Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 7d vs Nikon d7000 vs Canon 5d mark2

beta-wezley
2011-01-20 11:51:17+01
Dobrý deň.Niesom uplny zaciatočník ale k profesionálovy mám ešťe ďaleko.Predtým som používal Canon eos 400d ale ten som nechtiac na akcii "utopil".Tak ale k veci.Obzerám sa momentálne po niečom novom.Ako nutnosť už považujem utesnenie proti striekajucej vode a daždu.Ten full frame som dodal do výberu len kvoli tomu že ho mam možnosť výhodne obstarať ale odrádza ma strach kedže v recenzii píšete že je náročný na zručnosti fotografa a neviem určite či som dosť zručný aby som do toho investoval viac a výssledok stál zato,alebo to nedokážem využit.A eos 7d som bol v podstate pevne rozhodnutý ale teraz som čítal vo fore reakcie pána Srnca ohladom šumu a kedže fotím prevažne za zlých svet. podmienok tak mám obavy o výsledky.Zaujal ma aj Nikon hlavne kvoli cene ale kedže mam zaujem o objektív Canon EF 70-200 mm f/2,8L USM tak si niesom úplne istý že či ponúka Nikon adekvátnu náhradu za toto sklo.Ďakujem za každú radu
 
Marcel Rebro
2011-01-20 11:54:39+01
Nikon ponuka ako \"nahradu\" tusim Nikkor 70-200/2.8 VR ...
... akych zrucnosti sa konkretne na FF obavas? Mensej / kreativnejsej DOF? Krajsieho bokehu? Moznosti fotit s naozaj sirokouhlymi sklami?
 
NIKON D666
2011-01-20 11:56:12+01
JA sam mam NIKON ale kedže máš sklo dost drahe tak ostan pri CANONe
Otec má 7Dčko je to velmi dobrý foťák
Tiež sa rozhodoval či 5D mark II alebo 7D ale má vela objektivov na APS-C
U teba je to ine maš objektiv na FF
Ale ber 5D je tam snímač z profirady 1Ds
 
beta-wezley
2011-01-20 12:10:43+01
Mrco:nie mám obavy kokrétne o to že fotím z ruky /90%/ a obávama sa aby sa nestalo to že napr. na koncerte bude ostrá tak jedna snímka z 10.Samozrejme že ff ma svoje výhody ale je ich dosť nato aby som doplácal zvyšne peniaze,kedže aj prislušenstvo je cenovo vyššie.Čo do objektívu tak od canonu su tuším utesnene iba obj. L-kovej rady čiže toto umna nehrá nejaku rolu kedže musim mat utesnene aj telo aj objektív.K nikomu sa mi ešte pozdáva slot na 2 karty oproti canonu.
 
miki33
2011-01-20 12:11:22+01
este otazka co s tym hlavne chces fotit? Ja osobne mam 5d mk II, ale v tvojom pripade by som asi bral ten nikon d7000.
 
Marcel Rebro
2011-01-20 12:15:13+01
príspevok od: beta-wezley
Mrco:nie mám obavy kokrétne o to že fotím z ruky /90%/ a obávama sa aby sa nestalo to že napr. na koncerte bude ostrá tak jedna snímka z 10.Samozrejme že ff ma svoje výhody ale je ich dosť nato aby som doplácal zvyšne peniaze,kedže aj prislušenstvo je cenovo vyššie.Čo do objektívu tak od canonu su tuším utesnene iba obj. L-kovej rady čiže toto umna nehrá nejaku rolu kedže musim mat utesnene aj telo aj objektív.K nikomu sa mi ešte pozdáva slot na 2 karty oproti canonu.
Koncert na FF (D3s, D700) :

www.rebro.sk/foto/ttek

A preco by si mal mat ostru 1 fotku z 10? FF ti (spravidla) umozni ist na vyssie ISO a teda kratsi cas / viac zaclonit (ak sa bojis malej DOF).
 
beta-wezley
2011-01-20 12:16:20+01
Tak prevažne akcie ako koncerty,rozne večierky,party.Preto aj to utesnenie.Vecšinou zle svetletné podmienky preto sa obávam toho šumu ktorý spomína pán Srnec vo fore. A mimo toho fototuristika,občas nejaké portréty.
 
Marcel Rebro
2011-01-20 12:18:13+01
príspevok od: beta-wezley
Tak prevažne akcie ako koncerty,rozne večierky,party.Preto aj to utesnenie.Vecšinou zle svetletné podmienky preto sa obávam toho šumu ktorý spomína pán Srnec vo fore. A mimo toho fototuristika,občas nejaké portréty.
Nuz tak toto je parketa pre FF. Idealne D3 / D700
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-20 12:22:49+01
Veru Full Frame je v tomto neprekonatelny.
 
beta-wezley
2011-01-20 12:31:17+01
príspevok od: Marcel Rebro
Nuz tak toto je parketa pre FF. Idealne D3 / D700
D3 je premna momentálne cenovo nedostupná záležitosť.A keď už FF tak by som sa radšej priklonil k 5D mark2 hlavne kvoli cene prislušenstva a objektívov.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-20 12:45:26+01
príspevok od: beta-wezley
D3 je premna momentálne cenovo nedostupná záležitosť.A keď už FF tak by som sa radšej priklonil k 5D mark2 hlavne kvoli cene prislušenstva a objektívov.
V podmienkach diskotek, svadieb apod. je problem so svetlom. Tam sa ukaze, aky dobry AF mas. No a ten Canonacky je vhodny akurat do zrkadlovky pre zaciatocnika. Mozno usetris na prislusenstve, ale praca bude drinou s neustalymi problemami so zaostrovanim. Na zahodenie nie je ani CLS system riadenia bleskov na D700, ktory vyuzijes na kreativne svietenie.

P.S. Vsetky novonavrhnute Canon objektivy su rovnako drahe ako tie NIkonacke.
 
beta-wezley
2011-01-20 13:09:52+01
Čize ak správne chápem odporučate jednoznačne Nikon D700 pred Canonom 5D pre moje potreby a moje podmienky ??Je tam lepšia praca z zlych podmienkach??Pretože samozrejme mam v plane dopupit blesk.
 
WildSammy
2011-01-20 13:25:44+01
príspevok od: beta-wezley
Čize ak správne chápem odporučate jednoznačne Nikon D700 pred Canonom 5D pre moje potreby a moje podmienky ??Je tam lepšia praca z zlych podmienkach??Pretože samozrejme mam v plane dopupit blesk.
Do zlych svetelnych podmienok ber D700 ak nemas uz vela prislusenstva zn. Canon.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-20 13:28:36+01
príspevok od: beta-wezley
Čize ak správne chápem odporučate jednoznačne Nikon D700 pred Canonom 5D pre moje potreby a moje podmienky ??Je tam lepšia praca z zlych podmienkach??Pretože samozrejme mam v plane dopupit blesk.
EOS 5D Mark II mame v redakcii. Snimac je vyborny. Fotak vyborne zvlada krajinu, makro, portret, atelier... Sport a reportaz je ale hroza. AF je absolutne neadekvatny k takejto kategorii fotaku. Aj za relativne dobrych svetelnych podmienok AF casto strajkuje. Moj NIkon D300 ma o dve triedy lepsi AF. No a praca s dialkovym odpalovanim blesku, to je domena Nikonu, Canon sa to este len uci, ale zatial skor rozpacito.
 
beta-wezley
2011-01-20 13:41:30+01
Jasné ďakujem za rady dost ste mi pomohli.Asi pojdem do tej D700.A ešte rada oplati sa niečo počkat nemyslíte že D700 je starši model alebo by ste rovno išli do tej D700??P.S:kupovať idem za cca mesiac a pol.
 
Slivak
2011-01-20 14:10:09+01
Tak cca mesiax aj štvrť počkaj a ak nič nevíde tak ber D700. Ja som kupoval D90 minulý rok vo februári a kukni kedy prisla ešte lepšia D7000, ale potreboval som ho tak som ho bral. Keby si mal čakať na najlepší tak to by si už bol dedko
 
Marcel Rebro
2011-01-20 14:22:12+01
Najlacnejsi fotak je ten na ktoreho uevdenie cakas
 
lu_boss
2011-01-20 14:48:25+01
Nikon je oproti 5D vo vsetkych parametroch lepsi.
Len obrazova kvalita je u 5D lepsia
 
bear
- moderator
2011-01-20 15:18:38+01
S AF na 5D je to asi tak, ze stredovy bod je bez problemov pouzitelny. Ostatne body pouzivam podla toho, aky objektiv mam nasadeny a podla svetelnych podmienok. V horsich svetelnych podmienkach si dam na fotak Canon ST-E2, alebo blesk a potom mi bez problemov zaostruje aj v tme, jedine obmedzenie je, ze nemozem pouzivat rezim AF SERVO (pri nom sa asistencne svetlo pre AF neaktivuje). Ak chcem pouzivat v slabom svetle AF SERVO, nasadim si na externy blesk LED asistencne svetlo (Fantasea Nano focus light), to sa pri zablesku vypne, aby neovplyvnovalo expoziciu).
Ak chces ale kupovat az o mesiac, tak sa rozhoduj az potom, modely nahradzujuce Nikon D700 a Canon 5D mark II sa uz ocakavaju kazdu chvilu (ale asi budu drahsie ako je sucasna cena D700 a 5D).
 
fotograficek
2011-01-20 15:51:12+01
http://www.naturephoto.cz/fototechnika/fotoaparaty/214-canon-eos-7d-univerzal-do-divociny.html

Je to celkom dobrý članok. Ja mám tiež 7D a valím ISO 1000-1600 a nemám problém. 7D som vybral aj na základe toho článku
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()