Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prosím poraďte mi.

krny243
2011-02-18 18:16:53+01
Chcel by som začať fotiť, a bol by som rád keby ste miniekto poradili, že aký fotoaparát by ste mi odporučili. Boli mi už poradené zrkadlovky, ale keďže neviem na 100%, že či ma to tak chytí a fotiť by som chcel takpovediac, že len rekreačne a tak som rozmýšľal nad nejakým kompaktom. Keďže nejak by som do toho nechcel až tak veľmi investovať tak som rozmýšľal na Olympus - SP600UZ. Čo na neho poviete? Nie je asni veľmi drahý a asi by mi aj postačil. Alebo keby ste mi poradili nejaký iný, ktorý by nebol až tak veľmi drahý a celkom pekne by fotil, keďže by som fotil len tak napríklad ako sú len stromy, kvety a tak podobne. Už dopredu ďakujem ľuďom, čo poradia!!!
 
bonifacko
2011-02-18 18:40:54+01
Cenova hranica?
 
krny243
2011-02-18 18:58:10+01
No tak aby to nebolo veľmi drahé, lebo potom by som si už mohol kúpiť nejakú zachodenú zrkadlovku. Keďže som len začiatočník, tak do takých 200.
 
Filip Bucher
2011-02-18 19:10:31+01
vadsinov neznasam rady typu daj dotoho 2xtolko a kup si to a to lebo je to lepsie pre to a to...
ale ak sa chces venovat fotografii isiel by som aspon do najslabsieho modelu zrkadlovky to je jedno od ktoreho vyrobcu.
Napriklad 1000d 18-55 kit 400€
lebo ide o to ze sa budes s fotkou hrat uplne inim sposobom a skutocne caro fotkografie sa da spoznat az zo zrkadlovkou...

PS: nabudce nedavaj nazov temy \"PROSIM POMOC\" vela ludi to ignoruje uz len s principu!
 
KMich
2011-02-18 19:12:18+01
Tak ked chces fotiti stromy, kvety, uz len pri tych kvetoch odporucam aby mal fotoaparat Makro. Cim blizsie makro ti to ponukne tym lepsie. Ked ta to chyti, Urcite bucdes chciet sekvencne snimanie. vyskusat pri sporte , pohybe veci. Mozno ta zaujmu nocne snimky. Tam si musis vyhrat s expozicnym casom. Takze musis mat v prvom rade jasno ze co chces fotit. Ci chces len tak prilezitostne alebo sa chces odvazit ist aj \"do hlbky\". Myslim ze do 200 ti ziaden fotoaparat tolko moznosti neponukne aby si potom mohol prejst na zrkadlovku. Ty si ho potrebujes ako zaciatocnik \"vyhrat sa s nim\" Akusit aj automatku aj manual ovladanie, pochopit zaklady ako to pracuje. No v jednom musis mat uz teraz totalne jasno. Bud chces dotoho skocit alebo nie. Ak chces, musis investovat. Ked potom zas povies ze ta to nebavi , bolo to zbytocne. Ziadne neviem ci ta to pochyti ci nie tam nema co hladat. Musis mat vstah k tomu. Popasovat sa s tym. ...a najhlavnejsie je najst vo foteni radost s toho, zalubu. Dobra foto je 100% no 50% tvori v fotografovej hlave a 50 v technike. Mozes mat techniku neviem za kolko, i pre frajerinu, ale ak raz nepochopis principy. Darmo tie foto, su k nicomu a o nicom. Asi tolko.
 
KMich
2011-02-18 19:19:56+01
Predpokladam ze si tomu este neprivonal. Zozen si prv nejaku literaturu. Pre zaciatocnikov. Ciataj a premyslaj pri tom. Verim ze az ta to zaujme, po precitani budes mat v hlave jasnejsie ze co schces, co by mal mat ten tvoj fotoaparat. Funkcie a tak. Budes mat jasnejsie pri vybere. Hladaj a porovnavaj na webe. Utvoris si aj cenovy obraz s prihladnutim na jednotlive moznosti digitalu aj ohlade znacky. Bude to ovela spravodlivejsi vyber \"na tvoju mieru\" ako ked ti niekto odporuci ten a ten typ, tu a tu znacku. Ak zvolis canon ci Olympus, nikon nespravis nic zle. No take komercne znacky ako je napriklad Benq uz by som vobec neodporucal.
 
bonifacko
2011-02-18 19:24:28+01
príspevok od: krny243
No tak aby to nebolo veľmi drahé, lebo potom by som si už mohol kúpiť nejakú zachodenú zrkadlovku. Keďže som len začiatočník, tak do takých 200.
Treba chodiť po záložniach. Ja som natrafil na taky deal, za 150EUR. Mam teraz rezervne telo - model Pentax k-m s 9600 cvakmi a kitovym sklom 18-55 (model z leta 2008). O rok, až padne rocna zaruka zo záložne, tak to necham upraviť na IR fotografiu.
 
Daniel.U
2011-02-18 20:03:09+01
zrejme si takymto obdobim musi prejst kazdy sam a neda sa preskocit ani keby prichadzali neviem ake rady. Kup si fotak za 200 a potom ho hod do smetaka ako sme to urobili vsetci, ktorych to chytilo. V kazdom pripade je najdolezitejsia teoria a hlavne vhodne zvolit nazov temy. To uz sa mozu tie temy aj cislovat, bude to viac vypovedat o obsahu ako toto.
 
dodo_bb
2011-02-18 20:08:14+01
Nemáš mobil? Ten by na začiatok mohol stačiť tiež.
www.ephoto.sk/komunita/clanky-uzivatelov/65/ako-som-esendecko-mobilom-fotil/
Pozdejšie už budeš vedieť sám, čo chceš
 
Jerry C.
2011-02-18 20:22:22+01
ak si popozeráš bazáre určite niečo nájdeš aj v tvojom cenovom rozpätí ,napr. na ephote v sekcii bazár spm objavil - aj keď neviem či je ešte aktuálne :
www.ephoto.sk/bazar/predam/digitalne-fotoaparaty/kosicky-kraj/13525/olympus-e-500-prislusenstvo

myslím,že na začiatok by ti to možno stačilo
 
Filip Bucher
2011-02-18 21:20:08+01
no ja by som sa priklonil tiez k tomu mobilu, vysledky su casto dost porovnatelne s lacnymi kompaktmi...
www.ephoto.sk/komunita/clanky-uzivatelov/65/ako-som-esendecko-mobilom-fotil/
ja ked som sa rozhodol fotit tak som si rovno kupil zrkadlovku dovtedy len mobilom, a to len klasicke facebookovske fotky
proste jedneho pekneho letneho dna som bol na vystave mojej sesternice a rozhodol som sa ze jednoducho chcem fotit! o dva dni som vlasnil prvu zrkadlovku, nikdy som neolutoval...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()