Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber foto pre začiatočníka

martinLMKO
martinLMKO 2011-05-01 12:50:07+02
Ahojte!
Mám k Vám prosbu. Potrebujem poradiť pri výbere fotoaparátu. Na úvod moje požiadavky.:
HD Video
Kvalitné Makro
Stabilizátor ? (optický?)
Zameranie na nočné fotenie
Považujem sa za začiatočníka, najčastejšie fotím s Canon 500D ktorú mám požičanú od kamarátky. Trošku mi Vadí jej robustná konštrukcia. Existuje niečo menšie na porovnanie?

Moje koníčky sú dosť špecifické.
Rád fotím ľudí,krajinu,detaily(makro),autá(výstavy a pod.) tak v skratke.
Cenovo sa chcem hýbať okolo 600€
 
H1tM4nCoRp
2011-05-01 23:01:06+02
príspevok od: keko
Ale ide to, ibaze naopak. Nikon objektivy na aparate Canon. Cez redukciu a bez automatik. Zhoduje sa napr. Yashica a Contax, alebo Leica, Zeiss, Voigtlander alebo Pentax a Chinon. A vela ce M42, alebo M39. Potom je tu format 4/3: Panasonic, Olympus a uvidime kto dalej. Minolta reinkarnovala v Sony.
samozrejme ze mas pravdu ale myslim ze vsetky tieto udaje su na margo situacie nepodstatne, skor by som mu sposobil totalny futbal pri odpovedi na jeho otazku, nepredpokladam ze by siahol po voigtlanderovy alebo po contaxe, myslim si ze amater ktory zacne fotit siahne po digitalnom fotaku aktualnych masovych znaciek typu canon,nikon,sony etc. a nejakom setaku alebo popripade s multi ohniskom a stare manualne kinofilmove skla alebo stredoformat mu pride na um až ked pride do pomysleneho vyssieho levelu...

Sony a minolta som napisal len z toho dovodu ze som si myslel ze by mal moznost sa v bazare stretnut s telom sony a objektívom minolta

 
wayne
2011-05-01 23:03:22+02
príspevok od: martinLMKO
no ten šum je u mňa dosť podstatný, mám s neho celkom dobré nervy a zaostrovanie to by bol problém lebo sa mi stalo už pár krát že som sa neuvedomil a mal som v ruke kompakt a že idem zaostrovať a nič nedalo sa pohnúť
sum je problem umelo predimenzovany internetom. ak ti je 500D velka, vsetko mensie Ti bude sumiet - bud budes fotit do raw a piplat sa za pc, alebo si kupis zrkadlovku rozmermi ekvivalentnu 500D resp. vacsiu.

skor ako "s sumu" mat nervy odporucam si prestudovat jeho odstranovanie, pripadne efekt na vytlacenej fotke...

 
wayne
2011-05-01 23:04:30+02
príspevok od: H1tM4nCoRp
Ja by som išiel do 600D alebo klasickej 550D
Vykaslal by som sa na D90 a podobne stare hluposti typu 500D...

550D : v podstate 7D v menšom a plastovom
http://www.globalmediapro.com/dp/A2A0A2/Canon-EOS-550D-Digital-SLR-Camera-Kit-with-Canon-EF-S-18-55mm-IS-Lens/?linkloc=searchlist
Nahodou, tou starou hlupostou D90 sa daju nafotit celkom cool fotky

(autor: Karol Srnec)

http://www.roebuck.sk/2011/04/botanicka-zahrada-bratislava/

 
H1tM4nCoRp
2011-05-03 10:04:44+02
príspevok od: wayne
Nahodou, tou starou hlupostou D90 sa daju nafotit celkom cool fotky

(autor: Karol Srnec)

http://www.roebuck.sk/2011/04/botanicka-zahrada-bratislava/

prirodzene ze na D90 sa stale da nofotit perfektne, to sa nehadam ale urcite by som ho neodporucal kupovat chalanovi co zacina, pretoze uz to nie je najnovsi fotak

preto by som naozaj radsej kupil 600D
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()