Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

širokouhlý objektív pre canon

Levočan
2018-08-01 20:55:03+02
Dobrý deň. Prosím o radu, mám v pláne kúpiť širokouhlý objektív, najskôr som hľadal canon pretože som canoňák srdcom i dušou a však ako viete EF objektív je kompatibilný s EF i EF-S bajonetom a
EF-S objektív je kompatibilný iba s EF-S bajonetom. To znamená že ak by som teraz kúpil širokouhláč EF-S musel by som ho zase predávať a kupovať ( čo sa mi zdá zbytočné ) už objektív vhodný pre EF kedže dajme tomu o rok max dva by som chcel zase prejsť už na FF zrkadlovku. Momentálne mám 600D - 1200Dčko a to prečo nechcem kúpiť napríklad Canon EF 17-40 mm f/4 L USM alebo Canon EF 16-35/4 L IS USM je hlavne v tom že na tom 600D - 1200D by bol ekvivalent toho priblíženia cca 28-64 mm ?? (ak sa nemýlim). A to je hlavný dôvod kvôli čomu píšem či mi viete poradiť nejakú inú značku ( tamron,sigma,tokina atd ....vôbec tie značky nesledujem akými objektívmi disponujú) ktorá by bola vhodná už aj na ten FF ale aj teraz na APS-C ? Cenový strop je 400 Eur. Svetelnosť objektívu pre mňa nehrá až takú veľkú úlohu kedže fotím na 90% za denného svetla predovšetkým poľnohospodársku techniku. Za každú radu nápad budem veľmi rád a dúfam že to pomôže aj iným fotografom ,ktorí sú v takejto situácií.
 
Marek Bučko
2018-08-01 22:51:17+02
príspevok od: Levočan
Dobrý deň. Prosím o radu, mám v pláne kúpiť širokouhlý objektív, najskôr som hľadal canon pretože som canoňák srdcom i dušou a však ako viete EF objektív je kompatibilný s EF i EF-S bajonetom a
EF-S objektív je kompatibilný iba s EF-S bajonetom. To znamená že ak by som teraz kúpil širokouhláč EF-S musel by som ho zase predávať a kupovať ( čo sa mi zdá zbytočné ) už objektív vhodný pre EF kedže dajme tomu o rok max dva by som chcel zase prejsť už na FF zrkadlovku. Momentálne mám 600D - 1200Dčko a to prečo nechcem kúpiť napríklad Canon EF 17-40 mm f/4 L USM alebo Canon EF 16-35/4 L IS USM je hlavne v tom že na tom 600D - 1200D by bol ekvivalent toho priblíženia cca 28-64 mm ?? (ak sa nemýlim). A to je hlavný dôvod kvôli čomu píšem či mi viete poradiť nejakú inú značku ( tamron,sigma,tokina atd ....vôbec tie značky nesledujem akými objektívmi disponujú) ktorá by bola vhodná už aj na ten FF ale aj teraz na APS-C ? Cenový strop je 400 Eur. Svetelnosť objektívu pre mňa nehrá až takú veľkú úlohu kedže fotím na 90% za denného svetla predovšetkým poľnohospodársku techniku. Za každú radu nápad budem veľmi rád a dúfam že to pomôže aj iným fotografom ,ktorí sú v takejto situácií.
V tej cene asi len túto pevnú 14-ku: https://www.mini-max.sk/objektivy/objektivy-samyang/samyang-pre-canon/samyang-14mm-f-2-8-if-ed-umc-asp-canon. Pre FF aj APS-C, nemá AF ale je výborný, mám jeho staršiu verziu.
 
acton
2018-08-01 23:14:25+02
príspevok od: Levočan
Dobrý deň. Prosím o radu, mám v pláne kúpiť širokouhlý objektív, najskôr som hľadal canon pretože som canoňák srdcom i dušou a však ako viete EF objektív je kompatibilný s EF i EF-S bajonetom a
EF-S objektív je kompatibilný iba s EF-S bajonetom. To znamená že ak by som teraz kúpil širokouhláč EF-S musel by som ho zase predávať a kupovať ( čo sa mi zdá zbytočné ) už objektív vhodný pre EF kedže dajme tomu o rok max dva by som chcel zase prejsť už na FF zrkadlovku. Momentálne mám 600D - 1200Dčko a to prečo nechcem kúpiť napríklad Canon EF 17-40 mm f/4 L USM alebo Canon EF 16-35/4 L IS USM je hlavne v tom že na tom 600D - 1200D by bol ekvivalent toho priblíženia cca 28-64 mm ?? (ak sa nemýlim). A to je hlavný dôvod kvôli čomu píšem či mi viete poradiť nejakú inú značku ( tamron,sigma,tokina atd ....vôbec tie značky nesledujem akými objektívmi disponujú) ktorá by bola vhodná už aj na ten FF ale aj teraz na APS-C ? Cenový strop je 400 Eur. Svetelnosť objektívu pre mňa nehrá až takú veľkú úlohu kedže fotím na 90% za denného svetla predovšetkým poľnohospodársku techniku. Za každú radu nápad budem veľmi rád a dúfam že to pomôže aj iným fotografom ,ktorí sú v takejto situácií.
 
seifi
2018-08-02 09:14:34+02
prosím ťa, čo bude o 2 roky ... kúp si napr. Canon 10-18 za 250,- a ten potom predáš aj s foťákom; Sigma mala 12-24 s vypuklou prednou šošovkou, pozri v bazari;
 
rk.
2018-08-02 12:38:58+02
príspevok od: Levočan
Dobrý deň. Prosím o radu, mám v pláne kúpiť širokouhlý objektív, najskôr som hľadal canon pretože som canoňák srdcom i dušou a však ako viete EF objektív je kompatibilný s EF i EF-S bajonetom a
EF-S objektív je kompatibilný iba s EF-S bajonetom. To znamená že ak by som teraz kúpil širokouhláč EF-S musel by som ho zase predávať a kupovať ( čo sa mi zdá zbytočné ) už objektív vhodný pre EF kedže dajme tomu o rok max dva by som chcel zase prejsť už na FF zrkadlovku. Momentálne mám 600D - 1200Dčko a to prečo nechcem kúpiť napríklad Canon EF 17-40 mm f/4 L USM alebo Canon EF 16-35/4 L IS USM je hlavne v tom že na tom 600D - 1200D by bol ekvivalent toho priblíženia cca 28-64 mm ?? (ak sa nemýlim). A to je hlavný dôvod kvôli čomu píšem či mi viete poradiť nejakú inú značku ( tamron,sigma,tokina atd ....vôbec tie značky nesledujem akými objektívmi disponujú) ktorá by bola vhodná už aj na ten FF ale aj teraz na APS-C ? Cenový strop je 400 Eur. Svetelnosť objektívu pre mňa nehrá až takú veľkú úlohu kedže fotím na 90% za denného svetla predovšetkým poľnohospodársku techniku. Za každú radu nápad budem veľmi rád a dúfam že to pomôže aj iným fotografom ,ktorí sú v takejto situácií.
Ak hladas kompromis, ze to bude pouzitelne na FF aj APS-C, tak na FF to bude ultra siroke, na APS-C kvoli cropu to bude uz na hornej hrane sirokacov. chalani to dobre radia Samyang 14ku, ta bude po prepocte 22,4 na APS-C. Na druhej strane ak chystas prechod az o dva roky, tak by som kupil second hand Canon 10-22, alebo 10-18, ona su to skvele skla a je ich kopa na trhu v ramci tvojho cenoveho limitu. Ked pride na prechod na FF, tak ich relativne bez straty predas a upgradnes uz na co budes potrebovat.
 
-rs-
2018-08-02 13:07:31+02
len doplnim... ak mas moznost vyskusaj si nazivo sirkokac cca 24mm a ultra sirokac 10-14mm ( v prepocte na FF), aby si vedel porovnat co viac vyuzijes. ono je to dost zasadny rozdiel nie len v uhle zaberu , ale aj z pohladu kompozicie atd ...
 
PeCh
2018-08-02 16:08:58+02
Chceš širokouhlý alebo ultraširokouhlý objektív? Osobne za širokouhlý objektív pokladám 24-28 mm 135 EQ (15-18 APS-C). Ultraširokouhlý pokladám niečo pod 24 alebo ešte lepšie pod 21 mm 135EQ (pod 14/15 mm APS-C).

Pokiaľ ti stačí širokouhlý, tak ten Canon 17-40L je dobrá voľba, ale je to už starší objektív a nedokáže dostatočne prekresliť detaily na vysokoMPx senzoroch, plus sa mi zdá, že celkom aberuje (zato je parafokálny, čo je dobré pre video).

Pokiaľ chceš ultraširokouhlý objektív, tak na kompatibilitu s FF zabudni. Jednoducho na tomto konci to hrá iba pre APS-C. Ber buď 10-18 (lacný i keď dobrý plasťák) alebo 10-22 (skryté eLko). S 10-22 mám osobnú skúsenosť, naozaj je to vydarený objektív. Keď som prešiel na Fuji, tak som ho chcel najprv predať, ale popri 10-18 je prakticky nepredajný zo rozumnú cenu (rozumej, každý si skôr zoberie plasťák 10-18). Ale zistil som, že je dosť použiteľný aj cez adaptér na Fujine a tak teraz by som ho asi ani veľmi nechcel predať.

Pokiaľ chceš ultraširokouhlý a naozaj kompatibilitu s FF, tak asi najlepšia voľba je Sigma 12-24 (tuším najširšie FF sklo pre Canon).
 
Levočan
2018-08-02 22:52:47+02
Chalani díky moc za reakcie nebudem odpisovať na každý postreh osobitne ale zhrniem to. Tak po zvážení všetkých vašich názorov som došiel k záveru že asi kúpim v úvodzovkách ,,plasťáčik,, od canonu. Samyang bez AF to by bolo premňa dosť náročné kedže fotím často z ruky a nemám čas nato zaostrovanie kedže stroje sa neustále pohybujú. Takže táto alternatíva nie. A však teraz ešte riešim dilemu ktorý ten objektív vziať pretože prvo plánovo to bolo tak že chcem ultraširokouhláč ako remeň a to ( 10-18 ) na ktorý som čítal strašne veľa recenzií a dosť ho vychválili oproti jeho predchodcovi (10 - 22 ) a iných značiek objektívov s týmto rozsahom a však po navštívení original stránky canon sa mi dostal chrobák do hlavy a to v podobe Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM tento objektív ma nadchol lepšou sveteľnosťou kovovým bajonetom celkovým spracovaním a rozmýšľam aj tak či niekedy práve niesu tie fotografie až znehodnotené tými ultraširokouhláčmi a či by úplne nestačilo tých 15mm čo si myslíte?? cena je o niečo vyššia a však ako som písal stále by to bolo v tej norme 400eur.
 
Marek Bučko
2018-08-02 23:10:34+02
príspevok od: Levočan
Chalani díky moc za reakcie nebudem odpisovať na každý postreh osobitne ale zhrniem to. Tak po zvážení všetkých vašich názorov som došiel k záveru že asi kúpim v úvodzovkách ,,plasťáčik,, od canonu. Samyang bez AF to by bolo premňa dosť náročné kedže fotím často z ruky a nemám čas nato zaostrovanie kedže stroje sa neustále pohybujú. Takže táto alternatíva nie. A však teraz ešte riešim dilemu ktorý ten objektív vziať pretože prvo plánovo to bolo tak že chcem ultraširokouhláč ako remeň a to ( 10-18 ) na ktorý som čítal strašne veľa recenzií a dosť ho vychválili oproti jeho predchodcovi (10 - 22 ) a iných značiek objektívov s týmto rozsahom a však po navštívení original stránky canon sa mi dostal chrobák do hlavy a to v podobe Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM tento objektív ma nadchol lepšou sveteľnosťou kovovým bajonetom celkovým spracovaním a rozmýšľam aj tak či niekedy práve niesu tie fotografie až znehodnotené tými ultraširokouhláčmi a či by úplne nestačilo tých 15mm čo si myslíte?? cena je o niečo vyššia a však ako som písal stále by to bolo v tej norme 400eur.
15-85 je univerzál s výborným rozsahom, obrazom, AF, stabilizáciou a premenlivou svetelnosťou. 15mm zodpovedá na APS-C 24mm, čo by mohlo stačiť, no od väčších strojov bude treba trochu odstup. Nie je na FF, ale to určite viete.
 
nudike
2018-08-03 13:20:01+02
10 vs 15 na sirokom konci je ooobrovsky rozdiel (ovela vacsi ako napr 15 vs 18). ak hladas univerzal tak 15-85 je fak dobry. ale ak tuzis po sirokouhlom sklicku a nechces vela utracat tak 10-18 je naozaj paradna.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()