Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka vs bezzrkadlovka pre začiatočníka

kristinae
2021-12-28 16:15:24+01
Ahojte,
chcela by som sa opýtať, na váš názor, či je vhodnejšia pre začínajúceho amatérskeho fotografa zrkadlovka alebo bezzrkadlovka? Cenová kategória do cca +- 500-700 eur. Fotiť by som chcela na začiatok asi krajinky, architektúru, interiér, ľudí, nejaké rodinné foto, možno príležitostne nejaké rodinné video. Ide mi hlavne o kvalitu fotiek a aby to bolo cenovo dostupné aj čo sa týka objektívov. Hľadala som a zo zrkadloviek rozmýšľam nad Nikon D5600 alebo Canon EOS 250D/850D. Z bezzrkadloviek zas Sony Alpha 6000 alebo Sony Alpha A6100. Čo by ste mi poradili? Prípadne ak máte aj nejaké iné tipy?
Ďakujem
 
martinmlm
2021-12-28 17:33:59+01
https://www.kupsito.sk/i/10548967068/Zrkadlovky/ZENIT_11_LENS_HELIOS_44M4_Prípad
 
fatality
2021-12-28 18:29:24+01
príspevok od: kristinae
Ahojte,
chcela by som sa opýtať, na váš názor, či je vhodnejšia pre začínajúceho amatérskeho fotografa zrkadlovka alebo bezzrkadlovka? Cenová kategória do cca +- 500-700 eur. Fotiť by som chcela na začiatok asi krajinky, architektúru, interiér, ľudí, nejaké rodinné foto, možno príležitostne nejaké rodinné video. Ide mi hlavne o kvalitu fotiek a aby to bolo cenovo dostupné aj čo sa týka objektívov. Hľadala som a zo zrkadloviek rozmýšľam nad Nikon D5600 alebo Canon EOS 250D/850D. Z bezzrkadloviek zas Sony Alpha 6000 alebo Sony Alpha A6100. Čo by ste mi poradili? Prípadne ak máte aj nejaké iné tipy?
Ďakujem
tie fotaky, ktore spominas su fajn, ale urcite si pri nich brala cenu so setovymi objektivmi, ktore
nebyvaju zrovna najkvalitnejsie..ako..zvladnu krajinu, architekturu, ale vo vnutri s nimi vela
nenafotis, takisto portrety nebudu vyzerat najlepsie..
v tom rozpocte je tazko radit, najma na to mnozstvo zanrov, ktore si vymenovala..
ak sa jedna aj o video, isiel by som skor do Sony alebo Canonu..
urcite by som sa ale snazil dostat do rozpoctu nielen dobre telo, ale aj objektiv..
napr. radsej a6000 s dobrym objektivom, nez a6100 so setakom..
 
kristinae
2021-12-28 22:29:42+01
vďaka o video mi až tak veľmi nejde (skôr na také domáce - rodinné účely), skôr teda o tie fotky...tak ideálne by som sa chcela zmestiť aj s objektívom do tej ceny, ale rozmýšľam aj nad tým že v tej cene kúpim iba telo a za objektív si priplatím.
 
fatality
2021-12-28 22:54:40+01
príspevok od: kristinae
vďaka o video mi až tak veľmi nejde (skôr na také domáce - rodinné účely), skôr teda o tie fotky...tak ideálne by som sa chcela zmestiť aj s objektívom do tej ceny, ale rozmýšľam aj nad tým že v tej cene kúpim iba telo a za objektív si priplatím.
ok..ono trosku bude problem niektore modely aj zohnat..je globalna
chipova kriza a napr. a6000,a6100 sa koli tomu prestali vyrabat..
vzhladom na tvoj budget by som sa odpichol od dobrych a lacnych
svetlych objektivov..
na canon m to je 22mm/f2..na sony sigma 30mm/f1.4..na olympus/panasonic to je zuiko 17mm/1.8..na fuji fujinon 23mm/f2..
pozri si ich ceny a skus nieco skombinovat..
napr. a6000+sigma 30/1.4 , canon m50+22/2, fuji x-a5+23/2,
olympus omd m10 II + 17/1.8 by sa mohli vojst do budgetu..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-12-29 13:44:54+01
Nech si kupis cokolvek, peknych par mesiacov sa budes ucit a tak na type alebo konkretnom modely az tak nezalezi. Otazka znie hlavne, ci zrkadlovku alebo bezzrkadlovku. Zrkadlovky koncia, hoci este neikolko rokov tu s nami budu. Vyhodou je ich rozsierenie, dostupnost bazarovych objektivov. Buducnost ale patri bezzrkadlovkam. Pre zaciatocnika maju jednu obrovsku vyhodu a to simulaciu expozicie, vdaka ktorej sa s fotoapartom lahsie nadstavuje expozicia, WB. Rychlejsie sa naucis a pochopis zaklady fotografie.
Kup si co chces, kym nemas velku drahu vybavu, vzdy mozes techniku zmenit, bez toho aby si financne vykrvacal.
 
gytheio
2021-12-29 14:14:45+01
Myslim, ze buducnost patri PP, nastupuje uplne ina doba pre fotografiu a bude zalezat iba na schopnostiach fotografa.
Ja by som radil kupit desatrocnu profesionalnu zrkadlovku s objektivom Tamron 24-70. Tato zostava foti rovnako ako terajsie bezzrkadlovky a odporucal by som ucit sa fotit a PP. Kto si mysli, ze k dobrej fotografii mu staci najnovsia technika nech sa na to radsej vykasle, zbytocne vyhodene peniaze.
 
kristinae
2021-12-29 15:15:54+01
Ďakujem, ešte by som sa chcela opýtať či je nejaký rozdiel v kvalite fotiek zo zrkadlovky a bezzrkadlovky?
 
gytheio
2021-12-29 15:29:57+01
príspevok od: kristinae
Ďakujem, ešte by som sa chcela opýtať či je nejaký rozdiel v kvalite fotiek zo zrkadlovky a bezzrkadlovky?
Ziadny
 
gytheio
2021-12-29 15:40:34+01
príspevok od: kristinae
Ďakujem, ešte by som sa chcela opýtať či je nejaký rozdiel v kvalite fotiek zo zrkadlovky a bezzrkadlovky?
Mam sice bezzrkadlovku ale jediny dovod preco nou fotil je vyklopny displej. Malokedy fotim hladacikom, 99 percent fotografii ktore som do teraz odfotil som fotil cez displej, skoro nikdy hladacikom. vzdy som potreboval vidiet to co fotim a naucil som sa fotit tak, ze nesledujem scenu vo fotoaparate ale ju vidim nazivo viem kam nasmerovat fotoaparat cvakam. Nie vzdy sa podari fotografia preto fotim vyklopnym displejom. Keby mali zrkadlovky Canon radu 5D vyklopny displej urcite si kupim zrkadlovku, bezzrkadlovky su este stale vo vyvoji a vobec nie su tak spolahlive ako zrkadlovky ktore si davno presli tym cim teraz bezzrkadlovky.
 
martinmlm
2021-12-29 16:13:46+01
príspevok od: kristinae
Ďakujem, ešte by som sa chcela opýtať či je nejaký rozdiel v kvalite fotiek zo zrkadlovky a bezzrkadlovky?
nebude rozdiel v prípade, že obidva budú mať ten istý snímač. Ak snímače rozdielné budú (veľkosť snímača, počet pixelov, druh snímača....), potom bude rozdiel aj medzi dvoma zrkadlovkami, alebo dvoma bezzrkadlovkami
 
gytheio
2021-12-29 16:32:20+01
príspevok od: martinmlm
nebude rozdiel v prípade, že obidva budú mať ten istý snímač. Ak snímače rozdielné budú (veľkosť snímača, počet pixelov, druh snímača....), potom bude rozdiel aj medzi dvoma zrkadlovkami, alebo dvoma bezzrkadlovkami
Vobec nezalezi na velkosti snimaca a ani model fotoaparatu nie je podstatny. Jedine na com zalezi je objektiv. Ked das pred ten snimac objektiv ktory nie je schopny dopravit informacie ktore ten snimac potrebuje, mozes mat aj 100 megovy snimac bude to vzdy zle.
Najspolahlivejsia rada je nekupovat setove objektivy ani fotoaparaty ktore predavaju spolu s objektivom. Vsetky objektivy ktore nie su oznacene ako Lkovyobjektiv a maju f3,5-5,6 su zbytocne vyhodene peniaze.
Najlepsie je ako som hore pisal, 10 rocna zrkadlovka a poriadny objektiv.
 
JohnNewton
2021-12-29 17:30:54+01
príspevok od: gytheio
Vobec nezalezi na velkosti snimaca a ani model fotoaparatu nie je podstatny. Jedine na com zalezi je objektiv. Ked das pred ten snimac objektiv ktory nie je schopny dopravit informacie ktore ten snimac potrebuje, mozes mat aj 100 megovy snimac bude to vzdy zle.
Najspolahlivejsia rada je nekupovat setove objektivy ani fotoaparaty ktore predavaju spolu s objektivom. Vsetky objektivy ktore nie su oznacene ako Lkovyobjektiv a maju f3,5-5,6 su zbytocne vyhodene peniaze.
Najlepsie je ako som hore pisal, 10 rocna zrkadlovka a poriadny objektiv.
Počúvaj, Ty si tu najväčší chobot, tie Tvoje sprostosti sa fakt už nedajú čítať, 5 x Ťa odtiaľto vyhodili alebo si sám zmizol a znovu si sa vrátil. Tvoje sebavedomie galakticky prerástlo Tvoje schopnosti, len Ty si ako hviezdna rota zo superstár, nevieš to rozoznať. Blb, čo cloní širokáč na F 22
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-12-29 17:31:44+01
príspevok od: kristinae
Ďakujem, ešte by som sa chcela opýtať či je nejaký rozdiel v kvalite fotiek zo zrkadlovky a bezzrkadlovky?
Ja osobne som dlhé roky fotografoval s klasickou digitálnou zrkadlovkou a po prechode na mirrorless je rozdiel v kvalite zhotovených fotiek asi žiadny. Všetko je to hlavne o kvalite použitého objektívu a zručnosti vo fotoeditore. Rozdiel medzi klasickou digitálnou zrkadlovkou a mirrorless systémom je aj v tom, že práca z mirrorless fotoaparátom je omnoho jednoduchšia a pre začiatočníka asi vhodnejšia. Ďalšia vec, ktorá niekomu môže vyhovovať viac, je veľkosť samotného teľa. Vo všeobecnosti sú klasické digitálne zrkadlovky väčšie a nie sa tak spratné ako mirrorless fotoaparáty. Ja som naprikazovať vlastnil Nikon D850, ktorý napríklad od Nikonu Z6 len tak ľahko človek nezamaskuje. Jediná výrazná nevýhoda u mirrorless fotoaparátov je vo výdrži batérie na jedno nebytie. Canon 850 ma životnosť batérie podla CIPA na jedno nabitie 800 snímkou a Sony A6100 ma životnosť batérie na jedno nabitie podľa CIPA 410 snímkov. Tieto údaje však nemusia byť smerodajné! Napríklad Nikon Z6II má životnosť batérie na jedno nabitie podľa CIPA 410 snímkov, ale v skutočnosti je životnosť batérie okolo 800 - 1200 snímkov v závislosti od spôsobu požívania. Pri sériovom snímaní tieto čísla ešte narastú. V súčasnosti by som už ale klasickú zrkadlovku neriešil a zameral sa na mirrorless systém. V rámci trhu je na tom asi Sony najlepšie a túto značku by som uprednostnil pred inými značkami. Je to hlavne bohaté portfólio i v rámci iných výrobcov, ktorý ponúkajú napríklad objektívy pre Sony mirrorless bezzrkadlovky. Ja osobne používam Nikon, ale uvažoval som nad prechodom k Sony systému, ale vzhľadom k vysokým cenám u nových generácií full frame bezzekadloviek od Sony zostávam zatiaľ u Nikonu.
 
gytheio
2021-12-29 17:41:50+01
príspevok od: JohnNewton
Počúvaj, Ty si tu najväčší chobot, tie Tvoje sprostosti sa fakt už nedajú čítať, 5 x Ťa odtiaľto vyhodili alebo si sám zmizol a znovu si sa vrátil. Tvoje sebavedomie galakticky prerástlo Tvoje schopnosti, len Ty si ako hviezdna rota zo superstár, nevieš to rozoznať. Blb, čo cloní širokáč na F 22
Bola len otazka casu kedy vyleti z toho hniezda dalsie psycho.
 
gytheio
2021-12-29 17:46:03+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Ja osobne som dlhé roky fotografoval s klasickou digitálnou zrkadlovkou a po prechode na mirrorless je rozdiel v kvalite zhotovených fotiek asi žiadny. Všetko je to hlavne o kvalite použitého objektívu a zručnosti vo fotoeditore. Rozdiel medzi klasickou digitálnou zrkadlovkou a mirrorless systémom je aj v tom, že práca z mirrorless fotoaparátom je omnoho jednoduchšia a pre začiatočníka asi vhodnejšia. Ďalšia vec, ktorá niekomu môže vyhovovať viac, je veľkosť samotného teľa. Vo všeobecnosti sú klasické digitálne zrkadlovky väčšie a nie sa tak spratné ako mirrorless fotoaparáty. Ja som naprikazovať vlastnil Nikon D850, ktorý napríklad od Nikonu Z6 len tak ľahko človek nezamaskuje. Jediná výrazná nevýhoda u mirrorless fotoaparátov je vo výdrži batérie na jedno nebytie. Canon 850 ma životnosť batérie podla CIPA na jedno nabitie 800 snímkou a Sony A6100 ma životnosť batérie na jedno nabitie podľa CIPA 410 snímkov. Tieto údaje však nemusia byť smerodajné! Napríklad Nikon Z6II má životnosť batérie na jedno nabitie podľa CIPA 410 snímkov, ale v skutočnosti je životnosť batérie okolo 800 - 1200 snímkov v závislosti od spôsobu požívania. Pri sériovom snímaní tieto čísla ešte narastú. V súčasnosti by som už ale klasickú zrkadlovku neriešil a zameral sa na mirrorless systém. V rámci trhu je na tom asi Sony najlepšie a túto značku by som uprednostnil pred inými značkami. Je to hlavne bohaté portfólio i v rámci iných výrobcov, ktorý ponúkajú napríklad objektívy pre Sony mirrorless bezzrkadlovky. Ja osobne používam Nikon, ale uvažoval som nad prechodom k Sony systému, ale vzhľadom k vysokým cenám u nových generácií full frame bezzekadloviek od Sony zostávam zatiaľ u Nikonu.
Nie zivotnost baterie ale kapacitu baterie, to by bolo velmi zle keby bola zivotnost baterie 410 snimkov.
Na fotografovanie stacia 2 objektivy, to ake ma portfolio objektivov je uplne jedno.
 
francesco
2021-12-29 17:52:21+01
príspevok od: kristinae
Ďakujem, ešte by som sa chcela opýtať či je nejaký rozdiel v kvalite fotiek zo zrkadlovky a bezzrkadlovky?
Podla toho ako kladies otazky si dovolim predpokladat, ze je naozaj jedno aky fotak si kupis (v spominanom budgete). Samotna technika je iba prostriedok, velky vklad je samotny fotograf, ovladanie fotoaparatu, praca so svetlom, kompozicou, postproces. Ak si ochotna investovat cas do svojich schopnosti pridu vysledky. Ocakavat, ze z toho polezu super fotky same je naivne - cim ta vsak nechcem odradit, prave naopak. Na zaciatku treba zvolit ekonomicku variantu a radsej si vyskusat pracu s roznymi objektivmi. Potom aj sama prides na to co je lepsie.
 
JohnNewton
2021-12-29 18:03:45+01
príspevok od: gytheio
Bola len otazka casu kedy vyleti z toho hniezda dalsie psycho.
Šetril som Ťa len v období Vianoc, doba hajenia blbov sa ale skončila, a bola len otázka času (pár minút), kedy trafená hus zagága
 
JohnNewton
2021-12-29 18:07:11+01
príspevok od: gytheio
Nie zivotnost baterie ale kapacitu baterie, to by bolo velmi zle keby bola zivotnost baterie 410 snimkov.
Na fotografovanie stacia 2 objektivy, to ake ma portfolio objektivov je uplne jedno.
Po tom čo si napísal o objektívoch dáš toto ? "Na fotografovanie stacia 2 objektivy, to ake ma portfolio objektivov je uplne jedno", a ináč ako, okrem hlavy celý zdravý ?
 
gytheio
2021-12-29 18:07:22+01
príspevok od: JohnNewton
Šetril som Ťa len v období Vianoc, doba hajenia blbov sa ale skončila, a bola len otázka času (pár minút), kedy trafená hus zagága
Takze si zagagal a?
 
Strana 1 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()