Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka

Patrícia Svidroňová
Patrícia Svidroňová 2011-01-13 20:07:36+01
Dobry den, chcela by som poradit pri kupe zrkazlovky. No vsak mam limit len 500e a neviem ze ktora by sa mi hodila.
Teraz ma fujifil finephix S1000 fd. Nafotila som snim uz hodne fotiek ale aj tak ma vzdy lakaly zrkadlovky. Ked som mala prilezitost niejaku drzat v ruke a pofotit s nou nieco tak ma to ovela viac zaujalo ako to klasicke cvak cvak a to je vsetko. Cize ziadne hranie sa s ostrenim atd.
Fotim hlavne kone cize rychli pohyb ale rada mam aj krajiny a makro.
Prosim o radu lebo uz si fakt neviem rady.
Dakujem
 
Patrícia Svidroňová
2011-01-14 19:23:02+01
príspevok od: dodo_bb
človeče, čítaš čo píšeš? alebo sa chváliš tým, čo máš Ty? Skús mi prezradiť, ako chceš 35 milimetrovým sklom fotiť kone... A ten Tamron 17-55 je na to ešte lepší

Patrícia, kúp si hocaké telo NIKON alebo Canon, stačí aj staršie (na foťáku záleží len dosť málo), Canony nepoznám, od NIKON napríklad D90, k nemu základný objektív NIKON 16-85 napríklad a teleobjektív 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR Zoom-Nikkor. S tým nafotíš takmer hocičo. Viem, že to nie je za 500 €, ale to by si mohla mať ako cieľ. Aspoň podľa toho, čo máš v galérii. Druhá možnosť by bola kúpiť D90 a objektív NIKON 18-200, aj s tým by sa toho dalo urobiť veľa a je to v jednom Len sa priprav na to, že ak chceš fotiť so zrkadlovkou makro - musíš kúpiť zas iný objektív.
Máš celkom pekné fotečky v galérii, nech sa darí
Dakujem za radu budem o tom riadne rozmyslat.
Zatial som prezerala internet a nasla som canon EOS 500D TELO a celkom sa mi zapacil. Ved som rozmyslala ze poziciam si este niejake tie eura a kupim uz radsej nieco take co sa aspon mne pozdava. Nasla som k tomu aj niejake objektivi ale neviem ci su vhodne (nakolko som oblasti zrkadloviek a obejtivov nova neviem to posudit )objektív Canon EF 75-300mm III USM alebo shop.ephoto.sk/katalog/objektivy/telezoomy/canon-ef-75-300-mm-f-4-5-6-iii-usm.html. Viem su stych lacnejsich ale hadam by zatial mohly postacit a neskor kupim lepie objektivy aj zo tri ak bude treba .
Bola by som vdacna za radu
 
dodo_bb
2011-01-14 19:31:46+01
príspevok od: Patrícia Svidroňová
Dakujem za radu budem o tom riadne rozmyslat.
Zatial som prezerala internet a nasla som canon EOS 500D TELO a celkom sa mi zapacil. Ved som rozmyslala ze poziciam si este niejake tie eura a kupim uz radsej nieco take co sa aspon mne pozdava. Nasla som k tomu aj niejake objektivi ale neviem ci su vhodne (nakolko som oblasti zrkadloviek a obejtivov nova neviem to posudit )objektív Canon EF 75-300mm III USM alebo shop.ephoto.sk/katalog/objektivy/telezoomy/canon-ef-75-300-mm-f-4-5-6-iii-usm.html. Viem su stych lacnejsich ale hadam by zatial mohly postacit a neskor kupim lepie objektivy aj zo tri ak bude treba .
Bola by som vdacna za radu
Prepáč, ale fotím roky s NIKONom a spomínal som, že o Canonoch viem len to, že sa to píše s C na začiatku To sa Ti musí vyjadriť dakto od C...
 
wasko1
2011-01-14 19:34:06+01
príspevok od: Patrícia Svidroňová
Dobry den, chcela by som poradit pri kupe zrkazlovky. No vsak mam limit len 500e a neviem ze ktora by sa mi hodila.
Teraz ma fujifil finephix S1000 fd. Nafotila som snim uz hodne fotiek ale aj tak ma vzdy lakaly zrkadlovky. Ked som mala prilezitost niejaku drzat v ruke a pofotit s nou nieco tak ma to ovela viac zaujalo ako to klasicke cvak cvak a to je vsetko. Cize ziadne hranie sa s ostrenim atd.
Fotim hlavne kone cize rychli pohyb ale rada mam aj krajiny a makro.
Prosim o radu lebo uz si fakt neviem rady.
Dakujem
... možno by som volil nejakú použitú zrkadlovku s teleobjektívom z bazáru, pokiaľ chceš fotiť koníky. Skús pozrieť inzeráty. Určite si nájdeš, ktorá ti bude vyhovovať
 
Patrícia Svidroňová
2011-01-14 20:06:26+01
príspevok od: dodo_bb
Prepáč, ale fotím roky s NIKONom a spomínal som, že o Canonoch viem len to, že sa to píše s C na začiatku To sa Ti musí vyjadriť dakto od C...
Dakujem aj tak
 
haplo602
2011-01-14 20:21:13+01
príspevok od: dodo_bb
človeče, čítaš čo píšeš? alebo sa chváliš tým, čo máš Ty? Skús mi prezradiť, ako chceš 35 milimetrovým sklom fotiť kone... A ten Tamron 17-55 je na to ešte lepší

Patrícia, kúp si hocaké telo NIKON alebo Canon, stačí aj staršie (na foťáku záleží len dosť málo), Canony nepoznám, od NIKON napríklad D90, k nemu základný objektív NIKON 16-85 napríklad a teleobjektív 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR Zoom-Nikkor. S tým nafotíš takmer hocičo. Viem, že to nie je za 500 €, ale to by si mohla mať ako cieľ. Aspoň podľa toho, čo máš v galérii. Druhá možnosť by bola kúpiť D90 a objektív NIKON 18-200, aj s tým by sa toho dalo urobiť veľa a je to v jednom Len sa priprav na to, že ak chceš fotiť so zrkadlovkou makro - musíš kúpiť zas iný objektív.
Máš celkom pekné fotečky v galérii, nech sa darí
ta 35ka je kusok extremna, ale 17-50 moze byt celkom pouzitelna. autorka vlakna nenapisala pri akej prilezitosti tie kone foti (alebo som to prehliadol) - parkur, dostihy a spol na to potrebuje 200-300mm lebo nepredpokladam ze stoji par metrov od prekazky ...

ja som kone fotil len raz v korale + v ohrade (kon behal okolo mna), F100 + 50mm ... vysledky boli mizerne ale nie vinou techniky.
 
lu_boss
2011-01-14 21:02:49+01
príspevok od: Patrícia Svidroňová
Dakujem za radu budem o tom riadne rozmyslat.
Zatial som prezerala internet a nasla som canon EOS 500D TELO a celkom sa mi zapacil. Ved som rozmyslala ze poziciam si este niejake tie eura a kupim uz radsej nieco take co sa aspon mne pozdava. Nasla som k tomu aj niejake objektivi ale neviem ci su vhodne (nakolko som oblasti zrkadloviek a obejtivov nova neviem to posudit )objektív Canon EF 75-300mm III USM alebo shop.ephoto.sk/katalog/objektivy/telezoomy/canon-ef-75-300-mm-f-4-5-6-iii-usm.html. Viem su stych lacnejsich ale hadam by zatial mohly postacit a neskor kupim lepie objektivy aj zo tri ak bude treba .
Bola by som vdacna za radu
...ja som mal C 75-300, starsiu verziu. Makka krezba, daroval som ho. Podla mna Ti radia dobre, ked Ti radia 70-200 f/4. Drahsie, ale nebude Ta palit ruka s nutkanim menit ho.
Nizsie rady objektivov su v Nikone kvalitnejsie, ale ked si vybudujes objektivovy park zlozeny zo spicky, tak mas na dlho vystarane.
Ale rozhodnut sa musis sama.
 
Cago
2011-01-14 21:46:46+01
...pekná fotka sa dá spraviť čímkoľvek, čím ďalej to tu čítam, tým viac si to myslím. A ešte Ti zostane 500 ojro.
 
JOK3R
2011-01-15 11:39:00+01
príspevok od: dodo_bb
človeče, čítaš čo píšeš? alebo sa chváliš tým, čo máš Ty? Skús mi prezradiť, ako chceš 35 milimetrovým sklom fotiť kone... A ten Tamron 17-55 je na to ešte lepší

Patrícia, kúp si hocaké telo NIKON alebo Canon, stačí aj staršie (na foťáku záleží len dosť málo), Canony nepoznám, od NIKON napríklad D90, k nemu základný objektív NIKON 16-85 napríklad a teleobjektív 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR Zoom-Nikkor. S tým nafotíš takmer hocičo. Viem, že to nie je za 500 €, ale to by si mohla mať ako cieľ. Aspoň podľa toho, čo máš v galérii. Druhá možnosť by bola kúpiť D90 a objektív NIKON 18-200, aj s tým by sa toho dalo urobiť veľa a je to v jednom Len sa priprav na to, že ak chceš fotiť so zrkadlovkou makro - musíš kúpiť zas iný objektív.
Máš celkom pekné fotečky v galérii, nech sa darí
rada kúpiť D90 + 70-300mm pri rozpočte do 500eur je tiež nad zlato. Ja som poradil podľa požiadavky (cena), tiež som mohol napísať že na kone bude najlepšia D700 + 70-200 2,8 a byť múdry....
 
dodo_bb
2011-01-15 14:34:05+01
príspevok od: JOK3R
rada kúpiť D90 + 70-300mm pri rozpočte do 500eur je tiež nad zlato. Ja som poradil podľa požiadavky (cena), tiež som mohol napísať že na kone bude najlepšia D700 + 70-200 2,8 a byť múdry....
Patrícii som poradil, čo si myslím, že je slušná zostava v segmente zrkadlovky pre začiatočníka. Pokiaľ si kúpi low end veci, za pol roka ich aj tak bude predávať a ten polrok bude nadávať, že má fotky horšie ako z kompaktu. Upozornil som, že to nie je za 500 € - asi nečítaš ani cudzie príspevky Na základe jej galérie som si pozrel, že potrebuje makro, slušný základný objektív okolo17 - 80 a zišiel by sa jej tele, najlacnejší slušný je ten 80-300. To nekúpi dokopy ani za 2000€, to jej tiež treba povedať. Pokiaľ by som mal poradiť niečo dobré do 500€, tak poviem nech sa vykašle na lacné nekvalitné zrkadlovky a objektívy od Tamronu a nech si radšej kúpi špičkový profi kompakt ako je NIKON P7000 alebo Canon G12 (tuším sa tak volá) - stojí okolo 500 € a má vystarané. V Tvojej galérii na rozdiel od Patríciinej som nenašiel nič - Tebe by som asi poradil v takomto prípade, aby si najprv začal aj fotiť
 
Rasty Gibel
2011-01-15 15:27:09+01
Prispejem aj ja. Mam canon 70-300mm III usm , a ja som snim zatial spokojny, ale musim povedat, ze uz ma taha za niecim lepsim. Jeho minus je slaba kresba, predny otacaci clen, cize komplikuje pouzitie filtrov, nema makro, nema stabilizaciu. Plus asi len cena. Takze take male zhrnutie, za malo penazi malo muziky
 
beholder
2011-01-18 15:17:35+01
príspevok od: Rasty Gibel
Prispejem aj ja. Mam canon 70-300mm III usm , a ja som snim zatial spokojny, ale musim povedat, ze uz ma taha za niecim lepsim. Jeho minus je slaba kresba, predny otacaci clen, cize komplikuje pouzitie filtrov, nema makro, nema stabilizaciu. Plus asi len cena. Takze take male zhrnutie, za malo penazi malo muziky
.....si s ním spokojný, .......................čiže s ním nie si spokojný.....
 
Rasty Gibel
2011-01-18 15:39:16+01
príspevok od: beholder
.....si s ním spokojný, .......................čiže s ním nie si spokojný.....
Zatial sa da povedat, ze som spokojny, ale asi u kazdeho cloveka funguje tuzba za niecim lepsim.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()