Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Udrzba gumenych casti objektivu

haffen
haffen 2013-04-12 18:47:17+02
Pokusal som sa najst riesenie tohoto problemu a nic som tu nenasiel. Ide o to ze som kupil 2 roky stary objektiv z bazaru a ma ten problem, ze gumene prstence su vyblednute. Neviem ci to je tym ze ta guma je vysusena, alebo co. Nevyzera to moc dobre. Udrziavate vy nejak tieto gumene povrchy? Lebo guma po urcitej dobe straca svoje vlastnosti. Tak ma zaujima co je na to naj.
 
total empty
2013-04-12 22:38:29+02
príspevok od: kaFOtka
mne tiez mierne zasediveli gumy na fotaku.. celkom dobry napad dat na to silikon. hadam sa tomu predlzi aj zivotnost, lebo jedna cast sa mi uz zacala odlepovat lebo sa akosi vytahala.. cim by ste inak na mojom mieste prilepili naspat? nechcem cakat kym to cele odpadne
SILIKONOVýM TMELOM,TREBARS NA AKVARKA.
 
atlantel
2013-04-12 22:39:09+02
Kazdu gumu ak budete natierat co i len miernymi rozpustadlami , teda aj etanolom alebo isopropylalkoholom zbavujete prirodzenej mastnoty, cim guma vyzrieva, meni svoju ciernu farbu na sivu , straca elasticitu, roztahuje sa a neskor po prezreti praska. V zasade plati najjednoduchsia udrzba gumy natieranim tukmi - silikon je priemyselne najpouzivanejsi mineralny olej na tento ucel - pouziva sa na sytenie pneumatik ako konzervant , kde je predpoklad dlheho skladovania. ad. INDULONA , NIVEA a pod. pripravky - Kozmeticke tuky niesu na tento ucel vhodne, pretoze sa nejedna o ciste oleje ale zmesi mnozstva inych latok, dermatologickych, emulgacnych a hlavne parfemovych esterov ktore mozu gume skor uskodit.
 
KESKOSENI
2013-04-12 22:40:59+02
ja mam oskretu slnecnu clonu na mojom tamrone,cim by som ten skrabanec zatmelil?existuje take nieco ako na autolak taka ceruzka?lebo dost ma to pri foteni irituje......
 
seifi
2013-04-12 22:41:07+02
EPDM guma a olej nejde spolu, NBR ešte ako tak;
ja na to dávam "Lederbalsam" na kožu, topánky , kožené bundy, je to aj na ošetrenie gumy; obsahuje včelí vosk, gumu očistím, po vyschnutí nanesiem pomocou tyčiniek do uší, úplna pohoda;
http://ekomarket.cz/cistici-prostredky/130-bio-lederbalsam-balzam-na-kuzi-250-ml-4039525005142.html
 
total empty
2013-04-12 22:41:11+02
príspevok od: zino
Prečo všade všetci chcú s prepáčením nasrať to WD-čko? TO NIE JE OLEJ NA MAZANIE!!!
...čitaj poriadne,z wedečkom si robím srandu.
 
Napster050
2013-04-12 22:45:57+02
len pozor na ten silikonový olej... ak sa to dostane na sklo, tak to potom pôjde veľmi ťažko dole.
 
WildSammy
2013-04-12 22:55:05+02
príspevok od: KESKOSENI
ja mam oskretu slnecnu clonu na mojom tamrone,cim by som ten skrabanec zatmelil?existuje take nieco ako na autolak taka ceruzka?lebo dost ma to pri foteni irituje......
ryhu vyplnis epoxidovou zivicou a ked zachnes ju prelestis/prebusis velmi jemnym brsunym, aby ladila s povrchom a potom celu clonu prestreknes farbou akou chces
 
seifi
2013-04-12 22:56:25+02
príspevok od: KESKOSENI
ja mam oskretu slnecnu clonu na mojom tamrone,cim by som ten skrabanec zatmelil?existuje take nieco ako na autolak taka ceruzka?lebo dost ma to pri foteni irituje......
zatri to fixkou čiernou permanent čo je popisovačka na CD, plasty, ale musí ti pasovať ako tak odtieň
 
WildSammy
2013-04-12 22:56:35+02
príspevok od: kaFOtka
mne tiez mierne zasediveli gumy na fotaku.. celkom dobry napad dat na to silikon. hadam sa tomu predlzi aj zivotnost, lebo jedna cast sa mi uz zacala odlepovat lebo sa akosi vytahala.. cim by ste inak na mojom mieste prilepili naspat? nechcem cakat kym to cele odpadne
ja som si gumy zalepil pattex repair extreme.. ale mozno je na to aj daco lepsie.. napr. kvalitna obojstranna paska
 
KESKOSENI
2013-04-12 23:07:38+02
chalani neblbnite ste nezachytili jemnu ironiu....sa mozem vykaslat na nejaky skrabanec na clone alebo vyblednutu gumu....nie som otrok veci....ale na druhej strane fotak ani objektiv mi este nespsdol....
 
seifi
2013-04-12 23:09:39+02
a čo na biele časti L-kového skla ? rozmýšlal som dať textilnú gumu príslušnej šírky, zašiť ako rukávnik a navliecť, po jarmokoch 70-200 ak by človek chcel zobrať dlhšie sklo, vystraší ľudí; poprípade oblepiť páskou ? akou ? zase najlepšie začierniť permanent fixou, ale potom ďalej asi nepredajné
 
WildSammy
2013-04-12 23:38:00+02
príspevok od: KESKOSENI
chalani neblbnite ste nezachytili jemnu ironiu....sa mozem vykaslat na nejaky skrabanec na clone alebo vyblednutu gumu....nie som otrok veci....ale na druhej strane fotak ani objektiv mi este nespsdol....
aj ja som mal na tamrone skrabanec na clone.. zrejme su tie clony dost nachylne na poskrabanie
 
Napster050
2013-04-12 23:55:00+02
príspevok od: seifi
a čo na biele časti L-kového skla ? rozmýšlal som dať textilnú gumu príslušnej šírky, zašiť ako rukávnik a navliecť, po jarmokoch 70-200 ak by človek chcel zobrať dlhšie sklo, vystraší ľudí; poprípade oblepiť páskou ? akou ? zase najlepšie začierniť permanent fixou, ale potom ďalej asi nepredajné
vymeniť za 80-200 f2.8 L
 
total empty
2013-04-13 00:21:41+02
príspevok od: seifi
EPDM guma a olej nejde spolu, NBR ešte ako tak;
ja na to dávam "Lederbalsam" na kožu, topánky , kožené bundy, je to aj na ošetrenie gumy; obsahuje včelí vosk, gumu očistím, po vyschnutí nanesiem pomocou tyčiniek do uší, úplna pohoda;
http://ekomarket.cz/cistici-prostredky/130-bio-lederbalsam-balzam-na-kuzi-250-ml-4039525005142.html
Takže nakoniec predsa len tá indulóna. Ja neviem,ale lepšiu masť na všetko ešte nevymysleli,
Existuje aj biela vazelina ktorá sa používa v elektronike,na mazanie prevodou posunu lasera,alebo prevodových kolečiek pri motorčekoch a tak.Aj v samotných sklach je niečo také použite,pokiaľ sú tam prevody a motorčeky,inak by to šrípalo.
Takže hor sa do elektro servisu na premazanie bielou vazelinou.
 
Hvibyk
2013-04-13 00:56:23+02
príspevok od: martin9113
robil som v pu v gumarnach nejaky ten rok. vecsiu blbost ako niveu a lieh na gumu som nepocul a ani necital. pokial je uz zasednuta znamena to ze je prilis sucha . treba kupit silikonovy olej a natret to . ale z citom nikolko krat opakovat.
Vitaj v kruhoch ironie ,dakujeme ze si vysvetlil
 
rk.
2013-04-13 02:10:47+02
príspevok od: WildSammy
aj ja som mal na tamrone skrabanec na clone.. zrejme su tie clony dost nachylne na poskrabanie
podla mna je prave ulohou slnecnej clony zbierat skrabance ... ci to len u mna?
 
martin9113
2013-04-13 02:39:57+02
príspevok od: total empty
Takže nakoniec predsa len tá indulóna. Ja neviem,ale lepšiu masť na všetko ešte nevymysleli,
Existuje aj biela vazelina ktorá sa používa v elektronike,na mazanie prevodou posunu lasera,alebo prevodových kolečiek pri motorčekoch a tak.Aj v samotných sklach je niečo také použite,pokiaľ sú tam prevody a motorčeky,inak by to šrípalo.
Takže hor sa do elektro servisu na premazanie bielou vazelinou.
lepsia mast je bravcova. napriklad taky slovensky hamburger uplna delikatesa. vazeliny a oleje ropneho pôvodu su vysoko leptave pre bezne pouzivane gumy,. neplati to pre gumu specialne urcenu na styk z ropnymi produktami. ako vies ze v objektive nieje pouzita specialna silikonova vazelina ?
 
hugoba
2013-04-13 07:08:51+02
príspevok od: haffen
Pokusal som sa najst riesenie tohoto problemu a nic som tu nenasiel. Ide o to ze som kupil 2 roky stary objektiv z bazaru a ma ten problem, ze gumene prstence su vyblednute. Neviem ci to je tym ze ta guma je vysusena, alebo co. Nevyzera to moc dobre. Udrziavate vy nejak tieto gumene povrchy? Lebo guma po urcitej dobe straca svoje vlastnosti. Tak ma zaujima co je na to naj.
neviem,neskusal som na objektiv,ale na pneumatiky su pripravky na gumu,ktore čiernia,a gumu osertruju, predlzuju ich zivotnost pred zvertavanim,skus naniest handrickou
 
Paulie
2013-04-13 07:16:10+02
príspevok od: total empty
Takže nakoniec predsa len tá indulóna. Ja neviem,ale lepšiu masť na všetko ešte nevymysleli,
Existuje aj biela vazelina ktorá sa používa v elektronike,na mazanie prevodou posunu lasera,alebo prevodových kolečiek pri motorčekoch a tak.Aj v samotných sklach je niečo také použite,pokiaľ sú tam prevody a motorčeky,inak by to šrípalo.
Takže hor sa do elektro servisu na premazanie bielou vazelinou.
Na plastové prevody silikónová alebo lítiová vazelína. (Indulonu by som nedal ani na topánky).

Gumové prstence iba silikonovým olejom, stačí trochu šplechnúť na handričku a naniesť tenký film. Osobne som to zatial neriešil aj keď už moja technika má nejaký ten rok.

Škrabance by som neriešil permanent fixkou, ale radšej akrylovou. Na hlboké ryhy existuje tmel na plasty.
 
seifi
2013-04-13 08:42:59+02
príspevok od: total empty
Takže nakoniec predsa len tá indulóna. Ja neviem,ale lepšiu masť na všetko ešte nevymysleli,
Existuje aj biela vazelina ktorá sa používa v elektronike,na mazanie prevodou posunu lasera,alebo prevodových kolečiek pri motorčekoch a tak.Aj v samotných sklach je niečo také použite,pokiaľ sú tam prevody a motorčeky,inak by to šrípalo.
Takže hor sa do elektro servisu na premazanie bielou vazelinou.
ak je indulona na báze včelieho vosku, tak OK
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()