Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

1"kompakt vs nova generacia fotomobilov

juryno
2020-03-02 07:40:37+01
Chcem sa opytat, mam Panasonic TZ200, 1" kompakt. Mam ako aj zrkadlovku ako hlavny fotak, ale chcem mat kompaktny fotak, kludne aj v zmysle fotomobilu. No a ta otazka.

Nova generacia fotomobilov Samsung S20 ultra alebo Xiaomi Mi 10 Pro, nahradi mi moj Panasonic TZ200? Viem ze ma vacsi cip ale dnes uz tie fotomobily a myslim tie co este len prichadzaju tieto dni su uz na lepsej urovni..Lebo rozmyslam ze predam TZ200 a kupim ten tzv 108 mpx fotomobil. Ide mi hlavne o makro,prirodu a prizoomovanie. Som ochotny znizit trocha kvalitu fotiek z kompaktu ak fotomobil da uspokojivý vysledok. Alebo inak sa spytam, maju este zmysel 1" kompakty v ere fotomobilov?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-03-02 08:17:34+01
1" fotaky maju zmysel, pretoze su to fotaky. Plynuly zoom zatial ziaden mobil nema. Najhorsie u nich je, ze kazdy fotak tam ma uplne ine prametre. Jeden je 8 Mpx, druhy 12 a treti 108 Mpx. Kazda fotka je uplne ina, rozlisenim i lookom. Najkonzistentenejsi je v tomto Apple, ktory pouziva snimace s rovnakym 12 Mpx rozlisenim.
vyhodou mobilu je, ze ho mas stale pri sebe. Velke nedostatky riesi pouzitim brutalneho postprocesingu a vyuzitim umelej inteligencie. Ak nieco odfotis 1" komaktoma aj mobilom, vacsine sa bude viac pacit foto z mobilu, lebo presla vyraznym postprocesingom.

Rozhodnut sa musis sam. To ze zvazujes mobil miesto kvalitneho kompaktu znamena jedine. Ze ti na fotkach nezalezi tak, ako v minulosti a si ochotny sa uspokojit s vacsim kompromisom.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()