Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Foto do 2500 eur

poklop
poklop 2024-02-09 23:13:41+01
Cafte, momentalne vyberam novy fotoaparat. Moj budget je max 2500 eur. Momentalne mam Fuji X-T200 so setakom 15-45 a chcem nieco lepsie. Fotim hlavne krajinu. Vacsinu foto mam na plnych 15mm. Dolezite je pre mna velkost a vaha, lebo ked som mal zrkadlovku, tak sa mi to nechcelo tahat, ked idem niekam na turistiku. Dalsie kriterium je aj nejake to rodinne foto. Rozmyslal som nad Sony A7 III + Sony FE 24-105mm f/4.0 + nejaky pevny objektiv na krajinu. Len to uz idem niekam k 3000 eur. Asi by to nemusel byt fullframe, len urcite by som chcel stabilizaciu na snimaci. Viete nieco odporucit?
 
gytheio
2024-02-12 11:37:48+01
príspevok od: JohnNewton
Klameš
Ako inac Prepalene fotografie v divnych tonoch... aby som ti to ozrejmil, ja nefotim svadby s gopro, fotim pre seba a nic vas do toho nie je, totalita je uz davno prec.
Ked niekto odfoti zle svadbu tak to nie je jeho vec, kritizoval som tu svadobne fotografie nafotene aj s FF, prirodzene na to si napamatas.
-1
0
 
JohnNewton
2024-02-12 12:12:33+01
Hodil si udičku s háčikom a na ňom je GoPro a svatba
0
2
 
gytheio
2024-02-12 12:26:06+01
príspevok od: JohnNewton
Hodil si udičku s háčikom a na ňom je GoPro a svatba
trepes ako vzdy
-1
0
 
Dumaru
2024-02-12 13:34:51+01
príspevok od: Fuser
Ak si "este tu":

Z vlasnej skusenosti ale aj (Marcel Rebro ...) skus si pozriet aj ten Olympus/OM - ANO nieje to FF tj podla niektorych je to ZLE ...

Na co je dobry: Krajina, deti/rodina, turistika ...

Vyhoda:
- dobra stabilizacia
- odolnost voda/prach/mraz
- vela funkcii
- napr. OM-5 + niektore objektivy viem nosit vo vacsom vacku

Ma aj nevyhody: nieje to FF pre profikov t.j. nieje vsetko o technicky dokonalej fotke ale o fotografovom citeni a mat fotak so sebou...
Presne, úplný súhlas. Napríklad aj Petr Bambousek fotí na OM System a to je pán fotograf, aj keď seťáky určite nepoužíva:

https://500px.com/p/sulasulacom?view=photos
0
2
editovaný
 
jozef84
2024-02-12 14:28:14+01
príspevok od: gytheio
Ked si bol vulgarny ty, to bolo v poriadku? Najhorsi smejdi su ti ktori su vulgarni na inych a ked im to niekto oplati tak sa hned zmenia na inteligentov, je vas tu par takych

Co kurva mate s tym, ze ja obcas fotim aj s GoPro? Co je vas do toho s cim kto foti? Za sociku ste mohli diktovat kto co moze a co nie. Ved to vy tu obcas blabocete, ze nezalezi s cim sa fotografuje.. a ked sa vam to hodi tak zalezi?
Ja s GoPro alebo mobilom alebo hoci aj cez webcam spravim lepsiu fotografiu ako ty s celym ansablom a trojuholnikom

Nevies citat? Neradil som tu? Alebo si opat necital celu debatu a rozvrh vychadzal na teba, odistit granat a dojebat sa do debaty?

A k tvojim fotografiam, je mi zle ked sa na ne pozeram nie ich aj komentovat, az potom by som dral klavesicu. Je vas tu par, fotografie napadom aj realizaciou dietata poredskolskeho veku... ale kludne to berte tak, ze mam z vas komplexy.

normalne sa s ludmi takto nebavim, ale rozhodne ty si zasluzis aby sa s tebou takto niekto bavil.
Tie tvoje perly ducha by sa mali zapisovať do nejakého humorného okienka:
"Ja s GoPro alebo mobilom alebo hoci aj cez webcam spravim lepsiu fotografiu ako ty s celym ansablom a trojuholnikom " a doplním, že ty fakt krásne fotky nafotíš aj na FF a 24-70mm 2,8... Radosť pozrieť.
A ďalšia perla ducha: "A k tvojim fotografiam, je mi zle ked sa na ne pozeram nie ich aj komentovat, az potom by som dral klavesicu. Je vas tu par, fotografie napadom aj realizaciou dietata poredskolskeho veku... ale kludne to berte tak, ze mam z vas komplexy." Plne s tebou súhlasím. Presne mám také pocity, keď prechádzam tvoje fotky. Mám normálne komplexy, keď pozerám na tie fotky a hlavne tvoje komentáre. Tie sú plné romantiky, nadšenia z literárnej činnosti a korenistých, pikantných výrazov. No tie fotky majú hneď šťavu. Sú plné fantázie, neotrelého prístupu. Majstre hlboká poklona. Kolosálne diela. A páči sa mi, že môžem rovno skopírovať tvoj text a nemusím tak veľa písať. Na teba sa to vždy hodí, čo napíšeš. Si skvelý.
0
2
 
gytheio
2024-02-12 14:39:11+01
príspevok od: jozef84
Tie tvoje perly ducha by sa mali zapisovať do nejakého humorného okienka:
"Ja s GoPro alebo mobilom alebo hoci aj cez webcam spravim lepsiu fotografiu ako ty s celym ansablom a trojuholnikom " a doplním, že ty fakt krásne fotky nafotíš aj na FF a 24-70mm 2,8... Radosť pozrieť.
A ďalšia perla ducha: "A k tvojim fotografiam, je mi zle ked sa na ne pozeram nie ich aj komentovat, az potom by som dral klavesicu. Je vas tu par, fotografie napadom aj realizaciou dietata poredskolskeho veku... ale kludne to berte tak, ze mam z vas komplexy." Plne s tebou súhlasím. Presne mám také pocity, keď prechádzam tvoje fotky. Mám normálne komplexy, keď pozerám na tie fotky a hlavne tvoje komentáre. Tie sú plné romantiky, nadšenia z literárnej činnosti a korenistých, pikantných výrazov. No tie fotky majú hneď šťavu. Sú plné fantázie, neotrelého prístupu. Majstre hlboká poklona. Kolosálne diela. A páči sa mi, že môžem rovno skopírovať tvoj text a nemusím tak veľa písať. Na teba sa to vždy hodí, čo napíšeš. Si skvelý.
ty ked neokopirujes ineho, nic ine ti neostava iba kopirovat sam seba dookola.. opatlane predne sklo, f22, vysoke iso, dlhy cas, ako zavidim tie montaze miestneho montaznika... jedine co ti ide je kopirovanie
-2
0
 
gytheio
2024-02-12 14:43:08+01
príspevok od: jozef84
Tie tvoje perly ducha by sa mali zapisovať do nejakého humorného okienka:
"Ja s GoPro alebo mobilom alebo hoci aj cez webcam spravim lepsiu fotografiu ako ty s celym ansablom a trojuholnikom " a doplním, že ty fakt krásne fotky nafotíš aj na FF a 24-70mm 2,8... Radosť pozrieť.
A ďalšia perla ducha: "A k tvojim fotografiam, je mi zle ked sa na ne pozeram nie ich aj komentovat, az potom by som dral klavesicu. Je vas tu par, fotografie napadom aj realizaciou dietata poredskolskeho veku... ale kludne to berte tak, ze mam z vas komplexy." Plne s tebou súhlasím. Presne mám také pocity, keď prechádzam tvoje fotky. Mám normálne komplexy, keď pozerám na tie fotky a hlavne tvoje komentáre. Tie sú plné romantiky, nadšenia z literárnej činnosti a korenistých, pikantných výrazov. No tie fotky majú hneď šťavu. Sú plné fantázie, neotrelého prístupu. Majstre hlboká poklona. Kolosálne diela. A páči sa mi, že môžem rovno skopírovať tvoj text a nemusím tak veľa písať. Na teba sa to vždy hodí, čo napíšeš. Si skvelý.
zabudol som na sliepky v kurine... pripomen mi prosim ta to tvoje IQ
0
0
 
Paladin25
2024-02-12 15:29:53+01
príspevok od: Dumaru
Presne, úplný súhlas. Napríklad aj Petr Bambousek fotí na OM System a to je pán fotograf, aj keď seťáky určite nepoužíva:

https://500px.com/p/sulasulacom?view=photos
A jeden z naj CZ/SK svadobných fotografov fotil roky-rokúce na FUJI.

Fotoaparát je len nástroj. To ako ho využiješ je len na tebe.
0
2
 
Dumaru
2024-02-12 15:44:05+01
príspevok od: Paladin25
A jeden z naj CZ/SK svadobných fotografov fotil roky-rokúce na FUJI.

Fotoaparát je len nástroj. To ako ho využiješ je len na tebe.
Na druhej strane záleží aj na technike, čo ako si budeme nahovárať že nie. Dostal som sa k archívu čo som fotil autá cca 12 rokov dozadu s 10mpix Sony A300 a keď to porovnám napr. s fullframe Sony A7 III ktorý nie je práve najnovší model, je to jednoducho maslo. Aj keď práve OM System slušne upgradol Olympus aj čo sa výstupu týka a tu by som sa toho nebál. Už x-krát som sem pridal foto a potom vymazal, lebo sa mi niečo nepáčilo na úpravách a roky dozadu by som to neriešil, človek je časom na seba prísnejší a rozmýšľa viac aj o technike aby mal nejaký ten piatok vystarané.
0
2
 
jozef84
2024-02-12 17:48:09+01
príspevok od: gytheio
ty ked neokopirujes ineho, nic ine ti neostava iba kopirovat sam seba dookola.. opatlane predne sklo, f22, vysoke iso, dlhy cas, ako zavidim tie montaze miestneho montaznika... jedine co ti ide je kopirovanie
To tvoje posledné veľdielo ukazuje, že si "konečne" pochopil expozičný trojuholník. ISO 1250, čas 1/8, clona 16. Veľkolepé majstre. Toto bohužiaľ majstre neviem od teba skopírovať.
0
0
 
jozef84
2024-02-12 17:53:30+01
príspevok od: gytheio
zabudol som na sliepky v kurine... pripomen mi prosim ta to tvoje IQ
Prepáč majstre. Máš ich kategórii rodina a priatelia.To by si sa mi vyhrážal fyzickým násilím, že som urazil tvoju rodinu.
0
1
 
gytheio
2024-02-12 18:09:32+01
príspevok od: jozef84
Prepáč majstre. Máš ich kategórii rodina a priatelia.To by si sa mi vyhrážal fyzickým násilím, že som urazil tvoju rodinu.
niekto ta chce fyzicky znasilnovat? to IQ nezverejnis?
0
0
 
jozef84
2024-02-12 18:13:43+01
príspevok od: gytheio
niekto ta chce fyzicky znasilnovat? to IQ nezverejnis?
Načo drať klávesnicu, ty to napíšeš za mňa : "niekto ta chce fyzicky znasilnovat? to IQ nezverejnis?"
0
0
 
Paladin25
2024-02-12 19:01:24+01
príspevok od: Dumaru
Na druhej strane záleží aj na technike, čo ako si budeme nahovárať že nie. Dostal som sa k archívu čo som fotil autá cca 12 rokov dozadu s 10mpix Sony A300 a keď to porovnám napr. s fullframe Sony A7 III ktorý nie je práve najnovší model, je to jednoducho maslo. Aj keď práve OM System slušne upgradol Olympus aj čo sa výstupu týka a tu by som sa toho nebál. Už x-krát som sem pridal foto a potom vymazal, lebo sa mi niečo nepáčilo na úpravách a roky dozadu by som to neriešil, človek je časom na seba prísnejší a rozmýšľa viac aj o technike aby mal nejaký ten piatok vystarané.
Áno samozrejme že aj technika vie pomôcť - ale len ak ju vieš využiť. Neodporuje to tomu čo hovoríš aj ty. Aspoň podľa mňa nie.

0
3
 
Dumaru
2024-02-12 19:12:47+01
príspevok od: Paladin25
Áno samozrejme že aj technika vie pomôcť - ale len ak ju vieš využiť. Neodporuje to tomu čo hovoríš aj ty. Aspoň podľa mňa nie.

Presne tak, ak to nemáš aspoň trochu v oku alebo nemáš snahu sa zlepšovať, nepomôže ti ani najdrahšia technika. Asi si budem protirečiť ale jeden človek raz povedal že aj zlá fotka je lepšia ako žiadna
0
2
 
gytheio
2024-02-12 19:25:13+01
príspevok od: Dumaru
Presne tak, ak to nemáš aspoň trochu v oku alebo nemáš snahu sa zlepšovať, nepomôže ti ani najdrahšia technika. Asi si budem protirečiť ale jeden človek raz povedal že aj zlá fotka je lepšia ako žiadna
Ja si zoberiem 15 rocnu FF zrkadlovku napr 5D m2 a ty si mozes zobrat fotoaparat podla vyberu, nasadime rovnaky objektiv, spravime fotografiu a dame na posudenie tretej strane. Garantujem ti, ze nerozozna co bolo cim fotene.
V dnesnej dobe je uplne zbytocne kupovat novy fotoaparat. Clovek ktory nevie fotit so starym, tak isto nebude vediet ani s novym.
0
0
 
Paladin25
2024-02-12 19:33:18+01
príspevok od: Dumaru
Presne tak, ak to nemáš aspoň trochu v oku alebo nemáš snahu sa zlepšovať, nepomôže ti ani najdrahšia technika. Asi si budem protirečiť ale jeden človek raz povedal že aj zlá fotka je lepšia ako žiadna
Nie to sú len tie absolútne pravdy ako aj že najlepší foťák je ten čo máš pri sebe
0
2
 
tyto
2024-02-12 19:49:11+01
príspevok od: Dumaru
Presne tak, ak to nemáš aspoň trochu v oku alebo nemáš snahu sa zlepšovať, nepomôže ti ani najdrahšia technika. Asi si budem protirečiť ale jeden človek raz povedal že aj zlá fotka je lepšia ako žiadna
s tymto nesuhlasim...niekedy je lepsie nemat fotku ako mat zlu fotku.

Ja mam radsej taketo prirovnanie:
Skvelu fotku mozes urobit aj lacnym vybavenim, ale draha technika ti nezaruci skvelu fotku...
0
1
 
Paladin25
2024-02-12 19:59:15+01
príspevok od: tyto
s tymto nesuhlasim...niekedy je lepsie nemat fotku ako mat zlu fotku.

Ja mam radsej taketo prirovnanie:
Skvelu fotku mozes urobit aj lacnym vybavenim, ale draha technika ti nezaruci skvelu fotku...
Záleží čo je na fotke. Hoc aj zle odfotená fotka jedinečného životného okamihu môže mať pre teba hodnotu.
0
1
 
tyto
2024-02-12 20:03:37+01
príspevok od: Paladin25
Záleží čo je na fotke. Hoc aj zle odfotená fotka jedinečného životného okamihu môže mať pre teba hodnotu.
....ok v tomto pripade si ma ukecal.
Ale potom to plati aj pre ten najlepsi fotoaparat
0
1
 
Strana 5 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()