Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Mal som 500D... Chce to zmenu... Poradte pls.

GeorgoSmart
2010-12-27 00:16:57+01
Ahojte.

Fotim so zrkadlovkou vyse roka. S frajerkou sme si kupili Canon 500D, ale oboch nas to chytilo, tak sme sa rozhodli, ze ona si ju necha a ja sa poobhliadam po niecom inom - lepsom.

CANON
Trh som moc nesledoval, preto som teraz zistoval moznosti, co sa tyka Canonu a ostala mi na vyber 60D alebo 7D /i ked neviem ci si na nu trufam - so skusenostami aj financne/
Mrzi ma ze ju mnohi zdupali pod ciernu zem, pretoze som uvazoval o 50D a jej vynovena verzia prisla prave teraz, ked o nej uvazujem.
Neviem, ale myslim, ze od Canonu to je asi vsetko.

NIKON
Nie som zanieteny Canonak a ak by bola zmena k lepsiemu, nemam s tym absolutny problem.
Tu vsak ostala stara dobra D90 /ktoru asi nema zmysel teraz kupovat/ a D7000, ktora je zas trosku vo vysinach pre mna.

Viem na com som. Akurat nepoznam Nikony a nemam s nimi ziadne skusenosti. Viem ze takych dotazov co je lepsie a bla bla je tu milion, len ja realne potrebujem poradit, kedze "relativne" viem co chcem.

Myslite ze ta D60 by mi vystacila ? Potom uz ostava D7000, ale to by som radsej skusil 7D. Nechce sa mi ucit s nikonom

Vdaka za komentare
 
Strhak
2010-12-27 00:28:30+01
ak máš v rodine Canon je blbosť ísť do Nikonu už len kvôli príslušenstvu ktoré môžte spoločne s frajerkou používať. 50D je fantastický fotoaparát a o 60D a 7D platí to isté
 
GeorgoSmart
2010-12-27 00:32:02+01
Tiez si to myslim, len som trosku teoretik - citam recenzie, fora, nazory a prekvapilo ma, ze z tej 60D ludia moc nadseni neboli. Naopak D7000 mu doslova vypalila rybnik.
Viem ze je to vyssia trieda, len jednoducho nechcem kupovat dalsi \"plastakovy marketingovy produkt\". Tod vse. Preto by som sa tu rad s vami poradil.
 
radoo
2010-12-27 00:41:45+01
V com ta obmedzuje ta 500-vka ??
A co takto kupit lepsi objektiv a telo si nechat ?!
Ak chces druhe telo a prve si nechavas, tak je totalna blbost menit znacku !


 
GeorgoSmart
2010-12-27 00:50:42+01
radoo, telo ide frajerke i s objektivom, druhy objektiv predavam a tiez idem kupit nieco lepsie. Preto i lepsie telo ( i ked to nie je nutnost)

a menit znacku nie je blbost. Kedze objektiv jej nechavam len jeden (pevnu 50ku) a ona si i tak chcem kupit len nejaky svetelny zakladny. Objektivy pre seba teda opat kupujem nanovo, takze je jedno ci Nikon alebo Canon. I ked je pravda ze radsej Canon

btw... toto je presne to vyjadrenie, co ma zere o tej 60D:
\"...Nakoniec vznikol model, ktorý sa síce nad 550D, ale akosi pod 50D, pričom je drahšie. Ešte šťastie, že má ten výklopný LCD, to je záchranné koleso, ktoré by mohlo pomôcť.\"
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-12-27 00:53:08+01
Keď niečo vyberáš, je potrebné, aby si si presne stanovil cenový strop. Počítaj aj s potrebným príslušenstvom a daj si sumu, ktorú za to chceš dať. Keď si niečo kupuješ, kupuj si len to, z čoho máš dobrý pocit. Márne si kúpiš vec, ktorá sa za danú cenu oplatí, keď sa ti s ňou nebude príjemne pracovať. Nie vždy sa môžme rozhodovať plne racionálne. Ja mám Canon EOS 450D a veľmi mi na ňom prekáža zvuk. Hovadina? Možno. Ale kvôli tomu sa mi s ním horšie pracuje.

Všetky zvolené modely sú fajn, ak by priateľka nemala Canon, tak by som bral D7000, ale v tomto prípade by som ti odporúčal kúpiť si používaný 50D - dá sa nájsť veľmi výhodne.
 
marish1
2010-12-27 00:57:04+01
ak s frajerkou vsetko klape, tak by som od canonu urcite neodchadzal.
dovody spominali pani nadomnou.
je nieco, co ta na 500d vyslovene obmedzuje (male rozmery, neutesnene telo, sum) alebo iba potrebujes druhe telo, aby ste kazdy mali svoje? 60d je super fotak, akurat nie vo vsetkych parametroch si oproti 50d polepsil, a to viaceri, co z jej nastupu boli prehypovani nerozdychali. ja som tiez cakal viac, ale zas ho az tolko nezatracujem. ak na to ale mas, tak chod do 7d. jednoduche.
 
Cyril
2010-12-27 00:59:53+01
Skoda ze mas prazdnu galerku, ale myslim si, ze nevies co chces i ked tvrdis opak.
Ak chces zmenu, kup poriadne sklo a ak chces zmenu s miernym chvenim pred kazdym cvakom chod do filmu
 
GeorgoSmart
2010-12-27 01:15:08+01
Marish
Nie som az taky narocny, aby ma nejaka konkretna vec obmedzovala na 500D, ale na druhej strane teraz mam moznost volby a viem ze chcem vacsie telo, na sum sa vyhovarat nechcem, ale asi to spravim a ako povedal Michal, i ten zvuk sa mi napr. na Nikonoch viac paci Ak je to povedane sprosto a neseriozne tak sa ospravedlnujem, ale tak to citim.

Co sa tyka frajerky:
Problem bol v tom, ze 500D mame vyse roka a ziadny vyrazny pokrok sa nestal. Jednoducho byvame kazdy inde, studujeme kazdy inde a hrozi, ze leto a buduci skolsky rok nestravime spolu a kazdy sa foteniu chce viac venovat - tak taketo riesenie bolo najprijatelnejsie. Ona i tak neplanuje do toho vrazat nejak moc, takze vymena objektivov a pod nehrozi.

Cyril
A mozno si ma uplne vystihol.

Len rozdiel medzi 60D a 7D je nieco vyse 200 eur. To by som s miernym krvacanim zvladol. Len tiez pravda, ze radsej do skla ako do fotaku....
 
GeorgoSmart
2010-12-27 02:11:05+01
Vdaka vsetkym za postrehy....

Zistil som, ze naozaj zbytocne vymyslam a precitam trochu viac o 50D. Myslim ze to bude dobra volba
 
marish1
2010-12-27 02:12:50+01
tak ak ta vazne laka vyskusat nikon a nekompatibilita prislusenstva ta netrapi, vyskusaj ho.
tu ale ja s radami koncim, na to sa ti skor ozve nejaky nikonak.
rozhodnut si to musis sam, urcite by som ale poriadne ohmatal vsetky tri spominane fotaky, lebo menit znacku s kazdou vymenou tela nie je zrovna najlacnejsia zalezitost, hlavne ak si uz vybudujes nejake stado objektivov...

uplne som si teraz spomenul na toto video, neda mi ho sem nehodit, i ked je dost OT:
http://www.youtube.com/watch?v=H_H8TOKcfjg
 
Ondatree
2010-12-27 03:47:41+01
Takto:Ak chces Canon tak 7D...ak teda prejst k Nikonu tak D7000....ak by teda financne nevyhovovali tak 50d sa myslim este stale da kupit za neskutocnu cenu(alebo uz nie je?) alebo ak teda nie si spokojny s Canonom tak D90? Myslim ze sa nemylim a len som zhrnul ostatnych?tu 60D je asi zbytocne riesit ak nechces HD video...
 
beholder
2010-12-27 06:50:44+01
príspevok od: Ondatree
Takto:Ak chces Canon tak 7D...ak teda prejst k Nikonu tak D7000....ak by teda financne nevyhovovali tak 50d sa myslim este stale da kupit za neskutocnu cenu(alebo uz nie je?) alebo ak teda nie si spokojny s Canonom tak D90? Myslim ze sa nemylim a len som zhrnul ostatnych?tu 60D je asi zbytocne riesit ak nechces HD video...
...múdro si to...
 
brki
2010-12-27 08:21:47+01
príspevok od: GeorgoSmart
Ahojte.

Fotim so zrkadlovkou vyse roka. S frajerkou sme si kupili Canon 500D, ale oboch nas to chytilo, tak sme sa rozhodli, ze ona si ju necha a ja sa poobhliadam po niecom inom - lepsom.

CANON
Trh som moc nesledoval, preto som teraz zistoval moznosti, co sa tyka Canonu a ostala mi na vyber 60D alebo 7D /i ked neviem ci si na nu trufam - so skusenostami aj financne/
Mrzi ma ze ju mnohi zdupali pod ciernu zem, pretoze som uvazoval o 50D a jej vynovena verzia prisla prave teraz, ked o nej uvazujem.
Neviem, ale myslim, ze od Canonu to je asi vsetko.

NIKON
Nie som zanieteny Canonak a ak by bola zmena k lepsiemu, nemam s tym absolutny problem.
Tu vsak ostala stara dobra D90 /ktoru asi nema zmysel teraz kupovat/ a D7000, ktora je zas trosku vo vysinach pre mna.

Viem na com som. Akurat nepoznam Nikony a nemam s nimi ziadne skusenosti. Viem ze takych dotazov co je lepsie a bla bla je tu milion, len ja realne potrebujem poradit, kedze "relativne" viem co chcem.

Myslite ze ta D60 by mi vystacila ? Potom uz ostava D7000, ale to by som radsej skusil 7D. Nechce sa mi ucit s nikonom

Vdaka za komentare
Ja som prešiel z C 500D na C 50D a neľutujem. Oproti C 60D mi chýba akurát diaľkové odpaľovanie bleskov, ostatné ma netrápi.
 
wayne
2010-12-27 10:22:35+01
príspevok od: GeorgoSmart
Tiez si to myslim, len som trosku teoretik - citam recenzie, fora, nazory a prekvapilo ma, ze z tej 60D ludia moc nadseni neboli. Naopak D7000 mu doslova vypalila rybnik.
Viem ze je to vyssia trieda, len jednoducho nechcem kupovat dalsi \"plastakovy marketingovy produkt\". Tod vse. Preto by som sa tu rad s vami poradil.
uprimne, vsetky moderne zrkadlovky su v skutocnosti \"plastakovy marketingovy produkt\". i ked v sebe maju nejaku tu zliatinu, ci dokonca cele vnutornosti zo zliatiny, povrch je viacmenej vzdy plastovy =)

ak fotis rok, a vyraznejsi pokrok nebadas, tak si zaplat workshop, vylet s frajerkou, alebo svetelny objektiv, a uvidis, ako ti to zmeni pohlad na seba sameho.

ak vsak si myslis, ze nove telo s kitovym (alebo ziadnym) objektivom (nepises o nich nic) ti pomoze viac, potom ti spokojne bude stacit hoci aj starsi 40D.

Neviem, ci by ti 60D stacila, je to len \"plastakovy marketingovy produkt\".

a s nikonmi sa netreba ucit, pokial vies citat, stlacat gombiky, a nastavit expozicne parametre, ovladanie sa ti dostane do krvi behom vikendu - dvoch...
 
Cyril
2010-12-27 10:33:00+01
Tiez som prechadzal tymito pocitmi ako Ty a tak som najprv kupil filmovu Mamiyu 645 z druhej ruky aj s dvoma objektivmi za 190 eur a po pol roku aj kinofilmovy Canon eos3 za cca 200 eur a som velmi vysmiaty (dufam na dost dlhu dobu).
Takze ak chces adrenalinkovu zmenu .....
 
tomasko33
2010-12-27 11:06:56+01
Ja mam Canon 500D a a radsej som investoval do objektivov ako do fotaku (myslim ze tym som o dost upgradoval kvalitu fotiek s týmto telom 500D)...A fotim to na co mam moznosti, mozna raz ked naberiem skusenosti, tak by som nevahal a isiel by som do 7D, proste by som preskocil tu radu medzi tym (50D, 60D) a ved nakoniec do toho fotaku dorastiem. No nie?!
Takže kľudne, ak ta to chytilo tak ako pises, a myslis si ze chces cvakat aj dalsich 5 rokov a viac, tak si kup ten 7D (a potom uz len kvalitne objektivy). To by som spravil ja na tvojom mieste
PS: a drz sa frajerky




 
tino8
2010-12-27 12:24:44+01
podla mna sa stale len tak motas viac menej v tej istej kategorii.. ak niesi spokojny a chces zmenu, tak namiesto novej 7D vezmi radsej pouzite 5D a to bude rozdiel.. nie ako medzi 7D, 60D, alebo 550D ktore maju myslim ten isty snimac a robi to kvalitativne +/- tie iste fotky, o nieco lepsie sa to drzi a ovlada ale nikam ta to vyrazne po stranke vystupnej kvality foto neposunie..
 
GeorgoSmart
2010-12-27 13:16:18+01
Vdaka, myslim ze ste ma celkom pekne vystihli. Vsetci. Presne toto som potreboval.

tino8. Myslim ze to uz je privelka zmena Ja nepotrebujem ziadnu razantnu zmenu, len by som sa chcel posunut od D500 dalej, ked mam moznost. Nie preto, lebo som si zmyslel ze vyssi model so mna spravi vacsieho bossa. Menit ho uz tak skoro nebudem.

60D som vyhodil z vyberu.. o ten \"super duper display\" moc nestojim... vidim to skor na 50D. Problem je v tom, ze sa uz nepredava, kvoli 60D ju stiahli z trhu. Ale myslim, ze par kusov este niekde najdem a da sa kupit do 800 eur novy, co je myslim dost schopne. z Tohto pohladu je asi nezmyselne rozmyslat o 500€ drahsiu 7D. Dufam, ze 50D este najdem. Skusenosti s kupovanim pouziteho tela nemam. /i ked i to sa da nastudovat niekde na nete, uprednostnil by som radsej nove telo/

Co sa tyka D7000.. nevyznam sa v Nikkoroch az tak dobre a to mi trosku brani vo vyhlade.

Kazdopadne tu su objektivy, o ktorych ako tak pomyslam. Ako povedal Wayne, mozno mi svetelny objektiv zmeni pohlad

Tamron 17-50/2.8 VC
Canon EF 17-40mm F/4L USM
Canon EF-S 17-55/2.8 IS USM

Pozeral som ich zbezne, nemam v tom este jasno, treba mi o nic par recenzi nastudovat. Len aby ste mali aku taku predstavu kde chcem zacat.
 
Cyril
2010-12-27 13:25:18+01
príspevok od: GeorgoSmart
Vdaka, myslim ze ste ma celkom pekne vystihli. Vsetci. Presne toto som potreboval.

tino8. Myslim ze to uz je privelka zmena Ja nepotrebujem ziadnu razantnu zmenu, len by som sa chcel posunut od D500 dalej, ked mam moznost. Nie preto, lebo som si zmyslel ze vyssi model so mna spravi vacsieho bossa. Menit ho uz tak skoro nebudem.

60D som vyhodil z vyberu.. o ten \"super duper display\" moc nestojim... vidim to skor na 50D. Problem je v tom, ze sa uz nepredava, kvoli 60D ju stiahli z trhu. Ale myslim, ze par kusov este niekde najdem a da sa kupit do 800 eur novy, co je myslim dost schopne. z Tohto pohladu je asi nezmyselne rozmyslat o 500€ drahsiu 7D. Dufam, ze 50D este najdem. Skusenosti s kupovanim pouziteho tela nemam. /i ked i to sa da nastudovat niekde na nete, uprednostnil by som radsej nove telo/

Co sa tyka D7000.. nevyznam sa v Nikkoroch az tak dobre a to mi trosku brani vo vyhlade.

Kazdopadne tu su objektivy, o ktorych ako tak pomyslam. Ako povedal Wayne, mozno mi svetelny objektiv zmeni pohlad

Tamron 17-50/2.8 VC
Canon EF 17-40mm F/4L USM
Canon EF-S 17-55/2.8 IS USM

Pozeral som ich zbezne, nemam v tom este jasno, treba mi o nic par recenzi nastudovat. Len aby ste mali aku taku predstavu kde chcem zacat.
A co tak nejake pevne sklicko? Sice, do komponovania viac zapajas nohy a aj cele telo, proste viac tvoris, okrem toho si aj zasportujes
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()