Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Tamron 70-300 Di VC USD vs. Tamron 70-200 F2.8 IF Macro

RedBerry
2013-05-10 21:00:23+02
Zdravím,
chcem si čoskoro kúpiť svoj prvý teleobjektív a tak sa rozhodujem medzi Tamronom 70-300 Di VC USD (nový) a Tamronom 70-200 2.8 IF (z druhej ruky) chcem to osadiť na trochu smiešnejší strojček čo je teda Nikon D3000 ale to už príde časom..
Moje financie sú 500€ (+/-).
Tak sa Vás chcem opýtať že čo by ste mi doporučili skôr.
Prípadne aj nejaké iné teleobjektívy, ale menšie ako 200mm ohnisko by som už asi nechcel - chcem hlavne na Wildlife nejaký "lacnejší" objektív.
 
Martin Prievalsky
2013-05-10 21:48:18+02
príspevok od: RedBerry
Zdravím,
chcem si čoskoro kúpiť svoj prvý teleobjektív a tak sa rozhodujem medzi Tamronom 70-300 Di VC USD (nový) a Tamronom 70-200 2.8 IF (z druhej ruky) chcem to osadiť na trochu smiešnejší strojček čo je teda Nikon D3000 ale to už príde časom..
Moje financie sú 500€ (+/-).
Tak sa Vás chcem opýtať že čo by ste mi doporučili skôr.
Prípadne aj nejaké iné teleobjektívy, ale menšie ako 200mm ohnisko by som už asi nechcel - chcem hlavne na Wildlife nejaký "lacnejší" objektív.
na wildlife ti bude sotva stačiť 300mm, nie že 200. Iba tak s 2x TC. Ja by som pokukal po niečom 400mm...sigma 120-400, sigma 400 5.6 macro (staršia, ale fajn sklo aj s HSM).
 
RedBerry
2013-05-10 23:38:19+02
príspevok od: Martin Prievalsky
na wildlife ti bude sotva stačiť 300mm, nie že 200. Iba tak s 2x TC. Ja by som pokukal po niečom 400mm...sigma 120-400, sigma 400 5.6 macro (staršia, ale fajn sklo aj s HSM).
Fúha, ale myslel som to tak primárne na wild life ale zároveň aj také dlhšie sklo ku setovému 55mm tak preto reku že 200mm ako ohnisko som si vyskúšal pri Nikkore 55-200 a celkom mi to sadlo do ruky, teda taká 400vka je iná káva ale zase.. vravím musím sa zmestiť do tých 500 eur a tie Sigmy vyjdu do 5 stovák ?

Inak Ďakujem za reakciu, na wild-life to určite hej no 400vka by bola bomba.
 
RedBerry
2013-05-10 23:52:32+02
príspevok od: Martin Prievalsky
na wildlife ti bude sotva stačiť 300mm, nie že 200. Iba tak s 2x TC. Ja by som pokukal po niečom 400mm...sigma 120-400, sigma 400 5.6 macro (staršia, ale fajn sklo aj s HSM).
No tak proste prišlo mi to ako dobrý objektív tak sa rozhodujem medzi tou 200vkou a 300vkou.. zase je to že 300vku môžem mať novú a má stabilizátor no zase horšiu svetelnosť..

Tá 200 zase lepšia svetelnosť, o 100mm menej a bez stabilizátora a už používaná... tak preto neviem, dúmam nad tým už pár dní a neviem si vybrať vôbec..
 
Akelan
2013-05-11 00:20:03+02
Prečítaj nejaké recenzie, o týchto objektívoch ich je myslím zopár, ale myslím, že tu nie je čo váhať - 70-200/2,8. Prečo tam nemáš Nikkor 70-300? Z druhej ruky by sa mal vojsť do 500 EUR a ak by som kupoval z druhej ruky, tak zrejme tento objektív.
 
Levron
2013-05-11 06:31:43+02
Ja som akurát včera kúpil ten Tamron 70-300 Di Vc USD a zatial sa mi moc pozdava.Síce je to moj prvy teleobjektiv,takze nemam moc s cim porovnávať.Ale velmi sa mi pači stabilizácia,je to velke +
http://www.youtube.com/watch?v=wuOWgSsr-q8
Myslim si ze 350€ neni vela za tento objektiv,navyse dostanes od Tamronu 5rocnu zaruku.
 
Martin Prievalsky
2013-05-11 11:32:35+02
príspevok od: RedBerry
No tak proste prišlo mi to ako dobrý objektív tak sa rozhodujem medzi tou 200vkou a 300vkou.. zase je to že 300vku môžem mať novú a má stabilizátor no zase horšiu svetelnosť..

Tá 200 zase lepšia svetelnosť, o 100mm menej a bez stabilizátora a už používaná... tak preto neviem, dúmam nad tým už pár dní a neviem si vybrať vôbec..
sú to oba dobré objektívy, ale nie na widlife, pokiaľ chceš fotiť hlavne ti. Čo chceš odfotiť na 200mm? Čoskoro zistíš že to je málo. Opakujem, aj 300mm je málo - wildlife sa fotí na ohniskách 400-600mm na crope!. keby 70-200 tak LEN s 2x TC!
 
kaFOtka
2013-05-11 13:14:46+02
príspevok od: RedBerry
Zdravím,
chcem si čoskoro kúpiť svoj prvý teleobjektív a tak sa rozhodujem medzi Tamronom 70-300 Di VC USD (nový) a Tamronom 70-200 2.8 IF (z druhej ruky) chcem to osadiť na trochu smiešnejší strojček čo je teda Nikon D3000 ale to už príde časom..
Moje financie sú 500€ (+/-).
Tak sa Vás chcem opýtať že čo by ste mi doporučili skôr.
Prípadne aj nejaké iné teleobjektívy, ale menšie ako 200mm ohnisko by som už asi nechcel - chcem hlavne na Wildlife nejaký "lacnejší" objektív.
novy objektiv nekupuj, je to zbytocne,, radsej kup akykolvek z bazaru a ak sa ti zunuje tak ho na bazare predas a nebudes mat take straty.. a samozrejme tymto stylom prides ku sklam, ktore by si si nove dovolit nemohol. to, co tu porovnavas su velmi rozdielne objektivy, ktore maju podla mna ine vyhody a ine vyuzitie. keby som ja na tvojom mieste, zrejme ma zaujima skor vysoka svetelnost.. ale ja by som s tym fotila hlavne sport a portrety. ten wildlife je to asi ozaj malo ako ti radia chalani predomnou.
 
dajopajo
2013-05-11 14:42:23+02
Jednoznacne 70-200 z druhej ruky, len daj pozor aby bola v 100% stave a ak ti bude kratka tak kupis bazarovany telekonvertor, ja mam sice len 1,4 ale zatial staci, a budes spokojny, tie 70-300 su pre ludi, ktori teleobjektivi nosia viac v brasni ako pouzivaju...
 
tonlou
2013-05-11 19:44:56+02
Wildlife som sice nefotil zatial ale 70-200 mam a neviem si s nim nieco take fotit. Ostrenie je velmi pomale,takze kym zaostris tak ti zver odide.(mam telo D90).Myslim,ze vacsiu sluzbu ti spravi 70-300mm,ta ma mat o dost rychlejsie ostrenie aj ked svetelnost je o dost nizsia.
 
RedBerry
2013-05-12 22:37:06+02
príspevok od: Akelan
Prečítaj nejaké recenzie, o týchto objektívoch ich je myslím zopár, ale myslím, že tu nie je čo váhať - 70-200/2,8. Prečo tam nemáš Nikkor 70-300? Z druhej ruky by sa mal vojsť do 500 EUR a ak by som kupoval z druhej ruky, tak zrejme tento objektív.
Nikkor 70-300 ? Práveže preto lebo som sa v recenzii dočítal že Tamron 70-300 je lepší..
A váham práve preto lebo môžem mať:
Nový / 70-300mm / f4-5.6 / Stabilizátor
alebo
Používaný / 70-200 / f2.8 / bez stabilizátora.
na 300vke ma láka stabilizátor ktorý je vraj viac než veľmi dobrý, a na 200vke zase tá svetelnosť..
 
Emilio
2013-05-12 22:59:21+02
Na 70/200 budeš na wild potrebovať predlžiť ohnisko telekonvertorom, ktorého cena je podobná cene objektívu a zníži ti svetelnosť a je bez stabilizátora.. Jediné čo získaš, sú menšie rozmery a váha. Ja si tiež brúsim zuby na ten Tamron VC USD, je vraj hodne lepší na dlhom ohnisku ako Nikkor 70/300 VR. Jedine že by mi prišla pod ruku jazdená Sigma 120/400, to by bola dilema.
 
RedBerry
2013-05-12 23:29:00+02
príspevok od: tonlou
Wildlife som sice nefotil zatial ale 70-200 mam a neviem si s nim nieco take fotit. Ostrenie je velmi pomale,takze kym zaostris tak ti zver odide.(mam telo D90).Myslim,ze vacsiu sluzbu ti spravi 70-300mm,ta ma mat o dost rychlejsie ostrenie aj ked svetelnost je o dost nizsia.
pomalé zaostrovanie ??? No tak to sa mi teda prestáva páčiť... Určite na to načo ho chcem budem potrebovať rýchle zaostrovanie - sem tam šport, inak street / wildlife.
Nuž teda Ďakujem za takúto informáciu, určite si mi ušetril dosť nadávok a sklamanie, prekvapčo takej svetelnej 200vky si teda nehám na ďalekú budúcnosť.. a nech to stojí za to už potom.
Ďakujem teda ešte raz
 
Akelan
2013-05-13 00:22:19+02
príspevok od: RedBerry
Nikkor 70-300 ? Práveže preto lebo som sa v recenzii dočítal že Tamron 70-300 je lepší..
A váham práve preto lebo môžem mať:
Nový / 70-300mm / f4-5.6 / Stabilizátor
alebo
Používaný / 70-200 / f2.8 / bez stabilizátora.
na 300vke ma láka stabilizátor ktorý je vraj viac než veľmi dobrý, a na 200vke zase tá svetelnosť..
Hm, zrejme som písal podľa svojich preferencií, ja by som bral isto 70-200. Ten Nikkor 70-300 som mal asi mesiac na tesovanie, ak sa nemýlim, tak oproti tomu Tamronu začína na nižšej svetelnosti (3,5?), a áno, stabilizácia je super vec, to bez debaty, ale celkovo odvtedy akosi nemusím tieto veľké rozsahy... Ako čo chceš s tým fotiť? Wildlife - zabudni, som skúšal srnky, alebo vtáčika na strome na 10-15m a sám som bol pekvapený, že to očakávané "priblíženie" sa akosi moc nedostavilo, navyše sú tam dosť veľké obety na kvalite obrazu, to si treba povedať. Ten Tamron som čítal aj ja, že by mohol byť lepší na tých vyšších ohniskách, skúšať som ho neskúšal, ale Tamron s takýmto rozsahom... neviem. Vyberal som si objektív na šport a porovnával 17-50 od Tamronu s Nikkor 17-55 (oba 2,8) a to akoby som porovnával trabant s mercedesom... Sám nie som moc zástancom "značkových" nákupov za každú cenu, ale ten rozdiel bol úplne evidentný a vravím hlavne aj o tej kvalite spracovania (rýchlosť ostrenia a podobne, tam je Nikkor vpredu o celé veky...). A takýto veľký objektív, no neviem. Inak aj ten Nikkor 70-300 je neúmerne drahý na to, čo ponúka. Spomínal si tuším limit 500 EUR, teraz som niekde videl inzerát na Nikkor 80-200 2,8, tusím 650 EUR chcel zaň chlapík, možno ak by si tú trochu došetril, tak získaš objektív, pri ktorom by si podobné dilemy vôbec riešiť nemusel.
 
Akelan
2013-05-13 00:35:59+02
príspevok od: RedBerry
pomalé zaostrovanie ??? No tak to sa mi teda prestáva páčiť... Určite na to načo ho chcem budem potrebovať rýchle zaostrovanie - sem tam šport, inak street / wildlife.
Nuž teda Ďakujem za takúto informáciu, určite si mi ušetril dosť nadávok a sklamanie, prekvapčo takej svetelnej 200vky si teda nehám na ďalekú budúcnosť.. a nech to stojí za to už potom.
Ďakujem teda ešte raz
Aký šport chceš fotiť? Spočítaj si čas, ktorý budeš musieť použiť kvôli pohybu a potom svetelnosť objektívu. Fotím haly a telocvične a aj keď som sa veľmi snažil vyhnúť práve nákupu vysokosvetelného Nikkoru, iná voľba proste nebola... Takže počítam, že nadávať budeš tak či tak, toto je typ objektívov na dovolenku, street, ale ani šport, ani wildlife s tým uspokojivo nenafotíš.
 
RedBerry
2013-05-13 00:49:24+02
príspevok od: Akelan
Hm, zrejme som písal podľa svojich preferencií, ja by som bral isto 70-200. Ten Nikkor 70-300 som mal asi mesiac na tesovanie, ak sa nemýlim, tak oproti tomu Tamronu začína na nižšej svetelnosti (3,5?), a áno, stabilizácia je super vec, to bez debaty, ale celkovo odvtedy akosi nemusím tieto veľké rozsahy... Ako čo chceš s tým fotiť? Wildlife - zabudni, som skúšal srnky, alebo vtáčika na strome na 10-15m a sám som bol pekvapený, že to očakávané "priblíženie" sa akosi moc nedostavilo, navyše sú tam dosť veľké obety na kvalite obrazu, to si treba povedať. Ten Tamron som čítal aj ja, že by mohol byť lepší na tých vyšších ohniskách, skúšať som ho neskúšal, ale Tamron s takýmto rozsahom... neviem. Vyberal som si objektív na šport a porovnával 17-50 od Tamronu s Nikkor 17-55 (oba 2,8) a to akoby som porovnával trabant s mercedesom... Sám nie som moc zástancom "značkových" nákupov za každú cenu, ale ten rozdiel bol úplne evidentný a vravím hlavne aj o tej kvalite spracovania (rýchlosť ostrenia a podobne, tam je Nikkor vpredu o celé veky...). A takýto veľký objektív, no neviem. Inak aj ten Nikkor 70-300 je neúmerne drahý na to, čo ponúka. Spomínal si tuším limit 500 EUR, teraz som niekde videl inzerát na Nikkor 80-200 2,8, tusím 650 EUR chcel zaň chlapík, možno ak by si tú trochu došetril, tak získaš objektív, pri ktorom by si podobné dilemy vôbec riešiť nemusel.
Fotiť by som chcel s takým objektívom šport.. krajinku.. a nejakú srnu ak by sa pri prechádzke lesom pošťastilo.
To je taký základ čo by som stým robil. Hlavne od objektívu očakávam rýchle zaostrovanie, čo som sa pred chvíľou dozvedel že ten Tamron 70-200 2.8 zaostruje pomaly - pre niekoho až neprijateľne -. Takže nejak sa utvrdzujem v tom že zoberem Tamron 70-300 Di VC USD a za ušetrený peniaz si doprajem kvalitnej obuvi do hory. Inak pozriem veru aj ten Nikkor 80-200 lebo jak som si teraz pozeral tie 70-200vky aj od iných firiem tak som Nikkor dosť podcenil.
Áno limit mám 500€ ako tak vidím na inzerátoch je to dosť sprostý limit, tie lepšie vychádzajú o 100-200€ drahšie a tie horšie-lepšie mi spadajú do ponuky..
Veru jak som už aj napísal Tonlounovy - radšej si na poriadnu rýchlu 70-200vku počkám a doprajem si za vyššiu cenu riadnej kvality v ďalekej budúcnosti, napríklad taký Nikkor 70-200 f/2.8G ED VR II..
Každopádne Ďakujem za odozvu a za pomoc, prajem vždy dobré svetlo na cestách!
 
RedBerry
2013-05-13 00:52:09+02
príspevok od: Emilio
Na 70/200 budeš na wild potrebovať predlžiť ohnisko telekonvertorom, ktorého cena je podobná cene objektívu a zníži ti svetelnosť a je bez stabilizátora.. Jediné čo získaš, sú menšie rozmery a váha. Ja si tiež brúsim zuby na ten Tamron VC USD, je vraj hodne lepší na dlhom ohnisku ako Nikkor 70/300 VR. Jedine že by mi prišla pod ruku jazdená Sigma 120/400, to by bola dilema.
Sigma 120-400 by som veru aj ja sa dal nahovoriť... Keby mám ten peniaz na viac tak veru už aj by som telefonoval a maily písal. Berem teda ten Tamron 70-300 VC zatial každý kto ho má a využíva ho je sním nadmieru spokojný tak nemám z neho strach, tá Tamron 200 2.8 bola taká že som nevedel čo je zač ale to pomalé ostrenie ma veru veľmi odradilo.
Každopádne Ďakujem za odozvu a za pomoc, prajem vždy dobré svetlo na cestách!
 
RedBerry
2013-05-13 01:16:38+02
príspevok od: Akelan
Aký šport chceš fotiť? Spočítaj si čas, ktorý budeš musieť použiť kvôli pohybu a potom svetelnosť objektívu. Fotím haly a telocvične a aj keď som sa veľmi snažil vyhnúť práve nákupu vysokosvetelného Nikkoru, iná voľba proste nebola... Takže počítam, že nadávať budeš tak či tak, toto je typ objektívov na dovolenku, street, ale ani šport, ani wildlife s tým uspokojivo nenafotíš.
Aký šport ?? Asi len Auto-moto šport, čo sa týka športov na nič iné by som sa asi nešiel pozrieť.
Keď bude dobré počasie čo väčšinou vychádza tak by mi mal stačiť aj Tamron 70-300 f4-5.6
 
Rasty Gibel
2013-05-13 02:04:07+02
Ja vyuzivam sluzby Tamronu 70-300 vc ..... Za tie peniaze nema konkurenciu, to uz si sa na nete urcite docital. Ostrenie je dostacujuco rychle ale profi triede sa nevyrovna. Vyuzijes to sklo aj pre wildlife aj pri sporte.Nepredpokladm ze ides fotit pre nejaky sportovy casak alebo National Geographic, tak ze tento objektiv bude urcite dostacujuci. Co sa tyka Tamronu 70-200 f2,8 tak je to ostrenie dost pomale, a hlucne. Pred nedavnom som si ho mal moznost vyskusat na jednej akcii Tamronu. Tiez sa mi dostala do ruky nova verzia 70-200 f2,8 s VC a to uz bola ina pesnicka. Ostrenie a stabilizacia fungovala super, ale zase cena skla je 1399eurikov v DE. To je uz dost cez tvoj limit. Potom ti mozes este porozmyslat nad svetelnou sigmou 70-200 f2,8, niekde v bazari som ju videl za nejakych 450 euri, ale o toto sklo rozdelilo ludi do dvoch taborov, ti ktori su spokojni a ti ktori sa jej chce zbavit. Osobnu skusenost nemam, no nemyslim si ze ostrenie a kresba bude horsia ako u tamronu 70-300 VC.
Hold babo rad. Novy so zarukou a dlhsim ohniskom alebo bazarovi bez zaruky s mensim ohniskom ale svetelny a stabilizovany. Moj nazor je vyskusat si tu sigmu a podla toho sa rozhodnut. Ak snou budes spokojny tak ju ber, ak ti pasovat nebude tak ten tamron 70-300 VC, je to dobre sklo.
 
yelcin
2013-05-13 09:06:25+02
Tiez som sa dlho rozhodoval nad tymto objektivom,pri pozerani recenzii som natrafil na tuto stranku: http://www.juzaphoto.com/recensione.php?l=en&t=tamron_70-300vc#fotoesempio a uz som nevahal ani sekundu.mam ho uz tyzden doma a spokojnost velka
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()