Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Kupa Canon 450D z druhej ruky

Timcik
2011-05-06 18:50:35+02
Zdravím, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám možnosť kupiť CANON EOS 450D+setový objektív EF 18-55 IS, 4 GB karta, slnečna clona EW-60C, brašňa. Nafotených (vraj) 3300 zaberov za 350Eur...
Hladám zrkadlovku pre začiatočníkov. Zatial som pár mesiacov pracovala iba s Nikon D60kou. Zrkadlovku by som chcela používať na fotenie zvierat (tzn. potrebujem aby rýchlo reagoval - čo je podla recenzí ok.) prírodu, časom makro.
Chcela som ísť tak do 500Eur, ale našla som tuto.. Myslíte, že je tá cena v poriadku? možno som paranoidna, ale nie je priliš nízka? Nemôže tam byť nejaká skrytá vada, a predajca sa spolieha že si ju nevšimnem? Na čo všetko by som sa mala zamerať pri osobnom odskušaní? (čítala som články, treba skusiť zaostrovanie, fotky najlepšie na notebooku prezrieť, overiť počet cvakov, sknotrolovať čiastočky prachu v objektíve.. atd.. všetky tie obvyklé veci.. ale je tu niečo špeci, čo by mohlo nie príliš skusenému oku uniknuť?).
Vopred velmi pekne dakujem.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-05-06 19:51:25+02
príspevok od: Timcik
Zdravím, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám možnosť kupiť CANON EOS 450D+setový objektív EF 18-55 IS, 4 GB karta, slnečna clona EW-60C, brašňa. Nafotených (vraj) 3300 zaberov za 350Eur...
Hladám zrkadlovku pre začiatočníkov. Zatial som pár mesiacov pracovala iba s Nikon D60kou. Zrkadlovku by som chcela používať na fotenie zvierat (tzn. potrebujem aby rýchlo reagoval - čo je podla recenzí ok.) prírodu, časom makro.
Chcela som ísť tak do 500Eur, ale našla som tuto.. Myslíte, že je tá cena v poriadku? možno som paranoidna, ale nie je priliš nízka? Nemôže tam byť nejaká skrytá vada, a predajca sa spolieha že si ju nevšimnem? Na čo všetko by som sa mala zamerať pri osobnom odskušaní? (čítala som články, treba skusiť zaostrovanie, fotky najlepšie na notebooku prezrieť, overiť počet cvakov, sknotrolovať čiastočky prachu v objektíve.. atd.. všetky tie obvyklé veci.. ale je tu niečo špeci, čo by mohlo nie príliš skusenému oku uniknuť?).
Vopred velmi pekne dakujem.
povedz ze za 300 to zoberies
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-05-06 19:56:06+02
alebo dospor a kup si novu 1100 urcite lepsia volba ako stara 450ka
 
seifi
2011-05-06 19:57:07+02
cena je nízka, pretože to chce chlapík rýchlo predať
áno, môže tam byť skrytá vada
nie je čas fotky na PC pozerať, a pri takej cene obzvlášť nie
záverom to vidím tak, ža alebo ti predávajúci padne do oko a budeš mu dôverovať alebo nekupuj
popočúvaj to IS či je zvuk rovnomerný, pri náklone objektíva hore dole sa tento zvykne meniť; musíš si nájsť tiché miesto;
ak si neveríš, zober so sebou niekoho, ak budete dvaja, budeš kľudnejšia a budeš mať oporu pri sebe
 
PeCh
2011-05-06 20:03:50+02
Podľa mňa v pohode, ale na tie zvieratá, prírodu, makro ti nebude stačiť objektív. Na to nikdy zo setovým objektívom nebudeš spokojná. Ak ťa to chytí, tak sa priprav na kúpu ďalších objektívov, ktoré ťa výjdu oveľa viacej (teleobjektív, makroobjektív). Ale predpokladám, že rátaš s tým, že zo setovým objektívom, nepôjdeš fotiť safari .
 
PeCh
2011-05-06 20:15:32+02
Podľa mňa v pohode, ale na tie zvieratá, prírodu, makro ti nebude stačiť objektív. Na to nikdy zo setovým objektívom nebudeš spokojná. Ak ťa to chytí, tak sa priprav na kúpu ďalších objektívov, ktoré ťa výjdu oveľa viacej (teleobjektív, makroobjektív). Ale predpokladám, že rátaš s tým, že zo setovým objektívom, nepôjdeš fotiť safari .
 
Timcik
2011-05-06 21:08:44+02
príspevok od: seifi
cena je nízka, pretože to chce chlapík rýchlo predať
áno, môže tam byť skrytá vada
nie je čas fotky na PC pozerať, a pri takej cene obzvlášť nie
záverom to vidím tak, ža alebo ti predávajúci padne do oko a budeš mu dôverovať alebo nekupuj
popočúvaj to IS či je zvuk rovnomerný, pri náklone objektíva hore dole sa tento zvykne meniť; musíš si nájsť tiché miesto;
ak si neveríš, zober so sebou niekoho, ak budete dvaja, budeš kľudnejšia a budeš mať oporu pri sebe
dakujem, to určite vyskušam.
Zial nemám možnosť zobrať si nikoho skuseneho so sebou (to iste mi radil aj predávajuci ked som sa ho pýtala,či je ešte v záruke), takže sa budem musieť spolahnuť na seba a vaše rady.
 
Timcik
2011-05-06 21:17:45+02
príspevok od: PeCh
Podľa mňa v pohode, ale na tie zvieratá, prírodu, makro ti nebude stačiť objektív. Na to nikdy zo setovým objektívom nebudeš spokojná. Ak ťa to chytí, tak sa priprav na kúpu ďalších objektívov, ktoré ťa výjdu oveľa viacej (teleobjektív, makroobjektív). Ale predpokladám, že rátaš s tým, že zo setovým objektívom, nepôjdeš fotiť safari .
ano, s tým samozrejme rátam.. a je jasné, že na makro to stačiť nebude.. preto až časom.
Pôvodne som chcela iba telo, a dokupiť si nejaký lepší objektív. ale ta cena je aj na telo v pohode.. teda podla toho čo som zatial našla v inzerátoch, Samotnú 450d som nevidela za menej ako 350€. Takže aj preto moje obavy.
Hlavne aby to telo bolo plne funkčné.. lepší objektív si už dokupim... časom.
 
mathino
2011-05-06 21:24:06+02
Za 300 hej, vyššie by som nešiel, pretože 1100D už kúpiš za dobrú cenu + budeš mať new, záruku a všetko. Navyše 1100D má lepší ISO performace ako 450D + tuším to vie už aj video.

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-Rebel-T3-1100D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx

Osobne mám 450D a som s ňou spokojný, fotím ňou vyše 3 rokov (mám k nej aj battery grip, ten ju trochu lepšie vyváži a zlepší aj ergonómiu o kúsok).

Ak chceš cvakať zvieratá v divočine, tak budeš potrebovať dlhý teleobjektív (EF 300mm f/4.0 L IS USM + možno 1.4 telekonvertor = čo Ti spraví spolu s cropom a tým extendrom 672 mm f/5.6) + ten grip a samozrejme statív (lebo tele čosi váži). Na ZOO alebo také bežnejšie by som bral skôr EF 70-200 f/4.0 L USM. Ale to neskôr budeš riešiť, najprv treba telo + nejaký ten záklaďák
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-05-06 21:50:05+02
príspevok od: mathino
Za 300 hej, vyššie by som nešiel, pretože 1100D už kúpiš za dobrú cenu + budeš mať new, záruku a všetko. Navyše 1100D má lepší ISO performace ako 450D + tuším to vie už aj video.

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-Rebel-T3-1100D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx

Osobne mám 450D a som s ňou spokojný, fotím ňou vyše 3 rokov (mám k nej aj battery grip, ten ju trochu lepšie vyváži a zlepší aj ergonómiu o kúsok).

Ak chceš cvakať zvieratá v divočine, tak budeš potrebovať dlhý teleobjektív (EF 300mm f/4.0 L IS USM + možno 1.4 telekonvertor = čo Ti spraví spolu s cropom a tým extendrom 672 mm f/5.6) + ten grip a samozrejme statív (lebo tele čosi váži). Na ZOO alebo také bežnejšie by som bral skôr EF 70-200 f/4.0 L USM. Ale to neskôr budeš riešiť, najprv treba telo + nejaký ten záklaďák
háre krčma konečne niekto kto je v obraze slovenskoooooooooo my sme tu doma
 
Timcik
2011-05-06 22:29:52+02
príspevok od: mathino
Za 300 hej, vyššie by som nešiel, pretože 1100D už kúpiš za dobrú cenu + budeš mať new, záruku a všetko. Navyše 1100D má lepší ISO performace ako 450D + tuším to vie už aj video.

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-Rebel-T3-1100D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx

Osobne mám 450D a som s ňou spokojný, fotím ňou vyše 3 rokov (mám k nej aj battery grip, ten ju trochu lepšie vyváži a zlepší aj ergonómiu o kúsok).

Ak chceš cvakať zvieratá v divočine, tak budeš potrebovať dlhý teleobjektív (EF 300mm f/4.0 L IS USM + možno 1.4 telekonvertor = čo Ti spraví spolu s cropom a tým extendrom 672 mm f/5.6) + ten grip a samozrejme statív (lebo tele čosi váži). Na ZOO alebo také bežnejšie by som bral skôr EF 70-200 f/4.0 L USM. Ale to neskôr budeš riešiť, najprv treba telo + nejaký ten záklaďák
no.. pod pojmom zvieratá som myslela skôr moje dve domáce "tigrice", takže na ne teleobjektív fakt nepotrebujem. aj ked verím, že vonku by som sa dokázala zabaviť aj s teleobjektívom..
k tej 1100D... ano je to novinka, ale nie je o triedu nižšia ako 450ka? ako vravím, už som si vedela rady s Nikon D60kou, čo je v rovnakej triede ako Canon 450D (prosím opravte ma ak sa mýlim) a na video si tiež nepotrpím...
preto som myslela, že by bolo lepšie kupiť niečo v tej triede čo už poznám, prípadne vyššej.. z môjho snorenia po nete sa mi ešte pozdáva Nikon D90... ktorá je samozrejme aj cenovo v inej kategorii.. ale do buducna, ak by ma to fotenie chytilo by bola asi vhodnejšia.
 
mathino
2011-05-06 22:39:51+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
háre krčma konečne niekto kto je v obraze slovenskoooooooooo my sme tu doma
Heh, no tak čo-to mám už nafotené + checkujem veci, čo vychádzajú pre EOS-y a tiež nové telá . Navyše nová 450D stála pri uvedení okolo 1000 Eur s 18-55 IS (čiže tých 300 je teraz tak akurát). Všetko má svoje limity a tiež plusy a mínusy (obzvlášť u tela je to dosť kompromise). Treba sa trochu zamyslieť nad tým, čo človek chce fotiť. Radšej som za kúpu kvalitnejšieho skla - tie sa updatujú raz za 8-10 rokov a držia si aj hodnotu (o L-kách vravím samozrejme). Lepšie je mať entry telo a lepšie sklo ako profi telo a lacák objektív.

Hodilo by sa mi už niečo lepšie ako 450D, ale to budem riešiť až uvidím specs na 5D Mark III (podľa CR: Late 2011 – Mid 2012) Myslím, že každý Canonista čaká na toto telo a čo to bude zač. Nefotím žiaden šport ani nič 8 resp.10 FPS, skôr mi ide o lepší high ISO performance a low light fotenie. Každopádne 450D si aj tak nechám ako backup.

A ešte k téme, Canon robí nové entry-level telá každý rok, takže radšej došetri kúsok a kúp si 1100D (osobne si myslím, že budeš spokojná). Ak Ti môžem odporučiť, tak sa skontaktuj s nejakým známym, kto už nejaký equipment má, vyskúšaš si čo by Ti najviac vyhovovalo + čo-to od neho pochytíš popri spoločnom fotení.
 
mathino
2011-05-06 22:42:10+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
háre krčma konečne niekto kto je v obraze slovenskoooooooooo my sme tu doma
...btw pekné B&W fotečky A tiež "wildlife". Tiež mám mačku a tá je dosť "wild"
 
uncle_roxor
2011-05-06 22:43:00+02
príspevok od: Timcik
no.. pod pojmom zvieratá som myslela skôr moje dve domáce "tigrice", takže na ne teleobjektív fakt nepotrebujem. aj ked verím, že vonku by som sa dokázala zabaviť aj s teleobjektívom..
k tej 1100D... ano je to novinka, ale nie je o triedu nižšia ako 450ka? ako vravím, už som si vedela rady s Nikon D60kou, čo je v rovnakej triede ako Canon 450D (prosím opravte ma ak sa mýlim) a na video si tiež nepotrpím...
preto som myslela, že by bolo lepšie kupiť niečo v tej triede čo už poznám, prípadne vyššej.. z môjho snorenia po nete sa mi ešte pozdáva Nikon D90... ktorá je samozrejme aj cenovo v inej kategorii.. ale do buducna, ak by ma to fotenie chytilo by bola asi vhodnejšia.
ono podla nejakych tried fotakov je 450ka kvazi nizsia trieda, ako 1100ka, akurat ze je to uz 4 generacie stary fotak, kdezto 1100ka je nova, features v jednotlivych triedach su uz daleko inde, papierovo su v tych fotakoch male rozdiely, vid:

http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eos450d&products=canon_eos1100d
 
mathino
2011-05-06 22:47:42+02
K téme ešte jedna vec. Dnes kúpiš bazárovú 40D za okolo 400 Eur, čo je dobrá cena za také telo. 40D je už poloprofi, máš tam vyššiu frames per second, je z horčíkovej zliatiny, lepšia ergonómia a je taká solídnejšia celkovo.

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-40D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-05-06 22:49:34+02
príspevok od: mathino
Heh, no tak čo-to mám už nafotené + checkujem veci, čo vychádzajú pre EOS-y a tiež nové telá . Navyše nová 450D stála pri uvedení okolo 1000 Eur s 18-55 IS (čiže tých 300 je teraz tak akurát). Všetko má svoje limity a tiež plusy a mínusy (obzvlášť u tela je to dosť kompromise). Treba sa trochu zamyslieť nad tým, čo človek chce fotiť. Radšej som za kúpu kvalitnejšieho skla - tie sa updatujú raz za 8-10 rokov a držia si aj hodnotu (o L-kách vravím samozrejme). Lepšie je mať entry telo a lepšie sklo ako profi telo a lacák objektív.

Hodilo by sa mi už niečo lepšie ako 450D, ale to budem riešiť až uvidím specs na 5D Mark III (podľa CR: Late 2011 – Mid 2012) Myslím, že každý Canonista čaká na toto telo a čo to bude zač. Nefotím žiaden šport ani nič 8 resp.10 FPS, skôr mi ide o lepší high ISO performance a low light fotenie. Každopádne 450D si aj tak nechám ako backup.

A ešte k téme, Canon robí nové entry-level telá každý rok, takže radšej došetri kúsok a kúp si 1100D (osobne si myslím, že budeš spokojná). Ak Ti môžem odporučiť, tak sa skontaktuj s nejakým známym, kto už nejaký equipment má, vyskúšaš si čo by Ti najviac vyhovovalo + čo-to od neho pochytíš popri spoločnom fotení.
kedže pracujem v obchode a možem si skusiť novinku v rovnakom čase ako ujo srnec tak pisem zas a znova došpor na 1100 dokonca si ju kupil aj ujo bear a ku ku všetkey spokojnosti
 
mathino
2011-05-06 22:56:49+02
príspevok od: Timcik
no.. pod pojmom zvieratá som myslela skôr moje dve domáce "tigrice", takže na ne teleobjektív fakt nepotrebujem. aj ked verím, že vonku by som sa dokázala zabaviť aj s teleobjektívom..
k tej 1100D... ano je to novinka, ale nie je o triedu nižšia ako 450ka? ako vravím, už som si vedela rady s Nikon D60kou, čo je v rovnakej triede ako Canon 450D (prosím opravte ma ak sa mýlim) a na video si tiež nepotrpím...
preto som myslela, že by bolo lepšie kupiť niečo v tej triede čo už poznám, prípadne vyššej.. z môjho snorenia po nete sa mi ešte pozdáva Nikon D90... ktorá je samozrejme aj cenovo v inej kategorii.. ale do buducna, ak by ma to fotenie chytilo by bola asi vhodnejšia.
1100D je rozhodne lepšia ako 450D (to je už starý model), ak by si chcela porovnávať, tak by si musela zobrať niečo ako 500D/550D/600D a tam už je trochu vidieť ten rozdiel.

Tak na tigrice Ti neskôr odporúčam buď svetelný záklaďák Canon EF-S 17-55 alebo Tamron 17-50 (nedávno tu bola review na ephoto) alebo dobré fixné ohnisko (vnútri by som navrhol 35mm f/2 alebo 50 f1.8, oba dosť populárne) + tieto objektívy sú dosť univerzálne, čiže čokoľvek s tým nafotíš. Na začiatok Ti postačí aj záklaďák, kým sa naučíš cvakať a používať kreatívne režimy.

Ak máš nejaké konkrétnejšie otázky, kľudne napíš správu a posnažím sa Ti pomôcť a poradiť. Plus môžem poslať nejaké fotky mojej tigrice
 
mathino
2011-05-06 23:01:14+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
kedže pracujem v obchode a možem si skusiť novinku v rovnakom čase ako ujo srnec tak pisem zas a znova došpor na 1100 dokonca si ju kupil aj ujo bear a ku ku všetkey spokojnosti
Hej hej, čo som videl výstupy a čítal response tak je to slušné telo. Navyše s takým telom sa dá ísť "na lahko" napr. na hory, tým, že je ľahké, je to aj výhoda.
 
Timcik
2011-05-06 23:20:42+02
no to ste mi teda dali teraz chrobáka do hlavy, páni!
už som si aj našla ponuku.. http://www.megafoto.sk/Canon/eos-1100d-18-55-dc-f3-5-5-6-lll-12-megapixe
475Eur sa ešte celkom dá.. aj ked, je na trhu ledva mesiac, takže cena asi pôjde pomaličky dole každým mesiacom... ale čakať už nechcem. takže asi to rozhodne ochytanie a vyskušanie oboch.
 
mathino
2011-05-06 23:26:52+02
Pozri si poštu toto na ephoto.sk, poslal som ti link na moje foto robené 450D aj nejaké mojej mačky. Hej no, je to novinka, ale myslím, že cena je dobrá. Navyše má meranie expozízie, ktoré pochádza zo 7D.

12MP CMOS sensor - (to má 450D aj 1100D)
9-point AF system (up from 7 on the 1000D) - (to má 450D aj 1100D)
63-area iFCL color-sensitive metering (from EOS 7D) - lepšie ako 450D
720p movie recording at 30 or 25fps (H.264 compression) - 450D netočí video
2.7" LCD, 230,000 dots
ISO 100-6400 (no expansion) - max hodnota na 450D je 1600
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()