slot (je naozaj nutny? mate skusenost kde vas "zachranil"? )
4. logika a taka celkova intuicia co sa tyka ovladania toho modelu
5. v neposlednom rade aj vyber objektivov - budem rada ak mi aj poradite na zaciatok nejaky univerzalnejsi zoom s dobrou svetelnostou ktory bude tak do 1000e. casom by som si chcela zaobstarat ale aj pevne sklo
6. mam ext. blesk Nikon SB700 -ak by som sa rozhodla prejst na Canon budem ho moct vyuzivat aj na nom ?
7. akekolvek dalsie konstruktivne pripomienky a postrehy privitam.
Dakujem
 
MagickVamp
2019-08-27 10:36:06+02
príspevok od: fatality
zas na druhu stranu,tu sa d750kari nestazuju..mohlo by sa ich tu par ozvat,pomohli by tym babene..
ja uz som predal nikon vybavu,jak mam xt20,som ju rok nevytiahol z batoha..
a som prekvapeny,aj ked je to "iba" xt20,odpad je..v celych percentach to ani neviem vyjadrit..mozno
jeden zaber zo stoviek..uz to ani nekontrolujem..po cvaku..
tak to je super len fuji je este APSC tam ta ta hlbka ostrosti je vzdy vacsia este o ten crop faktor, tam to asi mat ostre, zvlast ked je to csc je ovela lahsie. Kazdopadne je to buducnost no.
 
Ludvo
2019-08-27 10:37:30+02
príspevok od: fatality
+rozpocet ma 2200..do neho sa vpoho vojde s vyssie uvedenou a7III+tamronom..a ma vyriesenu dilemu,ci dobre iso,dr,alebo 2 sloty..+kopec vychytaviek ako ostrenie na oko,nemoznost bf/ff,atd..
neskor si chce kupit jedno pevne sklo,kde vdaka sigme zasa nema problem..ani s kvalitou,ani s cenou..
uz davno neplati,ze pre sony ff nieje dostatok skiel,alebo ze su vyrazne predrazene,pokial si nevyberies nejaky extrem..
Pre Sony A7 III platí, že je rozdiel v rýchlosti AF(Eye AF) medzi natívnymi a adaptovanými sklami. Napr. FE Sigmy sú všetky, okrem 35mm 1.2, s konvertorom a v praxi to poznáš, ak fotíš niečo v pohybe, príp. pri slabšom svetle. S rozpočtom 2200,- by som do Sony nešiel.
 
MagickVamp
2019-08-27 10:44:22+02
príspevok od: fatality
tak..nechce sa velkym hracom,nadupat tie cscka..ale podla mna je to len otazka casua chcenia,nie nemoznosti alebo neschopnosti vyrobit lepsie csc ostrenie..
akurat pri tom wl to este dlho bude problem,vyriesit obdobu cumenia cez opticky hladacik a zaroven nevybijat baterku..
chce to procak brutalny inak...preto aj CSC boli dakedy taky odpad co prezentovali len ambasadori....aj teraz len dobiehaju stale profi zrkadla.... bodove ostrenie R v nejakej recenzii bolo vyhodnotene dokonca lepsie ako u A7mkIII a bez srandy kamosova lacna 200d v lese za sera pri malo kontrastnej scene zaostri rychlejsie ako moje R..dakedy dokonca jemu to zaostri takmer okamzite a mne vobec!!!!! Som cital niekde ze pri ostreni vyzaduje aby procesor spracoval 40x viac dat za dany cas ako 5DmkIV...

Cim budu lepsie procaky tym vykonnejsie budu tie csc ostrit.
 
fatality
2019-08-27 10:59:24+02
príspevok od: Ludvo
Pre Sony A7 III platí, že je rozdiel v rýchlosti AF(Eye AF) medzi natívnymi a adaptovanými sklami. Napr. FE Sigmy sú všetky, okrem 35mm 1.2, s konvertorom a v praxi to poznáš, ak fotíš niečo v pohybe, príp. pri slabšom svetle. S rozpočtom 2200,- by som do Sony nešiel.
tak..je to vecou priorit..zo zadania mi pride,ze by jej "ultra" rychlost nechybala,zato by pri sony vyriesila dilemu s dr,iso a dvomi slotmi..
 
Dante
2019-08-27 12:56:08+02
príspevok od: Ludvo
Pre Sony A7 III platí, že je rozdiel v rýchlosti AF(Eye AF) medzi natívnymi a adaptovanými sklami. Napr. FE Sigmy sú všetky, okrem 35mm 1.2, s konvertorom a v praxi to poznáš, ak fotíš niečo v pohybe, príp. pri slabšom svetle. S rozpočtom 2200,- by som do Sony nešiel.
A ako je na tom presnosť AF u Sigmy na Sony AIII? 🙄
 
Ludvo
2019-08-27 15:06:28+02
príspevok od: Dante
A ako je na tom presnosť AF u Sigmy na Sony AIII? 🙄
Mrkni doma na fotky, mal si to v ruke.
 
francesco
2019-08-28 18:22:21+02
príspevok od: Ludvo
Pre Sony A7 III platí, že je rozdiel v rýchlosti AF(Eye AF) medzi natívnymi a adaptovanými sklami. Napr. FE Sigmy sú všetky, okrem 35mm 1.2, s konvertorom a v praxi to poznáš, ak fotíš niečo v pohybe, príp. pri slabšom svetle. S rozpočtom 2200,- by som do Sony nešiel.
Ja budem taky odvazny a pridam vlastnu skusenost. K A7iii som doteraz pouzival sigmu 35mm art emount - pred tyzdnom som presiel na fe 35mm 1.8 od Sony. Ten rozdiel by som v praxi (a to som fotil squash) nepovazoaval za taky dramaticky a vyrazny ako sa prezentuje. Mam aj 24 art od Sigmy aj dalsie dve nativne skla od Sony. Pre 90% situacii - rozdiely nesponas. Mna k prechodu na Sony viedli rozmery a vaha. V kazdom pripade e mount pevne objektivy od Sigmy su velmi fajn.
 
Ludvo
2019-08-29 13:35:25+02
Nemôžem si pomôcť, ale napr. tá Sigma 35mm 1.4 A sa mi zdala pomalšia, ako by mala byť ...keď fotím s A7 III, tak očakávam naozaj rýchly AF/Eye AF, keďže má ostrenie z A9. Odvčera skúšam Sigmu 35mm 1.2 a subjektívne môžem povedať čo sa týka AF, že to je iné kafe. Asi som nejako nastavený na to A9 ostrenie, či čo.
 
marynnfree
2019-08-30 21:40:30+02
príspevok od: fatality
a co takto:
https://www.e-infin.com/eu/item/3555/sony_alpha_a7_iii_mirrorless_digital_camera_(body_only)
https://www.e-infin.com/eu/item/3593/tamron_28-75mm_f/2.8_di_iii_rxd_lens_for_sony_e_mount_(a036)
No takže v prvom rade dakujem za vsetky rady a diskusiu k tejto teme, vsetko som si to dokladne citala no nemala som čas cez týždeň na to konstruktivne zareagovať. Dnes som sa vsak bola v BA pozrieť na to osobne v Prolaike... Canon ma velmi lákal avšak o nieco viac ako on ma tam zaujali nakoniec tie mirrorless (aj pod vašim vplyvom určite ) ktore som predtým vôbec nebrala do úvahy, nejak su mi bližšie tie zrkadlovky ale mozno je to len sila zvyku. Každopádne týpek v Prolaike mi dal do ruky nikon d750+sigma24-70 f/2.8, vs. nikon z6+24-70 f/4 (ten pri tej 750 vyzeral trochu ako hračkársky, ale musím povedať ze najmä rozdiel vo váhe bol neuveriteľný... Ked to mám držať na krku niekoľko hodín tak vaha je zaujímavý faktor.. Pytala som sa aj na tento sony a7 ale nakoniec sme sa k nemu ani poriadne nedostali, chalan mi odporúčal stale skor tento nikon z6..(mala som pocit ze mi ho dával aj najmä preto ze som nikon uz mala) Mam len trochu problem s tym digitálnym hladacikom, ci výdržou batérie.. no parametre to ma ale výborne, ci z6 ale aj spomínaný sony a7. Trochu mi však vadí aj cena tých objektívov pre mirrorless. Bojim sa ze tieto novinky budú náročnejšie na investíciu aj časom co by sa mi nemuselo oplatiť, ci to zato stojí keď to mam vlastne pre svoje potešenie hlavne. Zvažujem teraz požičanie nejakej z tychto mirrorless z fotozolo, potrebovlaa by som si to vyskúšať asi viac nez len pol hodinu v obchode..
 
MagickVamp
2019-08-30 22:01:00+02
príspevok od: marynnfree
No takže v prvom rade dakujem za vsetky rady a diskusiu k tejto teme, vsetko som si to dokladne citala no nemala som čas cez týždeň na to konstruktivne zareagovať. Dnes som sa vsak bola v BA pozrieť na to osobne v Prolaike... Canon ma velmi lákal avšak o nieco viac ako on ma tam zaujali nakoniec tie mirrorless (aj pod vašim vplyvom určite ) ktore som predtým vôbec nebrala do úvahy, nejak su mi bližšie tie zrkadlovky ale mozno je to len sila zvyku. Každopádne týpek v Prolaike mi dal do ruky nikon d750+sigma24-70 f/2.8, vs. nikon z6+24-70 f/4 (ten pri tej 750 vyzeral trochu ako hračkársky, ale musím povedať ze najmä rozdiel vo váhe bol neuveriteľný... Ked to mám držať na krku niekoľko hodín tak vaha je zaujímavý faktor.. Pytala som sa aj na tento sony a7 ale nakoniec sme sa k nemu ani poriadne nedostali, chalan mi odporúčal stale skor tento nikon z6..(mala som pocit ze mi ho dával aj najmä preto ze som nikon uz mala) Mam len trochu problem s tym digitálnym hladacikom, ci výdržou batérie.. no parametre to ma ale výborne, ci z6 ale aj spomínaný sony a7. Trochu mi však vadí aj cena tých objektívov pre mirrorless. Bojim sa ze tieto novinky budú náročnejšie na investíciu aj časom co by sa mi nemuselo oplatiť, ci to zato stojí keď to mam vlastne pre svoje potešenie hlavne. Zvažujem teraz požičanie nejakej z tychto mirrorless z fotozolo, potrebovlaa by som si to vyskúšať asi viac nez len pol hodinu v obchode..
Ak csc tak sony.... ma dokonca aj tie dva sloty co ztko nema. Ma ovela lepsie ostrenie. Sony je jednoducho v tomto vpredu pred vsetkymi. Ludi u inych znaciek drzi hlavne kvantum objektivov a prislusenstva, inak by v sony bolo ludi este ovela ovela viac. A z prolike nic neber hlavne. sa divym ze tam este dakto kupuje. Chod do aqt.... ak chces lacnejsie tak zolo.
 
marynnfree
2019-08-31 00:32:19+02
príspevok od: MagickVamp
Ak csc tak sony.... ma dokonca aj tie dva sloty co ztko nema. Ma ovela lepsie ostrenie. Sony je jednoducho v tomto vpredu pred vsetkymi. Ludi u inych znaciek drzi hlavne kvantum objektivov a prislusenstva, inak by v sony bolo ludi este ovela ovela viac. A z prolike nic neber hlavne. sa divym ze tam este dakto kupuje. Chod do aqt.... ak chces lacnejsie tak zolo.
práve som ale narazila na celkom zaujímavú ponuku (no v prolaike, no ja s tym problem nemam) https://www.prolaika.sk/e-shop/sony-alpha-a7-mkiii-sony-fe-28-70mm-f-35-56-oss-zadarmo-sony-fe-50mm-f-18/p-4163543.xhtml .. oplatí sa? škoda ze ten setak nema lepsiu svetelnosť.. inak si neviem aj tak celkom predstaviť toho co sa týka ovladania.. príde mi tam málo priamych volieb, tiež absencia kontrolného panela.. neviem si pomôcť, no ak sa pre tuto cestu rozhodnem budem si to musiet aj tak niekde vyskúšať pred kúpou lebo inak neviem co od toho čakať. viem ze parametre nepustia ale je to naozaj lepšia voľba nez zrkadlo? vyssie si aj sam dokonca spomínal ze ti csc napriklad na wildlife nestačí a obzeras sa po zrkadle hm.
 
Ludvo
2019-08-31 08:48:21+02
Seťák nie. Ak chceš mirrorless, kľudne kúp A7 III + Tamron 28-75 2.8, ako písal fatality.
Mínus A7 III je ergonómia a hľadáčik, ktorý má malé rozlíšenie a bliká. Plus je, že všetko, čo ovplyvňuje výslednú fotku má naozaj výborné, vrátane ovládania.
 
francesco
2019-08-31 09:37:50+02
príspevok od: Ludvo
Seťák nie. Ak chceš mirrorless, kľudne kúp A7 III + Tamron 28-75 2.8, ako písal fatality.
Mínus A7 III je ergonómia a hľadáčik, ktorý má malé rozlíšenie a bliká. Plus je, že všetko, čo ovplyvňuje výslednú fotku má naozaj výborné, vrátane ovládania.
Len by som dodal, ze tato zostava na "domace fotenie" je riadny luxus + je tu aj moznost dosiahnut vyborne vysledky pri videu.
 
fatality
2019-08-31 10:14:58+02
príspevok od: marynnfree
No takže v prvom rade dakujem za vsetky rady a diskusiu k tejto teme, vsetko som si to dokladne citala no nemala som čas cez týždeň na to konstruktivne zareagovať. Dnes som sa vsak bola v BA pozrieť na to osobne v Prolaike... Canon ma velmi lákal avšak o nieco viac ako on ma tam zaujali nakoniec tie mirrorless (aj pod vašim vplyvom určite ) ktore som predtým vôbec nebrala do úvahy, nejak su mi bližšie tie zrkadlovky ale mozno je to len sila zvyku. Každopádne týpek v Prolaike mi dal do ruky nikon d750+sigma24-70 f/2.8, vs. nikon z6+24-70 f/4 (ten pri tej 750 vyzeral trochu ako hračkársky, ale musím povedať ze najmä rozdiel vo váhe bol neuveriteľný... Ked to mám držať na krku niekoľko hodín tak vaha je zaujímavý faktor.. Pytala som sa aj na tento sony a7 ale nakoniec sme sa k nemu ani poriadne nedostali, chalan mi odporúčal stale skor tento nikon z6..(mala som pocit ze mi ho dával aj najmä preto ze som nikon uz mala) Mam len trochu problem s tym digitálnym hladacikom, ci výdržou batérie.. no parametre to ma ale výborne, ci z6 ale aj spomínaný sony a7. Trochu mi však vadí aj cena tých objektívov pre mirrorless. Bojim sa ze tieto novinky budú náročnejšie na investíciu aj časom co by sa mi nemuselo oplatiť, ci to zato stojí keď to mam vlastne pre svoje potešenie hlavne. Zvažujem teraz požičanie nejakej z tychto mirrorless z fotozolo, potrebovlaa by som si to vyskúšať asi viac nez len pol hodinu v obchode..
bol lahsi najma koli rozdielu f2.8 a f4 skiel..a trochu koli rozdielu vahy tiel..
 
fatality
2019-08-31 10:15:45+02
príspevok od: marynnfree
práve som ale narazila na celkom zaujímavú ponuku (no v prolaike, no ja s tym problem nemam) https://www.prolaika.sk/e-shop/sony-alpha-a7-mkiii-sony-fe-28-70mm-f-35-56-oss-zadarmo-sony-fe-50mm-f-18/p-4163543.xhtml .. oplatí sa? škoda ze ten setak nema lepsiu svetelnosť.. inak si neviem aj tak celkom predstaviť toho co sa týka ovladania.. príde mi tam málo priamych volieb, tiež absencia kontrolného panela.. neviem si pomôcť, no ak sa pre tuto cestu rozhodnem budem si to musiet aj tak niekde vyskúšať pred kúpou lebo inak neviem co od toho čakať. viem ze parametre nepustia ale je to naozaj lepšia voľba nez zrkadlo? vyssie si aj sam dokonca spomínal ze ti csc napriklad na wildlife nestačí a obzeras sa po zrkadle hm.
ten setak nie,je velmi zly..
 
fatality
2019-08-31 11:59:49+02
príspevok od: fatality
bol lahsi najma koli rozdielu f2.8 a f4 skiel..a trochu koli rozdielu vahy tiel..
aha,tak nie,je to 300+300g rozdiel,na tele aj na objektive..
 
marynnfree
2019-09-01 22:26:21+02
príspevok od: Ludvo
Seťák nie. Ak chceš mirrorless, kľudne kúp A7 III + Tamron 28-75 2.8, ako písal fatality.
Mínus A7 III je ergonómia a hľadáčik, ktorý má malé rozlíšenie a bliká. Plus je, že všetko, čo ovplyvňuje výslednú fotku má naozaj výborné, vrátane ovládania.
dnes som mala akoby zazrakom moznost vyskusat A7III presne s tymto objektivom, fotky super, af na oci je tiez velka pomoc to uznavam, ale neviem ci som schopna do toho ist koli tomu hlaciku ktory mi moc nevyhovuje, a inak fotit nezvyknem nez cez to a video nerobim, len dat peniaze do 750 ked mozem mat novsie, lepsie?.. ale to je mozno individualne komu co viac sedi.
 
MagickVamp
2019-09-02 07:01:52+02
príspevok od: marynnfree
dnes som mala akoby zazrakom moznost vyskusat A7III presne s tymto objektivom, fotky super, af na oci je tiez velka pomoc to uznavam, ale neviem ci som schopna do toho ist koli tomu hlaciku ktory mi moc nevyhovuje, a inak fotit nezvyknem nez cez to a video nerobim, len dat peniaze do 750 ked mozem mat novsie, lepsie?.. ale to je mozno individualne komu co viac sedi.
Ked nechces A7mkIII tak chod do R, ma lepsi hladacik a je lepsie ako Z
 
Ludvo
2019-09-02 08:58:00+02
príspevok od: marynnfree
dnes som mala akoby zazrakom moznost vyskusat A7III presne s tymto objektivom, fotky super, af na oci je tiez velka pomoc to uznavam, ale neviem ci som schopna do toho ist koli tomu hlaciku ktory mi moc nevyhovuje, a inak fotit nezvyknem nez cez to a video nerobim, len dat peniaze do 750 ked mozem mat novsie, lepsie?.. ale to je mozno individualne komu co viac sedi.
S hľadáčikom som mal tiež od začiatku problém, teraz fotím 90% cez display a je to vpohode (predtým len cez hľadáčik). Myslím si, že pokiaľ chceš mirrorless, tak lepší pomer cena/výkon nenájdeš. Najlepšie fungujúci Eye AF a low light performance stoja za to vytrápiť sa s hľadáčikom.
 
MagickVamp
2019-09-02 09:26:19+02
príspevok od: Ludvo
S hľadáčikom som mal tiež od začiatku problém, teraz fotím 90% cez display a je to vpohode (predtým len cez hľadáčik). Myslím si, že pokiaľ chceš mirrorless, tak lepší pomer cena/výkon nenájdeš. Najlepšie fungujúci Eye AF a low light performance stoja za to vytrápiť sa s hľadáčikom.
Otazne je co novy firmware spravis s Canonom R.

https://petapixel.com/2019/08/28/canon-shows-off-major-autofocus-update-coming-soon-to-eos-r-and-rp/

Lebo zas R ma lepsi hladacik ako sony a lepsie sa ovlada. Akurat nema dva sloty, ale to nema ani Ztko.
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()