Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Sony A7R 2,3 vs Canon 250D detaily

juryno
2020-05-23 17:08:35+02
Mam zaujem o co najlepsie detaily pri priblizeni uz odfotenej fotky a makro. Najviac mi padlo do oka Sony A7R 2 alebo 3 generacia lebo ma 42mpx a je kompaktny.

Nevyznam sa, ale mam Canon 250D 24mpx a vraj aps-c ked porovnam z FF cca 40mpx tak vidu zhruba na rovnake mpx kvoli cropu. Takze som zmateny tymi podobnymi mpx. Je mi jasne ze FF je vacsia kvalita a mpx nie su vsetko ale matie ma to lebo sa v tom nevyznam. Stoji to za investiviu do Sony, ak tie mpx su takmer rovnake ak to je pravda?
 
photox
2020-05-23 17:47:59+02
príspevok od: juryno
Mam zaujem o co najlepsie detaily pri priblizeni uz odfotenej fotky a makro. Najviac mi padlo do oka Sony A7R 2 alebo 3 generacia lebo ma 42mpx a je kompaktny.

Nevyznam sa, ale mam Canon 250D 24mpx a vraj aps-c ked porovnam z FF cca 40mpx tak vidu zhruba na rovnake mpx kvoli cropu. Takze som zmateny tymi podobnymi mpx. Je mi jasne ze FF je vacsia kvalita a mpx nie su vsetko ale matie ma to lebo sa v tom nevyznam. Stoji to za investiviu do Sony, ak tie mpx su takmer rovnake ak to je pravda?
Nikdy nedaj na to kolko Mpx ma fotak, optimalne je medzi 20-30, ak si neskuseny vela Mpx ti bude robit iba problemy. Ked si amater FF ti je tiez na nic. Ked chces ake fotky robi Sony daj si tu namahu a prelistuj ephoto fotogaleriu, je tu toho vela.
 
juryno
2020-05-23 18:29:06+02
Praveze mam megarchiv full size fotiek na tablete vsetkych FF nad 40mpx. Preto chcem FF bezzrkadlovku he. Je mi jasne ze mpx nie su vsetko, ale je to dolezity udaj. Preto som zmateny ci mpx 42 mpx FF je zhruba rovnako ako 24mpx na aps-c. Toto ma metie a rozumiem len trochu tomu, rad by som vedel ci to je ozaj tsk. Netrapi ma sum a svetelnost, ide mi o detaily a makro
 
photox
2020-05-23 18:44:12+02
Ty si ine cislo, kup si ten Sony a potom nam ukaz tie fotky, ja ti potom ukazem fotky z aps-c a sam uvidis aku chybu si spravil.
 
Otecadams
2020-05-23 19:15:07+02
príspevok od: juryno
Praveze mam megarchiv full size fotiek na tablete vsetkych FF nad 40mpx. Preto chcem FF bezzrkadlovku he. Je mi jasne ze mpx nie su vsetko, ale je to dolezity udaj. Preto som zmateny ci mpx 42 mpx FF je zhruba rovnako ako 24mpx na aps-c. Toto ma metie a rozumiem len trochu tomu, rad by som vedel ci to je ozaj tsk. Netrapi ma sum a svetelnost, ide mi o detaily a makro
Jasné že 42 mpx na FF nieje to isté, ako 24 mpix na APS-C. V niektorých situáciách, ale môžu byť výsledky podobné a to hlavne v prípade, keď je použitý rovnaký objektív. Ak pri oboch telách použijeme makro-objektív so zobrazovacím pomerom 1:1, výsledky budú podobné, lebo pri FF treba na dosiahnutie rovnakého zväčšenia použiť orez.
 
zlobath
2020-05-23 20:01:33+02
https://youtu.be/hk5IMmEDWH4

stare video, kde porovnava Canon 1D Mark IV vs Canon 550D , teda extraligu proti strednej triede, resp zakladu v tej dobe pri pouziti dobreho a zleho objektivu.

Podobnu volbu mas aj teraz. Akurat ze ta vyjde asi drahsie kym prides na to, ze mozno si mohol pustit 500eur do poriadneho objektivu ako full cenu fotaku + prisluchajuce skla

 
milann88
2020-05-23 20:17:52+02
Ty Sony CSC nabidnou vyrazne vice detailu, neni treba brat v uvahu nejake orezy, dnes je spousta moznosti kvalitnich objektivu, ktere dovoluji vetsi pomer zvetseni nez 1:1, treba nova Laowa 100mm.

Pokud bychom se vedle sebe postavili 1:1 z te Sonky a Canonu, tak Sony bude 35mm, Canon cca 22mm siroky zaber, kdybyste chtel dorovnat uhel zaberu orezem, bude vysledek cca 18Mpix. Ale zvetseni vetsi nebude, jenom 1:1 u ruzne velkeho snimace je neco jineho.

O tom kolik Mpix bude optimalni je hloupost psat, kdyz nezname pozadavky na nasledne zobrazovani, tisky, orezy.

To predem postnute video je absolutne k nicemu 1Dmk4 je APS-H a ne FF a navic s nizkym rozlisenim, takze to volba neni podobna opravdu v nicem. Navic Sony maji spickove senzory, Canon v lowendu se tomu nemuze rovnat.
 
Iygor
2020-05-23 21:42:14+02
príspevok od: juryno
Praveze mam megarchiv full size fotiek na tablete vsetkych FF nad 40mpx. Preto chcem FF bezzrkadlovku he. Je mi jasne ze mpx nie su vsetko, ale je to dolezity udaj. Preto som zmateny ci mpx 42 mpx FF je zhruba rovnako ako 24mpx na aps-c. Toto ma metie a rozumiem len trochu tomu, rad by som vedel ci to je ozaj tsk. Netrapi ma sum a svetelnost, ide mi o detaily a makro
Na objasnenie:
FF má cca 36x24mm=8,64cm2, pri 42MPx vychádza na 1cm2 4,86MPx
APS-C má cca 24x16mm=3,86cm2,
takže ak by som chcel rovnakú hustotu pixelov ako má FF 42MPx snímač, zodpovedal by tomu cca 18MPx APS-C snímač.

Hustota pixelov má súvis so šumom (všeobecne: čím menšia hustota px, tým menší šum), preto niektorí používajú takéto zrovnanie FF vs. APS-C.
Nič viac za tým nehľadaj.

Čiže z týchto konkrétnych pomerov pixelov teoreticky vyplýva (za predpokladu že sú vyrobené jedným výrobcom, rovnakou technolóiou) že 24MPx APS-C bude mať väčší šum ako 42MPx FF
 
juryno
2020-05-24 08:18:45+02
Tak skuste mi poradit. Fotim len prirodu, makro a super makro a vzdy cez den. Ide mi iba o ostre detaily pri priblizeni uz odfotenej foto. Netrapi ma svetelnost ani sum, ide mi len o detaily fotene cez den. Mam canony 250D+24mm f2, 8 + 18-135 is usm + 35mm 2,8 makro.

Uvazujem o Sony A7R ii + Tamron 28-75mm. To by som ale musel cakat. Hned by som mohol mat Canony eos RP + 24-240mm + 50mm 1,8.

Teda otazka ak mi ide len o ostre detaily po odfoteni vystaci mi Canon 250D? Alebo stoji za to investovat do A7R ii alebo eos RP? Alebo este lepsie aky objektiv kupit na Canon 250D aby boli ostrejsie fotky? Diky moc za radu, ktora mi usetri velke love, ked uz neni love na svete
 
photox
2020-05-24 09:03:27+02
príspevok od: juryno
Tak skuste mi poradit. Fotim len prirodu, makro a super makro a vzdy cez den. Ide mi iba o ostre detaily pri priblizeni uz odfotenej foto. Netrapi ma svetelnost ani sum, ide mi len o detaily fotene cez den. Mam canony 250D+24mm f2, 8 + 18-135 is usm + 35mm 2,8 makro.

Uvazujem o Sony A7R ii + Tamron 28-75mm. To by som ale musel cakat. Hned by som mohol mat Canony eos RP + 24-240mm + 50mm 1,8.

Teda otazka ak mi ide len o ostre detaily po odfoteni vystaci mi Canon 250D? Alebo stoji za to investovat do A7R ii alebo eos RP? Alebo este lepsie aky objektiv kupit na Canon 250D aby boli ostrejsie fotky? Diky moc za radu, ktora mi usetri velke love, ked uz neni love na svete
Tie objektivy co tu opisujes ti nebudu fotit tak ako si myslis, ze ti budu fotit. Ani bezzrkadlovka nefoti lepsie ako zrkadlovka. Zaklad pre kazdu profi fotografiu je dobry svetelny objektiv a menit znacku z Canona na hocico a mysliet si, ze budes mat lepsie fotky je cista nevedomost. Canon ma najlepsie objektivy a objektiv 80% z dobrej fotografie.
 
zlobath
2020-05-24 09:10:01+02
príspevok od: milann88
Ty Sony CSC nabidnou vyrazne vice detailu, neni treba brat v uvahu nejake orezy, dnes je spousta moznosti kvalitnich objektivu, ktere dovoluji vetsi pomer zvetseni nez 1:1, treba nova Laowa 100mm.

Pokud bychom se vedle sebe postavili 1:1 z te Sonky a Canonu, tak Sony bude 35mm, Canon cca 22mm siroky zaber, kdybyste chtel dorovnat uhel zaberu orezem, bude vysledek cca 18Mpix. Ale zvetseni vetsi nebude, jenom 1:1 u ruzne velkeho snimace je neco jineho.

O tom kolik Mpix bude optimalni je hloupost psat, kdyz nezname pozadavky na nasledne zobrazovani, tisky, orezy.

To predem postnute video je absolutne k nicemu 1Dmk4 je APS-H a ne FF a navic s nizkym rozlisenim, takze to volba neni podobna opravdu v nicem. Navic Sony maji spickove senzory, Canon v lowendu se tomu nemuze rovnat.
Skorej v tom videu ide o to porovnanie ze aj na zakladnom fotaku s poriadnym sklom ide fotit obrazky lepsie ako na poriadnom fotaku s zakladnym objektivom Myslim ze je dost vidiet aj to, ked by fotil na 250D s 18-55mm,resp 18-135mm na 50mm dajme tomu na F4 a na 50mm 1.8 pri F4 A tam uz myslim, ze by si tie detaily vsimol a ze je to uplne ina fotka.
 
fatality
2020-05-24 10:13:23+02
príspevok od: juryno
Tak skuste mi poradit. Fotim len prirodu, makro a super makro a vzdy cez den. Ide mi iba o ostre detaily pri priblizeni uz odfotenej foto. Netrapi ma svetelnost ani sum, ide mi len o detaily fotene cez den. Mam canony 250D+24mm f2, 8 + 18-135 is usm + 35mm 2,8 makro.

Uvazujem o Sony A7R ii + Tamron 28-75mm. To by som ale musel cakat. Hned by som mohol mat Canony eos RP + 24-240mm + 50mm 1,8.

Teda otazka ak mi ide len o ostre detaily po odfoteni vystaci mi Canon 250D? Alebo stoji za to investovat do A7R ii alebo eos RP? Alebo este lepsie aky objektiv kupit na Canon 250D aby boli ostrejsie fotky? Diky moc za radu, ktora mi usetri velke love, ked uz neni love na svete
v podstate by tu nebolo o com uvazovat,keby si nefotil makro..
jednoducho cim vacsi snimac s viac mpix+ostry objektiv,co tie mpx dokaze "nakrmit",
tym viac detailov..
pri makre vsak hra ulohu aj "crop",teda orez,ktory pri ff musis spravit,ak chces dosiahnut
rovnake zvacsenie,ako pri apsc..
ja osobne,keby som mal tvoje poziadavky,si kupim ff s co najviac mpx a makro objektiv,co dava vacsi pomer zvacsenia,nez 1:1..
 
francesco
2020-05-24 13:43:39+02
Mas velmi skreslenu predstavu o makre. Netrapi ta sum detaily chces. Podstatou je makro objektiv a dosvietenie.
 
INDICAM
2020-05-24 17:34:52+02
Zameraj sa hlavne na svetlo a objektív keď je zle svetlo fotka nebude dobrá so žiadnym foťákom... Ľahko sa môže stať že kúpiš drahé telo a veľmi budeš sklamaný a to nehovorím o prázdnej peňaženke
 
juryno
2020-05-24 18:30:19+02
príspevok od: INDICAM
Zameraj sa hlavne na svetlo a objektív keď je zle svetlo fotka nebude dobrá so žiadnym foťákom... Ľahko sa môže stať že kúpiš drahé telo a veľmi budeš sklamaný a to nehovorím o prázdnej peňaženke
Radsej by som sa mal zamerat na to ako neinvestovat do fotakov

Objednal som si IR filter 720, to by mi malo na chvilu vyvetrat FF z hlavy . Hladam svoj styl, zamyslam sa obcas, ze bezna realna fotka ma neukaja asi a IR by ma mohol nasmerovat.

Taha ma ta k takemuto niecomu, taky rozpravkovy snovo farebny styl ci ako to nazvat. Tam by som nemusel investovat stale, musi vyniknut myslienka nad kvalitou fotaku. mozte mi poradit prosim ci to je filter alebo ako sa tvoria taketo fotka? Vdaka

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/655355/prazske-zakutia/?s=aphotos

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/655402/svitanie-na-velkom-manine/?s=aphotos

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/655153/jarny-podvecer-iii/?s=aphotos
 
photox
2020-05-24 19:18:17+02
príspevok od: juryno
Radsej by som sa mal zamerat na to ako neinvestovat do fotakov

Objednal som si IR filter 720, to by mi malo na chvilu vyvetrat FF z hlavy . Hladam svoj styl, zamyslam sa obcas, ze bezna realna fotka ma neukaja asi a IR by ma mohol nasmerovat.

Taha ma ta k takemuto niecomu, taky rozpravkovy snovo farebny styl ci ako to nazvat. Tam by som nemusel investovat stale, musi vyniknut myslienka nad kvalitou fotaku. mozte mi poradit prosim ci to je filter alebo ako sa tvoria taketo fotka? Vdaka

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/655355/prazske-zakutia/?s=aphotos

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/655402/svitanie-na-velkom-manine/?s=aphotos

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/655153/jarny-podvecer-iii/?s=aphotos
IR fotografia co sa tyka kreativity nema hranice, tak isto ako normalna fotografia... rozdiel je len v tom, ze IR fotografia nie je taka okukana.

A tie linky co si sem dal na to ti staci aj mobil, ale musis ovladat PP minimalne v Lightroome.
 
juryno
2020-05-24 19:53:10+02
Ja som kukal pred par dnami ze aka namakana fotka, toto

https://www.fotoma.sk/galeria/45645//

Az dnes som uplnou nahodou zistil ze to je IR. Tak som hned ho aj objednal ale slabsi aby trocha farieb aj bolo. Myslim ze lepsie ako FF nateraz je pre mna najst "vlastny" styl. Nieco medzi tymi 3 farebnymi foto a IR smerovane do fantazie. Nemoze to byt len o drahom fotaku a zasratych penazi furt, ale o jedinecnom style. Objavit svoju danost, ktora sa casom rozvija do dalsich urovni.

Ak by tu bola ochotna dusa mi dat link ak existuje daky, ako sa tvoria tie 3 farebne foto, tak budem povdacny.
 
photox
2020-05-24 20:19:58+02
príspevok od: juryno
Ja som kukal pred par dnami ze aka namakana fotka, toto

https://www.fotoma.sk/galeria/45645//

Az dnes som uplnou nahodou zistil ze to je IR. Tak som hned ho aj objednal ale slabsi aby trocha farieb aj bolo. Myslim ze lepsie ako FF nateraz je pre mna najst "vlastny" styl. Nieco medzi tymi 3 farebnymi foto a IR smerovane do fantazie. Nemoze to byt len o drahom fotaku a zasratych penazi furt, ale o jedinecnom style. Objavit svoju danost, ktora sa casom rozvija do dalsich urovni.

Ak by tu bola ochotna dusa mi dat link ak existuje daky, ako sa tvoria tie 3 farebne foto, tak budem povdacny.
https://www.youtube.com/watch?v=5zorRVZhmnk
 
juryno
2020-05-24 21:03:22+02
Diky

Uz som sa naucil aj v ligtroome upravovat presne som asi objavil smer bezne fotky su tuctove, takto sa aj obycajnejsia fotka da zjedinecnit. Kazdy si prifarbujeme realitu nejak to co he.

Treskne sa aspon myslienka na zaver. Take davam do fotiek. Musi ist kazdy vlasntou cestou...

Nejde o to ci pravdu mam, ale ako sa ja chovam k vam
 
photox
2020-05-24 21:12:07+02
príspevok od: juryno
Diky

Uz som sa naucil aj v ligtroome upravovat presne som asi objavil smer bezne fotky su tuctove, takto sa aj obycajnejsia fotka da zjedinecnit. Kazdy si prifarbujeme realitu nejak to co he.

Treskne sa aspon myslienka na zaver. Take davam do fotiek. Musi ist kazdy vlasntou cestou...

Nejde o to ci pravdu mam, ale ako sa ja chovam k vam
Tak nech sa dari a nezabudni ukazat nejake foto.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()