Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

potrebujem spratnejší fotoaparát

Gabika14
2021-01-28 15:07:13+01
Ahojte, poprosím Vás o radu pri kúpe nového foťáku, chcela by som nový fotoaparát najmä z dôvodu že moj je pre moje pacúčie ruky naozaj ťažký (mám Canan 5 D mark IV a objektív 85ku 1.2 a 24-70) no napríklad po svadbe a niekedy aj po dlhšom fotení mi idú "odísť ruky" od únavy. Niekedy keď si robím nejaké fotenie len pre seba, mi úplne postačí ľahší, spratnejší foťák. Taktiež ho potrebujem ako záložný, v prípade že sa môjmu dačo stane.
Viem, že mám radšej pocvičiť na ruky a používať naďalej Canon ale budem vďačná za každú reálnu radu do akého foťáku by ste mnou išli. Cenový strop 3.000 eur. Moja podmienka je asi len fullframe. nemusí to byť ani Canon, nie som ten zarytý typ fotografa čo je verný len jednej značke.

Ďakujem Vám za každú pomoc.
 
Fuser
2021-01-28 15:31:14+01
Taka sikovna a nevie si v eshope pohladat?

Sony Alpha A7C ...napriklad....
 
robertondrejovic
2021-01-28 16:24:56+01
Keby som mal len jeden alebo dva objektívy alebo keby sa výrobcovia fotoaparátov dohodli a bol by len jeden bajonet rovnaký na všetkých fotoaparátoch tiež by som nemal problém vlastniť telá rôznych značiek. Keďže to tak nie je nevyhnutne musím byť zarytý nikonista a z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť že pre toho kto bol zvyknutý fotiť zrkadlovkou prechod na bezzrkadlovky z hľadiska spratnosti hmotnosti a veľkosti aj spolu z objektívom je značne veľký napríklad Nikon Z7 + 14 -30mm f 4 sa mi zmestí do tej istej brašne ako pred tým Nikon d7200 + 10 -20mm ,kde by sa na to chytal d850 + 16-35mm f4.Ako nikonista môžem poradiť len bezzrkadlovku Nikon a na to či Z7 alebo Z6 si musí odpovedať každý sám . Ja vysoké rozlíšenie Z7 využívam len na jednu jedinú vec a to že pri takomto rozlíšení je fotoaparát aj FX aj DX plnohodnotný prístroj v jednom a ak potrebujem môžem v režime FX robiť väčšie výrezy bez straty kvality ale to je zriedkavý jav len pri dynamických snímkach keď nie je čas na správnu kompozíciu.
 
IO-NR
2021-01-28 18:17:30+01
Sony A7III + Tamron 28-75/2.8 je veľmi ľahká a univerzálna kombinácia.
 
jozef84
2021-01-28 18:20:35+01
príspevok od: Gabika14
Ahojte, poprosím Vás o radu pri kúpe nového foťáku, chcela by som nový fotoaparát najmä z dôvodu že moj je pre moje pacúčie ruky naozaj ťažký (mám Canan 5 D mark IV a objektív 85ku 1.2 a 24-70) no napríklad po svadbe a niekedy aj po dlhšom fotení mi idú "odísť ruky" od únavy. Niekedy keď si robím nejaké fotenie len pre seba, mi úplne postačí ľahší, spratnejší foťák. Taktiež ho potrebujem ako záložný, v prípade že sa môjmu dačo stane.
Viem, že mám radšej pocvičiť na ruky a používať naďalej Canon ale budem vďačná za každú reálnu radu do akého foťáku by ste mnou išli. Cenový strop 3.000 eur. Moja podmienka je asi len fullframe. nemusí to byť ani Canon, nie som ten zarytý typ fotografa čo je verný len jednej značke.

Ďakujem Vám za každú pomoc.
Na svadby by som pouvažoval(ak budeš iba fotiť, nie videá ) tak značku Fuji. Ktorý typ a objektívy-to nájdeš aj archíve fóra. Je z čoho vyberať, ruky ti zostava neodrhne a fotky z toho lezú fakt krásne. U tých novších od Fuji ani nebudeš využívať RAW, budú ti stačiť niektoré vydarené profily(mne sa páči čiernobiely profil). A objektívy má fakt veľmi dobré a ľahučké. Myslím, že časom sa ti ani nebude chcieť brať so sebou kanón s lafetou a bude ti stačiť aj vrecková ostrá zbraň od Fuji.
 
Gabika14
2021-01-28 18:43:26+01
Ďakujem za tipy, určite si ešte pokukám, brat mi ešte spomínal Sony a7r IV, je to tiež dobrou variantou na tie účely, ktoré potrebujem, napríklad oproti vyššie spomínanej Sony a7III?
 
IO-NR
2021-01-28 19:09:12+01
A7III má 24Mpx, A7RIII 42Mpx, A7RIV až 61Mpx, na tie väčšie rozlíšenia treba dosť silný počítač a veľké karty
Oba R modely majú menej AF bodov a slabšie pokrytie ku krajom, sledovanie pohybu majú všetky 3 podobné (až A7C či A9 sú lepšie).
Najlepšie telo má A7R4 (lepší grip aj tlačidlá), má aj mierne tichšiu mechanickú uzávierku. Elektronickú (úplne tichú) majú lepšiu verzie III (vďaka menej Mpx).
A7III má hľadáčik s nižším rozlíšením, A7R3 je už celkom fajn.

Fajn alternatíva by bol aj Canon EOS R6 + seťák alebo 50mm či 35mm k nemu na začiatok je šikovnejší a o 3r novší, ako tie Sony a všetko na ňom bude tak nejak viac povedomé + cez adaptér pôjdu ďalšie Canon sklá. Funkčnosť a rýchlosť má skvelú, rozlíšenie je slabšie, no obraz krásny.
 
seifi
2021-01-28 20:56:12+01
slečna fotí na 5DIV svadby hen s akými objektívmi a potrebuje od vás poradiť pri výbere aparátu ... a účet založený dnes; no dobre ...
 
blahoslav J B Art
2021-01-28 22:15:03+01
príspevok od: seifi
slečna fotí na 5DIV svadby hen s akými objektívmi a potrebuje od vás poradiť pri výbere aparátu ... a účet založený dnes; no dobre ...
ty mas tiez 5DIV, si clenom ephota vyse 10 rokov, vybrat fotak si vies sam ... bol by som zvedavy, kto z vas dvoch seifi, ci gabika14, by nafotil lepsie fotky z nejakej akcie
 
seifi
2021-01-28 22:57:04+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ty mas tiez 5DIV, si clenom ephota vyse 10 rokov, vybrat fotak si vies sam ... bol by som zvedavy, kto z vas dvoch seifi, ci gabika14, by nafotil lepsie fotky z nejakej akcie
irelevantné a čo je lepšie ? ty nevieš, však sme to minule preberali, že foto je čisto subjektívna záležitosť a foto dňa je vyjadrením sympatií ako k fotografií tak aj k autorovi ? myslím, že dáma ma predsa len väčšiu šancu na víťazstvo
 
Maciak
2021-01-28 22:57:55+01
Sestra sa ma opýtala, čo pre jej využitie je najlepšia voľba. Keďže je to žena ktorú absolútne jej parametre nezaujímajú a nechce sa jej sedieť za počítačom a porovnávať si čísla medzi dvomi fotoaparátmi, tak som jej odporučil vás, vďaka mojej dobrej skúsenosti (keďže tu boli milí ľudia a radi pomohli) a nemám toľko skúseností, ako veľa z vás tu.

Nečakal som, že sú tu tak smutne osôbky, ktoré potrebuju riešiť prednostne výbavu nad tým, o čo vás žiada.
“Šikovná žena a nevie si sama vybrať” - netušil som, že fotoaparáty sa kupujú ako rožky, bez žiadnej konzultácii At least, cením pána Blahoslava, ktorý to napísal veľmi pekne a pravdivo.
 
francesco
2021-01-28 23:39:31+01
príspevok od: Maciak
Sestra sa ma opýtala, čo pre jej využitie je najlepšia voľba. Keďže je to žena ktorú absolútne jej parametre nezaujímajú a nechce sa jej sedieť za počítačom a porovnávať si čísla medzi dvomi fotoaparátmi, tak som jej odporučil vás, vďaka mojej dobrej skúsenosti (keďže tu boli milí ľudia a radi pomohli) a nemám toľko skúseností, ako veľa z vás tu.

Nečakal som, že sú tu tak smutne osôbky, ktoré potrebuju riešiť prednostne výbavu nad tým, o čo vás žiada.
“Šikovná žena a nevie si sama vybrať” - netušil som, že fotoaparáty sa kupujú ako rožky, bez žiadnej konzultácii At least, cením pána Blahoslava, ktorý to napísal veľmi pekne a pravdivo.
Ak foti svadby tak ju parametre a sedenie za pocitacom neminie. Moze mat konkretnu otazku ku konkretnemu modelu. Mozno zle postavila otazku.
 
Johnnny
2021-01-29 06:58:26+01
Len uvaha.

V nejakom rychlom porovnani mi vyslo, ze rozdiel vo vahe medzi 5D MK IV a FF SONY je okolo 250g a neviem ci to uplne riesi hlavny problem s odpadavanim ruk. (FF objektivy budu tazke aj nadalej).

Cize ak by mi slo primarne o toto, asi by som sa uspokojil s cropovym systemom na fotenie pre radost, ak potrebujem zalozne telo, vzal by som R6 na ktorej mozes pouzivat aj objektivy ktore mas. Len vahovo budes priblizne na tom istom.




 
IO-NR
2021-01-29 08:14:44+01
Ono s tým A7III + 28-75/2.8 to vychádza už na cca 0.5kg, ale kúpiť EOS R6 a nejaké menej svetlé zoomové či pevné f1.8/f2 objektívy by bolo viac logické.
 
jozef84
2021-01-29 09:05:03+01
príspevok od: Johnnny
Len uvaha.

V nejakom rychlom porovnani mi vyslo, ze rozdiel vo vahe medzi 5D MK IV a FF SONY je okolo 250g a neviem ci to uplne riesi hlavny problem s odpadavanim ruk. (FF objektivy budu tazke aj nadalej).

Cize ak by mi slo primarne o toto, asi by som sa uspokojil s cropovym systemom na fotenie pre radost, ak potrebujem zalozne telo, vzal by som R6 na ktorej mozes pouzivat aj objektivy ktore mas. Len vahovo budes priblizne na tom istom.




Jedna možnosť by tu možno bola a to FF Sony RX1. Váži myslím do pol kila ale je tam napevno 35mm objektív, bez možnosti výmeny. Je to FF kompakt. A cena je tiež myslím v jej limite okolo 1300 eur. Neviem, či sa tu nájde niekto, kto ho má aj v reáli odskúšaný.
 
jozef84
2021-01-29 09:10:01+01
príspevok od: jozef84
Jedna možnosť by tu možno bola a to FF Sony RX1. Váži myslím do pol kila ale je tam napevno 35mm objektív, bez možnosti výmeny. Je to FF kompakt. A cena je tiež myslím v jej limite okolo 1300 eur. Neviem, či sa tu nájde niekto, kto ho má aj v reáli odskúšaný.
Sorry to je R verzia do 1300 eur, majú zľavu z 2300 na 1300 eur: https://www.fotolab.sk/produkt/sony-cyber-shot-dsc-rx1r-cierny?source=heureka
 
seifi
2021-01-29 09:54:49+01
Vy sa slečny najskôr opýtajte či chce bezzrkadlovku, alebo jej poraďte, aby zašla do kamenného obchodu a vyskúšala si fotiť s elektronickým hľadáčikom. Bude ňou fotiť 5-6 hodín, a možno celú svadbu. Aby pozrela do hľadáčika a videla ten markantný rozdiel v obraze, opozdenie pri stlačení spúšte, rozdiel pri rýchlej zmene obrazu, zobrazenie scény pri vysokom kontraste a umelom osvetlení. A či je ochotná nabíjať a vymieňať nie 2 a 5 batérií.
Foťak by si mal vybrať každý sám. Áno, treba prejsť tou cestou a mesiac sa v tom hrabať porovnávať zvažovať, vyspať sa na to. Potom človek vie čo má v hrsti a vie čo od toho očakávať. Keď ide o váhu tak zoberte váhy a vážte.
Kupoval som bike. Mesiac som vyberal. Viem prečo také prevody, viem aké sú rozdiely medzi motormi gen.3 a gen.4, ako nabíjať, viem prečo Schwalbe 44 a nie 21/2" a počet zubov vpredu vzadu zrovna taký a podobne. Tak si dajte poradiť a kúpte bicykel, o ktorom neviete povedať nič a neviete, čo v ňom je. Vám garantujem, že vám k srdcu neprirastie. A nepasujte dámy do B kategórie, ktoré si nevedia vybrať alebo by nevedeli, čo potrebujú.
 
fatality
2021-01-29 09:54:52+01
príspevok od: Gabika14
Ahojte, poprosím Vás o radu pri kúpe nového foťáku, chcela by som nový fotoaparát najmä z dôvodu že moj je pre moje pacúčie ruky naozaj ťažký (mám Canan 5 D mark IV a objektív 85ku 1.2 a 24-70) no napríklad po svadbe a niekedy aj po dlhšom fotení mi idú "odísť ruky" od únavy. Niekedy keď si robím nejaké fotenie len pre seba, mi úplne postačí ľahší, spratnejší foťák. Taktiež ho potrebujem ako záložný, v prípade že sa môjmu dačo stane.
Viem, že mám radšej pocvičiť na ruky a používať naďalej Canon ale budem vďačná za každú reálnu radu do akého foťáku by ste mnou išli. Cenový strop 3.000 eur. Moja podmienka je asi len fullframe. nemusí to byť ani Canon, nie som ten zarytý typ fotografa čo je verný len jednej značke.

Ďakujem Vám za každú pomoc.
no..mas to tazke..na fotenie "pre seba" by som bral,koli vahe,apsc telo..ak to ale zaroven ma byt zalozne telo k ff svadobnej zostave,bolo by dobre,ak by bolo ff..len to sa s podobnymi objektivmi dostanes blizko vahy 5dm4..
mala by si nam napisat,ake ohniska a svetelnost by si potrebovala k tomu druhemu telu a podla
toho sa bude dat vybrat zostava..
ps.rozne uletene reakcie si nevsimaj,je to tu vzdy tak,ked sa niekto pyta na zostavu..100 ludi,100 nazorov
 
fatality
2021-01-29 11:20:07+01
príspevok od: Gabika14
Ahojte, poprosím Vás o radu pri kúpe nového foťáku, chcela by som nový fotoaparát najmä z dôvodu že moj je pre moje pacúčie ruky naozaj ťažký (mám Canan 5 D mark IV a objektív 85ku 1.2 a 24-70) no napríklad po svadbe a niekedy aj po dlhšom fotení mi idú "odísť ruky" od únavy. Niekedy keď si robím nejaké fotenie len pre seba, mi úplne postačí ľahší, spratnejší foťák. Taktiež ho potrebujem ako záložný, v prípade že sa môjmu dačo stane.
Viem, že mám radšej pocvičiť na ruky a používať naďalej Canon ale budem vďačná za každú reálnu radu do akého foťáku by ste mnou išli. Cenový strop 3.000 eur. Moja podmienka je asi len fullframe. nemusí to byť ani Canon, nie som ten zarytý typ fotografa čo je verný len jednej značke.

Ďakujem Vám za každú pomoc.
a ak by som mal byt konkretny,ja s podobnymi poziadavkami(nizka hmotnost na prvom mieste+ff) by som si kupil sony a7c+35/1.8(samyang alebo sony)+85/1.8(sony)..ak by bol podmienkou zoom,tak namiesto jedneho pevneho skla z tych dvoch,by som bral ten uz spominany tamron 28-70/2.8..
 
francesco
2021-01-29 12:34:15+01
príspevok od: seifi
Vy sa slečny najskôr opýtajte či chce bezzrkadlovku, alebo jej poraďte, aby zašla do kamenného obchodu a vyskúšala si fotiť s elektronickým hľadáčikom. Bude ňou fotiť 5-6 hodín, a možno celú svadbu. Aby pozrela do hľadáčika a videla ten markantný rozdiel v obraze, opozdenie pri stlačení spúšte, rozdiel pri rýchlej zmene obrazu, zobrazenie scény pri vysokom kontraste a umelom osvetlení. A či je ochotná nabíjať a vymieňať nie 2 a 5 batérií.
Foťak by si mal vybrať každý sám. Áno, treba prejsť tou cestou a mesiac sa v tom hrabať porovnávať zvažovať, vyspať sa na to. Potom človek vie čo má v hrsti a vie čo od toho očakávať. Keď ide o váhu tak zoberte váhy a vážte.
Kupoval som bike. Mesiac som vyberal. Viem prečo také prevody, viem aké sú rozdiely medzi motormi gen.3 a gen.4, ako nabíjať, viem prečo Schwalbe 44 a nie 21/2" a počet zubov vpredu vzadu zrovna taký a podobne. Tak si dajte poradiť a kúpte bicykel, o ktorom neviete povedať nič a neviete, čo v ňom je. Vám garantujem, že vám k srdcu neprirastie. A nepasujte dámy do B kategórie, ktoré si nevedia vybrať alebo by nevedeli, čo potrebujú.
Moja skusenost z foyenia svadieb po prechode zo zrkadla na bezzrladlo: Baterka no problem, hladacik no problem, opozdenie nepozorujem. Je mensia, rychlesia, tichy rezim, vidis co ofotis, ostrenie cez zivy nahlad, minimum odpadu, ziadne klacanie, lezanie atd. Video uplne iny level ako pridana hodnota. Ako pisem je to moja skusenost, mozno mas inu.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()