Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

olympus E510

ivankoo
2011-01-10 21:07:53+01
caute deti mal by som záujem kúpiť tento foták za 240e z bazaru!myslim že tam je nejaky ten kalsicky objektív!oplatí sa to?
u olympusu mi ide hlavne o mensie rozmery, len nech to tu čítam ako čítam stále sa dočítam o väčšom šume takže chcem počuť vaše názory a tiež či neexistuje niečo takéto menšie od nikonu alebo cannonu
ps: olympus už som jeden mal E310 osobne spokojnosť aj ked kazdý vravel, že robil obyčajné fotky ale to bolo skôr vinou fotografa
dakujem za rady
pekny vecer
 
beholder
2011-01-10 21:21:35+01
.....aj E510 robí obyčajné fotky...
 
paldixy
2011-01-10 21:57:20+01
príspevok od: ivankoo
caute deti mal by som záujem kúpiť tento foták za 240e z bazaru!myslim že tam je nejaky ten kalsicky objektív!oplatí sa to?
u olympusu mi ide hlavne o mensie rozmery, len nech to tu čítam ako čítam stále sa dočítam o väčšom šume takže chcem počuť vaše názory a tiež či neexistuje niečo takéto menšie od nikonu alebo cannonu
ps: olympus už som jeden mal E310 osobne spokojnosť aj ked kazdý vravel, že robil obyčajné fotky ale to bolo skôr vinou fotografa
dakujem za rady
pekny vecer
Doporučujem , podľa toho ovšem čo chceš fotografovať a za akým účeľom. Je ľahky , výborná cena a ISO do 400 v pohode. Ak si zoženieš dobré objektívy od Olympusu si za vodou. Má dobré vyriešený AA filter na rozdiel napr. od E - 520 , dokonale vyriešený antiprachový systém na báze ultrazvuku. Pre tlač do 18 x 24 v pohode.
 
paldixy
2011-01-10 21:58:41+01
príspevok od: beholder
.....aj E510 robí obyčajné fotky...
Každý foťák robí aj obyčajné fotky, závisi to od toho kto za ním stojí hehe.....
 
beholder
2011-01-10 22:11:37+01
príspevok od: paldixy
Každý foťák robí aj obyčajné fotky, závisi to od toho kto za ním stojí hehe.....
...mne to je jasné
 
Dedo
2011-01-10 22:33:28+01
Ja mám tiež Olyho 510 – občas ma vie nasrať a často treba fotky z jeho rawnegatívu vydreť, ale zvykol som si. Urobil so z neho dosť veľkých fotiek (90x60 cm) na výstavy a teraz ich mám povešané v byte. Samozrejme ide aj o to čo a kto za ním stojí ... Jedná sa aj o výbavu. Ja mám 2 seťáky a jedno 33ročné Zuiko f 55 / F 1 : 1,2, a kedže netlačím doma žiadnu menu asi už asi od Olyho odskakovať nebudem – leda vyhrať „euromiliony“. Uvažujem síce o tele E5, ale keď si predstavím, že mi môže klaknúť 6 Philipsácke LCD - chcel by som si kúpiť niečo aspoň v strednej triede. Pri tých zlodejských cenách musím na E5 zabudnúť. A kedže E5 je vraj posledné s krpatým čipom tak by mohlo aj zlacnieť.
 
paldixy
2011-01-10 22:56:09+01
príspevok od: Dedo
Ja mám tiež Olyho 510 – občas ma vie nasrať a často treba fotky z jeho rawnegatívu vydreť, ale zvykol som si. Urobil so z neho dosť veľkých fotiek (90x60 cm) na výstavy a teraz ich mám povešané v byte. Samozrejme ide aj o to čo a kto za ním stojí ... Jedná sa aj o výbavu. Ja mám 2 seťáky a jedno 33ročné Zuiko f 55 / F 1 : 1,2, a kedže netlačím doma žiadnu menu asi už asi od Olyho odskakovať nebudem – leda vyhrať „euromiliony“. Uvažujem síce o tele E5, ale keď si predstavím, že mi môže klaknúť 6 Philipsácke LCD - chcel by som si kúpiť niečo aspoň v strednej triede. Pri tých zlodejských cenách musím na E5 zabudnúť. A kedže E5 je vraj posledné s krpatým čipom tak by mohlo aj zlacnieť.
E - 5 pôjde určite dole po čase , už som videl aj inzerát . No prosím a tie rozmery veľkých fotiek , ktoré si urobil s dosť hanením foťákom Olympus k tomu niet čo dodať. No kto by to povedal o 4 / 3 systéme , vlastne polovičke kinofilmového políčka. Aj keď vydreté , klobúk dole. Ja mám tiež redukciu OM / E systém aj M42 taktiež. A je z čoho vyberať , myslím tým objektívy z kinofilmových zrkadloviek.
 
ivankoo
2011-01-10 23:42:35+01
hihi tak ste sa tu rozpisali dost ste ma potesili.... , to s tym kto je za kukatkom mi je tiez jasne
takze fotit hlavne asi krajinky nieco z okolitého okolia nič výnimočné, tlačiť tak to už určite nič nebudem a nechcem do toho moc vrážať bo som s toho zatiaľ aj tak sprostý
 
misodk
2011-01-11 00:09:54+01
príspevok od: paldixy
E - 5 pôjde určite dole po čase , už som videl aj inzerát . No prosím a tie rozmery veľkých fotiek , ktoré si urobil s dosť hanením foťákom Olympus k tomu niet čo dodať. No kto by to povedal o 4 / 3 systéme , vlastne polovičke kinofilmového políčka. Aj keď vydreté , klobúk dole. Ja mám tiež redukciu OM / E systém aj M42 taktiež. A je z čoho vyberať , myslím tým objektívy z kinofilmových zrkadloviek.
senzor 4/3 predstavuje plochou len cosi vyse stvrtinu kinofilmoveho policka, teda fullframe.
 
wayne
2011-01-11 00:10:57+01
príspevok od: Dedo
Ja mám tiež Olyho 510 – občas ma vie nasrať a často treba fotky z jeho rawnegatívu vydreť, ale zvykol som si. Urobil so z neho dosť veľkých fotiek (90x60 cm) na výstavy a teraz ich mám povešané v byte. Samozrejme ide aj o to čo a kto za ním stojí ... Jedná sa aj o výbavu. Ja mám 2 seťáky a jedno 33ročné Zuiko f 55 / F 1 : 1,2, a kedže netlačím doma žiadnu menu asi už asi od Olyho odskakovať nebudem – leda vyhrať „euromiliony“. Uvažujem síce o tele E5, ale keď si predstavím, že mi môže klaknúť 6 Philipsácke LCD - chcel by som si kúpiť niečo aspoň v strednej triede. Pri tých zlodejských cenách musím na E5 zabudnúť. A kedže E5 je vraj posledné s krpatým čipom tak by mohlo aj zlacnieť.
pockal by som skor na novy PEN (E-P3) + redukciu na 4/3 objektivy. Alebo Panasonic GH2 + redukciu, z toho lezu fotky na ISO6400 asi ako na E510 mozno na ISO800

http://www.e-p1.net/panasonic-micro-four-thirds-cameras/my-gh2-review/msg34589/#msg34589
 
E-Peter
2011-01-11 10:25:19+01
mam E-510 a rozmyslam ci sa jej zbavit alebo nie, kedze som presiel na nikon, mam vsak na oly dva skvele objektivy tak som trochu nerozhodny.... ten fotak je dobry ako entry level zrkadlovka,ale myslim, ze ked sa rozhodnes viac fotit atd tak budes chciet prejst k niecomu inemu. predsa len u oly obmedzuje to ISO a len 3fps...inak to foti celkom dobre, toto napr. je temer bez akehokolvek PP, www.ephoto.sk/moje-ephoto/fotografie/42949/ponorene-v-hmle/ samozrejme, vela robi aj objektiv, v tomto pripade 50 f/2,0
povedal by som, ze ked uz ist do oly tak potom investovat do najlepsich skiel co ponukaju, viem, ze casto rozhoduju financie,ale jednoducho mat e-510 a fotit s 18-180 3,5-6,3 neni vyhra (mam aj toto kombo takze viem)
 
dzonku
2011-01-11 10:36:42+01
Ja Olyho odporucam ties..mal som E420 a potom E510 tusim + 14-42 a slusnejsi 50-200swd a bola spokojnost...ak by si neskor trosku investoval do skiel tak netreba nic riesit...ten sum sa da zvladnut bez problemov v PS ci inom dakom programe ...ak teda ti na cistote fotky tak zalezi a farebne je oly dost dobry...Za tie ceny dostanes fotacik, ktory sa za istych okolnosti vyrovna kludne aj APSC...prosto netreba to riesit , ak budes makat a cvakat da sa s tou krabicou urobit slusne foto aj na stenu
 
haplo602
2011-01-11 12:44:01+01
svagor ma E420 tusim ... pouziva to na dokumentovanie turistiky. robi to celkom dobry vystup.
 
beholder
2011-01-11 16:49:09+01
príspevok od: dzonku
Ja Olyho odporucam ties..mal som E420 a potom E510 tusim + 14-42 a slusnejsi 50-200swd a bola spokojnost...ak by si neskor trosku investoval do skiel tak netreba nic riesit...ten sum sa da zvladnut bez problemov v PS ci inom dakom programe ...ak teda ti na cistote fotky tak zalezi a farebne je oly dost dobry...Za tie ceny dostanes fotacik, ktory sa za istych okolnosti vyrovna kludne aj APSC...prosto netreba to riesit , ak budes makat a cvakat da sa s tou krabicou urobit slusne foto aj na stenu
...akosa dá sum zvládnuť v PS bez problémov?.......keby sa to nepodpísalo na výslednej kvalite....ľudia by nešli do nepomerne drahších prístrojov ktoré to zvládajú lepšie, ale jednoducho by to riešili úpravou..........

...a to som fotil kedysi E-500kou..................fajn foťák, ale len do určitých hraníc....ako všetky olympusy E systému...

...\"aj na stenu.\"....iste, máš pravdu.....ale to za určitých okolností ide aj z kompaktu.....
 
Dedo
2011-01-11 20:45:24+01
príspevok od: paldixy
E - 5 pôjde určite dole po čase , už som videl aj inzerát . No prosím a tie rozmery veľkých fotiek , ktoré si urobil s dosť hanením foťákom Olympus k tomu niet čo dodať. No kto by to povedal o 4 / 3 systéme , vlastne polovičke kinofilmového políčka. Aj keď vydreté , klobúk dole. Ja mám tiež redukciu OM / E systém aj M42 taktiež. A je z čoho vyberať , myslím tým objektívy z kinofilmových zrkadloviek.
Poviem pravdu ja sa snažím na mojom Olinovi fotiť na 100 - 200 asa. Tie odšumováky mám vypnuté a na veľké fotky po vipiplaní používan origo zväčšovací soft \"onOne\". Samozrejme, že detalily doostrujem a upravujem cez vrstvy. Teraz za určitého nepohodlia mám otestované to super svetelné zuiko z mojho 0M - 2 starého Olda a tam sa na 200asa fotí bežne bez problémov. Chystám sa stým na ludkov - aj na baby.
 
dzonku
2011-01-20 11:06:47+01
príspevok od: beholder
...akosa dá sum zvládnuť v PS bez problémov?.......keby sa to nepodpísalo na výslednej kvalite....ľudia by nešli do nepomerne drahších prístrojov ktoré to zvládajú lepšie, ale jednoducho by to riešili úpravou..........

...a to som fotil kedysi E-500kou..................fajn foťák, ale len do určitých hraníc....ako všetky olympusy E systému...

...\"aj na stenu.\"....iste, máš pravdu.....ale to za určitých okolností ide aj z kompaktu.....
Jasne mas pravdu..uznavam...sum v ps neodstranis bez straty detajlov ani v Ps ani nikde...Mne osobne nevadi ale zas nevidim az taky \"obrovsky\" rozdiel v sume napr. medzi 420 oly a 50d od canonu...neviem a s tou stenou mas pravdu..ajkompaktom mozes mat slusne foto ak nefotis za zleho svetla, preto neurobi chybu aj ked to kupi...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()