Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Smartphone alebo fotoaparát

Drobec255
2021-05-28 13:38:53+02
Zdravím, chcem sa spýtať idem si kúpiť bez/ zrkadlovku oplatí sa investovať keď môj phone má 4 objektívy??? Aj môj telefón zvládne RAW formát
 
Kris
2021-05-28 14:11:15+02
Ja som toto iste riešil pred rokom. A odpoveď je že sa to oplatí. Len zo začiatku sa priprav že budeš musieť troška študovať. Ale keď pochopíš ako funguje fotoaparát tak uvidíš, že tá kvalita je úplne na inej úrovni. Len si poriadne rozmysli prečo chceš fotoaparát na miesto mobilu na fotenie.
 
attik2
2021-05-29 09:55:34+02
kukni toto, prípadne viac Brezinových videii a možno sa budeš lepšie rozhodovať....

https://youtu.be/abmoilh6BJQ
 
francesco
2021-05-29 12:46:52+02
Ja by som povedal, ze podla toho ako si polozil otazku, sa ti to ani velmi neoplati.
 
blahoslav J B Art
2021-05-29 16:11:02+02
príspevok od: Drobec255
Zdravím, chcem sa spýtať idem si kúpiť bez/ zrkadlovku oplatí sa investovať keď môj phone má 4 objektívy??? Aj môj telefón zvládne RAW formát
vyhoda zdkadlovky / bezzrkadlovky je ta, ze si k nej mozes kupit ovela viac objektivov, ako maju sucasne mobily
 
seifi
2021-05-29 16:36:30+02
predsa s mobilom si nemôžeš povedať ... ukazuje sa, že príde dobré svetlo tak sa idem zbaliť a čosi hádam pofotím, ukáže sa nejaký motív .... ani v poltopánkach si nepôjdeš na dráhu zabehať; a keď, tak to bude obuv ala kočkopes
 
gytheio
2021-05-29 16:49:40+02
príspevok od: Drobec255
Zdravím, chcem sa spýtať idem si kúpiť bez/ zrkadlovku oplatí sa investovať keď môj phone má 4 objektívy??? Aj môj telefón zvládne RAW formát
Aj ten najhorsi kompakt foti do jpeg kvalitnejsie ako tvoj phone do raw.
 
Kris
2021-05-29 20:37:27+02
príspevok od: gytheio
Aj ten najhorsi kompakt foti do jpeg kvalitnejsie ako tvoj phone do raw.
S týmto nesúhlasím. Niektoré mobily majú taký výpočetný výkon a tak výborne zvládnutý postproces že s kompaktom nemáš šancu urobiť takú fotku.
 
gytheio
2021-05-29 20:50:36+02
príspevok od: Kris
S týmto nesúhlasím. Niektoré mobily majú taký výpočetný výkon a tak výborne zvládnutý postproces že s kompaktom nemáš šancu urobiť takú fotku.
Mam S20 Ultra, Podla recenzii ma tento mobil najlepsi fotoaparat, robi naozaj vyborne fotografie ked sa na to clovek pozera v tom mobile. Ked to otvoris v Pc uz to ani zdaleka tak dobre nevyzera a o nejakych pokrocilych upravach v editore len v risi snov. Zato Raw z kompaktu... ziaden problem. Dokonca aj ten jpeg z toho kompaktu bez problemov mozno upravovat. Z mobilu uz vyjde upravena fotografia, ako som povedal, na pohlad dobra ale v editore nepouzitelna.
 
Kris
2021-05-29 21:58:27+02
príspevok od: gytheio
Mam S20 Ultra, Podla recenzii ma tento mobil najlepsi fotoaparat, robi naozaj vyborne fotografie ked sa na to clovek pozera v tom mobile. Ked to otvoris v Pc uz to ani zdaleka tak dobre nevyzera a o nejakych pokrocilych upravach v editore len v risi snov. Zato Raw z kompaktu... ziaden problem. Dokonca aj ten jpeg z toho kompaktu bez problemov mozno upravovat. Z mobilu uz vyjde upravena fotografia, ako som povedal, na pohlad dobra ale v editore nepouzitelna.
Len pre zaujímavosť aký kompakt porovnávaš so svojou S20-tkou?
 
gytheio
2021-05-29 22:15:48+02
príspevok od: Kris
Len pre zaujímavosť aký kompakt porovnávaš so svojou S20-tkou?
Naposledy som mal Canon g7x m2 tak napriklad tento. Medzi tymto a S20 Ultra je priepastny rozdiel vo vyslednej fotografii.
 
jozef84
2021-05-29 22:18:12+02
príspevok od: Kris
Len pre zaujímavosť aký kompakt porovnávaš so svojou S20-tkou?
Písal, že najhorší. Tak to mal na mysli asi tento: https://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/denver-kca-1320/
 
jozef84
2021-05-29 22:56:27+02
príspevok od: gytheio
Naposledy som mal Canon g7x m2 tak napriklad tento. Medzi tymto a S20 Ultra je priepastny rozdiel vo vyslednej fotografii.
Canon g7x m2 je ten najhorší kompakt? To ani náhodou. A aj cena tomu odpovedá.
 
gytheio
2021-05-30 07:45:04+02
Pred nim som mal Canon PowerShot G11 a pred nim Canon Digital Ixus 40.
Okrem toho mam:
Canon R
Canon 6D
Canon 6D IR
Predtym som mal:
Nikon D300s
Nikon 850D
Canon 5D m2
Canon 60D
Canon pro70
Mobily:
S20 Ultra
iPhone 10+
S6
iPhone kupeny v roku 2008 ktory pouzivam do dnes kazdy den ako budik s povodnou baterkou.

Nemam som v umysle chvalit sa iba chcem povedat, ze ked pisem o niecom tak vacsinou z vlastnej skusenosti.
Ty pises vzdy v tom zmysle, ze tvoja byvalka foti mobilom vsetko okolo seba, tvoje skusenosti su presne stadial.
 
robertondrejovic
2021-05-30 08:52:29+02
príspevok od: Kris
S týmto nesúhlasím. Niektoré mobily majú taký výpočetný výkon a tak výborne zvládnutý postproces že s kompaktom nemáš šancu urobiť takú fotku.
Pokiaľ to pozeráš len v mobile alebo menšom tablete tak áno , všetky fotky z akéhokoľvek mobilu sú pre toho kto pozná výstup z fotoaparátu APS - C ,FF ale aj micro 4/3 na poriadnom monitore napr.EIZO ako ja, totálne nepozerateľné o editácii sa nemá ani zmysel zmieňovať. Platí však že ten kto pozerá svoje fotografie len na mobile je pre neho akýkoľvek fotoaparát úplne zbytočný , lebo v tom máš pravdu fotky odfotené mobilom pozerané na tom istom mobile vďaka algoritmom pre samého seba sa môžu zdať lepšie ako z FF čipu . Ale opakujem len v mobile inak je to na grc.A že v postprocesingu nemám šancu urobiť omalovánku ako to tobí mobil? Aj zo zavretými očami na tri kroky.
 
Kris
2021-05-30 13:23:06+02
príspevok od: robertondrejovic
Pokiaľ to pozeráš len v mobile alebo menšom tablete tak áno , všetky fotky z akéhokoľvek mobilu sú pre toho kto pozná výstup z fotoaparátu APS - C ,FF ale aj micro 4/3 na poriadnom monitore napr.EIZO ako ja, totálne nepozerateľné o editácii sa nemá ani zmysel zmieňovať. Platí však že ten kto pozerá svoje fotografie len na mobile je pre neho akýkoľvek fotoaparát úplne zbytočný , lebo v tom máš pravdu fotky odfotené mobilom pozerané na tom istom mobile vďaka algoritmom pre samého seba sa môžu zdať lepšie ako z FF čipu . Ale opakujem len v mobile inak je to na grc.A že v postprocesingu nemám šancu urobiť omalovánku ako to tobí mobil? Aj zo zavretými očami na tri kroky.
Hovorím o bežných kompaktoch na to chcem dať dôraz. Ty sa na to pozeráš moc profesionálne keď sa porovnáva mobil a fotoaparát. Zároveň bežný užívateľ nedokáže urobiť ani tú najzákladnejšiu úpravu fotky.
 
gytheio
2021-05-30 14:18:41+02
príspevok od: Kris
Hovorím o bežných kompaktoch na to chcem dať dôraz. Ty sa na to pozeráš moc profesionálne keď sa porovnáva mobil a fotoaparát. Zároveň bežný užívateľ nedokáže urobiť ani tú najzákladnejšiu úpravu fotky.
Vobec nehovoris o beznych kompaktoch, debata je o kompaktoch s Rawom.
 
robertondrejovic
2021-05-30 14:30:14+02
príspevok od: Kris
Hovorím o bežných kompaktoch na to chcem dať dôraz. Ty sa na to pozeráš moc profesionálne keď sa porovnáva mobil a fotoaparát. Zároveň bežný užívateľ nedokáže urobiť ani tú najzákladnejšiu úpravu fotky.
Je to tak, bežný užívateľ nie len že nevie ale ani nechce vedieť urobiť ani tú najzákladnejšiu úpravu fotky, tam nie je o čom takým len mobil ,ale bez posmechu sú spokojný čo viac si želať, paradoxne my čo fotíme akože poriadnymi strojmi sme stále akýsi nespokojní a túžobne očakávame kedy vydajú nové telá a objektívy. Ale aj to patrí k fotografickému nadšeniu to tajomné vzrušenie pri rozbaľovaní nového objektívu či tela a tá radosť z prvých dní ich používania.
 
gytheio
2021-05-30 15:32:49+02
príspevok od: robertondrejovic
Je to tak, bežný užívateľ nie len že nevie ale ani nechce vedieť urobiť ani tú najzákladnejšiu úpravu fotky, tam nie je o čom takým len mobil ,ale bez posmechu sú spokojný čo viac si želať, paradoxne my čo fotíme akože poriadnymi strojmi sme stále akýsi nespokojní a túžobne očakávame kedy vydajú nové telá a objektívy. Ale aj to patrí k fotografickému nadšeniu to tajomné vzrušenie pri rozbaľovaní nového objektívu či tela a tá radosť z prvých dní ich používania.
Presne tak, pre cloveka ktory sa vobec neorientuje v nejakom fotoeditore je ten raw uplne zbytocny, to ze ma raw je iba chytak na ludi tak isto ako to, ze ma 108Mpx, ktore vobec nema.
 
Kris
2021-05-30 15:36:11+02
príspevok od: gytheio
Vobec nehovoris o beznych kompaktoch, debata je o kompaktoch s Rawom.
Reagoval som na tvoju prvu správu. "aj ten najhorší kompakt...", myslím, že každý chápe čo som sa snažil napísať. A na záver aj tak najlepší je ten fotoaparát, ktorý vie človek ovládať a má ho pri sebe. Je jedno či je to smartphone, zrkadlovka...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()