Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Koniec EGLOBALCENTRAL EU (?)

marcus_labeo
2021-07-20 08:32:29+02
Po určitej dobe som chcel pozrieť nový foťák na eglobalcentral eu a s prekvapením som zistil, že stránka neexistuje. Táto hlási: We regrettably inform that we have closed down eGlobal Central EU.
Detto rakúska stránka eglobalcentral at: Wir müssen leider mitteilen, dass wir eGlobal Central AT geschlossen haben.
Viete niekto, čo je dôvodom? Je za tým nová európska úprava DPH a cla pri dovoze z tretích krajín? Alebo niečo iné?
 
landov
2021-07-20 08:51:09+02
odpovedal si si spravne.
 
fatality
2021-07-20 09:34:40+02
príspevok od: marcus_labeo
Po určitej dobe som chcel pozrieť nový foťák na eglobalcentral eu a s prekvapením som zistil, že stránka neexistuje. Táto hlási: We regrettably inform that we have closed down eGlobal Central EU.
Detto rakúska stránka eglobalcentral at: Wir müssen leider mitteilen, dass wir eGlobal Central AT geschlossen haben.
Viete niekto, čo je dôvodom? Je za tým nová európska úprava DPH a cla pri dovoze z tretích krajín? Alebo niečo iné?
najskor hej..ale e-infin.com funguje,sortiment a ceny maju podobne,spolahlivost a rating
omnoho vyssi,nez eglobal a ked som s nimi prednedavnom komunikoval presne ohladom tohto(nova
legislativa EU,cla,poplatky) tak ma ubezpecili,ze pri objednani tovaru od nich nemusim mat ziadne
obavy,lebo maju warehouses v EU a tovar mi pride z europskej krajiny normalne DPD/DHL..
ako sa vsak dostane (bez cla a dani) do tych ich skladov,je mi zahadou
 
Porubo
2021-07-20 09:45:55+02
Caute,
dovod moze byt prozaickejsi:
Kedysi som kupoval z podobnej stranky a vsetko dorazilo, niekedy dost rychlo za tyzden dva niekedy za tri styri nanajvys asi 5 tyzdnov. Raz som si dal objednavku a nechodila tak po par mesiacoch som sa ozval ze co a ako, a vraj poslu. Skusal som dohodnut ci by mi nevratili peniaze alebo aspon tovar v tej istej hodnote. Takto to trvalo asi 4 mesiace, reku uz je to podozrivo dlho, a hla zrazu mi dosiel zaujimavy email! V nom bolo stanovene ze firma ide do likvidacie kvoli podlznostiam, s tym ze ak maju podlznosti voci mne mozem prist Ja alebo moj pravny zastupca do Hong Kongu na verejne jednanie. (Boli prilozene formuare, ktore vyzerali doveryhodne ked som si laicky zacal studovat Hong Kongske pravo.)
Tak som siel do pobocky banky a pani z banky po mne zakricala: Jaj, jasne to tu riesime bezne! Nech sa paci, tu mame na to formular. Ten som vyplnil, poslal kopie emailov banke, dal aj vytlacene verzie. Banka to zacala riesit, a vratila mi peniaze do posledneho centu. (Aj ked keby mi neposlali uz mi to bolo jedno lebo na predoslych nakupoch som usetril viac.)
 
blahoslav J B Art
2021-07-20 09:50:33+02
anglicky eglobalcentral zavreli uz na zaciatku tohto roku, som si hovoril, ze asi kvoli brexitu
 
Scout
2021-07-20 12:12:34+02
príspevok od: fatality
najskor hej..ale e-infin.com funguje,sortiment a ceny maju podobne,spolahlivost a rating
omnoho vyssi,nez eglobal a ked som s nimi prednedavnom komunikoval presne ohladom tohto(nova
legislativa EU,cla,poplatky) tak ma ubezpecili,ze pri objednani tovaru od nich nemusim mat ziadne
obavy,lebo maju warehouses v EU a tovar mi pride z europskej krajiny normalne DPD/DHL..
ako sa vsak dostane (bez cla a dani) do tych ich skladov,je mi zahadou
pozerám pravidelne e-infin, ale asi chcem nakupovať v zlom segmente. Lebo tie foťáky a objektívy na Fuji až tak hviezdne nevychádzajú. Ak by som to tu na SR kúpil bez DPH, tak je úspora skoro 0.
 
fatality
2021-07-20 12:29:58+02
príspevok od: Scout
pozerám pravidelne e-infin, ale asi chcem nakupovať v zlom segmente. Lebo tie foťáky a objektívy na Fuji až tak hviezdne nevychádzajú. Ak by som to tu na SR kúpil bez DPH, tak je úspora skoro 0.
Ja ked som v minulosti porovnaval eglobal a einfin,v priemere bol drahsi einfin od eglobalu +- o 10-15%,co mi stalo za vyrazne spolahlivejsiu firmu(v reviews,napr.Trustpilot)..naposledy
Fujinon 14/2.8..u nas 900+,eglobal 500,einfin 550..
Ale mozno sa uz nieco zmenilo,od zmeny EU legislativy, mozno platia clo a lacnejsi su "len"
o Dph..co je tiez fajn,lebo nie kazdy
ma moznost nakupovat bez Dph..
 
marcus_labeo
2021-07-20 13:46:16+02
príspevok od: fatality
najskor hej..ale e-infin.com funguje,sortiment a ceny maju podobne,spolahlivost a rating
omnoho vyssi,nez eglobal a ked som s nimi prednedavnom komunikoval presne ohladom tohto(nova
legislativa EU,cla,poplatky) tak ma ubezpecili,ze pri objednani tovaru od nich nemusim mat ziadne
obavy,lebo maju warehouses v EU a tovar mi pride z europskej krajiny normalne DPD/DHL..
ako sa vsak dostane (bez cla a dani) do tych ich skladov,je mi zahadou
No veď práve takto fungoval eglobal. Balíky chodili tuším z Holandska, tvárilo sa to ako vnútroúnijná preprava. Ako to riešili pri dovoze do toho Holandska, netuším.
 
marcus_labeo
2021-07-20 13:50:01+02
príspevok od: fatality
Ja ked som v minulosti porovnaval eglobal a einfin,v priemere bol drahsi einfin od eglobalu +- o 10-15%,co mi stalo za vyrazne spolahlivejsiu firmu(v reviews,napr.Trustpilot)..naposledy
Fujinon 14/2.8..u nas 900+,eglobal 500,einfin 550..
Ale mozno sa uz nieco zmenilo,od zmeny EU legislativy, mozno platia clo a lacnejsi su "len"
o Dph..co je tiez fajn,lebo nie kazdy
ma moznost nakupovat bez Dph..
Spoľahlivejšiu... ja som z eglobalu nakúpil množstvo vecí, foťákov aj objektívov a nikdy nebol žiaden problém. Ale popravde som čakal, čo sa stane s takýmito stránkami od 1.6. a asi som sa dočkal.
Ale ako píšeš, ešte stále je tu e-infin, ceny nie sú až také super nízke ako na EGC, ale stále o hodne nižšie ako naše. Skôr mám problém s tým, že tam veľa vecí figuruje ako out of stock.
 
fatality
2021-07-20 14:26:32+02
príspevok od: marcus_labeo
No veď práve takto fungoval eglobal. Balíky chodili tuším z Holandska, tvárilo sa to ako vnútroúnijná preprava. Ako to riešili pri dovoze do toho Holandska, netuším.
Do Holandska to chodilo pravdepodobne z UK,ktore ma bezcolnu
dohodu z Hong Kongom..co uz dnes nieje koli brexitu mozne..
 
fatality
2021-07-20 14:34:56+02
príspevok od: marcus_labeo
Spoľahlivejšiu... ja som z eglobalu nakúpil množstvo vecí, foťákov aj objektívov a nikdy nebol žiaden problém. Ale popravde som čakal, čo sa stane s takýmito stránkami od 1.6. a asi som sa dočkal.
Ale ako píšeš, ešte stále je tu e-infin, ceny nie sú až také super nízke ako na EGC, ale stále o hodne nižšie ako naše. Skôr mám problém s tým, že tam veľa vecí figuruje ako out of stock.
Tak..vies aku ma vypovednu hodnotu "ja som nikdy nemal problem" je to fajn,prajem ti
to, ale omnoho viac mi o spolahlivosti povedia statisticky spracovane udaje tisicok nakupujucich, ako napr. na strankach Trustpilot..
Noo hej..dost veci je nedostupnych,snad to nieje zaciatok konca,ako pri eglobale..
 
gytheio
2021-07-20 16:53:35+02
príspevok od: fatality
Do Holandska to chodilo pravdepodobne z UK,ktore ma bezcolnu
dohodu z Hong Kongom..co uz dnes nieje koli brexitu mozne..
Nie pravdepodobne ale vsetko cinske co sa v Eu predava prileti do Londyna na Heathrow kde su najvacsie sklady v Eu. Kazde 2 minuty tam pristane mega Cargo z Ciny.
Nie som si isty ci to tak este funguje ale do roku 2018 to tak bolo. Preto je v Anglicku vsetok spotrebny tovar lacnejsi ako inde v Eu. Neplati to iba o tovare z Ciny, ked pride novy iPhone na trh tak najskor ide na trh v Anglicku, po par mesiacoch Nemcko Francuzko... vsetko ide najskor do Anglicka. Anglani su dobry obchodnici
 
gytheio
2021-07-20 16:56:05+02
príspevok od: gytheio
Nie pravdepodobne ale vsetko cinske co sa v Eu predava prileti do Londyna na Heathrow kde su najvacsie sklady v Eu. Kazde 2 minuty tam pristane mega Cargo z Ciny.
Nie som si isty ci to tak este funguje ale do roku 2018 to tak bolo. Preto je v Anglicku vsetok spotrebny tovar lacnejsi ako inde v Eu. Neplati to iba o tovare z Ciny, ked pride novy iPhone na trh tak najskor ide na trh v Anglicku, po par mesiacoch Nemcko Francuzko... vsetko ide najskor do Anglicka. Anglani su dobry obchodnici
dobri obchodnici
 
Scout
2021-07-20 21:22:54+02
príspevok od: fatality
Ja ked som v minulosti porovnaval eglobal a einfin,v priemere bol drahsi einfin od eglobalu +- o 10-15%,co mi stalo za vyrazne spolahlivejsiu firmu(v reviews,napr.Trustpilot)..naposledy
Fujinon 14/2.8..u nas 900+,eglobal 500,einfin 550..
Ale mozno sa uz nieco zmenilo,od zmeny EU legislativy, mozno platia clo a lacnejsi su "len"
o Dph..co je tiez fajn,lebo nie kazdy
ma moznost nakupovat bez Dph..
Dnes som na stránke FB čítal, že chlap kúpil x-pro 3 o 600e lacnejšie, ale prišiel mu prázdny balík. To by spm bol trošku smutný
 
fatality
2021-07-20 21:26:37+02
príspevok od: Scout
Dnes som na stránke FB čítal, že chlap kúpil x-pro 3 o 600e lacnejšie, ale prišiel mu prázdny balík. To by spm bol trošku smutný
eglobal? einfin?
 
Scout
2021-07-21 06:42:42+02
príspevok od: fatality
eglobal? einfin?
Bol to einfin, pokiaľ viem eglobal skončil. A zrušili aj platbu cez paypal, ale že to ide riešiť cez banku.
 
jan.zitniak
2021-07-21 07:06:17+02
príspevok od: fatality
eglobal? einfin?
einfin, je to v tejto skupine
https://www.facebook.com/groups/1765486917080129
 
fatality
2021-07-21 08:06:19+02
príspevok od: Scout
Bol to einfin, pokiaľ viem eglobal skončil. A zrušili aj platbu cez paypal, ale že to ide riešiť cez banku.
tak..nevedel som aka stara je ta info..
neviem,kde sa stala chyba,mozno omyl,mozno
si chcu na (mozny) zaver takto zarobit..
kazdopadne podla velkeho mnozstva spokojnych zakaznikov to je (alebo aspon dlhu dobu bol) seriozny eshop..
https://www.trustpilot.com/review/e-infin.com
 
fatality
2021-07-21 08:13:31+02
príspevok od: Scout
Bol to einfin, pokiaľ viem eglobal skončil. A zrušili aj platbu cez paypal, ale že to ide riešiť cez banku.
Kazdopadne,ze zrusili platbu cez paypal,je podozrive..bez paypalu(a nasledneho
unboxing videa) si zo.zahranicia neobjednavam nic..nech je firma akokolvek seriozna..
 
Scout
2021-07-21 08:51:14+02
príspevok od: fatality
Kazdopadne,ze zrusili platbu cez paypal,je podozrive..bez paypalu(a nasledneho
unboxing videa) si zo.zahranicia neobjednavam nic..nech je firma akokolvek seriozna..
Na nete mu radili, že aj platba cez kartu sa dá nejako vymáhať. Že to v tom prípade robí banka. Každopádne ak je úspora oproti SR nejakých 200€, tak by som to neriešil práve kvôli prípadným problémom alebo reklamáciám. Aj na SR keď človek vystriehne zľavy prípadne cashback, tak to nevychádza až tak zle oproti einfin
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()