Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Z a6400 na Fullframe

lukas9206
2020-11-13 09:57:19+01
Po vyše roku uvažujem prejsť na Fullframe. Fotím hlavne prírodu a portrét. V podstate uvažujem ostať u Sony, keďže sa už tak nejak pohybujem v ponuke objektívov. Rozmýšľam nad Sony A7 III alebo Sony A7 rIII. Alebo by ste mi odporučili niečo iné? Nejak moc sa nepohybujem v portfóliu iných značiek, tak ak o niečom viete, dajte typ na čo sa pozrieť s konkrétnymi objektívmi. Na začiatok by som chcel nejaký širokač a pevný svetelný objektív na portrét.
 
doks
2020-11-13 10:11:52+01
príspevok od: lukas9206
Po vyše roku uvažujem prejsť na Fullframe. Fotím hlavne prírodu a portrét. V podstate uvažujem ostať u Sony, keďže sa už tak nejak pohybujem v ponuke objektívov. Rozmýšľam nad Sony A7 III alebo Sony A7 rIII. Alebo by ste mi odporučili niečo iné? Nejak moc sa nepohybujem v portfóliu iných značiek, tak ak o niečom viete, dajte typ na čo sa pozrieť s konkrétnymi objektívmi. Na začiatok by som chcel nejaký širokač a pevný svetelný objektív na portrét.
Ak budeš predávať sigmu 30mm 1.4 tak mi napíš, možno sa dohodneme
 
jozef84
2020-11-13 18:26:08+01
príspevok od: lukas9206
Po vyše roku uvažujem prejsť na Fullframe. Fotím hlavne prírodu a portrét. V podstate uvažujem ostať u Sony, keďže sa už tak nejak pohybujem v ponuke objektívov. Rozmýšľam nad Sony A7 III alebo Sony A7 rIII. Alebo by ste mi odporučili niečo iné? Nejak moc sa nepohybujem v portfóliu iných značiek, tak ak o niečom viete, dajte typ na čo sa pozrieť s konkrétnymi objektívmi. Na začiatok by som chcel nejaký širokač a pevný svetelný objektív na portrét.
Syn má A7 III a je to veľmi dobrý foťák. Fotí skvele a aj sa dobre ovláda. Len jeden taký postreh z praxe. Má síce písané, že je ošetrený proti vlhkosti, ale o hľadáčiku to veru neplatí. Po turistike v Slovenskom raji mal veru z dnuká hľadáčika celý zarosený. A to nepršalo, len bolo poriadne vlhko(vysoká vzdušná vlhkosť. Ale po pár dňoch v suchom prostredí sa to vysušilo. Ale syn z toho veru nebol nadšený. Myslím, že čo sa týka ponuky vhodných objektívov, tak sa pozri tu: https://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en
 
Seemann Martin
2020-11-16 08:32:21+01
príspevok od: lukas9206
Po vyše roku uvažujem prejsť na Fullframe. Fotím hlavne prírodu a portrét. V podstate uvažujem ostať u Sony, keďže sa už tak nejak pohybujem v ponuke objektívov. Rozmýšľam nad Sony A7 III alebo Sony A7 rIII. Alebo by ste mi odporučili niečo iné? Nejak moc sa nepohybujem v portfóliu iných značiek, tak ak o niečom viete, dajte typ na čo sa pozrieť s konkrétnymi objektívmi. Na začiatok by som chcel nejaký širokač a pevný svetelný objektív na portrét.
Mal som A6300 a primárne som ju používal so Sigmou 30/1.4. Tento set mi v podstate vyhovoval, ale boli situácie, keď mi chýbali prednosti FF.

Vyskúšal som aj A6400, rýchly štart a rýchlejšie a presnejšie ostrenie bolo fajn no aj tak to s citlivosťou pri vyššom iso nebolo ono. Preto som prešiel na starší model výroby FF ako A6400 a to A7III. A neľutujem. Je to výborný fotoaparát. Skombinoval som ho so Samyangom af 45/1.8, kde af-c je vynikajúce a produkuje minimálny (skoro žiaden) odpad pri f1.8 s ostrením na oko.
A ako širokáč odporúčam Samyang AF 18/2.8. Sú to male, ľahke a kvalitné sklá s parádnym výstupom. Fotenie s nimi a A7III je znovu o zábave.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-11-16 09:41:15+01
príspevok od: jozef84
Syn má A7 III a je to veľmi dobrý foťák. Fotí skvele a aj sa dobre ovláda. Len jeden taký postreh z praxe. Má síce písané, že je ošetrený proti vlhkosti, ale o hľadáčiku to veru neplatí. Po turistike v Slovenskom raji mal veru z dnuká hľadáčika celý zarosený. A to nepršalo, len bolo poriadne vlhko(vysoká vzdušná vlhkosť. Ale po pár dňoch v suchom prostredí sa to vysušilo. Ale syn z toho veru nebol nadšený. Myslím, že čo sa týka ponuky vhodných objektívov, tak sa pozri tu: https://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en
Fotoaparaty nie su znutra plmene dusikom, je tam vzduch ktory moze skkondenzovat. Nema to nic spolocne s tym, ci je fotak utesneny.
 
jozef84
2020-11-16 09:51:00+01
príspevok od: Karol Srnec
Fotoaparaty nie su znutra plmene dusikom, je tam vzduch ktory moze skkondenzovat. Nema to nic spolocne s tym, ci je fotak utesneny.
Nebol to kondenz. Reklamoval to a vraj chýbalo tesnenie krycieho sklíčka hľadáčika. Uznali mu reklamáciu.
 
lukas9206
2021-02-03 18:10:45+01
Ľudia, koľko môžem pýtať za a6400 s objektívom 18-135 a sigmou 30 1.4? Foťák ma čosi vyše roka a nafotene len okolo 3500 fotiek.
 
asverusik
2021-02-03 19:29:12+01
príspevok od: lukas9206
Ľudia, koľko môžem pýtať za a6400 s objektívom 18-135 a sigmou 30 1.4? Foťák ma čosi vyše roka a nafotene len okolo 3500 fotiek.
Zdravím. Koľko fotiek urobíte s A6400 na jedno nabitie batérie? Ďakujem.
 
lukas9206
2021-02-03 19:41:32+01
Tak to vám neviem povedať. Nikdy sa mi foťák počas fotenia nevybil. V taške nosím stále powerbanku, takže ak som momentálne ne fotil tak sa nabíjal.
 
doks
2021-02-05 10:11:47+01
príspevok od: lukas9206
Ľudia, koľko môžem pýtať za a6400 s objektívom 18-135 a sigmou 30 1.4? Foťák ma čosi vyše roka a nafotene len okolo 3500 fotiek.
tú sigmu by som od teba zobral ak dáš rozumnú cenu.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-02-23 16:28:39+01
Ja fotografujem s Nikonom , ale Vám by som asi tiež odporučil Sony A7 III. Papierovo je to veľmi dobrý prístroj! Nikon Z6 je teraz celkovo o dosť lacnejší než Sony A7 III, ale zase výdrž batérie je nižšia. Pokiaľ nebudete fotografovať za zlých poveternostných podmienok je Sony A7 III pre Vás výborná voľba.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()