Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

kúpiť alebo nekúpiť Cannon eos 500D

Marowin
Marowin 2011-01-14 00:36:24+01
Zdravím

Potreboval by som poradiť pri kúpe svojej prvej zrkadlovky. Známa mi odporučila Cannon eos 500D ale nakoľko som úplný začiatočník neviem či by sa našlo na trhu niečo podobne,lepšie alebo kvalitnejšie v cene eosu 500D čo je cca 590 € aj so základným objektívom 18-55 IS.

Vopred Ďakujem
 
rbr69
2011-01-15 16:08:04+01
príspevok od: Peter Svoboda
Ja fotím s 500D od kedy prišiel na trh a 100% spokoknosť, myslím, že pomer cena výstup je postačujúci, medzi ním a 55OD by si okrem viac pixelov na čipe myslím, nič viac nezaregistroval, a pokiaľ nepotrebuješ väčšiu tlač, tak ti to je jedno, ale aj s 500D urobíš bilboard, ak si to nafotíš dlhším sklom a poskladáš...
myslim ze 500D je uplne postacujuce na fotografovanie ... ak video tak 550D
 
rbr69
2011-01-15 16:24:08+01
príspevok od: Marowin
Tak dam asi radsej trocha viac a kupim ten Canon teraz už len najsť njlepšiu cenu na nete ....našielsom ho tu http://www.edigital.sk/SLR_fotoaparat/Canon_EOS_500D_digitalny_fotoaparat_Kit_(s_18-55mm_IS_objektivom)-p45207.html
za 575 € lne na tu stranku som necital dobre recenzie a bojim sa ze by to neprislo alebo by boli problemy pri moznej reklamaci a podobne....

alternativa je pixmania http://www.pixmania.sk/sk/sk/2681221/art/canon/eos-500d-objektiv-ef-s-18.html#pix-review kde ho maju za za 580 € + 13 € doprava co je spulu 593 € ak by ste vedeli niekto o stranke kde by som ho nasiel lacnejsi dajte vedet .... Zatial ďakujem všetkým čo reagovali
pixmania:
zaruka 2 roky, ak je v krajine dodania oficialny zarucny servis, tak 1.rok servisujes zarucne tu (Prolaika) a potom 2.rok zaruky by si musel poslat do pixmanie FR (naklady na balik, ale nie je to zas hebedo ako televizor, ze?) ... kupoval som z pixmanie pred 3 rokmi 400D ... ak objednas, posli im potom postou zarucaky s kopiou faktury nech Ti ich potvrdia, pretoze Ti pridu ciste, aby si mohol servisovat ... ja som do 1.roku zaruky v Prolaike menil LCD displej lebo po okrajoch podivne svietil, takze mam skusenost

edigital:
madarsko-svajciarsky obchod, zaruka na Canon je u nich len 1 rok na Nikon je v HU 3 roky ... v pripade zarucnej servisnej reklamacie poslu kuriera pre fotak a odvezu ho do HU, tak si vyber
 
piggee
2011-01-15 16:31:18+01
skierlo: je tam obrovsky rozdiel hlavne v snimani videa.. 720p pri podtackach je obrovska deviza na spomalovacky... to je vec, ktoru softwareovo jednoducho neobabres..

conan: moze byt, toto sklo som az tak nemal moznost skusat, ale podla mna je cokolvek lepsie ako setak Este aj co som nasiel stare FD sklo 28mm, F2.8 a hodil ho na adapter, tak to malo lepsiu kresbu ako setak...
 
rbr69
2011-01-15 16:34:19+01
k setaku 18-55:
ano o 18-55 sa to traduje ... ja som mal stabilizovany 18-55 IS s ktorym som bol spokojny ... skus sa popytat napr. ephotaka mato.draho http://www.pbase.com/matodraho/root ktory mal 400D + 18-55II a co to s tym slusne pofotil ...
... od 450D sa dodava uz ten stabilizovany 18-55 IS
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-15 16:49:42+01
príspevok od: rbr69
myslim ze 500D je uplne postacujuce na fotografovanie ... ak video tak 550D
plný súhlas, je fakt, že som raz skúsil niečo natočiť, ale to nie je moja šálka kávy...zdá sa mi to za účelom videa nepraktické ako také, točiť so zrkadlovkou, zvlášť pohybujúce sa objekty, nedá sa vymieňať objektív počas akcie, ibaže by to jeden trénoval...
Na také rodinné točenie, či skialp,hory atď používammalú kameru, čo do vačku vôjde...
Peter
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-15 16:57:16+01
príspevok od: piggee
skierlo: je tam obrovsky rozdiel hlavne v snimani videa.. 720p pri podtackach je obrovska deviza na spomalovacky... to je vec, ktoru softwareovo jednoducho neobabres..

conan: moze byt, toto sklo som az tak nemal moznost skusat, ale podla mna je cokolvek lepsie ako setak Este aj co som nasiel stare FD sklo 28mm, F2.8 a hodil ho na adapter, tak to malo lepsiu kresbu ako setak...
to je fakt, vyjadril som sa len čo sa týka fotenia, ale podľa mňa totiť so zrkadlovkou ako takou je maximálne nepraktická vec, tak ako som písal o koment vyššie, treba sa na pohybujúce objekty(dopredu a dozadu) naučiť moooc rýchlo objektívy meniť,
Ja som to na svojej skúsil len raz a neprosím... malá Dvd kamierka z vačku je oveľa praktickejšia pre moje potreby(lyžovačky, zjazdy v horskom teréne...
Takže ak zohľadním aj tento aspekt, na ktorý som zabudol, je potom 550 v pluse.
Peter
 
beholder
2011-01-15 16:59:01+01
príspevok od: Peter Svoboda
plný súhlas, je fakt, že som raz skúsil niečo natočiť, ale to nie je moja šálka kávy...zdá sa mi to za účelom videa nepraktické ako také, točiť so zrkadlovkou, zvlášť pohybujúce sa objekty, nedá sa vymieňať objektív počas akcie, ibaže by to jeden trénoval...
Na také rodinné točenie, či skialp,hory atď používammalú kameru, čo do vačku vôjde...
Peter
.....na inscenované video je zrkadlovka fajn........vedieť o pohybe dopredu, ostriť na určené miesto....použiť popritom rôzne pomôcky na stabilizáciu a pohyb kamery...ide to....ale je to drina...........pri nepredvídateľných akciách rodinného typu to je takmer nepoužiteľné...
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-01-15 17:34:36+01
príspevok od: beholder
.....na inscenované video je zrkadlovka fajn........vedieť o pohybe dopredu, ostriť na určené miesto....použiť popritom rôzne pomôcky na stabilizáciu a pohyb kamery...ide to....ale je to drina...........pri nepredvídateľných akciách rodinného typu to je takmer nepoužiteľné...
Ja som sa s ňou hneď vytrepal na jeden z Tatranských štítov s lyžami, ale hlavne dohodnuté natočenie zjazdu, samozrejme som šiel prvý dolu s dlhým sklom, lyžiarovi som dal pokin,že točím... v polke svahu sa situácia zmenila na zúfalstvo....lyžiar zachytený parádne, do momentu pokiaľ som nemusel oddialiť a ako sa blížil od polky bolo vidno najprv trup a hlavu, potom už len trup a keď zastavil pri mne, tak dominovala pracka na batou a otázka, zachytil si aj koniec, v tom prašane tu dolu som to parádne rozbalil.....
 
beholder
2011-01-15 17:46:53+01
príspevok od: Peter Svoboda
Ja som sa s ňou hneď vytrepal na jeden z Tatranských štítov s lyžami, ale hlavne dohodnuté natočenie zjazdu, samozrejme som šiel prvý dolu s dlhým sklom, lyžiarovi som dal pokin,že točím... v polke svahu sa situácia zmenila na zúfalstvo....lyžiar zachytený parádne, do momentu pokiaľ som nemusel oddialiť a ako sa blížil od polky bolo vidno najprv trup a hlavu, potom už len trup a keď zastavil pri mne, tak dominovala pracka na batou a otázka, zachytil si aj koniec, v tom prašane tu dolu som to parádne rozbalil.....
: )........ja som podobne bežal s foťákom zakvačeným na statíve tesne nad zemou lesom za kolegom.....
 
Fatty
2011-01-15 18:19:56+01
príspevok od: piggee
skierlo: je tam obrovsky rozdiel hlavne v snimani videa.. 720p pri podtackach je obrovska deviza na spomalovacky... to je vec, ktoru softwareovo jednoducho neobabres..

conan: moze byt, toto sklo som az tak nemal moznost skusat, ale podla mna je cokolvek lepsie ako setak Este aj co som nasiel stare FD sklo 28mm, F2.8 a hodil ho na adapter, tak to malo lepsiu kresbu ako setak...
akéže to podtácky??? pivné?
 
piggee
2011-01-16 10:06:33+01
aspon sa naucite, ze je zbytocne moc nazoomovavat a odzoomovavat.. ked si pozriete aj vacsinu zaberov vo filmoch, serialoch, ci dokumentoch.. jedna sa skor o fixne zabery, do ktorych bud nieco pride, alebo sa to odohrava v nich.. Radsej potom stravit viac casu so strihom ako lietat kamerou(fotakom) hore-dole.. a zase da sa k tomu kupit aj externe ostrenie(je pravda, ze to stoji trochu viac) a to potom mas urcite lesie zabery ako z nejakej vreckovky... hlavne je to obrovsky rozdiel v hlbke ostrosti, pretoze z tyh vreckovych kamier to je vsetko uplne ploche...
 
attila.farkas
2011-01-16 10:14:29+01
ja som s 550D skusil len tak na test par videi... obraz je skvely, ale nemyslim si a vlastne ani nemam velmi dovot to pouzivat...

mozno na nejake interview, natocit nejaky ukaz, nejaku nevsednu situaciu na ktoru by som inak vytiahol mobil...

natacal som s tym par usekov cesty z auta - stativ zakliesneny medzi sedadlo a palubovku

videl som uz aj nejake video stojany na to tvarovane tak aby si to clovek mohol polozit na plece, vyvazene ... ale ja to nejak ani nepotrebujem toto ...

pre 550D som sa rozhodol kvoli velkosti cipu a tiez preto ze je to ta nova generacia cipu co nema medzi bunkami prepazky, cize je (vraj) svetlocitlivejsi a menej sumi ...

ze menej sumi to je fakt
 
piggee
2011-01-16 14:29:37+01
tak ono na to kupis celkom peknu vybavu. od externeho ostrenia, cez vyvazenie na stadycam az po externe nahladovky. Da sa z toho spravit uz celkom slusna kamera, ktora vie pracovat s normalnou optikou za polovicnu cenu ako by clovek dal za obdobnu kameru..
 
dajdy
2011-01-18 11:14:10+01
príspevok od: attila.farkas
ja som sa takto rozhodoval pred casom a nakoniec som vzal 550D aj so setakom 18 - 55 (mam aj ine skla, ale v kite to stoji par supiek a vzdy sa zide nahradny nejaky pre pripad nehody) ... a nelutujem... 550D vrele odporucam
tiez by som odporucala canon 550D
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()