Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Udrzba gumenych casti objektivu

haffen
haffen 2013-04-12 18:47:17+02
Pokusal som sa najst riesenie tohoto problemu a nic som tu nenasiel. Ide o to ze som kupil 2 roky stary objektiv z bazaru a ma ten problem, ze gumene prstence su vyblednute. Neviem ci to je tym ze ta guma je vysusena, alebo co. Nevyzera to moc dobre. Udrziavate vy nejak tieto gumene povrchy? Lebo guma po urcitej dobe straca svoje vlastnosti. Tak ma zaujima co je na to naj.
 
zino
2013-04-13 09:05:30+02
Indulonu odjakživa nemôžem. Skutočne neznášam ten jej typický smrad...
 
MiaMino
2013-04-13 13:45:15+02
Pioniersky tábor niekde v Poľsku,ešte za socíka. Polka búcha na dvere chatky a pýta krém na topánky. Dávame jej indulónu(modrú!). Odchádza. Neskôr v ten deň búcha znova. Pýta krém na opaľovanie . Dávame jej indulónu (znova modrú!). Otvorí a privonia a vraví : "Šmérdzi jak choľéra..." Tak mi sakra nehovorte,že to nebude dobré na tú gumu objektívu.
 
Bruce
2013-04-13 17:22:27+02
Neberte to uplne osobne. ale co sa tu riesi? Riesi sa tu obava pouzit nieco na nieco aby to nieco nebolo potom nieco, popripade namalo nieco ako vrstvu niecoho co nie je vhodne na nieco co ma ine nieco ... No uz roky riesim rozny servis a nikdy som nemal problem so silikonovym olejom. Olejom ktory sa predava bezne v tescogalku, popripade inych supermarketoch. Nie je dolezity vyrobca , ale sposob pouzitia. Handricka nevojde do gumoveho ozubenia a nie je mozne samotne postriekat rozptylovym sprejom, aby nedoslo k nastreku na miesta kde to nie je potrebne, popripade odhad nanosu nie kazdy zvladne... Najviac pedantov, lesticov a ofukavacov na svete je prave vo fotosegmente,. Mnoho ludi ked mu niekto uchopi jeho nastroj opacne ako ho chyta on je schopny vrazdy. Sorry ale je to tak. Ten kto vymyslel zubnu kefku bol genius. Mam zubne kefky rozneho ohybu prave koli tomuto. Staci ak sa obycajny silikon oil nanesie v jemnej vrstve na kefku a rozotrie aj v castiach, kde sa handra nedostane. Guma sa tym ozivy, niekedy dochadza k vsiaknutiu oleja a je nebadana vrstva na povrchu. Najcastejsie na rozne veci pouzivam kefky z Tescogalka rovne, su najlacnejsie na lavo od zubnych past, balene po 3 kusy.
Prosim nikdy nepouzivajte alkohol, alpu, ci nejaky lieh. Ten kto sa rozumie chémii bude vediet ze viaze vodu . Nehovoriac o vacsom vyschnuti a agresivnom rozozrani vlstnosti gumy. Pravda je len jedna, nie je guma ako guma a na to treba brat ohlad. A kto zisti aka je??? No urcite tu nikto, pretoze jej hustota moze byt rozna. Guma ktora sa pouziva na objektivy je v pohode , znesie vela... Inak riesil som to len raz, ked som bol pri mori.
K tej indulone dodam len jedno, vsetky moje deti boli s modrou natierane kazdodenne s odporucanim tych lepsich lekarov. Ani najlepsie pripavky dhermato cosmetics nemaju sancu. Jednoducho je top a to ze sa pouziva na jemnu detsku kozu s takym efektom ako ma, nie je o com... Doprial by som detom to najlepsie a najdrahsie, lenze to netreba je tu indulona Blue...
 
haffen
2013-04-13 17:54:52+02
Vyskusal som silikonovy olej v spreji (pouziva sa na gumene tesnenia vidlic) a je to v pohode. Trosku som toho frcol na vatu a jemne vtrel. Potom utrel suchou a je to v pohode. Mastnotu necitim na prstoch ziadnu a guma vyzera ako nova. Dikes za rady...
 
Seto
2013-04-15 18:30:30+02
tiez som to dnes vyskusal na 70-200vke aj na 17-40tke, lebo uz tahali do biela gumy, no teraz su ako nove diki
 
SalvadorD
2017-09-06 12:49:21+02
pouzil som silikonovy spray na osetrenie gumennych komponentov v domienke ze pomoze aj na objektiv,pravdupovediac ano pomohol ale neskor sa gumenna cast uvolnila a terazmi na objektive nedrzi.NODOPORUCUJEM
 
Kylikian
2018-07-07 17:10:28+02
Ahojte, chcel by som ozivil tuto staru temu. Mam problem so zvetranym povrchom na starom teleobjektive Sigma. Povrch po ktorom sa posuva telo objektivu je potiahnuty nejakym silikonom, ktory nejak zvetral, zmakol a lepi sa. Da sa lahko zoskrabnut nechtom. Skusal som ho osetrit pripravkom na plasty, ale vobec nepomohlo. Vie niekto poradit, cim sa to da este zachranit?
 
Fuser
2018-07-07 19:11:10+02
Aj vyrobcovia IT (notebooky, PC mysi, sluchadla atd.) pouzivaju tento povrch, ked je to nove tak je to fajn ale po 3 a viac rokoch to"zvetra". Ten povrch aj zmakne t.j. skusal som aj "chemiu" na to davat aby som sa toho zbavil ale neslo to ... ale teraz po roku to zase prestalo lepit ale povrch je uz dost "skaredy".

Daj to dole ak to nieje velka plocha ... resp. asi po dakom case to prestane lepit resp. mozno sa nato nalepil prach ...
 
seifi
2018-07-07 22:03:48+02
príspevok od: Kylikian
Ahojte, chcel by som ozivil tuto staru temu. Mam problem so zvetranym povrchom na starom teleobjektive Sigma. Povrch po ktorom sa posuva telo objektivu je potiahnuty nejakym silikonom, ktory nejak zvetral, zmakol a lepi sa. Da sa lahko zoskrabnut nechtom. Skusal som ho osetrit pripravkom na plasty, ale vobec nepomohlo. Vie niekto poradit, cim sa to da este zachranit?
a na servise Sigmy, či u autorizovaného predajcu Sigma si sa pýtal, ako na to ? Tu by mali mať najviac rozumu.
 
acton
2018-07-08 09:11:23+02
Kazda guma ma svoju zivotnost, nie je to prirodny material a po case sa zacne rozpadat. Pouzitie oleja ma iba jediny efekt, guma nasiakne olejom a stane sa z nej spongia, zvacsi objem a iba urychli proces rozpadu materialu.
Najlepsie je nevsimat si toho, vsetky spreje a oleje ktore prezentuju ako ochranu su iba pre biznis.
 
Kylikian
2018-07-10 11:29:15+02
príspevok od: Fuser
Aj vyrobcovia IT (notebooky, PC mysi, sluchadla atd.) pouzivaju tento povrch, ked je to nove tak je to fajn ale po 3 a viac rokoch to"zvetra". Ten povrch aj zmakne t.j. skusal som aj "chemiu" na to davat aby som sa toho zbavil ale neslo to ... ale teraz po roku to zase prestalo lepit ale povrch je uz dost "skaredy".

Daj to dole ak to nieje velka plocha ... resp. asi po dakom case to prestane lepit resp. mozno sa nato nalepil prach ...
Pred dvomi rokmi som jednu vrstvu trosku oskrabal nozom. lenze ak dam dole vsetko to makke, tak bude medzi prstencami objektivu uz milimeter fuga.
 
Kylikian
2018-07-10 11:30:15+02
príspevok od: acton
Kazda guma ma svoju zivotnost, nie je to prirodny material a po case sa zacne rozpadat. Pouzitie oleja ma iba jediny efekt, guma nasiakne olejom a stane sa z nej spongia, zvacsi objem a iba urychli proces rozpadu materialu.
Najlepsie je nevsimat si toho, vsetky spreje a oleje ktore prezentuju ako ochranu su iba pre biznis.
toto nie je guma, ale skor nejaky druh plastu. gumena cast je este ok.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()