Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Dilema s výberom.

JozefC
2020-10-29 18:31:31+01
Pekne zdravím na fóre. Som tu nový a po prečítaní všetkých možných recenzií mám hlavu viac popletenú, ako na začiatku Potrebujem poradiť ohľadom kúpi fotoaparátu a rozhodujem sa medzi Canon EOS M50, alebo Nikon D5600. Podľa rád skúsenejších by bolo lepšie čo a prečo. Resp. rada od vás na niečo iné, vhodné. Začínam s fotografovaním, čiže aj toto je v podstate viac ako dosť, ale zase nechcem úplne minimum. Chcem sa venovať hlavne foteniu portrétov po získaní skúseností a praxe. Ďakujem za info. S pozdravom Jozef.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-10-29 20:11:15+01
Ak chces fotit portrety, kup si FF a k nemu nejaku 85/1,8, V Bazaroch je kopec cenovo dostupnych DSLR.
 
JozefC
2020-10-29 20:33:01+01
Jasne rozumiem, akurát FF sú ešte dosť drahé. Resp. nejaký typ s dobrým výstupom a solídnou cenou? Rozmýšľal som o novom, preto tie 2 typy na začiatok. Aj keď som čítal, že ten canon má vyšší šum. Ak sa nemýlim. Je k nemu objektív s celkom solídnym parametrom 50mm/1,8f s pevným sklom, čo by na experimenty okolo portrétov malo stačiť a nestojí veľa.
 
francesco
2020-10-29 21:20:44+01
Ak by som bral novy, uz by som isiel do bazzrkadlovky s eye af, na portrety vyborna pomocka. (Z50, M50II, a6400 atd.). Osobne ak by som bol mlady, nadejny portretista a6400+sigma 56mm 1.4 dg dn. Portrety sa fotia nielen na tradicnych ohniskach, mne sa pacia enviroportrety 35mm, ale tam je tazsia kompozicia a praca s pozadim. To si ale treba odskusat na sebe, tam sa neda radit. Ohnisko v prepocte ff okolo 85mm je hra na istotu.
 
jozef84
2020-10-29 21:37:41+01
príspevok od: Karol Srnec
Ak chces fotit portrety, kup si FF a k nemu nejaku 85/1,8, V Bazaroch je kopec cenovo dostupnych DSLR.
Karol ti dobre poradil. Kup bazarovu FF a popripade pevnu 50.ku.Dokopy za to 500 - 600 eur, v pripade 85ky o 150 viac.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-10-29 21:39:03+01
príspevok od: JozefC
Jasne rozumiem, akurát FF sú ešte dosť drahé. Resp. nejaký typ s dobrým výstupom a solídnou cenou? Rozmýšľal som o novom, preto tie 2 typy na začiatok. Aj keď som čítal, že ten canon má vyšší šum. Ak sa nemýlim. Je k nemu objektív s celkom solídnym parametrom 50mm/1,8f s pevným sklom, čo by na experimenty okolo portrétov malo stačiť a nestojí veľa.
FF bezzrkadlovky z bazaru su v rovnakej cene ako to, co si si vybral. A 50/1,8 k tomu zozenies tiez lacno.
 
JozefC
2020-10-29 21:46:38+01
V poriadku páni, skúsim niečo pozrieť. Ďakujem.
 
fatality
2020-10-29 23:43:19+01
príspevok od: JozefC
Pekne zdravím na fóre. Som tu nový a po prečítaní všetkých možných recenzií mám hlavu viac popletenú, ako na začiatku Potrebujem poradiť ohľadom kúpi fotoaparátu a rozhodujem sa medzi Canon EOS M50, alebo Nikon D5600. Podľa rád skúsenejších by bolo lepšie čo a prečo. Resp. rada od vás na niečo iné, vhodné. Začínam s fotografovaním, čiže aj toto je v podstate viac ako dosť, ale zase nechcem úplne minimum. Chcem sa venovať hlavne foteniu portrétov po získaní skúseností a praxe. Ďakujem za info. S pozdravom Jozef.
asi by som uz nesiel do entrylevel zrkadloviek..
kludne aj m50 alebo sony a6xxx,ak nechces kupovat ff bazar..
a na nu sigmu 56/f1.4..
alebo fuji xt20-30+50/f2..
 
M41
2020-10-30 01:50:46+01
Stále sa tu točí o FF keď ide o portréty,
akokeby sa to s menším senzorom nedalo.
Rozmachlené pozadie stačí na dobrý portrét?
Rád sa nechám poučiť..
 
ISOmaniak
2020-10-30 04:50:30+01
príspevok od: M41
Stále sa tu točí o FF keď ide o portréty,
akokeby sa to s menším senzorom nedalo.
Rozmachlené pozadie stačí na dobrý portrét?
Rád sa nechám poučiť..
Portret nie je o pozadi.
 
JozefC
2020-10-30 20:28:07+01
Veľa som si toho pozrel, prečítal a jediné, čo sa všade zhoduje ohľadom techniky a výstupu je prax fotografa. Pôjdem do slabšieho tela na získanie primeranej praxe a skúseností a zainvestujem do 2-3 optík na experimenty. Takto to bude najrozumnejšie. Ešte raz ďakujem za informácie. Neskôr niečo hodím na kritiku Ahoj.
 
M41
2020-10-31 08:52:21+01
príspevok od: ISOmaniak
Portret nie je o pozadi.
Hej, ale ani o FF.
 
ISOmaniak
2020-10-31 12:44:22+01
príspevok od: M41
Hej, ale ani o FF.
To ako keby si povedal, ze F1 nie je o F1.
 
ISOmaniak
2020-10-31 14:36:16+01
príspevok od: JozefC
Veľa som si toho pozrel, prečítal a jediné, čo sa všade zhoduje ohľadom techniky a výstupu je prax fotografa. Pôjdem do slabšieho tela na získanie primeranej praxe a skúseností a zainvestujem do 2-3 optík na experimenty. Takto to bude najrozumnejšie. Ešte raz ďakujem za informácie. Neskôr niečo hodím na kritiku Ahoj.
N portret ti staci 50mm f1,4.
 
JozefC
2020-10-31 15:59:55+01
príspevok od: ISOmaniak
N portret ti staci 50mm f1,4.
50mm beriem ako základ pre mňa, mám vytypovaný tento https://www.aqt.sk/objektivy-s-pevnym-ohniskom-canon/canon-ef-50mm-f-1-8-stm/ . Pomer svetelnosť / mm a cena asi nemá konkurenta + chcem niečo okolo ohnísk 35 až 100, aby som videl ako funguje zvyšok a čo bude pre moje oko prijateľnejšie. Už len foťák k tomuto. Mám ešte niekde Zenit , možno aj 35mm film, ale to má od dnešných digitálov ďaleko. Minulý rok som vyhodil zväčšovák, žehličku, tank a komplet vybavenie komory
 
ISOmaniak
2020-10-31 17:30:22+01
príspevok od: JozefC
50mm beriem ako základ pre mňa, mám vytypovaný tento https://www.aqt.sk/objektivy-s-pevnym-ohniskom-canon/canon-ef-50mm-f-1-8-stm/ . Pomer svetelnosť / mm a cena asi nemá konkurenta + chcem niečo okolo ohnísk 35 až 100, aby som videl ako funguje zvyšok a čo bude pre moje oko prijateľnejšie. Už len foťák k tomuto. Mám ešte niekde Zenit , možno aj 35mm film, ale to má od dnešných digitálov ďaleko. Minulý rok som vyhodil zväčšovák, žehličku, tank a komplet vybavenie komory
Keby mal niekto zaujem o moju radu tak mu odporucim starsiu zrkadlovku do 200 eur a k tomu 50 mm f1,4. Ziadny iny objektiv. Ked ta to nahodou prestane bavit usetris peniaze. Kedze si spominal, ze chces portrety a zacinas tak vazne zacni s tym co som napisal a uč sa fotit portrety, neexperimentuj, neviem ci ti niekto poradil taku hovadinu o experimentovani ale ked nevies fotit nemozes experimentovat. To je ako ked chce niekto presetovat v Ps a neovlada ani zaklady... a poniektori mesuge uz posielaju linky na videa.
Vykasli sa na objektivy a uc sa techniku, bez toho fotograf nikdy nebudes.
 
ISOmaniak
2020-10-31 17:34:27+01
príspevok od: ISOmaniak
Keby mal niekto zaujem o moju radu tak mu odporucim starsiu zrkadlovku do 200 eur a k tomu 50 mm f1,4. Ziadny iny objektiv. Ked ta to nahodou prestane bavit usetris peniaze. Kedze si spominal, ze chces portrety a zacinas tak vazne zacni s tym co som napisal a uč sa fotit portrety, neexperimentuj, neviem ci ti niekto poradil taku hovadinu o experimentovani ale ked nevies fotit nemozes experimentovat. To je ako ked chce niekto presetovat v Ps a neovlada ani zaklady... a poniektori mesuge uz posielaju linky na videa.
Vykasli sa na objektivy a uc sa techniku, bez toho fotograf nikdy nebudes.
Ziadny iny objektiv som mal na mysli ziadny 100mm alebo 35mm, ked si chces kupit 50mm f1,8 tak si ho kup ale ja by som radsej 1,4.
 
JozefC
2020-10-31 17:53:38+01
príspevok od: ISOmaniak
Ziadny iny objektiv som mal na mysli ziadny 100mm alebo 35mm, ked si chces kupit 50mm f1,8 tak si ho kup ale ja by som radsej 1,4.
Jasné rozumiem. Ja som len poznamenal, že si ešte chcem dokúpiť aj iné ohniská na občasné fotenia mimo preferovaného žánru.
 
kevo7
2020-11-02 08:08:03+01
príspevok od: ISOmaniak
Keby mal niekto zaujem o moju radu tak mu odporucim starsiu zrkadlovku do 200 eur a k tomu 50 mm f1,4. Ziadny iny objektiv. Ked ta to nahodou prestane bavit usetris peniaze. Kedze si spominal, ze chces portrety a zacinas tak vazne zacni s tym co som napisal a uč sa fotit portrety, neexperimentuj, neviem ci ti niekto poradil taku hovadinu o experimentovani ale ked nevies fotit nemozes experimentovat. To je ako ked chce niekto presetovat v Ps a neovlada ani zaklady... a poniektori mesuge uz posielaju linky na videa.
Vykasli sa na objektivy a uc sa techniku, bez toho fotograf nikdy nebudes.
Čo si mu teraz múdro poradil? Uč sa techniku, ale nepozeraj články a videá ktoré ti "poniektorí mesuge" posielajú a neexperimentuj. Čo má teda chudák robiť?
Photox ty si po každom návrate pod iným nicom väčší magor.
 
ISOmaniak
2020-11-02 08:20:10+01
príspevok od: kevo7
Čo si mu teraz múdro poradil? Uč sa techniku, ale nepozeraj články a videá ktoré ti "poniektorí mesuge" posielajú a neexperimentuj. Čo má teda chudák robiť?
Photox ty si po každom návrate pod iným nicom väčší magor.
Trafena hus zagagala...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()