Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka vs bezzrkadlovka pre začiatočníka

kristinae
kristinae 2021-12-28 16:15:24+01
Ahojte,
chcela by som sa opýtať, na váš názor, či je vhodnejšia pre začínajúceho amatérskeho fotografa zrkadlovka alebo bezzrkadlovka? Cenová kategória do cca +- 500-700 eur. Fotiť by som chcela na začiatok asi krajinky, architektúru, interiér, ľudí, nejaké rodinné foto, možno príležitostne nejaké rodinné video. Ide mi hlavne o kvalitu fotiek a aby to bolo cenovo dostupné aj čo sa týka objektívov. Hľadala som a zo zrkadloviek rozmýšľam nad Nikon D5600 alebo Canon EOS 250D/850D. Z bezzrkadloviek zas Sony Alpha 6000 alebo Sony Alpha A6100. Čo by ste mi poradili? Prípadne ak máte aj nejaké iné tipy?
Ďakujem
 
Porubo
2022-01-06 20:55:34+01
príspevok od: gytheio
Lenze su situacie ked treba mysliet aj na druhych a nie iba na svoj chram. Mam kolegu v praci Poliaka ktory do teraz tvrdi, ze vakcinaciou nas chcu vsetkych zacipovat. Nevravim, ze to je aj tvoj pripad, iba suhlasim s tym, ze su situacie kedy konci veskera demokracia.
Ak by islo o zdravie, tak by sa propagovalo aby ludia neboli tlsti, kedze hlavny rizikovy faktor je cuduj sa svete... a nielen tu... obezita. Preco potom napriklad vlada nevravi o zdravom zivotnom style, nefajceni, nepiti? A to nevravim o dolezitosti slnenia a nedostatku vitaminu D v tzv. zapadnej spolocnosti (predsa sme ako druh adaptovani na iste prirodne podmienky, kde treba aj slnit sa, obcas hladovat, neprezierat, a hybat ritou).
Nie je to dojimave ze napriec celym tzv. zapadnym svetom vlady kaslali na tzv. zdravie a naraz ako dojemne sa boja o zdravie kazdeho, a este aj tych starcekov na ktorych vlady tohoto sveta pluli cele desatrocia, priam tak ze do zdravia nutia? Ale nutia tak ze nenutia ludi nefajcit, nepit. Pred rokom zapaskovali tovar v obchode, detom nebolo mozne kupit hracky, Ja som blby lep na dusu nekupil abych mohol sportovat, ale chlast a tabak to sa dalo kupit pomaly uz vo vytahu. Nie je to podozrive?
Alebo s akou vervou sa vsade pretlacaju tzv. QR kody? Pozri si dokumentarne filmy o Cinskom kreditnom socialnom systeme. Zvlastne ze boli natocene pred 2020 a boli tam rovnake kody a zelene fajky. Zeby zamienka na vytvorenie prveho kroku k takemuto systemu?
A este daco, ak by to bolo take hrozne ako vravia, ako to ze Stefan Holly, Richard Sulik, Vladimir Lengvarsky... mozu vsade cestovat hocikedy. A to nespominam Matovica co jeden den bol v Moskve a druhy v Parizi (ak si dobre spominam co sa siel chvastat ako ho Klarka striha)? Ak by to bolo take hrozne tak snad by boli v krytoch a komunikovali by Skype alebo nieco take. Hlavne ze mne zdravemu cloveku zakazu byt po 20. hodine v lese medzi diviakmi lebo nahodou vtedy ma budik choroba a z borovice mi skoci za krky!
Pamataj ked zrazu Ta do niecoho nuti vlada tak to moze byt podozrive. Moja hypoteza ze mozno to teraz vyhovuje aby spolocnost premenili na tzv. cinsku alebo kreditovo socialnu.
A netreba vymyslat vseliake hovadiny o cipoch ktore by ani nepresli ihlou, staci citat oficialne veci a zamysliet sa co je predikcia a preco vychadza, ci to nie je plan alebo prianie vid.
https://www.weforum.org/agenda/2016/11/8-predictions-for-the-world-in-2030/
Medzi nami dievcatami toto je oficialna stranka, ziadne co sa babe snilo...
 
gytheio
2022-01-06 21:10:46+01
príspevok od: Porubo
Ak by islo o zdravie, tak by sa propagovalo aby ludia neboli tlsti, kedze hlavny rizikovy faktor je cuduj sa svete... a nielen tu... obezita. Preco potom napriklad vlada nevravi o zdravom zivotnom style, nefajceni, nepiti? A to nevravim o dolezitosti slnenia a nedostatku vitaminu D v tzv. zapadnej spolocnosti (predsa sme ako druh adaptovani na iste prirodne podmienky, kde treba aj slnit sa, obcas hladovat, neprezierat, a hybat ritou).
Nie je to dojimave ze napriec celym tzv. zapadnym svetom vlady kaslali na tzv. zdravie a naraz ako dojemne sa boja o zdravie kazdeho, a este aj tych starcekov na ktorych vlady tohoto sveta pluli cele desatrocia, priam tak ze do zdravia nutia? Ale nutia tak ze nenutia ludi nefajcit, nepit. Pred rokom zapaskovali tovar v obchode, detom nebolo mozne kupit hracky, Ja som blby lep na dusu nekupil abych mohol sportovat, ale chlast a tabak to sa dalo kupit pomaly uz vo vytahu. Nie je to podozrive?
Alebo s akou vervou sa vsade pretlacaju tzv. QR kody? Pozri si dokumentarne filmy o Cinskom kreditnom socialnom systeme. Zvlastne ze boli natocene pred 2020 a boli tam rovnake kody a zelene fajky. Zeby zamienka na vytvorenie prveho kroku k takemuto systemu?
A este daco, ak by to bolo take hrozne ako vravia, ako to ze Stefan Holly, Richard Sulik, Vladimir Lengvarsky... mozu vsade cestovat hocikedy. A to nespominam Matovica co jeden den bol v Moskve a druhy v Parizi (ak si dobre spominam co sa siel chvastat ako ho Klarka striha)? Ak by to bolo take hrozne tak snad by boli v krytoch a komunikovali by Skype alebo nieco take. Hlavne ze mne zdravemu cloveku zakazu byt po 20. hodine v lese medzi diviakmi lebo nahodou vtedy ma budik choroba a z borovice mi skoci za krky!
Pamataj ked zrazu Ta do niecoho nuti vlada tak to moze byt podozrive. Moja hypoteza ze mozno to teraz vyhovuje aby spolocnost premenili na tzv. cinsku alebo kreditovo socialnu.
A netreba vymyslat vseliake hovadiny o cipoch ktore by ani nepresli ihlou, staci citat oficialne veci a zamysliet sa co je predikcia a preco vychadza, ci to nie je plan alebo prianie vid.
https://www.weforum.org/agenda/2016/11/8-predictions-for-the-world-in-2030/
Medzi nami dievcatami toto je oficialna stranka, ziadne co sa babe snilo...
Aj ked si to niektori myslia obezita nie je pandemia, nie je to virus o ktorom nevieme aky bude zajtra. Proti obezite je to velmi lahke, staci sa neprezierat hybat sa, kdezto covid nam zatial prerasta cez hlavu. Nebudem robit napriek ked vidim ako sa ho snazia dostat pod kontrolu.
 
kamik
2022-01-06 22:49:37+01
príspevok od: kristinae
Ahojte,
chcela by som sa opýtať, na váš názor, či je vhodnejšia pre začínajúceho amatérskeho fotografa zrkadlovka alebo bezzrkadlovka? Cenová kategória do cca +- 500-700 eur. Fotiť by som chcela na začiatok asi krajinky, architektúru, interiér, ľudí, nejaké rodinné foto, možno príležitostne nejaké rodinné video. Ide mi hlavne o kvalitu fotiek a aby to bolo cenovo dostupné aj čo sa týka objektívov. Hľadala som a zo zrkadloviek rozmýšľam nad Nikon D5600 alebo Canon EOS 250D/850D. Z bezzrkadloviek zas Sony Alpha 6000 alebo Sony Alpha A6100. Čo by ste mi poradili? Prípadne ak máte aj nejaké iné tipy?
Ďakujem
Vidis co si narobila?? Pozri naco sa ta tvoja jednoducha otazka zvrhla ... Teraz by bolo dobre keby si poziadala admina aby uz zablokoval tuto temu. A mal by to urobit aj bez poziadania, lebo tu uz ide o reputaciu tohto portalu! Potencionalneho predplatitela uzivatelskeho konta mozu taketo hadky odradit ...
 
vlados
2022-01-07 02:30:02+01
Panebože........ Doporučujem skupinu FB FlatEarthSlovensko. Som si v živote nepomyslel, ze tu sa dočítam o čipovaní ludi vakcinami -))))) Aj ked v tejto súvislosti znie podozrivo čipová kríza v automotive, ktorá začala približne v začiatkoch očkovania proti covid -)))))
 
JohnNewton
2022-01-07 12:23:22+01
príspevok od: Johnnny
Asi by sa malo rozlisovat medzi nazorom a faktom. Nazor, ze Zem je preukazatelne blbost, alebo nie ? Alebo si teda myslis, ze by som ho mal repektovat ?

Ja si myslim, ze nazor by mal vznikat na zaklade nejakych vedomosti, alebo skusenosti a nie ako je to v dnesnych casoch. Ale ano, na stihanie to asi nie.
Jasné že je plochá, ale málo kto vie, že pôdorys je kosoštvorec so štrbinkou v strede
 
JohnNewton
2022-01-07 12:29:53+01
príspevok od: Johnnny
Je to preklep. Upravoval som tu vetu a nevsimol som si aka blbost z toho vysla.

Malo tam byt "Zem je plocha", co je preukazatelne blbost a nie nazor. Samozrejme, clovek moze mat nazor na vsetko, ale osobne si myslim, ze je to dost inteligentny tvor na to aby dokazal posudit kedy je jeho nazor relevantny.

Aspon ja si napriklad netrufam mat nazor na to ako spravne pripravit svieckovu ked neviem varit a citim sa byt dost inteligentny na to aby som sa o to ani nesnazil.
No začali sme nazývať veci nepravými menami, zlodej=neplatič, evidentné klamstvo=alternatívna pravda, evidentné klamstvo korunované blbosťou=hoax atď....kedysi boloa miestom kde sa aj hlupák mohol uplatniť základná vojenská služba a komunistická strana, dnes to je virtuálny priestor
 
JohnNewton
2022-01-07 12:35:57+01
príspevok od: vlados
Panebože........ Doporučujem skupinu FB FlatEarthSlovensko. Som si v živote nepomyslel, ze tu sa dočítam o čipovaní ludi vakcinami -))))) Aj ked v tejto súvislosti znie podozrivo čipová kríza v automotive, ktorá začala približne v začiatkoch očkovania proti covid -)))))
Čipuje sa dávno, len tie väčšie (však nie každý vie vyrobiť malé) tam strkajú pri kolonoskopii
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-01-07 13:07:19+01
Myslím, že autorka tohto príspevku už túto tému nesleduje. Možno by bolo za zváženie založiť novy príspevok, ktorý by riešil danú tému, ktorá sa tu aktuálne preberá.
 
JohnNewton
2022-01-07 13:20:50+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Myslím, že autorka tohto príspevku už túto tému nesleduje. Možno by bolo za zváženie založiť novy príspevok, ktorý by riešil danú tému, ktorá sa tu aktuálne preberá.
.
 
seifi
2022-01-07 16:00:13+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Myslím, že autorka tohto príspevku už túto tému nesleduje. Možno by bolo za zváženie založiť novy príspevok, ktorý by riešil danú tému, ktorá sa tu aktuálne preberá.
na inom foto portáli taká téma je, nazvali ju : "výkrik do tmy" ; a je to v pohode, môže sa človek vyrečniť či vypísať ...
 
gytheio
2022-01-07 16:13:35+01
príspevok od: seifi
na inom foto portáli taká téma je, nazvali ju : "výkrik do tmy" ; a je to v pohode, môže sa človek vyrečniť či vypísať ...
To je iny fotoportal, mne sa tiez nikdy nestalo na inom portali, ze by ma niekto napadol za moj nazor, ze by sa tam niekto vyplakaval a ukazoval prstom na ineho a o zakernostiach a udavani uz vobec nie.
 
kamik
2022-01-08 15:36:22+01
príspevok od: gytheio
To je iny fotoportal, mne sa tiez nikdy nestalo na inom portali, ze by ma niekto napadol za moj nazor, ze by sa tam niekto vyplakaval a ukazoval prstom na ineho a o zakernostiach a udavani uz vobec nie.
Aky portal to spominate? To je nejaky cesky? Lebo tu som iny fotoportal nenasiel iba tento.
 
gytheio
2022-01-08 15:46:21+01
príspevok od: kamik
Aky portal to spominate? To je nejaky cesky? Lebo tu som iny fotoportal nenasiel iba tento.
Som na Nemeckom Ruskom Anglickom a Slovenskom, na Ceskom nie som. Pardon teraz som si spomenul bol son kedysi na Ceskom, uz neviem ako sa volal ale dobre si pamatam, ze som tam mal problem s adminom, napisal uplne odveci komentar pod moju fotografiu a posekali sme sa tak som sa zmazal.
 
Strana 7 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()