Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výmena Canon 6D za ?

MonicaMuller
MonicaMuller 2020-06-07 20:46:25+02
Dobrý den, idem si k vam po dlhom čase po radu. Premyslam o výmene Canon 6d za niečo mensie a kompaktnejšie a nenápadnejšie. Moja momentálna zostava je Canon EF 50mm f/1,8, Canon EF 85mm f/1,8 USM a Canon EF 24-105mm f4L IS II USM. Vopred hlásim že nie som profesionál, postproces nenávidím a fotkou sa neživim. Je to skor hobby a v poslednu dobu som od portretov upustila a fotim už iba rodinne oslavy, cestovanie , prírodu a velmi jemne reportážnu fotku. A tam je hlavny problem prečo mi 6d nevyhovuje. Je tazky, velky a pri cestovaní aj celkom viditelný ..... Pokukujem po Sony a po Fuji ale rada by som počula/čítala rady skusenejších. Cenové rozpatie je do 2000e. Viem že tychto tém je tu hrozne vela, o to vdačnejšia budem za akukolvek dalsiu radu.
 
calimero
2020-06-13 12:20:43+02
Tento týždeň som mal v rukách X100V, na pár sekúnd takže viem subjektívne zhodnotiť len dizajn a ergonómiu. Ten foťák má úžasný retro dizajn. Ale môj názor je, že vôbec nie je malý, ľahký a nenápadný. Za tie isté peniaze sa dá kúpiť veľkosťou a hmotnosťou porovnateľné kombo Canon EOS RP + RF 35mm f1.8 STM IS Macro. A to už je podľa mňa trochu iný level.
 
photox
2020-06-13 14:27:11+02
príspevok od: Karol Srnec
Canon ma dlhodobo najvacsi podiel na trhu a tak skoro sa to nezmeni. Ty musis mat ale aj tak klapky na ociach a nevidis blizsie suvislosti. Canon ponuka mensi sytem EOS M. Povedzme si pravdu, su to pristroje pre amaterovs obmedzenoiu ponukou objektivov. Poznam vela Canonistov, ktoram pride ich zrkadlovkovy system velky a tazky, ako je to u autorke tejto temy. V portfoliu Canonu bohuzial nenachadzaju, to co chce. Kto chce FF, casto prechadza na Sony A7. Kto chce este nieco mensie, prechadza na APS-C a velmi casto je to Fuji, pretoze maju iny pristup a kompletne portfolio fotoaparatov aj objektivov. Zato, ze ti fotis Canonom a asi mu chces zostat vermny, neznamena ze to urobia aj ostatni. Som vo FB skupine Fujifilm CZ/SK, kde je kopec spokojmnych switcherov z Canonu na Fuji. Casto uvadzaju, preco od Canonu odisli a preco su s Fuji spokojni.
To, ze je nejak znacka najpredavanejsia, neznamena automaticky, ze ma najlepsie produkty.
Karol a co ti ktori odisli od Sony aj Fuji s tym, ze su sklamany... tie cisla neklamu. No a tvrdit, ze Fuji je lepsi ako Canon, kolko profesionalov foti s Fuji?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-06-14 22:37:56+02
príspevok od: photox
Karol a co ti ktori odisli od Sony aj Fuji s tym, ze su sklamany... tie cisla neklamu. No a tvrdit, ze Fuji je lepsi ako Canon, kolko profesionalov foti s Fuji?
Ty mas asi klapky na ociach a minimalne skusenosti s uzivatelmi, ktori od Canonu odisli. V poslednych rokoch, kym Canon a Nikon nepredtstavili bezzrkadlovky, od nich odislo verla uzivatelov. Nie som to len ja, napriklad vsetci v mojej skupine su u inej znacky, ako mali predtym. Teraz je cas switcherov. A len tak kimochodom, to ze niecim fotia profesionali nic neznamena. Amateri si kupuju inu vybavu a z inych dovosov.
teraz testujem EOS 1DX Mark III. Brutalna zrkadlovka s brutalnymi vychytavkami. ALe len pre profesionalov, ktorym je urcena. V inom je vlastne zastarala a aj keby bola lacny, amatareom ju nodporucim. Pretoze na rozdiel od teba si nemyslim,ze co pouzivam ja, je najlepsie pre kazdeho. Odporucam ti vyskusat si tecjhniku inych vyrobcov. Skvele obrazove profily Fuji, nedoistiznu stabilizaciu Olympusu a ich vychytavky, FF bezzrkadlovky Sony s velkou ponukou objektivov....
 
photox
2020-06-14 23:17:59+02
príspevok od: Karol Srnec
Ty mas asi klapky na ociach a minimalne skusenosti s uzivatelmi, ktori od Canonu odisli. V poslednych rokoch, kym Canon a Nikon nepredtstavili bezzrkadlovky, od nich odislo verla uzivatelov. Nie som to len ja, napriklad vsetci v mojej skupine su u inej znacky, ako mali predtym. Teraz je cas switcherov. A len tak kimochodom, to ze niecim fotia profesionali nic neznamena. Amateri si kupuju inu vybavu a z inych dovosov.
teraz testujem EOS 1DX Mark III. Brutalna zrkadlovka s brutalnymi vychytavkami. ALe len pre profesionalov, ktorym je urcena. V inom je vlastne zastarala a aj keby bola lacny, amatareom ju nodporucim. Pretoze na rozdiel od teba si nemyslim,ze co pouzivam ja, je najlepsie pre kazdeho. Odporucam ti vyskusat si tecjhniku inych vyrobcov. Skvele obrazove profily Fuji, nedoistiznu stabilizaciu Olympusu a ich vychytavky, FF bezzrkadlovky Sony s velkou ponukou objektivov....
Karol ja som verny Canonu, mne stacilo pocut od druhych staznosti na Fuji. Aj keby nijake neboli tak nevidim dovod menit znacku, je to uplne na hlavu padnute. Niekolko krat som tu spominal, ze ta technika napreduje ovela rychlejsie ako sa my stacime prisposobovat, nedokazeme vyuzit ani potencial 5 rocnych fotoaparatov tak naco by som mal menit znacku? Kvoli stabilizacii, nepouzivam ju ani na mojom fotaku bol by som na hlavu padnuty keby som kvoli tomu menil vybavu. Olympus je skrachovala periferna znacka ktora sa predava iba kvoli dizajnu co aj ty rad zdoraznujes ale co sa tyka kvality obrazu je to totalny prepadak. Fuji uz vobec nemusim... A dalsia vec, keby som sa zacal pozerat po rozmeroch a vahe urcite si kupim nejaky kvalitny kompakt za 1000 Eur a urcite si nekupim o 25 gr lahsiu kameru ku ktorej musim prikupit 5 objektivov tahat so sebou vsade brasnu ktora bude o 2 cm mensia ako moja terajsia brasna. Canon nic nezaspal, zatial tie vyhody bezzrkadloviek nie su take ohromujuce aby bolo treba menit vybavu. Alebo si myslis, ze sa vyznas lepsie ako manazment Canonu? Karol ved im stupa predajnost viac ako ostatnym znackam dokopy... Sony sa pomaly prepada, tvoji znami sa vytesuju z Fuji a stale robia tie iste fotografie... ma to logiku?
 
Porubo
2020-06-15 06:53:28+02
Ono nejak si v dnesnej dobe treba zvyknut na tzv. flamewar, trolling, dokonca i rozne zaujimave taktiky marketingu co dufam ze nie je tento pripad, na internete.
Toto nie je prve ani posledne forum kde sa vyberie nejaka znacka a dehonestuje sa. To je skor predmetom psychologie preco je to tak, preco sa vyberie skupina ludi alebo znacka a zacne sa marginalizovat a dehumanizovat ako teraz tzv. konspiratori, predtym tzv. zidia, predtym tzv. kulaci atd.
Vidno toho plno aj na inych forach i ked na niektorych sa to snazia tlmit moderatori.
Ono sa vravi ze dobry majster nenadava na svoje nastroje.
Mozno je to na hlbsie zamyslenie, kam smerovat svoju pozornost
- na vonkajsok a stale ist po tzv. vychytavkach (toto slovo som zamerne prebral z diskusie) alebo ako vravia v zahranici po "greatest and latest" (na com velmi dobre tazi tzv. marketing)
- na vnutro snazit sa byt k sebe kriticky a snazit sa neustale zlepsovat s tym co mam
V druhom pripade moze clovek aj velmi usetrit lebo moze pouzivat aj starsiu techniku s ktorou boli spravene vynikajuce fotografie nielen amaterov a ba dokonca natocene aj casti komercnych filmov. Ak Vas napadaju i produkty tzv. sucasnej ciernej ovce, podobnost iste musi byt nahodna, lebo ta nema tzv. vychytavky.
 
MagickVamp
2020-06-15 08:31:08+02
príspevok od: Karol Srnec
Ty mas asi klapky na ociach a minimalne skusenosti s uzivatelmi, ktori od Canonu odisli. V poslednych rokoch, kym Canon a Nikon nepredtstavili bezzrkadlovky, od nich odislo verla uzivatelov. Nie som to len ja, napriklad vsetci v mojej skupine su u inej znacky, ako mali predtym. Teraz je cas switcherov. A len tak kimochodom, to ze niecim fotia profesionali nic neznamena. Amateri si kupuju inu vybavu a z inych dovosov.
teraz testujem EOS 1DX Mark III. Brutalna zrkadlovka s brutalnymi vychytavkami. ALe len pre profesionalov, ktorym je urcena. V inom je vlastne zastarala a aj keby bola lacny, amatareom ju nodporucim. Pretoze na rozdiel od teba si nemyslim,ze co pouzivam ja, je najlepsie pre kazdeho. Odporucam ti vyskusat si tecjhniku inych vyrobcov. Skvele obrazove profily Fuji, nedoistiznu stabilizaciu Olympusu a ich vychytavky, FF bezzrkadlovky Sony s velkou ponukou objektivov....
Karol aj ty mas klapky na ociach. Tak ako odchadzaju od Canou tak odchadzaju aj od inych znaciek a od tych znaciek potom idu aj na mobily a na fotaky uz kaslu uplne. Ja zas poznam ludi co na Canon prechadzaju alebo sa vracaju knemu, najme skrz divoke ovladanie Sony, alebo malych snimacov inych CSC a celkovo chabemu bodovemu ostreniu VSETKYCH sucastnych CSC, ktore sa zatial na zrkadla nechytaju. Tiez kvoli tomu ze hladaciky boli doteraz priserne a stale to nie je ono, kvoli tomu ze baterka sa mina zufalo rychlo ak fotak chceme drzat v pohotovostnom rezime. A skoro by som zabudol na oneskorenie v hladaciku. Na fotenie wildlife je to prisernost, nie ze by to bolo nemozne, kedze fotim s Rkom druhy rok, ale su to NERVY, oproti tomu nekompromisnemu bodovemu ostreniu a vysoko komfortnemu ovladaniu zrkadiel, no musel som si zas kupit aj zrkadlo. Fotenie ludi, ostrenie na oko je zas super. No CSC su zatial stale len kompromis.

Chapem tvoju averziu na Canon, kedze ty sa zivis predajom fototechniky a vsetkym kolo toho. Olympus ti ponukol miesto ambasadora, Canon ani len dobre provizie z predaja. Podla mna je to chyba a mali by si ta predchadzat. Podla mna X ludi vdaka tebe preslo na Olympus, alebo minimalne na CSC. Tvoje neustale masirovanie o tom ake je CSC lepsie presvecilo myslim vela ludi a malo velky podiel na tom ze som do toho siel aj ja....aj tak PRISKORO...

A aky cas switcherov je? Karol koho si nenaverboval na Olympus teraz, uz naverbujes tazko. Mozno stiahnes nejakych fujistov neskor. Povedz ale co realne v Canone chyba? Co mu bude chybat? Ma kopec skiel cez redukciu a uz ich ma aj kopec nativnych a zvysne pridu tento rok. V july uz uvedu profesionalnejsie modely R5 a R6 so stabilizovanym snimacom v tele. Ja si prave myslim ze doba switcherov sa konci.
 
photox
2020-06-15 09:11:54+02
príspevok od: MagickVamp
Karol aj ty mas klapky na ociach. Tak ako odchadzaju od Canou tak odchadzaju aj od inych znaciek a od tych znaciek potom idu aj na mobily a na fotaky uz kaslu uplne. Ja zas poznam ludi co na Canon prechadzaju alebo sa vracaju knemu, najme skrz divoke ovladanie Sony, alebo malych snimacov inych CSC a celkovo chabemu bodovemu ostreniu VSETKYCH sucastnych CSC, ktore sa zatial na zrkadla nechytaju. Tiez kvoli tomu ze hladaciky boli doteraz priserne a stale to nie je ono, kvoli tomu ze baterka sa mina zufalo rychlo ak fotak chceme drzat v pohotovostnom rezime. A skoro by som zabudol na oneskorenie v hladaciku. Na fotenie wildlife je to prisernost, nie ze by to bolo nemozne, kedze fotim s Rkom druhy rok, ale su to NERVY, oproti tomu nekompromisnemu bodovemu ostreniu a vysoko komfortnemu ovladaniu zrkadiel, no musel som si zas kupit aj zrkadlo. Fotenie ludi, ostrenie na oko je zas super. No CSC su zatial stale len kompromis.

Chapem tvoju averziu na Canon, kedze ty sa zivis predajom fototechniky a vsetkym kolo toho. Olympus ti ponukol miesto ambasadora, Canon ani len dobre provizie z predaja. Podla mna je to chyba a mali by si ta predchadzat. Podla mna X ludi vdaka tebe preslo na Olympus, alebo minimalne na CSC. Tvoje neustale masirovanie o tom ake je CSC lepsie presvecilo myslim vela ludi a malo velky podiel na tom ze som do toho siel aj ja....aj tak PRISKORO...

A aky cas switcherov je? Karol koho si nenaverboval na Olympus teraz, uz naverbujes tazko. Mozno stiahnes nejakych fujistov neskor. Povedz ale co realne v Canone chyba? Co mu bude chybat? Ma kopec skiel cez redukciu a uz ich ma aj kopec nativnych a zvysne pridu tento rok. V july uz uvedu profesionalnejsie modely R5 a R6 so stabilizovanym snimacom v tele. Ja si prave myslim ze doba switcherov sa konci.
Som tu asi 7 rokov a celych tych 7 rokov to tu bolo ako jedem mega clanok s nazvom - Telom i dusou anticanonista. Predtym som Fuji nijak nevnima a Olympus bol pre mna pojem ale po tom vsetkom co som tu cital... nikdy by som nesiel do tychto znaciek.
Canon je pojem, ide si vlastnou cesto, ma najvernejsi RAW najlepsiu optiku a za 10 rokov ked konecne mirroless bude lepsi ako zrkadlo Canon zase bude daleko vpredu.
 
fatality
2020-06-15 21:14:47+02
A takyto fotak si kup,mila Monika.. ..
 
M41
2020-06-15 21:37:54+02
príspevok od: fatality
A takyto fotak si kup,mila Monika.. ..
Pripomenul si mi, o čom vlastne bola téma/otázka
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()