Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

vyber ultrazoomu / canon vs. fujifilm /

Bonin
2011-09-28 12:04:37+02
ahojte, rad by som kupil priatelke nejaky ultrazoom. Rozhodujem sa medzi Canon Powershot sx30 a Fijifilm fine pix HS20. viete mi poradit co by bola lepsia kupa? Som foto-zaciatocnik, tak do toho az tak zatial nevidim. Vopred dakujem za rady
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-09-28 12:30:03+02
Je to uplne jedno. Fotia podobne a maju aj podobne funkcie. Pokial je aj ona zaciatocnicka, tak ani nebude vedie, co by jej malo na takom aparate chybat.
 
Bonin
2011-09-28 12:45:41+02
príspevok od: Karol Srnec
Je to uplne jedno. Fotia podobne a maju aj podobne funkcie. Pokial je aj ona zaciatocnicka, tak ani nebude vedie, co by jej malo na takom aparate chybat.
dikes...cital som si par stranok kde sa tie fotaky porovnavaju a tiez som nevidel vela rozdielov. Chcel som kupit skor Canon 1000D ale toto bude pre nu asi univerzalnejsi fotak...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-09-28 12:46:21+02
príspevok od: Bonin
ahojte, rad by som kupil priatelke nejaky ultrazoom. Rozhodujem sa medzi Canon Powershot sx30 a Fijifilm fine pix HS20. viete mi poradit co by bola lepsia kupa? Som foto-zaciatocnik, tak do toho az tak zatial nevidim. Vopred dakujem za rady
si si istý že nebude pre dievča (a pre každého takmer) praktickejší klasický kompakt niečo ako Canon Ixus?
 
nariecnik
2011-09-28 12:54:54+02
Vykasli sa na kompakty doplat radsej 100-200 eur a zober canon 1100 alebo 3100 sam som si presiel cestou ultrazoomu nepouzitelne fotky od zoomu 12+ a casom ked to mysli s fotenim vazne si aj tak kupi zrkadlovku:Ak tuzi silou mocou po kompakte pozeraj max 12mpx lepsie 10mpx a zoom max 12. Poprecitavaj na stranka co vplyva na kvalitu fotografie a prides nato ze take namotavky 30 zoom atd nevedu k nicomu.Vela stastia
 
Bonin
2011-09-28 12:54:59+02
príspevok od: Jozef Peniak
si si istý že nebude pre dievča (a pre každého takmer) praktickejší klasický kompakt niečo ako Canon Ixus?
praveze uz mala ultrazoom, stary olympus a velmi sa jej ten fotak pacil, vobec jej nevadilo ze je trosku vacsi ako klasicky kompakt.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-09-28 12:56:34+02
príspevok od: Bonin
dikes...cital som si par stranok kde sa tie fotaky porovnavaju a tiez som nevidel vela rozdielov. Chcel som kupit skor Canon 1000D ale toto bude pre nu asi univerzalnejsi fotak...
Ak sa chce venovat fotografii ako aktivnemu konicku, kup jej radsej zrkadlovku. U ultrazoomu narazi pomerne skoro na limity dane malym snimacom a pomalostou AF. Ak chce len obcas nieco cvaknut, kup jej ultrazoom. Ultrazoom nie je nic ine, len kompakt s ergonomiou drzania aovladania zrkadlovky. Stale je to ale kompakt!
 
Bonin
2011-09-28 12:59:07+02
príspevok od: nariecnik
Vykasli sa na kompakty doplat radsej 100-200 eur a zober canon 1100 alebo 3100 sam som si presiel cestou ultrazoomu nepouzitelne fotky od zoomu 12+ a casom ked to mysli s fotenim vazne si aj tak kupi zrkadlovku:Ak tuzi silou mocou po kompakte pozeraj max 12mpx lepsie 10mpx a zoom max 12. Poprecitavaj na stranka co vplyva na kvalitu fotografie a prides nato ze take namotavky 30 zoom atd nevedu k nicomu.Vela stastia
vsak prave to, ale chcel som dat za to max do 400 eur. Este nad tym urcite pouvazujem, kupovat ho planujem az tak za mesiac...
 
Rastislav
2011-09-28 13:02:16+02
príspevok od: Bonin
ahojte, rad by som kupil priatelke nejaky ultrazoom. Rozhodujem sa medzi Canon Powershot sx30 a Fijifilm fine pix HS20. viete mi poradit co by bola lepsia kupa? Som foto-zaciatocnik, tak do toho az tak zatial nevidim. Vopred dakujem za rady
Pozri recenzie na www.dpreview.com a budeš múdrejší.
 
Bonin
2011-09-28 13:04:07+02
príspevok od: Karol Srnec
Ak sa chce venovat fotografii ako aktivnemu konicku, kup jej radsej zrkadlovku. U ultrazoomu narazi pomerne skoro na limity dane malym snimacom a pomalostou AF. Ak chce len obcas nieco cvaknut, kup jej ultrazoom. Ultrazoom nie je nic ine, len kompakt s ergonomiou drzania aovladania zrkadlovky. Stale je to ale kompakt!
uz ste mi ten ultrazoom znechutili ale to je mozno aj dobre... bavi ju to, len bola doteraz obmedzena fotakom... tak ju radsej opat nezabrzdim a kupim radsej tu zrkadlovku...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-09-28 13:09:52+02
príspevok od: Bonin
uz ste mi ten ultrazoom znechutili ale to je mozno aj dobre... bavi ju to, len bola doteraz obmedzena fotakom... tak ju radsej opat nezabrzdim a kupim radsej tu zrkadlovku...
fakt radsej aj tu najlacnejšiu zrkadlovku alebo peny a pod. dnešne ultrazoomy majú v porovnaní so starými horšiu svetelnosť objektívu a to je dosť bieda a potom ten obraz a možnosti su ako u kompaktu stale len..
 
keko
2011-09-28 13:16:09+02
Zrkadlovka je zrkadlovka. Ale dobry ultrazoom ma svoje vyhody. Za jednu cenu mas uplne vsetko, co potrebujes. To s nakupom zrkadlovky iba zacinas. Nesnaz sa do problematiky vniest chlapsky princip. Ak sa jej ultrazoom paci, nechce sa jej studovat rozsiahle manualy, sem tam chce vyrobit nejaku fotografiu, potom ten Fuji je neprekonatelny ... Robime z tych aparatov fotografie. Kto neovlada fotosop, nema vela sanci na normalnu fotografiu.
 
Bonin
2011-09-28 13:24:01+02
príspevok od: keko
Zrkadlovka je zrkadlovka. Ale dobry ultrazoom ma svoje vyhody. Za jednu cenu mas uplne vsetko, co potrebujes. To s nakupom zrkadlovky iba zacinas. Nesnaz sa do problematiky vniest chlapsky princip. Ak sa jej ultrazoom paci, nechce sa jej studovat rozsiahle manualy, sem tam chce vyrobit nejaku fotografiu, potom ten Fuji je neprekonatelny ... Robime z tych aparatov fotografie. Kto neovlada fotosop, nema vela sanci na normalnu fotografiu.
dikes za reakciu. vsak prave z tohto dovodu som chcel kupit ten ultrazoom... len v priatelke vidim velky potencial, ma dobre oko a asi bude ta lacnejsia zrkadlovka najlepsim riesenim. skusim popozerat ebay. mozno sa zmestim do rozpoctu
 
nariecnik
2011-09-28 15:37:14+02
príspevok od: Bonin
vsak prave to, ale chcel som dat za to max do 400 eur. Este nad tym urcite pouvazujem, kupovat ho planujem az tak za mesiac...
Inak ak mas moznost v holandsku maju vyborne ceny na fototechniku.Napr. telo nikon d 7000 -850 eur
 
Bonin
2011-09-28 15:39:35+02
príspevok od: nariecnik
Inak ak mas moznost v holandsku maju vyborne ceny na fototechniku.Napr. telo nikon d 7000 -850 eur
ten by som mozno kupil sebe, ked sa naucim s mojim 500Dečkom robit konecne poriadne fotky
 
nariecnik
2011-09-28 15:42:04+02
príspevok od: Bonin
dikes za reakciu. vsak prave z tohto dovodu som chcel kupit ten ultrazoom... len v priatelke vidim velky potencial, ma dobre oko a asi bude ta lacnejsia zrkadlovka najlepsim riesenim. skusim popozerat ebay. mozno sa zmestim do rozpoctu
nekupuj cez internetove stranky podobneho typu!!http://www.mediamarkt.nl/mcs/catentry/EOS-1100D-BLACK-EF-18-55-IS-II,10259,56575,167599.html
 
nariecnik
2011-09-28 15:43:57+02
Staci len pohladat a aj novu zrkadlovku kupis do 500 eur vid priklad hore
ja som osobne tiez kupoval v holandsku a maju tu celkom iny pristup nebol som spokojny s fotakom do 2 tyzdnou mozes vratit nikto sa ta na nic nepyta preco atd.....
 
Bonin
2011-09-28 16:31:52+02
príspevok od: nariecnik
Staci len pohladat a aj novu zrkadlovku kupis do 500 eur vid priklad hore
ja som osobne tiez kupoval v holandsku a maju tu celkom iny pristup nebol som spokojny s fotakom do 2 tyzdnou mozes vratit nikto sa ta na nic nepyta preco atd.....
399 je super... urcite popozeram nejake stranky este, skusim aj nejake rakuske tam je to zevraj tiez celkom ok... ale asi aj tak skoncim pri Alze... v tejto cenovej hladine asi aj tak velmi neusetrim... ale dakujem za rady
 
lt
2011-09-28 17:04:15+02
V oblasti UZ je este Panasonic Lumix FZ (nieco).
Co sa tyka svetelnosti, su horsie, ale rovnako aj pridali ohniska.
V kazdom pripade kompaktne UZ maju slabu kresbu na dlhych ohniskach v porovnani s DSLR.
Lenze .. zalezi aj na tom, o co ide. Ci sa foti na 10m, ci sa foti jkrajina na 2km. Ci je to z ruky, ci zo stativu,atd.
Dalsia vec je ta, ze porovnavat UZ a zakladny set zrkadlovky je fakt od veci. Setaky k zakladnym low end DSLR stoja za nic .. aj ked sa to zlepsuje. Je to velke, tazke. Ich vyhoda je v niecom, co mozno clovek vobec nepotrebuje. A napokon .. ak chcem fotit na ohnisku 300mm, zakladny setak mi nepomoze. Aj keby ta DSLR bola TOP ultra hyper mega super za poslednych 100 rokov, proste mi foteny objekt nepriblizi ... takze treba 2 objektivy. A ked su 2 objektivy , tak to znamena viac veci tahat, viac kg, zacinaju problemy s vymenou objektivov, so spinou na chipe, jeho cistenim, spina na matnici a dalsie srandicky
Porovnavat UZ a DSLR so zakladnym setakom je hodne od veci. Je to neporovnatelne.
 
lt
2011-09-28 17:12:39+02
Ak clovek nepotrebuje UZ ,casto je lepsie zvolit slusny profi-kompakt .. alebo kompakt s velkym cipom a solidnou svetelnostou, S95 napr. .. potom Ricoh, Samsung ma nieco, da sa uvazovat o m4/3 a E-PL1. Dokonca v pripade E-PL1 sa daju ambicie o velkych ohniskach realizovat relativne lacno a efektivne za pouzitelnej kresby. (objektiv k E-PL1, pripadne cez adapter kadejake lacne slusne objektivy). Zaklinacia formulka , ze aj ta najlacnejsia DSLR je lepsia ako kompakt uz davno neplati. Len to navyraba zbytocne problemy ..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()