Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Pomoc pri vybere megazoomu

Peterkal
2011-11-22 04:06:31+01
Chcem kupit megazoom mam par kriterii a aj vytipovane modely ale nvm ktory sa oplati kupit...
chcem zoom 30x alebo viac dost kvalitny obraz nech robi ale nie na ukor zoomu a zase zoom nech nie je na ukor kvality... video 1080p nech vie nahravat stereo zvuk (120fps (high speed) je vyhodou avsak nie nevyhnutnost), potesi moznost externeho mikrofonu avsak to nie je dolezite, nech ma hladacik, napajanie je v podstate jedno (co akumulator alebo AAA baterie) ale nech mi vydrzi dlho dlho cim dlhsie tym lepsie... blesk zaklad, panorama potesi avsak nie je to priorita, nech to ma stabilizaciu (ci uz opticku alebo SW to je jedno hlavne nech je KVALITNA), SDHC alebo SDXC, nech to ma aj manual ostrenie a vsetko... displej je v podstate jedno aky ajtak na PC sa bdu fotky pozerat..
rozhodujem sa medzi troma... v poradi od absolutny favorit az po najmenej absolutny favorit:

1. Sony Cybershot HX100V
2. Nikon Coolpix P500
3. Canon Powershot SX40 HS

sony co som mal moznost skusit mi najviac vyhovuje... cannon je pridrahy a kedsom ho skusal tak nvm nvm ale tan zoom je dobry a nikon som bohuzial nevedel skusit bola vybita batery...
chcem si to kupi z kamenneho obchodu a nie cez net som v UK...
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-11-22 06:10:56+01
si registrovaným členom 45 minút a už zakladáš tému? Hmmm...
Sprav si tabuľku, v ktorej budeš mať v prvom stĺpci všetky parametre, v prvom riadku názvy foťákov , ktoré si vytypuješ po úmornom pátraní na nete a pekne si to rozpíš. Pozitívne aspekty vyfarbi na zeleno, negatívne na červeno. Ten, ktorý bude mať najviac zelenej a minimum červenej je tvoj víťaz.
Mysli tiež na to, že jedna investícia vyvoláva ďalšiu, takže kúpou "megazoomu" to nekončí. Najsôr si kúpiš kartu, potom brašňu, software na editáciu fotiek....keď to po roku predáš, budeš si chcieť kúpiť zrkadlovku...
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-11-22 06:42:46+01
príspevok od: Peterkal
Chcem kupit megazoom mam par kriterii a aj vytipovane modely ale nvm ktory sa oplati kupit...
chcem zoom 30x alebo viac dost kvalitny obraz nech robi ale nie na ukor zoomu a zase zoom nech nie je na ukor kvality... video 1080p nech vie nahravat stereo zvuk (120fps (high speed) je vyhodou avsak nie nevyhnutnost), potesi moznost externeho mikrofonu avsak to nie je dolezite, nech ma hladacik, napajanie je v podstate jedno (co akumulator alebo AAA baterie) ale nech mi vydrzi dlho dlho cim dlhsie tym lepsie... blesk zaklad, panorama potesi avsak nie je to priorita, nech to ma stabilizaciu (ci uz opticku alebo SW to je jedno hlavne nech je KVALITNA), SDHC alebo SDXC, nech to ma aj manual ostrenie a vsetko... displej je v podstate jedno aky ajtak na PC sa bdu fotky pozerat..
rozhodujem sa medzi troma... v poradi od absolutny favorit az po najmenej absolutny favorit:

1. Sony Cybershot HX100V
2. Nikon Coolpix P500
3. Canon Powershot SX40 HS

sony co som mal moznost skusit mi najviac vyhovuje... cannon je pridrahy a kedsom ho skusal tak nvm nvm ale tan zoom je dobry a nikon som bohuzial nevedel skusit bola vybita batery...
chcem si to kupi z kamenneho obchodu a nie cez net som v UK...
na AAA baterie ultra mega super zúm nepoznam mosno ale v UK
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-22 06:58:30+01
Tk si to daj najprv vedla seba (vsetky parametre) a napokon asi zistis, ze tomu nevyhovuje ziaden pristroj na svete. Hura, mame to vyriesene.
 
bonifacko
2011-11-22 07:04:37+01
príspevok od: Peterkal
Chcem kupit megazoom mam par kriterii a aj vytipovane modely ale nvm ktory sa oplati kupit...
chcem zoom 30x alebo viac dost kvalitny obraz nech robi ale nie na ukor zoomu a zase zoom nech nie je na ukor kvality... video 1080p nech vie nahravat stereo zvuk (120fps (high speed) je vyhodou avsak nie nevyhnutnost), potesi moznost externeho mikrofonu avsak to nie je dolezite, nech ma hladacik, napajanie je v podstate jedno (co akumulator alebo AAA baterie) ale nech mi vydrzi dlho dlho cim dlhsie tym lepsie... blesk zaklad, panorama potesi avsak nie je to priorita, nech to ma stabilizaciu (ci uz opticku alebo SW to je jedno hlavne nech je KVALITNA), SDHC alebo SDXC, nech to ma aj manual ostrenie a vsetko... displej je v podstate jedno aky ajtak na PC sa bdu fotky pozerat..
rozhodujem sa medzi troma... v poradi od absolutny favorit az po najmenej absolutny favorit:

1. Sony Cybershot HX100V
2. Nikon Coolpix P500
3. Canon Powershot SX40 HS

sony co som mal moznost skusit mi najviac vyhovuje... cannon je pridrahy a kedsom ho skusal tak nvm nvm ale tan zoom je dobry a nikon som bohuzial nevedel skusit bola vybita batery...
chcem si to kupi z kamenneho obchodu a nie cez net som v UK...
Môže byť s vodotryskom a vykladaný briliantami?
 
viking81
2011-11-22 07:21:20+01
kvalitny megazoom 30+ s dost kvalitnym obrazom naozaj neexistuje....jedine ze by si si ho vyrobil preco myslis ze profi fotografi tahaju so sebou pevnu 400, 500 ci 600 ktore ma zoom 1x ? aby mali nekompromisnu kvalitu....ak chces relativne dobry zoooooom....tak do viac ako 10x by som nesiel ani kebyze ma vrazdia...
 
bonifacko
2011-11-22 07:43:07+01
príspevok od: viking81
kvalitny megazoom 30+ s dost kvalitnym obrazom naozaj neexistuje....jedine ze by si si ho vyrobil preco myslis ze profi fotografi tahaju so sebou pevnu 400, 500 ci 600 ktore ma zoom 1x ? aby mali nekompromisnu kvalitu....ak chces relativne dobry zoooooom....tak do viac ako 10x by som nesiel ani kebyze ma vrazdia...
Lnže tie MZ maju problem na konci, či je to 10x zoom, alebo 20x zoom. Možno ak to bude 30x, tak do polovici to bude použitelne, čiže do 15x.
 
viking81
2011-11-22 08:03:44+01
príspevok od: bonifacko
Lnže tie MZ maju problem na konci, či je to 10x zoom, alebo 20x zoom. Možno ak to bude 30x, tak do polovici to bude použitelne, čiže do 15x.
nemam to nejak v praxi odskusane....mal som 8x a 10x v rukach....ale myslim ze opticka sustave pre zoom 10x bude jednoduchsia a asi svetelnejsia ako pre zoom 30x....takze aj vysledky by mali byt o chlp lepsie....kazdopadne by som siel do kompaktov typu xz-1, s95, g12 a taketo podobne od nikonu atd
 
bonifacko
2011-11-22 09:30:27+01
No ano, ta 30-ka bude komplikovanejšia. Mal som kedysi UZ 10x, na dlhom ohnisku sa nedalo fotiť takmer vobec.
 
valec86
2011-11-22 09:50:21+01
to je na chleba ten megazoom?
 
martin9113
2011-11-22 09:54:52+01
príspevok od: valec86
to je na chleba ten megazoom?
ano najlepsi je z cibulkou
 
Bobo2sk
2011-11-22 10:44:15+01
Skus pozriet toto
http://www.digimanie.cz/art_doc-1BFF5D2C63B6DB17C1257932006B7678.html
 
Rachotilko
2011-11-22 10:46:02+01
Jednoznačne Panasonic FZ150. Má síce "len" 620mm eq (teda 26x) zoom, ale kvalita čipu aj optiky je na oveľa lepšej úrovni ako všetko ostatné. Iná možnosť je Fuji HS20exr, keď sa fotí v špeciálnych režimoch, tak dáva celkom dobré výsledky.

Inak, fakt nerozumiem tým rádobyftipným odpovediam. Načo je vôbec založená táto kategória vo fóra ? Aby si tu robili ľudia prču z iných ľudí ? Chalan chce poradiť v rámci AKTUÁLNEJ (jeseň 2011) ponuky na trhu. Na tom nie je nič hodné takého výsmechu.
 
Rachotilko
2011-11-22 10:54:33+01
A čo sa týka kvality: vysvetlí mi, prosím, niekto, ako je nmožné, že tu v galériách je dosť veľké množstvo slušných fotiek spravených na UZ ? Ak je tá kvalita taká strašná a UZ nepoužiteľné, tak tí autori asi ovládali nejakú mágiu, nie ? Dokonca niektorí ľudia, ktorí sú tu dosť rešpektovaní (p. Stratený, Čako), začínali na UZ. Samozrejme, PO ČASE, keď fotograficky vyrástli, prešli na kvalitnejšiu výbavu.

Z toho mi vychádza, že ten výsmech je nič iné ako tupoduchá snobarina v lepšom prípade, kompenzácia slabého ega v tom horšom.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-11-22 11:04:49+01
príspevok od: Rachotilko
A čo sa týka kvality: vysvetlí mi, prosím, niekto, ako je nmožné, že tu v galériách je dosť veľké množstvo slušných fotiek spravených na UZ ? Ak je tá kvalita taká strašná a UZ nepoužiteľné, tak tí autori asi ovládali nejakú mágiu, nie ? Dokonca niektorí ľudia, ktorí sú tu dosť rešpektovaní (p. Stratený, Čako), začínali na UZ. Samozrejme, PO ČASE, keď fotograficky vyrástli, prešli na kvalitnejšiu výbavu.

Z toho mi vychádza, že ten výsmech je nič iné ako tupoduchá snobarina v lepšom prípade, kompenzácia slabého ega v tom horšom.
UZ majú kvalitný výstup len v určitom obmedzenom rozsahu ohnísk a len za dobrých svetelných podmienok. Ak ale ženieš UZ hoci do mierne zhoršených podmienok, kvalita ide rapídne dole...z čoho vyplýva veľké obmedzenie použiteľnosti UZ.
 
viking81
2011-11-22 11:05:44+01
príspevok od: Rachotilko
A čo sa týka kvality: vysvetlí mi, prosím, niekto, ako je nmožné, že tu v galériách je dosť veľké množstvo slušných fotiek spravených na UZ ? Ak je tá kvalita taká strašná a UZ nepoužiteľné, tak tí autori asi ovládali nejakú mágiu, nie ? Dokonca niektorí ľudia, ktorí sú tu dosť rešpektovaní (p. Stratený, Čako), začínali na UZ. Samozrejme, PO ČASE, keď fotograficky vyrástli, prešli na kvalitnejšiu výbavu.

Z toho mi vychádza, že ten výsmech je nič iné ako tupoduchá snobarina v lepšom prípade, kompenzácia slabého ega v tom horšom.
v prvom rade je fotka o fotografovi....mohli by mi dat do ruky aj mamyu ci jak sa to pise a nespravil by som lepsie fotky ako teraz...ale ked uz fotograf ma nejake to nadobicko...tak ide o tie limity ktore ma....vies mi povedat ako v sere udrzi ten 30x zoom ? bez toho aby nemusel dvihat iso na 800 co uz je na UZ blato ? a o tom to je... UZ je reklama....ja mu netvrsdim aby si nekupil kompakt ked chce kompakt....ide o to aby kupil nieco s rozumnym rozsahom a nie nieco od 24-720 !!!
 
Rachotilko
2011-11-22 11:17:30+01
príspevok od: viking81
v prvom rade je fotka o fotografovi....mohli by mi dat do ruky aj mamyu ci jak sa to pise a nespravil by som lepsie fotky ako teraz...ale ked uz fotograf ma nejake to nadobicko...tak ide o tie limity ktore ma....vies mi povedat ako v sere udrzi ten 30x zoom ? bez toho aby nemusel dvihat iso na 800 co uz je na UZ blato ? a o tom to je... UZ je reklama....ja mu netvrsdim aby si nekupil kompakt ked chce kompakt....ide o to aby kupil nieco s rozumnym rozsahom a nie nieco od 24-720 !!!
Zaiste, v hrubých obrysoch s Vami súhlasím. S niektorými výhradami:

1, Nie vždy a všetci fotia v šere. Takí vtáčkari (typickí používatelia UZ) fotia v šere málokedy.

2, Nič s "rozumným rozsahom" žiaľ na trhu nie je. Buď sú to UZ s ohniskami nad 600mm, alebo sú to travelzoomy, ktoré majú svoje vlastné kompromisy.

3, Keď kúpi aj v rozsahu 24-720, ale bude používať rozsahy 35-300mm, tak to nebude na zahodenie.

Chalan sa pýtal, ktorý z tých 3 má kúpiť. A namiesto toho, aby mu povedali, nech neblbne a kúpi Panasonic FZ150, ktorý je v tejto kategórii zďaleka najlepším prístrojom, tak si tu robili "srandu" o chlebe a cibulke. To už aj Meliškova "Cibuľa" je vačšia "sranda".
 
Rachotilko
2011-11-22 11:21:21+01
príspevok od: branislavbuzek
UZ majú kvalitný výstup len v určitom obmedzenom rozsahu ohnísk a len za dobrých svetelných podmienok. Ak ale ženieš UZ hoci do mierne zhoršených podmienok, kvalita ide rapídne dole...z čoho vyplýva veľké obmedzenie použiteľnosti UZ.
Súhlasím. UZ je na šport alebo na pekné portréty s masívnymi bokehmi nepoužiteľný. Ale veď predsa fotografia má aj rôzne iné žánre.
 
8martin5
2011-11-22 12:23:56+01
príspevok od: branislavbuzek
si registrovaným členom 45 minút a už zakladáš tému? Hmmm...
Sprav si tabuľku, v ktorej budeš mať v prvom stĺpci všetky parametre, v prvom riadku názvy foťákov , ktoré si vytypuješ po úmornom pátraní na nete a pekne si to rozpíš. Pozitívne aspekty vyfarbi na zeleno, negatívne na červeno. Ten, ktorý bude mať najviac zelenej a minimum červenej je tvoj víťaz.
Mysli tiež na to, že jedna investícia vyvoláva ďalšiu, takže kúpou "megazoomu" to nekončí. Najsôr si kúpiš kartu, potom brašňu, software na editáciu fotiek....keď to po roku predáš, budeš si chcieť kúpiť zrkadlovku...
vacsina "uzivatelov" si vytvori ucet jedine za ucelom jednej otazky. vsimol som si to davnejsie.
 
Rachotilko
2011-11-22 12:29:51+01
príspevok od: 8martin5
vacsina "uzivatelov" si vytvori ucet jedine za ucelom jednej otazky. vsimol som si to davnejsie.
A to je hriech ?
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()