Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Ktory Olympus PEN?

catherine214
2012-01-05 15:39:05+01
Zdravim vas, som tu nova a potrebujem surne poradit pri vybere noveho fotoaparatu,
uvazujem nad kupou olympusu e-pm1 alebo e-pl3a neviem sa rozhodnut, som ochotna ivestovat 500 eur, nie som ziadny fotograf, som amater a ani nemam ambicie byt profik, ale potrebujem kvalitne a dobre fotky, fotim najma svoje deti a je to velkyyy problem, vie to kazdy kto deti ma, ze neposedia nepockaju, preto potrebujem nieco, co dobre a rychlo ostri, pen mi odporucil znamy, ze robi dobre fotky, len ja stale vaham, lebo ja potrebujem len robit cvak nemam cas nic nastavovat, skratka vyberiem fotak a fotim. Prosim o rady, nakolko uz chcem mat fotak co najskor doma, stary vobec uz nevyhovuje, vsetk fotky su rozmazane, maly lozi je problem ho udrzat v klude. dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-05 16:00:31+01
Rychle ostrenie ti nezaruci dobre fotky deti. To ti zaruci len to. ze sa naucis fotit a dobre fotak ovladat. Ak sa nechces zaoberat ovladanim, staci ti E-PM1.

Pekne som ti premenoval temu na zmysluplnejsi nazov?
 
catherine214
2012-01-05 16:14:34+01
príspevok od: Karol Srnec
Rychle ostrenie ti nezaruci dobre fotky deti. To ti zaruci len to. ze sa naucis fotit a dobre fotak ovladat. Ak sa nechces zaoberat ovladanim, staci ti E-PM1.

Pekne som ti premenoval temu na zmysluplnejsi nazov?
Dakujem za premenovanie temy, no nehovorim, ze to musi byt len pen, mozno je aj nieco ine, toto bolo len jedno odporucenie znameho, ja si rada necham poradit od odbornikov, a ako sa mam naucit dobre fotit? ked som videla peny nazivo, viac sa mi pacil epl3 a citala som aj vase recenzie, aj tak som z toho jelen...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-05 16:21:42+01
príspevok od: catherine214
Dakujem za premenovanie temy, no nehovorim, ze to musi byt len pen, mozno je aj nieco ine, toto bolo len jedno odporucenie znameho, ja si rada necham poradit od odbornikov, a ako sa mam naucit dobre fotit? ked som videla peny nazivo, viac sa mi pacil epl3 a citala som aj vase recenzie, aj tak som z toho jelen...
Potom niet rady. Viac ako v recenziach tu aj tak nemapisem.
 
PPTV
2012-01-05 16:28:47+01
Mám doma na predaj Olympus E450 s dvoma objektivmi tak ak by mal dakto záujem viac info a kontakt tu:
http://foto.bazos.sk/inzerat/12357103/Zrkadlovka-Olympus-E450-a-objektiv-14-42mm--40-150mm.php
 
wayne
2012-01-05 16:43:42+01
E-PL3.
 
tomis.ales
2012-01-05 16:47:06+01
Ja mam fotak a objektivy za tisice eur, ale na deti to je stale malo. Ziadny fotak ti nezaruci ostre fotky deti. A cim vacsi senzor, tym horsie to bude. Radsej kup poriadny kompakt so sankami na externy blesk. Ten blesk natoc do stropu a maj vsetko na automatiku. Budes mat ostre fotky od nevidim do nevidim a uplne jednoducho. Ak chces fotit vonku alebo za velmi silneho interieroveho svetla, blesk nepotrebujes.
Alebo ako Karol napisal, treba sa ucit fotit a dalsie dieta uz nebude problem.
 
Fatty
2012-01-05 18:01:02+01
príspevok od: Karol Srnec
Rychle ostrenie ti nezaruci dobre fotky deti. To ti zaruci len to. ze sa naucis fotit a dobre fotak ovladat. Ak sa nechces zaoberat ovladanim, staci ti E-PM1.

Pekne som ti premenoval temu na zmysluplnejsi nazov?
aaaaale dovolím si tvrdiť že aj áno...
napr.taká fičúra ako "AF tracking" u pohyblivých objektov...(neviem či to majú PENy ale G-Lumixy hej)
nezaručí na 100%... ale dosť pomôže...
 
jake
2012-01-05 18:10:08+01
kludne EPL3, ... novy a velmikvalitny fotacik, kde uz je aj zakladny zoom velmi dobry. Nic nepokazis, tiez som teraz vyberal maly a dobry mirorless a toto je naozaj fajn.
 
catherine214
2012-01-05 19:32:42+01
dakujem za odpovede,
bola som teraz este kuknut v obchode a tam ma zacal nalamovat typek na nikon J1, tak teraz sa uz fakt neviem rozhodnut, co si myslite o nom?
 
catherine214
2012-01-05 19:34:24+01
príspevok od: tomis.ales
Ja mam fotak a objektivy za tisice eur, ale na deti to je stale malo. Ziadny fotak ti nezaruci ostre fotky deti. A cim vacsi senzor, tym horsie to bude. Radsej kup poriadny kompakt so sankami na externy blesk. Ten blesk natoc do stropu a maj vsetko na automatiku. Budes mat ostre fotky od nevidim do nevidim a uplne jednoducho. Ak chces fotit vonku alebo za velmi silneho interieroveho svetla, blesk nepotrebujes.
Alebo ako Karol napisal, treba sa ucit fotit a dalsie dieta uz nebude problem.
a co je to ten poriadny kompakt?ktory mas na mysli?
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-06 12:23:01+01
príspevok od: catherine214
dakujem za odpovede,
bola som teraz este kuknut v obchode a tam ma zacal nalamovat typek na nikon J1, tak teraz sa uz fakt neviem rozhodnut, co si myslite o nom?
ked bol teapek predavac tak je to jasne na nikone je vacsia marza na druhu stranu nepoznam nikonistu co by mal j1ku ale poznam dost co maju pena preco asi?
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-06 12:24:55+01
príspevok od: catherine214
a co je to ten poriadny kompakt?ktory mas na mysli?
canon g12 nikon p7100 alebo mensie olympus xz1 samsung ex1 nikon p300
 
tomis.ales
2012-01-06 13:03:09+01
samsung ex1, olympus xz-1, alebo aj ine, hlavne aby mali sanky na blesk. Ale pamataj, kvalitne fotky robi fotograf, nie fotoaparat.
 
wayne
2012-01-06 13:06:20+01
príspevok od: catherine214
dakujem za odpovede,
bola som teraz este kuknut v obchode a tam ma zacal nalamovat typek na nikon J1, tak teraz sa uz fakt neviem rozhodnut, co si myslite o nom?
este raz; E-PL3.
 
Fatty
2012-01-06 13:45:51+01
príspevok od: tomis.ales
samsung ex1, olympus xz-1, alebo aj ine, hlavne aby mali sanky na blesk. Ale pamataj, kvalitne fotky robi fotograf, nie fotoaparat.
pozn.:
kvalitné fotky robí natural svetlo a nie blesk
nnna to pamataj
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-06 14:13:41+01
príspevok od: Fatty
pozn.:
kvalitné fotky robí natural svetlo a nie blesk
nnna to pamataj
si zabil
 
tomis.ales
2012-01-06 20:10:38+01
príspevok od: Fatty
pozn.:
kvalitné fotky robí natural svetlo a nie blesk
nnna to pamataj
Dobry fotograf si umele svetlo dokaze zmenit ako chce on sam. Nemusi sa spoliehat na svetlo s ktorym nic nedokaze urobit. Najvacsia super ko..tina je tvrdenie, ze iba prirodzene svetlo je to prave orechove.
Na to pamataj
 
Fatty
2012-01-06 20:59:31+01
príspevok od: tomis.ales
Dobry fotograf si umele svetlo dokaze zmenit ako chce on sam. Nemusi sa spoliehat na svetlo s ktorym nic nedokaze urobit. Najvacsia super ko..tina je tvrdenie, ze iba prirodzene svetlo je to prave orechove.
Na to pamataj
no, a ešte lepší fotograf dokáže vyťažiť maximum zo svetla prirodzeného...
ak je to ko..tina tak nech je, je mi to fuk
mne sa to proste nepáči...nech sú blesky sebelepšie nasmerované a skombinované, proste ma to ruší a vyzerá to vždy umelo...max. tak foto na pas a miesto činu

nech zhynú všetky blesky a výbojky na veky vekov
 
PeCh
2012-01-06 21:23:40+01
príspevok od: Fatty
pozn.:
kvalitné fotky robí natural svetlo a nie blesk
nnna to pamataj
Blesk dokáže fotku "zabiť", ale keď to fotograf vie, tak blesk v 90 % fotkám pomôže. Len treba vedieť, kedy pomôže a kedy nie.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()