Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Výber zrkadlovky

ZacI
ZacI 2011-11-28 11:20:55+01
Dobrý deň, preštudoval som si veľa článkov, pozrel veľa recenzií a nakoniec som si zložil "zostavu" ktorú by som si rád zaobstaral a tak som prišiel sem po radu.

Zostava:

Telo: Canon 550D [url]http://www.pixmania.sk/sk/sk/5482188/art/canon/eos-550d-telo.html#pix-review[/url]
Objektívy: [url]http://www.pixmania.sk/sk/sk/2986/art/canon/objektiv-ef-50-mm-f-1-8-i.html[/url]
a [url]http://www.pentask.sk/objektiv-tamron-af-sp-17-50mm-f-2-8-pro-canon-xr-di-ii-ld-asp-if-_d11914.html[/url]
Príslušenstvo: [url]http://www.pentask.sk/prislusenstvi-canon-lp-e8-li-ion-aku-pro-eos-550d_d43321.html[/url]
[url]http://www.pentask.sk/pametova-karta-sandisk-secure-digital-ultra-sdhc-16gb_d33113.html[/url]
a ešte neakú brašnu, ktorú by ste mi mohli poradiť

Chcel by som sa opýtať na váš názor na túto zostavu, poprípade čo by ste zmenili, poradili mi, ale som študent, čiže nad tých cca 1000e by som fakt nerád šiel.

Moje skúsenosti so zrkadlovkou:
- fotil som s požičaným Nikonom D 3100 a objektívmi AF-S 18-55 mm f/3,5-5,6G DX VR a 18-105mm F3.5-5.6G AF-S DX VR ED
- s oboma sa mi fotilo dobre, aj stávalo sa mi často, že mi nestačila ich svietivosť( preto som vybral ten Tamron)

Od kamaráta som mal poradené, že by som si mal vybrať telo od Canonu, kvôli cenám objektívov. Mne to je jedno či Canon, či Nikon, nemám problém sa naučiť v novom prostredí, čiže ak by bol lepší Nikon, nie je problém.

Čo budem fotit?
- Väčšinu fotiek budú tvoriť fotky prírody(možno architektúry) a potom v menšom množste rodinné oslavy, akcie s kamarátmi( preto ten canon objektív)

Ďakujem
 
ZacI
2011-11-28 16:34:57+01
príspevok od: wayne
Ked maju kamarati Canon, kup si Canon a balast okolo toho neries. Ma to vyhodu - mozes mat supercool fotak so supercool stylovymi objektivmi, ale co z toho ked v okoli 100km budes jediny kto ho ma a budes si musiet vsetko kupovat alebo poziciavat od neznamych ludi?

A hlavne nespekuluj ci je nieco drahe alebo nie, obcas tych 30 eur naviac ti zaruci komfort moznosti kedykolvek odniest ak sa nieco pokazi, telo/objektiv reklamovat do kamennej predajne, co je podla mna obrovska vyhoda oproti roznym pochybnym eshopom...

Sem tam maju nieco vo vacsich elektrach za slusnu cenu, pokial je specializovany fotoobchod prilis drahy, bola by to asi druha volba.

Ale je to na Tebe, rozhodne by som z toho vsak nerobil velku vedu

Kup a fot - studovanie techniky, vyckavanie a porovnavanie ciar na grafoch ta dobre fotky robit nenauci.
Tých čo majú Nikon je v mojom okolí viac, ale aj tak si kupujem také objektívy, ktoré budu lepšie ako ich.

Posledná časť pri kúpe fotoaparátu bude asi tiež zaujimavá, hľadať za čo najlacnejšie, ale tak aby tam bola tá reklamácia v poriadku, tiež by som bol najradšej ak by bolo všetko z KE, ale neverím tomu veľmi.
 
pxls.jpg
2011-11-28 16:35:24+01
príspevok od: ZacI
Ďakujem, konečne aj iný názor
V rýchlosti som si pozrel porovnanie 550d a 90d a 550d je lepší ( oprav ma ak sa mýlim)
V objektívoch Nikon sa neorientujem, ale ak by som si vybral telo Nikon asi by som si naň hodil ten Tamron čo som si vybral aj na Canon. To chcem na začiatok.

Fakt sú tie canon 50/1,8 a 1,4 na tom tak zle?
malokto si pri kupe prveho fotaku uvedomuje, ze kupuje cely system. to, pre ake telo sa rozhodnes, nie je dolezite, pretoze ho budes v pravidelnych intervaloch kupovat nove a predavat. to co ti zostane dlhsie su objektivy su kvalitne objektivy ktore starnu omnoho menej ako telo plne elektroniky.

preto by som sa rozhodol pre taku znacku, ktora prevazuje u tvojich znamych, ktori ti vedia pozicat nejake to prislusenstvo (objektiv, blesk, telo...) a mozno aj povedat nan ho svoj nazor. takto si vies vela vyskusat aj bez kupy, zistis co sa oplati a nemusis kupovat specializovane prislusenstvo ked ho potrebujes len na 2 dni.

dalsia vec su pozicovne - urcite rozsirenejsie su pozicovne canon a nikon.
co sa tyka buducnosti: len 3 znacky robia aj fullframe zrkadlovky, tak aby si o par rokov nezistil, ze mas nakupene objektivy za velke peniaze na znacku, ktorej vystup ti uz nestaci.

tie canonacke patdesiatky nie su na tom vobec tak zle ako sa tu pise. pre studenta je idealna f/1.8 pretoze ma lepsi pomer cena/kvalita. opticky je vyborna, ak nechas clonu otvorenu aj bokeh je dobry, ale ostrenie je nepresne a mas pocit ze drzis hracku pre deti. foti to ale dobre.
 
ZacI
2011-11-28 16:36:31+01
príspevok od: PeCh
Len na upresnenie. 50/1.8 má do f/2.8 slabú kresbu. Vyhovovala mi až od f/2.8. Ale oplatí sa aj keby sa mal používať len ako 50/2.8.
Ten 50/1.8 bude ako druhotný objektív, fakt len na rodinné akcie, párty s kamarátmi a tak, tých 100eur je veľmi dobrá cena. Ďakujem za info
 
pxls.jpg
2011-11-28 16:43:41+01
príspevok od: PeCh
Nie je vôbec zlá. Ale treba rátať, že je to objektív len za 100 €. Mal som 50/1.8 a bol to môj najpoužívanejší objektív (aj keď mám aj 70-200/2.8L IS). Od f/2.8 mal parádnu kresbu. Naozaj krása. Vymenil som ho za 50/1.4 len kvôli tomu, že bol naozaj najpoužívanejší a najpoužívanejším objektívom si zaslúži byť niečo lepšie . Tento objektív (50/1.4), čo sa týka ostrosti na plnú dieru tiež zatracujú, ale podľa mňa neprávom. Aj na plnú dieru je prudko použiteľný. Po priclonení ešte lepší (ale to pri normálnych fotkách nezbadáš, lebo už f/1.4 je dosť dobré). Na plnú dieru má problém len v slabšom kontraste, ale nie je to nič tragické, čo by nedokázal riešiť postproces.

Čo sa týka ostrenia a jeho presnosti. Tak sčasti je problém vo fotografovi, že očakáva, že objektív bude ostriť aj v tme, ale v tme nezaostrí žiadny. Za normálneho svetla nemá problém ostriť ani 50/1.8. Pri slabšom svetle je to horšie ale problém je často aj v hĺbke ostrosti, kde pri plne otvorenej clone je hĺbka ostrosti pár milimentrov a len ťažko zabezpečíš, že sa nepohneš ty alebo fotený objekt, nehovoriac ako fotíš štýlom zostriť-prekomponovať-odfotiť. Takže často chyba nie je v objektíve. Niekde som čítal, že očakávania od svetelných objektívov sú prehnané lebo málokto s nimi aj vie fotiť a je normálne, že odpad je cez 70 % (práve kvôli DOF) a len dobrý fotograf sa dostane pod 50 % odpadu. Je to celkom pravda.

Ak máš pochybnosti, tak si ho od kamarátov najprv požičaj. Prípadne kúp bazárový kus, ktorý následne môžeš predať za tú istú cenu, ako si ho kúpil.
presnost zaostrovania 50mm f/1.8 som skusal na stative s drotenou spustou pri ostreni na primerane osvetleny testovaci obrazec. vysledok: kazdy druhy az kazdy treti je zaostreny spravne, ostatne maju mierny BF ci FF.
 
landov
2011-11-28 16:46:18+01
príspevok od: ZacI
Tých čo majú Nikon je v mojom okolí viac, ale aj tak si kupujem také objektívy, ktoré budu lepšie ako ich.

Posledná časť pri kúpe fotoaparátu bude asi tiež zaujimavá, hľadať za čo najlacnejšie, ale tak aby tam bola tá reklamácia v poriadku, tiež by som bol najradšej ak by bolo všetko z KE, ale neverím tomu veľmi.
V Optime vo FaF maju naozaj siroky vyber a urcite by si kupil uplne vsetko co potrebujes. Spravia ti aj nejaku cenu, ale pocitaj, ze aj tak to bude drahcie ako cez net - a podstatne !
 
ZacI
2011-11-28 16:51:52+01
príspevok od: landov
V Optime vo FaF maju naozaj siroky vyber a urcite by si kupil uplne vsetko co potrebujes. Spravia ti aj nejaku cenu, ale pocitaj, ze aj tak to bude drahcie ako cez net - a podstatne !
Pôjdem sa tam pozrieť aspoň si podržím ten foťák v ruke, vyskúšam a budem mať lepší názor. Ďakujem
 
pxls.jpg
2011-11-28 16:54:55+01
príspevok od: PeCh
Len na upresnenie. 50/1.8 má do f/2.8 slabú kresbu. Vyhovovala mi až od f/2.8. Ale oplatí sa aj keby sa mal používať len ako 50/2.8.
mne pride 50 f/1.8 kresebne dobra aj na plnej diere. podla photozone.de ma rozlisenie zhruba na urovni 24-70 f/2.8L pri 70mm@f/2.8. horsie je ze iba niekedy (ked sa trafi pri zaostrovani)
 
pxls.jpg
2011-11-28 16:57:44+01
príspevok od: ZacI
Tých čo majú Nikon je v mojom okolí viac, ale aj tak si kupujem také objektívy, ktoré budu lepšie ako ich.

Posledná časť pri kúpe fotoaparátu bude asi tiež zaujimavá, hľadať za čo najlacnejšie, ale tak aby tam bola tá reklamácia v poriadku, tiež by som bol najradšej ak by bolo všetko z KE, ale neverím tomu veľmi.
takych co maju len setaky ofc nerataj pocitaj len tych ktori maju to, co si chces pozicat. a samozrejme vola musi byt aj na ich strane.
 
denySK
2011-11-28 18:38:01+01
príspevok od: ZacI
Ďakujem, konečne aj iný názor
V rýchlosti som si pozrel porovnanie 550d a 90d a 550d je lepší ( oprav ma ak sa mýlim)
V objektívoch Nikon sa neorientujem, ale ak by som si vybral telo Nikon asi by som si naň hodil ten Tamron čo som si vybral aj na Canon. To chcem na začiatok.

Fakt sú tie canon 50/1,8 a 1,4 na tom tak zle?
550d od canonu je plastak, d90 od nikonu ma lepsiu ergonomiu, ma stavovy displej, i ked je to starsi fotak, urcite by som ho bral radsej ako 550d.

Hej su zle, niekto tu urcite bude pisat ze je s nimi spokojny...ako vzdy, ale ludia ktori tieto skla dlhsie pouzivaju tak su znechuteni tym ostrenim...a vobec to neni tym, ze neviem fotit na nizke clonve cisla a neviem co je hlbka ostrosti.

Radim ti zober Nikon
 
ZacI
2011-11-28 19:14:51+01
príspevok od: denySK
550d od canonu je plastak, d90 od nikonu ma lepsiu ergonomiu, ma stavovy displej, i ked je to starsi fotak, urcite by som ho bral radsej ako 550d.

Hej su zle, niekto tu urcite bude pisat ze je s nimi spokojny...ako vzdy, ale ludia ktori tieto skla dlhsie pouzivaju tak su znechuteni tym ostrenim...a vobec to neni tym, ze neviem fotit na nizke clonve cisla a neviem co je hlbka ostrosti.

Radim ti zober Nikon
Asi to je zbytočné písať, kedže niekto píše, že je to fajn objektív a ty zas, že nie, kamarátka s ním fotí viac ako rok a je spokojná. A k telu sa neviem vyjadriť, pozriem si ich v predajniach.
 
haplo602
2011-11-28 19:49:37+01
príspevok od: ZacI
Asi to je zbytočné písať, kedže niekto píše, že je to fajn objektív a ty zas, že nie, kamarátka s ním fotí viac ako rok a je spokojná. A k telu sa neviem vyjadriť, pozriem si ich v predajniach.
pozri sa, kazdy ma ine naroky. kym nevyskysas sam, tak je problem sa orientovat v objektivoch ktore maju rozdielne hodnotenia. sklo co ma prevazujuce dobre hodnotenia je v pohode. take co je aj/aj mozes trafit dobry kus a nemusis.

ak mas moznost, osahaj si vsetky fotaky co su ti znamy ochotni pozicat, takisto pobehaj obchody kolko mozes.

dnes skoro nekupis zly fotak. akurat taky, ktory nebude mat funkcie ktore chces/potrebujes. od cias nikonu D70 to je uz len lepsie a D70ka robila krasne A4 vytlacky pri rozumnom pouzivani
 
denySK
2011-11-28 21:59:40+01
príspevok od: ZacI
Asi to je zbytočné písať, kedže niekto píše, že je to fajn objektív a ty zas, že nie, kamarátka s ním fotí viac ako rok a je spokojná. A k telu sa neviem vyjadriť, pozriem si ich v predajniach.
hej hej, jedna baba povedala....
kazdy sme nejaky, pre niekoho je fotka pouzitelna i ked je zaostrene 2 metre vpred alebo vzad...mna to uz parkrat nasralo ze najkrajsie zabery boli zle zaostrene, a aj ked som fotil taktikou 3x to iste tak aj tak sa stalo ze boli 3 po sebe zle zaostrene...to su moje prakticke skusenosti, a uz len pre to, ze canon je neschopny aktualizovat svoje par desatroci stare modely 50tiek a 35ku by som siel radsej do nikonu,,tot vse, nech si kazdy kupi to, co mu viac sadne...len je dobre pred nakupom vedet i taketo veci, jedna vec je mat najlacnejsiu 50tku /1.8, druha vec je jej kvalita a pouzitelnost....
Tym chcem len povedat ze clovek s obmedzenym rozpoctom urobi dnes lepsiu volbu s nikonom. (teda ak nechce mat tamron 17-50 na vsetko, tam je to potom fuk)
 
haplo602
2011-11-28 22:41:06+01
príspevok od: denySK
hej hej, jedna baba povedala....
kazdy sme nejaky, pre niekoho je fotka pouzitelna i ked je zaostrene 2 metre vpred alebo vzad...mna to uz parkrat nasralo ze najkrajsie zabery boli zle zaostrene, a aj ked som fotil taktikou 3x to iste tak aj tak sa stalo ze boli 3 po sebe zle zaostrene...to su moje prakticke skusenosti, a uz len pre to, ze canon je neschopny aktualizovat svoje par desatroci stare modely 50tiek a 35ku by som siel radsej do nikonu,,tot vse, nech si kazdy kupi to, co mu viac sadne...len je dobre pred nakupom vedet i taketo veci, jedna vec je mat najlacnejsiu 50tku /1.8, druha vec je jej kvalita a pouzitelnost....
Tym chcem len povedat ze clovek s obmedzenym rozpoctom urobi dnes lepsiu volbu s nikonom. (teda ak nechce mat tamron 17-50 na vsetko, tam je to potom fuk)
sigma 50/1.4 ??
 
denySK
2011-11-29 07:59:20+01
príspevok od: haplo602
sigma 50/1.4 ??
hej. 420eur....pre cloveka ktory sa s tym nezivi urobi nikon 50/1.8 za 120eur takmer rovnaku robotu...
a este mu vyjde k nemu aj zakladak tamronacky 17-50
 
wayne
2011-11-29 10:31:57+01
príspevok od: denySK
hej. 420eur....pre cloveka ktory sa s tym nezivi urobi nikon 50/1.8 za 120eur takmer rovnaku robotu...
a este mu vyjde k nemu aj zakladak tamronacky 17-50
... a este sa aj bude cudovat preco nema take fasa fotky ako ten so sigmou 50/1.4....
 
denySK
2011-11-29 10:56:52+01
príspevok od: wayne
... a este sa aj bude cudovat preco nema take fasa fotky ako ten so sigmou 50/1.4....
to vsak bude mat iny ako technicky dovod
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()