Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Dslr do 1000e

Steeve_v
2019-10-30 13:02:30+01
Zdravim, chcel by som sa spytat aku masinu by ste mi odporucili na amaterske fotenie pre zacinajuceho fotografa..Na objasnenie situacie: prevazne by som chcel fotit portrety alebo cestovatelske fotky - rozne pripravene ale aj sponatnne momentky + fotky prirody/krajiny takze aj na landscape..Bolo by fajn keby to vedelo aj nieco natocit kedze sem tam rad robim aj videa, ale preferencne samozrejme na fotenie. Co sa tyka zakladneho typu fotaku, mam preferenciu dslr, ale ak by mi niekto odporucil nieco ine (mirrorless/kompakt) a vysvetlil preco, tak rad prijmem aj taku radu...Preferovana znacka v pripade dslr asi canon, budget tak do 1000 eur a v pripade dslr/mirroless telo ani objektiv nemusia byt nove, nemam problem kupovat aj z bazaru...
Nejaky cas som pouzival sony dsc -rx100 kompakt, preto by som mozno aj rad siel do zrkadlovky. Rozmyslam zoskladat nejaku zostavu z bazaru ze Canon 80D + Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM ...to by sa malo zmestit do budgetu..

Za vsetky rady a typy vopred dakujem
 
photox
2019-10-30 15:55:14+01
Pocul som, ze ten objektiv 17-55 nie je bohvieco. Ked chces 80D a lepsi objektiv asi si budes musiet priplatit.
 
Deane
2019-10-30 16:08:32+01
https://foto.bazos.sk/inzerat/104026308/predam-canon-eos-80d.php
 
Steeve_v
2019-10-30 16:15:10+01
príspevok od: photox
Pocul som, ze ten objektiv 17-55 nie je bohvieco. Ked chces 80D a lepsi objektiv asi si budes musiet priplatit.
hej pocul som, ze je to taky basic objektiv ale ze ma aj zopar much...napr. bez slnecnej clony je nachylny na odrazy, resp. ma pozorovatelnu chromaticku aberaciu pri snimani nejaky hran (prechodov) v krajoch. Na druhej strane ma ale constant aperture...neviem stale este ci vobec ist do dslr.

Potom som pokukoval aj po mirrorless a ten fuji X-T30 ma celkom oslovil, aj ked ma celkom odradila ta absencia stabilizacie snimaca, ale neviem na kolko by som to pocitil...a asi na to treba mat aj vacsi budget ked este k tomu treba aj objektiv co neviem ci by nepresiahlo moj.
 
photox
2019-10-30 16:33:13+01
príspevok od: Steeve_v
hej pocul som, ze je to taky basic objektiv ale ze ma aj zopar much...napr. bez slnecnej clony je nachylny na odrazy, resp. ma pozorovatelnu chromaticku aberaciu pri snimani nejaky hran (prechodov) v krajoch. Na druhej strane ma ale constant aperture...neviem stale este ci vobec ist do dslr.

Potom som pokukoval aj po mirrorless a ten fuji X-T30 ma celkom oslovil, aj ked ma celkom odradila ta absencia stabilizacie snimaca, ale neviem na kolko by som to pocitil...a asi na to treba mat aj vacsi budget ked este k tomu treba aj objektiv co neviem ci by nepresiahlo moj.
No je to cisto na tebe, ja by som kupil starsiu zrkadlovku 600D a k tomu poriadny objektiv 24-70 2,8 bud Canon alebo Tamron.
 
marcus_labeo
2019-10-30 16:51:53+01
príspevok od: photox
No je to cisto na tebe, ja by som kupil starsiu zrkadlovku 600D a k tomu poriadny objektiv 24-70 2,8 bud Canon alebo Tamron.
To sú mi rady... 5 generácií starý črep a k tomu fullframové hovado začínajúce na 38 mm ekv.
 
marcus_labeo
2019-10-30 17:00:56+01
príspevok od: Steeve_v
hej pocul som, ze je to taky basic objektiv ale ze ma aj zopar much...napr. bez slnecnej clony je nachylny na odrazy, resp. ma pozorovatelnu chromaticku aberaciu pri snimani nejaky hran (prechodov) v krajoch. Na druhej strane ma ale constant aperture...neviem stale este ci vobec ist do dslr.

Potom som pokukoval aj po mirrorless a ten fuji X-T30 ma celkom oslovil, aj ked ma celkom odradila ta absencia stabilizacie snimaca, ale neviem na kolko by som to pocitil...a asi na to treba mat aj vacsi budget ked este k tomu treba aj objektiv co neviem ci by nepresiahlo moj.
Prečo Ti vadí nestabilizovaný snímač vo Fuji, ale chceš si kúpiť Canon s rovnako nestabilizovaným snímačom? to trochu nedáva logiku.
Ak chceš nový foťák s trochu slušným sklom, skús práve ten Fuji X-T30 s 18-55mm/2,8-4, toto kombo stojí na eglobale 960 eur; zmestíš sa do badžetu a máš to nové, žiadna pochybná bazárovka. 80D je dobrý foťák, ale do tisícky sa vojdeš len so seťákom 18-135mm/3,5-5,6.
 
photox
2019-10-30 17:16:56+01
príspevok od: Steeve_v
hej pocul som, ze je to taky basic objektiv ale ze ma aj zopar much...napr. bez slnecnej clony je nachylny na odrazy, resp. ma pozorovatelnu chromaticku aberaciu pri snimani nejaky hran (prechodov) v krajoch. Na druhej strane ma ale constant aperture...neviem stale este ci vobec ist do dslr.

Potom som pokukoval aj po mirrorless a ten fuji X-T30 ma celkom oslovil, aj ked ma celkom odradila ta absencia stabilizacie snimaca, ale neviem na kolko by som to pocitil...a asi na to treba mat aj vacsi budget ked este k tomu treba aj objektiv co neviem ci by nepresiahlo moj.
No ja som sa vyjadril, kedze som s tou zostavou fotil a robi to naozaj dobre fotografie som ti to odporucil.
Teraz uz pocuvaj iba profesionalov...
 
Steeve_v
2019-10-31 09:43:31+01
príspevok od: photox
No ja som sa vyjadril, kedze som s tou zostavou fotil a robi to naozaj dobre fotografie som ti to odporucil.
Teraz uz pocuvaj iba profesionalov...
Jedna vec, ze snim mas dobre skusenosti a dobre foti, druha, ze ci je to pre mna za tie peniaze naozaj optimalna volba...Urcite sa do toho vyznam menej ako ty, alebo ostatni co mi tu radia, preto som tu aj poziadal o radu, ale to kombo co si navrhol aj mne prislo nejake divne..Kazdopadne nechcem aby to znelo ako diss, cenim si kazdu dobre mierenu radu.
 
Steeve_v
2019-10-31 10:02:27+01
príspevok od: marcus_labeo
Prečo Ti vadí nestabilizovaný snímač vo Fuji, ale chceš si kúpiť Canon s rovnako nestabilizovaným snímačom? to trochu nedáva logiku.
Ak chceš nový foťák s trochu slušným sklom, skús práve ten Fuji X-T30 s 18-55mm/2,8-4, toto kombo stojí na eglobale 960 eur; zmestíš sa do badžetu a máš to nové, žiadna pochybná bazárovka. 80D je dobrý foťák, ale do tisícky sa vojdeš len so seťákom 18-135mm/3,5-5,6.
Hej stou stabilizaciou som si to neuvedomil, moja chyba. Vedel by si mi to ako laikovi vysvetlit, ako to pocitim s a bez stabilizacie pri foteni? Totiz so stabilizatorom som este nefotil.
Co je inak zle na preberani gearu z druhej ruky? Pokial si to dokladne odskusam a nenajdem tam ziadnu vadu, mozem na rovnakej zostave usetrit stovky.
 
photox
2019-10-31 10:23:25+01
príspevok od: Steeve_v
Jedna vec, ze snim mas dobre skusenosti a dobre foti, druha, ze ci je to pre mna za tie peniaze naozaj optimalna volba...Urcite sa do toho vyznam menej ako ty, alebo ostatni co mi tu radia, preto som tu aj poziadal o radu, ale to kombo co si navrhol aj mne prislo nejake divne..Kazdopadne nechcem aby to znelo ako diss, cenim si kazdu dobre mierenu radu.
To je v pohode, kazdy mame inu predstavu o foteni, ja mozem fotit hocicim ale kebyze zacinam kupim si to co som spominal.
 
MiaMino
2019-10-31 12:40:18+01
príspevok od: photox
Pocul som, ze ten objektiv 17-55 nie je bohvieco. Ked chces 80D a lepsi objektiv asi si budes musiet priplatit.
...Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM nie je bohviečo ? Fíha, ja som myslel, že patrí k tomu najlepšiemu na Canon APS-C...ty jeden loptoš, pravda si to myslel ironicky ???
 
kamikzi
2019-10-31 13:53:14+01
canon 77d, na portréty ti na začiatok bohate stačí základná 50mm f/1.8 stm a k tomu tá 17-55 alebo kľudne 24-70 f/4 napríklad to už záleží od preferencií či chceš kratší jeden koniec alebo dlhší druhý alebo ako spomínali vyššie fuji x-t30 s 18-55 f/2.8-4
 
photox
2019-10-31 14:21:08+01
príspevok od: MiaMino
...Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM nie je bohviečo ? Fíha, ja som myslel, že patrí k tomu najlepšiemu na Canon APS-C...ty jeden loptoš, pravda si to myslel ironicky ???
O 18-55 si tiez tvrdil, ze to je dobry objektiv.
 
marcus_labeo
2019-10-31 15:44:55+01
príspevok od: MiaMino
...Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM nie je bohviečo ? Fíha, ja som myslel, že patrí k tomu najlepšiemu na Canon APS-C...ty jeden loptoš, pravda si to myslel ironicky ???
Tiež mám z testov takú vedomosť, že 17-55ka je asi najlepší APSC zoom pre Canon. Osobne som s ním spravil len pár cvakov, takže sám neviem zodpovedne posúdiť, ale všeobecná mienka je v súlade s recenziami. Názor photoxa alias actona je... špecifický, ako všetky jeho názory.
 
MiaMino
2019-10-31 16:19:37+01
príspevok od: photox
O 18-55 si tiez tvrdil, ze to je dobry objektiv.
Okrem toho, že Steeve_V nepomáhame, kde a kedy som tvrdil o 18-55 že to je dobrý objektív ? Poplietol si si ma s niekým, tak zastav a vyber baterky...
 
Deane
2019-10-31 16:27:00+01
Mne to tiež kamarát tvrdil že je vraj veľmi dobrý. 24-70 ktorý spomína kolega vyššie je na APS-C už dlhý, potreboval by dokúpiť širokáč, taká je moja skúsenosť. Ale opravdu sa dá kúpiť 600D s nejakým základným objektívom do 300€ alebo niečo iné, ak nebude spokojný dá sa na bazoši zase predať.
 
Steeve_v
2019-10-31 16:39:02+01
Skúsim preformulovať otázku vzhľadom nato ako sa to celé začalo vyvíjať Mám ísť vôbec do dslr alebo mirrorless-u? Podľa toho ako som si na nete porovnaval tieto 2 typy fotakov vo všeobecnosti tak mi vyšlo že mirrorless je lepšie pre začínajúceho + vzhľadom na to že to chcem používať najmä pri cestovani tak aj rozmery a hmotnosť su v prospech Mirrorlessu..jedine nevýhody oproti klasickej zrkadlovke som tam zbadal slabšiu vydrž batérie čo sa da ale poriešiť náhradnými a mensi vyber objektívov čo si myslím že aj tak nejaký čas nebudem riešiť a budem dlhšie fičať a ucit sa na tom jednom ktorý by som kúpil spolu s telom. Tak neviem to len nahlas rozmýšľam ale opäť som sem napísal lebo viem že je tu kopec skúsenejších ľudí ktorí mi budú vedieť lepšie poradiť.
 
photox
2019-10-31 18:01:09+01
príspevok od: marcus_labeo
Tiež mám z testov takú vedomosť, že 17-55ka je asi najlepší APSC zoom pre Canon. Osobne som s ním spravil len pár cvakov, takže sám neviem zodpovedne posúdiť, ale všeobecná mienka je v súlade s recenziami. Názor photoxa alias actona je... špecifický, ako všetky jeho názory.
Ty si videl, ze by som ja teba tu nejak napadal? Navazal sa do teba? Uz som to tu pisal v minulosti niekolko krat, na vas je ako usite, ze kto nejde s nami ide proti nam. Cestne nestretol som davno takich krivakov ako si ty a fatality. To ze fatality tu obhospodaruje niekolko profilov ti vobec nevadi ale, ze ja som byvaly acton to tu opakujes ako papagaj. Bud si chory alebo neviem co z toho mas.
 
PeCh
2019-10-31 18:40:07+01
príspevok od: Steeve_v
Skúsim preformulovať otázku vzhľadom nato ako sa to celé začalo vyvíjať Mám ísť vôbec do dslr alebo mirrorless-u? Podľa toho ako som si na nete porovnaval tieto 2 typy fotakov vo všeobecnosti tak mi vyšlo že mirrorless je lepšie pre začínajúceho + vzhľadom na to že to chcem používať najmä pri cestovani tak aj rozmery a hmotnosť su v prospech Mirrorlessu..jedine nevýhody oproti klasickej zrkadlovke som tam zbadal slabšiu vydrž batérie čo sa da ale poriešiť náhradnými a mensi vyber objektívov čo si myslím že aj tak nejaký čas nebudem riešiť a budem dlhšie fičať a ucit sa na tom jednom ktorý by som kúpil spolu s telom. Tak neviem to len nahlas rozmýšľam ale opäť som sem napísal lebo viem že je tu kopec skúsenejších ľudí ktorí mi budú vedieť lepšie poradiť.
Však vidíš, už to vieš .

Osobne by som do DSLR už nešiel. To by si musel dostať naozaj výbornú ponuku. Osobne si myslím, že mirrorless vychádza síce mierne drahšie, no za svoje výhody to stojí. Pre začiatočníka je super, že všetky nastavenia vidí priamo na displeji i v hľadáčiku. Skôr tak pochopí expozíciu a expozičný trojuholník. Okrem toho bývajú menšia a majú viacej "vychytáviek" oproti DSLR (napr. prenos fotiek cez WiFi, ostrenie na oko...). Ako posledná vec je, že človek už neinvestuje do prakticky mŕtveho systému.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()