Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotak na turistiku

poklop
2021-01-05 22:26:43+01
Poradte nejaky dobry fotak na turistiku. Momentalne mam Canon 50D + 17-55 a potrebujem nieco mensie. Hlavne kriteria su velkost, hmotnost a kvalita foto. Bude to hlavne na krajinky + rodine foto a video.
Zatial mam vo vybere sony rx100 mark VI, Canon EOS M6, alebo nejaky Fuji X. Najviac som nakloneny k tomu Sony hlavne pre rozmery ale neviem ako je na tom s kvalitou fotiek v porovnan s Canon M6 + 15-45. Mate niekto osobnu skusenost? Alebo poradte nieco ine.
 
poklop
2021-01-05 22:59:12+01
Ten Fuji som nasiel napr. Fujifilm X-T200 ale netusim ako je na tom s tym setakom 15-45
 
landov
2021-01-06 06:11:07+01
príspevok od: poklop
Poradte nejaky dobry fotak na turistiku. Momentalne mam Canon 50D + 17-55 a potrebujem nieco mensie. Hlavne kriteria su velkost, hmotnost a kvalita foto. Bude to hlavne na krajinky + rodine foto a video.
Zatial mam vo vybere sony rx100 mark VI, Canon EOS M6, alebo nejaky Fuji X. Najviac som nakloneny k tomu Sony hlavne pre rozmery ale neviem ako je na tom s kvalitou fotiek v porovnan s Canon M6 + 15-45. Mate niekto osobnu skusenost? Alebo poradte nieco ine.
Pouzivam uz cca 3 roky Canon G1XMK3 presne na turistiku a nemozem si vynachvalit.
 
robertondrejovic
2021-01-06 07:49:33+01
Ak si chcem poriadne zafotiť potrebujem aj poriadne veľký foťák aspoň ako Nikon d500 alebo Nikon Z7. Na ťažšej turistike a hlavne cykloturiske sú však prednejšie iné vlastnosti hlavne čo najmenšia hmotnosť a veľkosť a práve na tieto účely som si kúpil Nikon Z50,spokojnosť maximálna kvalita vynikajúca vo svojej triede foto aj video a hlavne foto o poznanie lepšie ako zo Sony RX 10 III ktorý som používal predtým ale už nemôžem pádom z bicykla som oň prišiel a nech som bol akokoľvek nahnevaný teraz som aj rád lebo by som asi inak Nikon Z50 nekúpil a ten s objektívom16 -50 + 50 - 250 neváži dokopy ani kilo teda menej ako samotný Sony RX10 III a kvalita fotiek a aj možnosť editácie je o poznanie vyššia a aj tieto ohniská pokryjú všetky potreby na bežnej turistike či už peši alebo na bicykli.
 
vilkoo
2021-01-06 10:26:57+01
Sony rx 100 iv maly vykonny
 
asverusko
2021-01-06 10:42:33+01
Dobrý deň. Mám Sony RX100 VI. Predtým som mal Panasonic LX100 I, ktorý mal v kritických svetelných podmienkach lepšie výsledky. Sony RX100 VI považujem za užitočnejší aj vzhľadom k tomu, že má dotykový display - rýchlosť zaostrenia v náročnejších situáciách, od LX100 je menší. Ochotne pošlem zo Sony obrázky mailom.
 
landov
2021-01-06 10:43:02+01
príspevok od: landov
Pouzivam uz cca 3 roky Canon G1XMK3 presne na turistiku a nemozem si vynachvalit.
Este jednym a dost podstatnym kriteriom bolo, aby som nemusel kvoli fotaku manipulovat s batohom a mat ruky co najviac volne.Preto mozem tento fotak nosit v puzdre na ramennom popruhu batohu a je to absolutny komfort + vyhody 24 MPx APSC cipu, zoomu 24-70mm, utesneneho tela, hladacika a to vsetko v kompaktnom baleni.
 
robertondrejovic
2021-01-06 11:55:50+01
príspevok od: landov
Este jednym a dost podstatnym kriteriom bolo, aby som nemusel kvoli fotaku manipulovat s batohom a mat ruky co najviac volne.Preto mozem tento fotak nosit v puzdre na ramennom popruhu batohu a je to absolutny komfort + vyhody 24 MPx APSC cipu, zoomu 24-70mm, utesneneho tela, hladacika a to vsetko v kompaktnom baleni.
To je sranda, žeby nám to pálilo narovnako ja tak nosím Nikon Z50 + palacinkáč 16 - 50 a tiež maximálna spokojnosť kedykoľvek okamžite poruke.
 
poklop
2021-01-06 12:16:52+01
A ten Canon M6 alebo Fujifilm nikto nema?
 
fatality
2021-01-06 13:03:23+01
príspevok od: poklop
Poradte nejaky dobry fotak na turistiku. Momentalne mam Canon 50D + 17-55 a potrebujem nieco mensie. Hlavne kriteria su velkost, hmotnost a kvalita foto. Bude to hlavne na krajinky + rodine foto a video.
Zatial mam vo vybere sony rx100 mark VI, Canon EOS M6, alebo nejaky Fuji X. Najviac som nakloneny k tomu Sony hlavne pre rozmery ale neviem ako je na tom s kvalitou fotiek v porovnan s Canon M6 + 15-45. Mate niekto osobnu skusenost? Alebo poradte nieco ine.
zalezi od toho,ci chces fotak s vymennym objektivom,ci chces kvalitu aspon apsc snimacu a ci potrebujes svetlu optiku..
tie rx100ky fotia fajn,ale apsc kvalitu nedosahuju..
ak potrebujes svetlu optiku,setak ti stacit nebude..
ak budes fotit len so setakom,na zlate hodinky budes potrebovat stativ..
akykolvek apsc fuji,sony,canon,nikon bude fotit so setakom +- rovnako,vobec nemusis
riesit kvalitu vystupu,skor sa zameraj na to,ako ti vyhovuje ergonomia,ovladanie,menu,ake
su k dispozicii objektivy..
ja osobne by som si na turistiku kupil canon g1xmk3 alebo panasonic lx100mk2..
 
vlados
2021-01-06 15:40:12+01
príspevok od: fatality
zalezi od toho,ci chces fotak s vymennym objektivom,ci chces kvalitu aspon apsc snimacu a ci potrebujes svetlu optiku..
tie rx100ky fotia fajn,ale apsc kvalitu nedosahuju..
ak potrebujes svetlu optiku,setak ti stacit nebude..
ak budes fotit len so setakom,na zlate hodinky budes potrebovat stativ..
akykolvek apsc fuji,sony,canon,nikon bude fotit so setakom +- rovnako,vobec nemusis
riesit kvalitu vystupu,skor sa zameraj na to,ako ti vyhovuje ergonomia,ovladanie,menu,ake
su k dispozicii objektivy..
ja osobne by som si na turistiku kupil canon g1xmk3 alebo panasonic lx100mk2..
Ten canon by bol super, ale ta svetelnost. Mohli ist do trochu vacsich rozmerov a zlepsit svetelnost. Je mi jasne , ze natlacit do kompaktu apsc a zoom je velmi limitujuce pre svetelnost....
 
landov
2021-01-06 16:59:50+01
príspevok od: vlados
Ten canon by bol super, ale ta svetelnost. Mohli ist do trochu vacsich rozmerov a zlepsit svetelnost. Je mi jasne , ze natlacit do kompaktu apsc a zoom je velmi limitujuce pre svetelnost....
Moze sa zdat a je pravda, ze svetelnost je ako setak, ALE napr.ja ho pouzivam na 99% iba na krajinky a clonim stale na +8, takze no problem. Pokial si niekto vybera fotak na indoor fotenie, tak Canon G1XMK3 asi nebude to prave orechove.
 
robertondrejovic
2021-01-06 18:29:48+01
Je to naozaj na zasmiatie ak niekto kto chce fotiť krajinu lamentuje nad nízkou svetelnosťou objektívu a to ešte aj širokouhlého. Ak pri krajine a to hlavne pri širokouhlom zábere nie je všetko ostré pôsobí to ako nepodarok. A veľká hĺbka ostrosti sa dá na jeden cvak nie skladaním dosiahnuť len zaclonením najlepšie na hranicu prijateľnej difrakcie teda u APS- c clona 11. Statív by mal byť verný spoločník.
 
landov
2021-01-06 18:47:10+01
príspevok od: robertondrejovic
Je to naozaj na zasmiatie ak niekto kto chce fotiť krajinu lamentuje nad nízkou svetelnosťou objektívu a to ešte aj širokouhlého. Ak pri krajine a to hlavne pri širokouhlom zábere nie je všetko ostré pôsobí to ako nepodarok. A veľká hĺbka ostrosti sa dá na jeden cvak nie skladaním dosiahnuť len zaclonením najlepšie na hranicu prijateľnej difrakcie teda u APS- c clona 11. Statív by mal byť verný spoločník.
Amen !
P.S.: suhlas aj so stativom. Ale priznam sa, ze aj ked mam uz asi stvrty stativ, tak ho neberiem na 99% nikdy.
 
robertondrejovic
2021-01-06 19:12:00+01
Práve preto som tam dal to slovo mal by byť. Ja tiež musím sám seba dlho prehovárať aby som zobral statív ak idem fotiť výlučne krajinu tak aj sám seba poslúchnem inak nie. Ale bez monopodu ak nemám statív nejdem ozaj nikam, čo to predsa len pomôže nie vždy je po ruke strom alebo iná opora, naučil som sa s monopodom lebo pri ňom nieje treba vypnúť stabilizáciu udržať pomerne dlhé časy keď aj nie vždy na jeden pokus.
 
mifoto
2021-01-08 11:09:45+01
Ahoj, riešil som rovnakú otázku a vybral som Fuji x-e3 (teraz je za polovicu v Prolaike).
Spolu s pancake lens 18 alebo 27 mm to má doslova vreckové rozmery a skvelý obrazový výstup s množstvom detailov. Ak chceš zoom tak odporúčam niečo kvalitnejšie ako seťák, ale tam už rastú rozmery aj hmotnosti. Nevýhodou môžu byť vyššie ceny objektívov a nie každému sedí fuji ovládanie.
 
jaro_po
2021-01-08 17:31:08+01
Ja hľadám bezzrkadlovku na cyklo,hory a cestovanie. Fotenie prevažne krajiniek okrajovo wild. Preferujem APSC, utesnené telo so stabilizáciou. Čo najmenšie rozmery a hmotnosť. Momentálne mám Sony A6500 + Sigma 16/1,4, ale tam mi zavadzia hľadáčik na boku, pri častom vkladaní a vyberaní z puzdra. Pozdáva sa mi Fujifilm X-S10 (síce nemá utesnené telo) so seťakom 15-45. Iné nápady ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-01-08 17:50:15+01
Pre mna je najunicerzalnejsia zostava nejaky Olympus OM-D s objektivom M.Zuiko 12-100/4 IS PRO, ktory prakticky nema konurenciu.
 
fatality
2021-01-08 18:00:06+01
príspevok od: jaro_po
Ja hľadám bezzrkadlovku na cyklo,hory a cestovanie. Fotenie prevažne krajiniek okrajovo wild. Preferujem APSC, utesnené telo so stabilizáciou. Čo najmenšie rozmery a hmotnosť. Momentálne mám Sony A6500 + Sigma 16/1,4, ale tam mi zavadzia hľadáčik na boku, pri častom vkladaní a vyberaní z puzdra. Pozdáva sa mi Fujifilm X-S10 (síce nemá utesnené telo) so seťakom 15-45. Iné nápady ?
hmm..obavam sa ze by si si pohorsil
nie ze by bol x-s10 zly fotak..ale presne ako pises,nieje pretesneny,
ta sigma je uplne niekde inde,nez akykolvek setak a hladacik bude
nejakym sposobom vycnievat vzdy..na rangefinderoch asi najmenej,
ako to ide..
podla mna mas fotak dobry,tazko hladat v apsc segmente este nieco
mensie,zaroven pretesnene a s este menej vytrcajucim hladacikom
ja by som si nechal a6500 aj sigmu a prikupil 16-70/f4..
 
blahoslav J B Art
2021-01-08 20:43:40+01
príspevok od: jaro_po
Ja hľadám bezzrkadlovku na cyklo,hory a cestovanie. Fotenie prevažne krajiniek okrajovo wild. Preferujem APSC, utesnené telo so stabilizáciou. Čo najmenšie rozmery a hmotnosť. Momentálne mám Sony A6500 + Sigma 16/1,4, ale tam mi zavadzia hľadáčik na boku, pri častom vkladaní a vyberaní z puzdra. Pozdáva sa mi Fujifilm X-S10 (síce nemá utesnené telo) so seťakom 15-45. Iné nápady ?
a nebude jednoduchsie vymenit puzdro?
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()