Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát pre dieťa

luboslav
2020-12-03 10:34:48+01
Ahojte,
hľadám fotoaparát pre 7-ročnú dcérku. Sále mi berie telefón, natáča videá, fotí a vyzerá že ju to celkom baví.
Pozeral som čo je k dispozícii, ale obávam sa že klasický digitálny kompakt nebude to pravé pre 7-ročné dieťa. Ovládanie bude pre ňu určite komplikovanejšie ako ovládanie dotykového telefónu.
Taktiež aj rozmery a skladnosť bude horšia než telefón.
Tak mi z toho vychádza že lepšie bude kúpiť starší iPhone a bude to mať aj na hry. Otázka, či nieje pre 7-ročnu telefón skoro. Alebo čo odporúčate, asi nie som jediný rodič čo to riešil.

napr.
https://www.alza.sk/nikon-coolpix-w150-biely-backpack-kit-d5628257.htm
 
z80
2020-12-03 10:52:53+01
príspevok od: luboslav
Ahojte,
hľadám fotoaparát pre 7-ročnú dcérku. Sále mi berie telefón, natáča videá, fotí a vyzerá že ju to celkom baví.
Pozeral som čo je k dispozícii, ale obávam sa že klasický digitálny kompakt nebude to pravé pre 7-ročné dieťa. Ovládanie bude pre ňu určite komplikovanejšie ako ovládanie dotykového telefónu.
Taktiež aj rozmery a skladnosť bude horšia než telefón.
Tak mi z toho vychádza že lepšie bude kúpiť starší iPhone a bude to mať aj na hry. Otázka, či nieje pre 7-ročnu telefón skoro. Alebo čo odporúčate, asi nie som jediný rodič čo to riešil.

napr.
https://www.alza.sk/nikon-coolpix-w150-biely-backpack-kit-d5628257.htm
Prečo kupovať iPhone?
Množstvo lacnejších Android telefónov fotí lepšie ako porovnateľný iPhone.
 
fatality
2020-12-03 11:02:59+01
príspevok od: luboslav
Ahojte,
hľadám fotoaparát pre 7-ročnú dcérku. Sále mi berie telefón, natáča videá, fotí a vyzerá že ju to celkom baví.
Pozeral som čo je k dispozícii, ale obávam sa že klasický digitálny kompakt nebude to pravé pre 7-ročné dieťa. Ovládanie bude pre ňu určite komplikovanejšie ako ovládanie dotykového telefónu.
Taktiež aj rozmery a skladnosť bude horšia než telefón.
Tak mi z toho vychádza že lepšie bude kúpiť starší iPhone a bude to mať aj na hry. Otázka, či nieje pre 7-ročnu telefón skoro. Alebo čo odporúčate, asi nie som jediný rodič čo to riešil.

napr.
https://www.alza.sk/nikon-coolpix-w150-biely-backpack-kit-d5628257.htm
7 rocnemu dietatu by som telefon urcite nekupoval..dnes uz je dokazne,ze ak deti privcas zacnu pouzivat mobily/tablety,nedostatocne sa im vyvinu kognitivne funkcie/schopnosti..a urcite by nezostalo len pri foteni,to vies..
takze ideal by bol nejaky jednoduchy kompakt..na full auto to nebude o moc zlozitejsie,nez mobil..
akurat to prekvapujuco nebude dotykove
 
francesco
2020-12-03 11:08:08+01
príspevok od: z80
Prečo kupovať iPhone?
Množstvo lacnejších Android telefónov fotí lepšie ako porovnateľný iPhone.
Nemas deti? Bez ohladu na vek, nemas iphone si nikto. Uplne jwdno ako foti.
 
fatality
2020-12-03 11:10:45+01
príspevok od: luboslav
Ahojte,
hľadám fotoaparát pre 7-ročnú dcérku. Sále mi berie telefón, natáča videá, fotí a vyzerá že ju to celkom baví.
Pozeral som čo je k dispozícii, ale obávam sa že klasický digitálny kompakt nebude to pravé pre 7-ročné dieťa. Ovládanie bude pre ňu určite komplikovanejšie ako ovládanie dotykového telefónu.
Taktiež aj rozmery a skladnosť bude horšia než telefón.
Tak mi z toho vychádza že lepšie bude kúpiť starší iPhone a bude to mať aj na hry. Otázka, či nieje pre 7-ročnu telefón skoro. Alebo čo odporúčate, asi nie som jediný rodič čo to riešil.

napr.
https://www.alza.sk/nikon-coolpix-w150-biely-backpack-kit-d5628257.htm
https://foto.bazos.sk/inzerat/118859516/olympus-stylus-xz-10-f18-cierny-novy-obal-karta.php
novy,maly,jednoduchy,s prislusenstvom,dokonca s dotykovym displejom za kilo
 
luboslav
2020-12-03 11:34:03+01
Pozri ak mobil tak u mňa iphone, lebo pre mňa je to jednoduchšie spravovať celej rodine. Nikomu to nevnucujem.
XZ-10 alebo XZ-2 je fajn, alebo seria TG ktorá aj ničo vydrží, ale určite sa to pre dieťa horšie ovláda než mobil.
 
jozef84
2020-12-03 13:39:31+01
Ja by som volil pre ňu: https://foto.bazos.sk/inzerat/118161070/Olympus-TG-4.php
https://www.megapixel.cz/olympus-tg-4/recenze
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-12-03 14:59:21+01
Ten fotoaparat, co si vybral je OK. Presne pre deti. Lahka obsluha, vodotesny, nieco vydrzi.
 
fatality
2020-12-03 15:18:34+01
príspevok od: Karol Srnec
Ten fotoaparat, co si vybral je OK. Presne pre deti. Lahka obsluha, vodotesny, nieco vydrzi.
to by som uz prihodil 60 a kupil tu tg4ku..a bol by fotak na dofcu aj pre ocina
 
jozef84
2020-12-03 16:52:28+01
príspevok od: fatality
to by som uz prihodil 60 a kupil tu tg4ku..a bol by fotak na dofcu aj pre ocina
Presne tak. Výstup má aj na túto dobu dobrý a navyše odolný je veru dosť . Mal som jeho predchodcu a užil som si ho na dovolenke pri potápaní a aj má slušné makro. S týmto ju fotenie bude baviť a teba nezruinuje. Za ten príplatok to stojí. Dcéra ti ho možno, keď pekne poprosíš aj požičia. . Len si daj pozor na káblik- nestrať, má špeciálnu koncovku.
 
fatality
2020-12-03 19:43:57+01
príspevok od: jozef84
Presne tak. Výstup má aj na túto dobu dobrý a navyše odolný je veru dosť . Mal som jeho predchodcu a užil som si ho na dovolenke pri potápaní a aj má slušné makro. S týmto ju fotenie bude baviť a teba nezruinuje. Za ten príplatok to stojí. Dcéra ti ho možno, keď pekne poprosíš aj požičia. . Len si daj pozor na káblik- nestrať, má špeciálnu koncovku.
noo..tuto dilemu riesi kolega luboslav u nas ho ma manzelka,povodne na dovolenky,ale vyuziva ho uz aj v praci je to fajn fotak..a to makro je
ze riadne makro..skoro mikroskop..tipol by som to na 2:1..
 
jozef84
2020-12-03 21:34:03+01
príspevok od: fatality
noo..tuto dilemu riesi kolega luboslav u nas ho ma manzelka,povodne na dovolenky,ale vyuziva ho uz aj v praci je to fajn fotak..a to makro je
ze riadne makro..skoro mikroskop..tipol by som to na 2:1..
Prepac klikol som chybne. Ja uz ho nemam. Ale to makro robilo velmi dobre a aj kratke videjka. Len niekedy malo problem zaostrit. Ale fotky ak si fotil do rawu, tak sa z toho dalo vytiahnut dost. A je to spratny fotak, zoberies vsade. 🙂
 
fatality
2020-12-04 07:20:54+01
príspevok od: jozef84
Prepac klikol som chybne. Ja uz ho nemam. Ale to makro robilo velmi dobre a aj kratke videjka. Len niekedy malo problem zaostrit. Ale fotky ak si fotil do rawu, tak sa z toho dalo vytiahnut dost. A je to spratny fotak, zoberies vsade. 🙂
fpoho tak najma v tejto kategorii nieje moc na vyber..1" robil tusim len Nikon a
zatekalo do neho ..a z tych 1/2 a 1/3" je najlepsi urcite Olympus..
 
jozef84
2020-12-04 09:04:10+01
príspevok od: fatality
fpoho tak najma v tejto kategorii nieje moc na vyber..1" robil tusim len Nikon a
zatekalo do neho ..a z tych 1/2 a 1/3" je najlepsi urcite Olympus..
TG by som nebál zveriť dieťaťu do rúk. Je dosť odolný a ovládania by som sa tiež nebál. Deti nemajú problém s technikou. Skúšajú systémom pokus-omyl, až kým neprídu na riešenie a nemajú problém jednať pri skúmaní v skupine, kde si predávajú informácie. Je to zábava ich pri tejto činnosti ich sledovať. Vtedy nevnímajú okolie, len tú skupinu a vedia byť kreatívne. Volajte ma "Enter" zahlásil susedov štvorročný chlapec, keď s mojim synom nevedeli čítať, počítať, ale laptopík zvládli ľavou zadnou.
 
luboslav
2020-12-04 09:20:06+01
Bohužiaľ keď som videl menu toho malého Nikona, tak katastrofa. Myslím sa že hocaký starý telefón strednej triedy bude lepší.
Dcéra nemá problém, pracovať s tabletom, telefónom, fotí, natáča a potom si to pozerá, v telefóne ale aj v tablete, keďže sú prepojené, vidí všetky fotky a môže do nik dokresľovať meniť rámčeky. pridaním rôznych aplikácií sa možnosti ešte zväčšujú.
Bohužiaľ pre deti bude ovládaním a možnosťami vždy bližší telefón.

Čo sa týka TGčka, pár krát som koketoval s myšlienkou kúpiť ho na dovolenku k moru. Na to by bol super, človek má mastné ruky od opaľovacieho krému, piesok, slaná voda, stačí to opláchnuť a hotovo. Na svoje OM-D som musel dávať väčší pozor a niekedy som ho radšej ani nevyťahoval, resp nebral na pláž. Zároveň TG nepúta takú pozornosť.
 
jozef84
2020-12-04 10:14:42+01
príspevok od: luboslav
Bohužiaľ keď som videl menu toho malého Nikona, tak katastrofa. Myslím sa že hocaký starý telefón strednej triedy bude lepší.
Dcéra nemá problém, pracovať s tabletom, telefónom, fotí, natáča a potom si to pozerá, v telefóne ale aj v tablete, keďže sú prepojené, vidí všetky fotky a môže do nik dokresľovať meniť rámčeky. pridaním rôznych aplikácií sa možnosti ešte zväčšujú.
Bohužiaľ pre deti bude ovládaním a možnosťami vždy bližší telefón.

Čo sa týka TGčka, pár krát som koketoval s myšlienkou kúpiť ho na dovolenku k moru. Na to by bol super, človek má mastné ruky od opaľovacieho krému, piesok, slaná voda, stačí to opláchnuť a hotovo. Na svoje OM-D som musel dávať väčší pozor a niekedy som ho radšej ani nevyťahoval, resp nebral na pláž. Zároveň TG nepúta takú pozornosť.
Ak ho kúpiš, tak si daj pozor na káblik-nestrať, má inú koncovku. Ak vo budeš mať v morskej vode, vždy si ho opláchni od slanej vody a pretri občas tesniace gumičky a záver na batériu ricínovým olejom, WD a utri.Kôli tomu uzáveru u mňa nakoniec skončil(zatiekla do toho zámku slaná voda a nevypínal spínač uzavretých dvierok-mal som sa viac starať o mazanie) Na menu sa dá zvyknúť. Nie je to nejaký zázrak, skôr taký stred, dá sa. A je to nielen na hranie s makrom(tam som si ho fakt užil) aj pri potápaní. Má to aj RAW a dá sa s tým aj v postprocese vyhrať. Ale aj JPEG postačuje, na FCB je to ok. A kúpil by som rezervnú baterku, ak bude veľa fotiť a natáčať-je to taký štandard.
 
jozef84
2020-12-04 10:37:02+01
príspevok od: luboslav
Bohužiaľ keď som videl menu toho malého Nikona, tak katastrofa. Myslím sa že hocaký starý telefón strednej triedy bude lepší.
Dcéra nemá problém, pracovať s tabletom, telefónom, fotí, natáča a potom si to pozerá, v telefóne ale aj v tablete, keďže sú prepojené, vidí všetky fotky a môže do nik dokresľovať meniť rámčeky. pridaním rôznych aplikácií sa možnosti ešte zväčšujú.
Bohužiaľ pre deti bude ovládaním a možnosťami vždy bližší telefón.

Čo sa týka TGčka, pár krát som koketoval s myšlienkou kúpiť ho na dovolenku k moru. Na to by bol super, človek má mastné ruky od opaľovacieho krému, piesok, slaná voda, stačí to opláchnuť a hotovo. Na svoje OM-D som musel dávať väčší pozor a niekedy som ho radšej ani nevyťahoval, resp nebral na pláž. Zároveň TG nepúta takú pozornosť.
Ešte som zabudol. Umožňuje aj použitie filtrov 40,5. Už si nepamätám, či tam bol závit, alebo som mal adaptér. Stálo to cca 20 eur, ale výsledok stál za to.
 
francesco
2020-12-04 11:27:57+01
Aj tak to skonci pri telefone. Aj sefredaktor planuje viac fotit mobilom. Nepochopil som tuto temu, ved zakladatel je rozhodnuty.
 
z80
2020-12-04 12:48:03+01
príspevok od: francesco
Nemas deti? Bez ohladu na vek, nemas iphone si nikto. Uplne jwdno ako foti.
Nie, nemám deti. Preto si môžem dovoliť ten "luxus" kupovať veci na základe úžitkových vlastností a nie na základe módy
 
blahoslav J B Art
2020-12-05 10:27:57+01
malá je už dosť veľká na to, aby mala svoju prvú zrkadlovku
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()