Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Panasonic Lumix FZ1000 alebo FZ100 II ?

cimbo
2023-03-08 17:33:04+01
Ahojte, prosim vas o radu ci sa oplati investovat o 170€ viac za vylepsenu verziu Lumix FZ1000 II. Alebo kupit radsej starrsi model FZ1000.

Aktualne sa totiz FZ1000 da kupit za 570€, ale FZ1000 II od 739€ vyssie.

Dakujem
0
0
 
seifi
2023-03-08 19:09:13+01
príspevok od: cimbo
Ahojte, prosim vas o radu ci sa oplati investovat o 170€ viac za vylepsenu verziu Lumix FZ1000 II. Alebo kupit radsej starrsi model FZ1000.

Aktualne sa totiz FZ1000 da kupit za 570€, ale FZ1000 II od 739€ vyssie.

Dakujem
ak využiješ prednosti toho pridaného na II. , resp. bude vidieť na fotografiách ... aha ... to fotil novšou generáciou; potom ak 1000, tak pozri čo stojí na bazosi ; ja som tak rozmyšľal na Canon G5X a nakoniec som kupil prvú verziu na bazosi
0
0
 
cimbo
2023-03-08 19:13:34+01
Pozeral som videa na YT kde boli porovnavane fotky aj video a vysledky su uplne rovnake. Tak ze zmena v kvalite nenastala.
0
0
 
seifi
2023-03-08 20:25:08+01
príspevok od: cimbo
Pozeral som videa na YT kde boli porovnavane fotky aj video a vysledky su uplne rovnake. Tak ze zmena v kvalite nenastala.
o niečo lepšie rozlíšenie displeja a hľadáčika; a ľahší o 20gramov, + dvojka má bluetooth; inak prakticky to samé ... https://www.youtube.com/watch?v=hTPmTs1Ybl8
asi jednotka nešla na predaj tak skúšajú Mark II ... pozrel by som bazár ... napr. na bazosi 7000 exp. za 320,-
0
0
 
cimbo
2023-03-08 21:47:36+01
Asi hlupa otazka, ale co je to 7000 exp.
Dakujem
0
0
 
gytheio
2023-03-09 07:29:18+01
príspevok od: cimbo
Asi hlupa otazka, ale co je to 7000 exp.
Dakujem
Asi hlupa otazka, ale preco prave Lumix?
-2
0
 
Porubo
2023-03-09 08:05:32+01
príspevok od: cimbo
Asi hlupa otazka, ale co je to 7000 exp.
Dakujem
Pocet expozicii. Taky velmi hruby odhad opotrebenia.
0
0
 
cimbo
2023-03-09 08:24:37+01
príspevok od: gytheio
Asi hlupa otazka, ale preco prave Lumix?
Chcem nieco na Hobby fotenie vselicoho + obcas video a nechcem do toho investovat extremne vela penazi. Toto ma dobru cenu teda ta FZ1000 a mne by to plne vyhovovalo a myslim, ze je to stale lepsie ako mobil

Otazku som polozil, ze ci ma vobec zmysel uvazovat o FZ1000 II, co uz je o 170€ via a pre moje potreby mi to pride uz celkom dost.
Moze sa totiz velmi lahko stat ze fotak vytiahnem tak 10x do roka.
0
0
editovaný
 
fatality
2023-03-09 09:58:03+01
príspevok od: cimbo
Chcem nieco na Hobby fotenie vselicoho + obcas video a nechcem do toho investovat extremne vela penazi. Toto ma dobru cenu teda ta FZ1000 a mne by to plne vyhovovalo a myslim, ze je to stale lepsie ako mobil

Otazku som polozil, ze ci ma vobec zmysel uvazovat o FZ1000 II, co uz je o 170€ via a pre moje potreby mi to pride uz celkom dost.
Moze sa totiz velmi lahko stat ze fotak vytiahnem tak 10x do roka.
FZ 1000 je vyborny univerzal, s ostrym a relativne svetlym objektivom s velkym rozsahom a s
dobrym pomerom kvalita/vykon/cena..
Na to, co popisujes je idealny..
FZ 1000 II ma BSI snimac, takze trochu menej sumi, ma dotykovy displej, funkcie Focus stacking, Post focus a Focus bracketing..a Bluetooth..inak su to v zasade tie iste fotaky..
ak ti ide o peniaze, kludne chod 1ky..v zasade ti na nom nebude nic chybat..
(inak sa cudujem, ze si niekde este videl 1ku, uz sa dopredali a moc ich uz, okrem bazarov, nevidat)..
0
2
 
gytheio
2023-03-09 10:12:17+01
príspevok od: cimbo
Chcem nieco na Hobby fotenie vselicoho + obcas video a nechcem do toho investovat extremne vela penazi. Toto ma dobru cenu teda ta FZ1000 a mne by to plne vyhovovalo a myslim, ze je to stale lepsie ako mobil

Otazku som polozil, ze ci ma vobec zmysel uvazovat o FZ1000 II, co uz je o 170€ via a pre moje potreby mi to pride uz celkom dost.
Moze sa totiz velmi lahko stat ze fotak vytiahnem tak 10x do roka.
Za tie peniaze su na trhu lepsie fotoaparaty s lepsim obrazovym vystupom, ja len aby si porozmyslal aby ta fotenie bavilo aby ako pises ti tie stovky eur zbytocne nezapadalo prachom.
-2
0
 
cimbo
2023-03-09 11:00:24+01
príspevok od: fatality
FZ 1000 je vyborny univerzal, s ostrym a relativne svetlym objektivom s velkym rozsahom a s
dobrym pomerom kvalita/vykon/cena..
Na to, co popisujes je idealny..
FZ 1000 II ma BSI snimac, takze trochu menej sumi, ma dotykovy displej, funkcie Focus stacking, Post focus a Focus bracketing..a Bluetooth..inak su to v zasade tie iste fotaky..
ak ti ide o peniaze, kludne chod 1ky..v zasade ti na nom nebude nic chybat..
(inak sa cudujem, ze si niekde este videl 1ku, uz sa dopredali a moc ich uz, okrem bazarov, nevidat)..
Dakujem za odpoved, vzhladom na moje absolutne neskusenosti s fotenim si musim nastudovat co tieto vyrazy:Focus stacking, Post focus a Focus bracketing, znamenaju

V kazdom pripade vysvetlil si mi to par veci a stale viac ma to priklana k nazoru, ze 170€ navyse za MK2 asi ozaj dat nepotrebujem.
0
0
 
cimbo
2023-03-09 11:03:01+01
príspevok od: gytheio
Za tie peniaze su na trhu lepsie fotoaparaty s lepsim obrazovym vystupom, ja len aby si porozmyslal aby ta fotenie bavilo aby ako pises ti tie stovky eur zbytocne nezapadalo prachom.
Prosim ta uved konkretny priklad ake ine fotaky v hodnote priblizne 570€ s podobnymi funkciami a kvalitou vystupu by som mal zvazit, necham si poradit.

Len chcem este dodat, ze nehladam fotak, pri ktorom po odfoteni budem musiet este travit dalsi cas za PC a upravovat forky.
0
2
editovaný
 
gytheio
2023-03-09 11:17:41+01
príspevok od: cimbo
Prosim ta uved konkretny priklad ake ine fotaky v hodnote priblizne 570€ s podobnymi funkciami a kvalitou vystupu by som mal zvazit, necham si poradit.

Len chcem este dodat, ze nehladam fotak, pri ktorom po odfoteni budem musiet este travit dalsi cas za PC a upravovat forky.
Ty nevies o com pises, naco su ti tam tie funkcie ked nechces travit cas s PP? Tento fotoaparat ma najhorsiu obrazovu kvalitu a bez tych uprav fotografii nic normalne z neho nevydolujes. Podla toho co pises potrebujes aby ti ten fotoaparat dal kvalitny jpeg, pri tomto fotoaparate na to zabudni, pozri sa na fotografie tych co ti tu radia, vobec nefotia, keby som sem napisal, ze super kup si ten fotak tak fatality napise nekupuj ho kup si radsej Olympus. On vzdy pise pravy opak toho co napisem ja.
Mne je jedno co si kupis iba som napisal ako to vidim ja, kazda ina znacka ma lepsiu obrazovu kvalitu ako Lumix alebo Panasonic, preco si myslis, ze je taky lacny?
0
0
 
cimbo
2023-03-09 11:38:02+01
príspevok od: gytheio
Ty nevies o com pises, naco su ti tam tie funkcie ked nechces travit cas s PP? Tento fotoaparat ma najhorsiu obrazovu kvalitu a bez tych uprav fotografii nic normalne z neho nevydolujes. Podla toho co pises potrebujes aby ti ten fotoaparat dal kvalitny jpeg, pri tomto fotoaparate na to zabudni, pozri sa na fotografie tych co ti tu radia, vobec nefotia, keby som sem napisal, ze super kup si ten fotak tak fatality napise nekupuj ho kup si radsej Olympus. On vzdy pise pravy opak toho co napisem ja.
Mne je jedno co si kupis iba som napisal ako to vidim ja, kazda ina znacka ma lepsiu obrazovu kvalitu ako Lumix alebo Panasonic, preco si myslis, ze je taky lacny?
Ked sa clovek nevyzna ako ja, rady tipu pozri sa po niecom inom bez konkretneho prikladu modelu su ako prazdne slova.

Podla tejto recenzie to az taka tragedia nie je:
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/panasonic-lumix-dmc-fz1000/
0
0
 
gytheio
2023-03-09 11:42:18+01
príspevok od: cimbo
Ked sa clovek nevyzna ako ja, rady tipu pozri sa po niecom inom bez konkretneho prikladu modelu su ako prazdne slova.

Podla tejto recenzie to az taka tragedia nie je:
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/panasonic-lumix-dmc-fz1000/
Ten clanok ma 10 rokov, mozno ty to nevidis ale ma to neprirodzene presaturovane farby. Ako keby si teraz isiel kupovat skodu 120 za 10 000 eur.
Kolko chces dat max za fotoaparat?
0
0
 
gytheio
2023-03-09 12:34:05+01
príspevok od: gytheio
Ty nevies o com pises, naco su ti tam tie funkcie ked nechces travit cas s PP? Tento fotoaparat ma najhorsiu obrazovu kvalitu a bez tych uprav fotografii nic normalne z neho nevydolujes. Podla toho co pises potrebujes aby ti ten fotoaparat dal kvalitny jpeg, pri tomto fotoaparate na to zabudni, pozri sa na fotografie tych co ti tu radia, vobec nefotia, keby som sem napisal, ze super kup si ten fotak tak fatality napise nekupuj ho kup si radsej Olympus. On vzdy pise pravy opak toho co napisem ja.
Mne je jedno co si kupis iba som napisal ako to vidim ja, kazda ina znacka ma lepsiu obrazovu kvalitu ako Lumix alebo Panasonic, preco si myslis, ze je taky lacny?
Inac pardon vobec nie je lacny, nevedel som, ze ma 10 rokov, na to aky je stary je seredne drahy.
0
0
 
cimbo
2023-03-09 12:58:17+01
príspevok od: gytheio
Inac pardon vobec nie je lacny, nevedel som, ze ma 10 rokov, na to aky je stary je seredne drahy.
Pre mna tato debata konci, len mi tu pomaly nadavas aku starinu idem kupovat, ale vobec si nenapisal co by som mal podla teba kupit.
A myslim konretne napisat Vyrobca, Model.... atd....

Tak ze za mna z tvojej strany, Prazdne reci bez relevantnych argumentov.
0
4
 
gytheio
2023-03-09 13:16:26+01
príspevok od: cimbo
Pre mna tato debata konci, len mi tu pomaly nadavas aku starinu idem kupovat, ale vobec si nenapisal co by som mal podla teba kupit.
A myslim konretne napisat Vyrobca, Model.... atd....

Tak ze za mna z tvojej strany, Prazdne reci bez relevantnych argumentov.
Nevymyslaj neviem o tom, ze by som ti tu nadaval a neodpovedal si mi na otazku tak necakaj odpoved odo mna.
0
0
 
cimbo
2023-03-09 14:11:03+01
príspevok od: gytheio
Nevymyslaj neviem o tom, ze by som ti tu nadaval a neodpovedal si mi na otazku tak necakaj odpoved odo mna.
V prvom poste pisem, ze sa rozhodujem medzi 560 a 730, tak, ze to je rozpocet.
0
0
 
gytheio
2023-03-09 14:24:48+01
príspevok od: cimbo
V prvom poste pisem, ze sa rozhodujem medzi 560 a 730, tak, ze to je rozpocet.
nedal som ti dovod aby si bol vytoceny, ked mas v hlave zafixovane kupit lumix kludne to sprav, ja by som kupil hocaky kompakt od Canonu alebo Sony
https://camix.co.uk/product/canon-powershot-g7-x-mark-ii-black/?utm_source=Shopping&utm_term=5276
https://www.fotocolombo.it/shop/product/sony--en-70776-1179/
Maju taky kvalitny jpeg aky Lumix nikdy nebude mat.
0
0
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()