Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Univerzálny foťák

misko635
misko635 2021-10-08 19:53:46+02
Ahojte, mám takú menšiu dilemu hľadám univerzálny foťák a rozhodujem sa medzi Nikon D500
Sony A7iii
Sony A7Riii
Ak by sa dali napísať aj nejaké skúsenosti s týmito fotakmi ďakujeme .
 
jozef84
2021-10-11 12:37:26+02
príspevok od: gytheio
Takze treba si si Sony vzdy naplanovat duplovany cas na fotenie lebo sa pri fotografovani vzdy zamotate v menu... ale treba to brat s usmevom a povedat si co ma nezabije z toho aspon zosediviem.
Preco si tento tvoj nazor nepouzil aj ked tu niektori vyplakavali nervacili lebo Canon nemal dve pamatove karty, pritom to nebol ani najmensi problem. Len tu niektori z toho odpadavali. Ked ma Sony menu pri ktorom niektori naozaj sediveju to uz je pre nase dobro🙂
Tie tvoje humorné vsuvky mi už chýbali. Keď sa rozbehneš, tak to stojí za to. Teba je tu škoda. Nemáš záujem o humornú reláciu na tému foto v TV Bratislava? Vedel by som ti vybaviť. Sledovanosť to má dobrú.
 
Porubo
2021-10-11 12:38:53+02
príspevok od: gytheio
Takze treba si si Sony vzdy naplanovat duplovany cas na fotenie lebo sa pri fotografovani vzdy zamotate v menu... ale treba to brat s usmevom a povedat si co ma nezabije z toho aspon zosediviem.
Preco si tento tvoj nazor nepouzil aj ked tu niektori vyplakavali nervacili lebo Canon nemal dve pamatove karty, pritom to nebol ani najmensi problem. Len tu niektori z toho odpadavali. Ked ma Sony menu pri ktorom niektori naozaj sediveju to uz je pre nase dobro🙂
Neviem posudit tak radsej som mlcal. Sony som nemal tu cest pouzivat. Tak neviem ci to nie je len vec zvyku, akehosi prstokladu:
Ja som zvyknuty na ergonomiu Canon, ale ked mi kamarat pozical Nikon tak som si lamal hlavu ako manualne nastavit expoziciu. Vsetko bolo inde, ale ked mi vysvetlil tak to bolo podobne ako na ultrazoome Fuji co som mal kedysi a nan som stastne zabudol.
Takze neviem posudit Sony: Ako sa v nom pouziva manualny rezim a pod. Teda pouzivam hlavne M a som zvyknuty si hned kolieckami natocit co treba, aspon dufam ze v Sony to bude podobne a netreba ist do menu a pod.
Naozaj neviem posudit.
 
gytheio
2021-10-11 12:51:01+02
príspevok od: Porubo
Neviem posudit tak radsej som mlcal. Sony som nemal tu cest pouzivat. Tak neviem ci to nie je len vec zvyku, akehosi prstokladu:
Ja som zvyknuty na ergonomiu Canon, ale ked mi kamarat pozical Nikon tak som si lamal hlavu ako manualne nastavit expoziciu. Vsetko bolo inde, ale ked mi vysvetlil tak to bolo podobne ako na ultrazoome Fuji co som mal kedysi a nan som stastne zabudol.
Takze neviem posudit Sony: Ako sa v nom pouziva manualny rezim a pod. Teda pouzivam hlavne M a som zvyknuty si hned kolieckami natocit co treba, aspon dufam ze v Sony to bude podobne a netreba ist do menu a pod.
Naozaj neviem posudit.
Ja si tak mysim, ze ci je to sport priemysel fotografia hobby... uplne vo vsetkom ked nastanu komplikacie nepodavame plny vykon, ano neuspech nas posuva dalej ked ho odstranime. Ale kazdy den ist vykonavat nejaku cinnost s tym, ze zase sa nieco bude strat... to uz nezoceluje ale ubija stresuje...
 
Porubo
2021-10-11 13:26:15+02
príspevok od: gytheio
Ja si tak mysim, ze ci je to sport priemysel fotografia hobby... uplne vo vsetkom ked nastanu komplikacie nepodavame plny vykon, ano neuspech nas posuva dalej ked ho odstranime. Ale kazdy den ist vykonavat nejaku cinnost s tym, ze zase sa nieco bude strat... to uz nezoceluje ale ubija stresuje...
Po tychto slovach mam velku chut kupit si nieco od Sony!
To znie ako vyzva a frajerina s tym nieco nafotit!
 
jozef84
2021-10-11 16:21:30+02
príspevok od: Porubo
Po tychto slovach mam velku chut kupit si nieco od Sony!
To znie ako vyzva a frajerina s tym nieco nafotit!
Moja reč. Je to len vec zvyku. A na A7 iii sa dá veľmi rýchlo zvyknút. Rolery poruke, má možnosť 5 tlačidiel preddefinovať na rýchle nastavenie a personalizáciu- prispôsobenie a nastavenie podľa seba. Nič, na čo by sa nedalo rýchlo navyknúť. Ergonómii nemám čo vytknúť. A fakt máš pravdu s tým, že aj s morálne zastaralým "šrotom" sa dá urobiť krásne fotky. Ale je to zábava potom čítať tie zanietené komentáre, aký je Pentax, Sony a Olympus na ...ho....no. . Hneď má človek lepší deň a úsmev na tvári.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()