Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Lacné adaptéry Canon EF mount na Sony E

Jozi Mačutek
2019-02-24 19:46:29+01
Ahojte, už dlhšiu dobu rozmýšlam nad nejakým teleobjektívom na A7ku, všetci vieme ako je to s telačmi od Sony hlavne cenovo... preto mám zálusk na Canon 70-200 f/4 ktorý by som použil s redukciou. Na redukcii nepotrebujem rýchly prenos af, v podstate ho nepotrebujem vóbec kedže sa zaujímam o krajinarskú fotografiu. Stačí mi iba to aby sa cez neho dala riadiť na objektíve clona a aby nemal nejakú dlžkovú odchýlku a zachovala sa plná ostrosť skla. Myslíte si že redukcie ako commlite alebo viltrox (alebo ine do 100-150€) splnajú spomínaný účel? Najviac by ma potešilo ak by sa niekto podelil s realnou skusenosťou
 
Cako
ocenenie redakciou 2019-02-25 06:56:47+01
Ja neviem. Za 200e už máš sigmu MC-11 a zároveň to máš plnohodnotný adaptér aj na AF. Ja ho používam tiež a som spokojný. A kvalita prevedenia je určite lepšia ako tie lacnejšie "neznačkové".
Čo sa obrazovej kvality týka nie je samozrejme žiadny pokles, keďže tam nie je optický člen.
 
pepos
2019-02-25 11:18:05+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Ahojte, už dlhšiu dobu rozmýšlam nad nejakým teleobjektívom na A7ku, všetci vieme ako je to s telačmi od Sony hlavne cenovo... preto mám zálusk na Canon 70-200 f/4 ktorý by som použil s redukciou. Na redukcii nepotrebujem rýchly prenos af, v podstate ho nepotrebujem vóbec kedže sa zaujímam o krajinarskú fotografiu. Stačí mi iba to aby sa cez neho dala riadiť na objektíve clona a aby nemal nejakú dlžkovú odchýlku a zachovala sa plná ostrosť skla. Myslíte si že redukcie ako commlite alebo viltrox (alebo ine do 100-150€) splnajú spomínaný účel? Najviac by ma potešilo ak by sa niekto podelil s realnou skusenosťou
Zdravím. Je veľký výber adaptérov s Canonu na Sony.napr.https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=eos+to+sony&_sacat=30059&rt=nc&LH_BIN=1
Dá sa občas zohnať aj na bazoši. Neviem ako je to s objektívmi Canon, Nikonové, ktoré používam mi Af neutiahnu. Neviem či slabou kapacitou batérie, alebo to skrátka neviem nastaviť, používam ako aj píšeš okrem Af. Na krajinu a makro to stačí. Ide mi aj VR. Ale kúp zn. napr. https://www.ebay.com/itm/Commlite-Electronic-Auto-AF-Adapter-Canon-EOS-EF-Lens-to-Sony-E-NEXA7A7RII/222120732452epid=1940396806&hash=item33b76d6724:g:lIoAAOSwZetXOsdc:rk:27:pf:0&LH_BIN=1
a pod. Úplne lacné nemusia byť dobré. Veľa zdaru.
 
Jozi Mačutek
2019-02-25 11:30:31+01
príspevok od: Cako
Ja neviem. Za 200e už máš sigmu MC-11 a zároveň to máš plnohodnotný adaptér aj na AF. Ja ho používam tiež a som spokojný. A kvalita prevedenia je určite lepšia ako tie lacnejšie "neznačkové".
Čo sa obrazovej kvality týka nie je samozrejme žiadny pokles, keďže tam nie je optický člen.
Hm ako Sigma mc-11 je super, škoda že s cenou 250 už presahuje chaby študácky rozpočet fakt mi stačí aj fotenie na manual focus... u tých lacných sa ani tak nebojim prevedenia a pomaleho af len toho či fakt nema problem s prenosom paremetrov
 
Jozi Mačutek
2019-02-25 11:33:35+01
príspevok od: pepos
Zdravím. Je veľký výber adaptérov s Canonu na Sony.napr.https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=eos+to+sony&_sacat=30059&rt=nc&LH_BIN=1
Dá sa občas zohnať aj na bazoši. Neviem ako je to s objektívmi Canon, Nikonové, ktoré používam mi Af neutiahnu. Neviem či slabou kapacitou batérie, alebo to skrátka neviem nastaviť, používam ako aj píšeš okrem Af. Na krajinu a makro to stačí. Ide mi aj VR. Ale kúp zn. napr. https://www.ebay.com/itm/Commlite-Electronic-Auto-AF-Adapter-Canon-EOS-EF-Lens-to-Sony-E-NEXA7A7RII/222120732452epid=1940396806&hash=item33b76d6724:g:lIoAAOSwZetXOsdc:rk:27:pf:0&LH_BIN=1
a pod. Úplne lacné nemusia byť dobré. Veľa zdaru.
Jo presne, stačí mi všetko okrem af ...ten nepoužívam v podstate vôbec... takže commlite je fajn ano?
 
Iygor
2019-02-25 14:31:09+01
Mal som Commlite, skúšal som C 16-35/4, fungoval v pohode. S teleobjektívom som ho ale neskúšal.
Zamysli sa aj nad redukciou Sony LA-EA 4, s ňou bude fungovať všetko OK, a teleobjektív na bajonet A zoženieš lacno. Skúšal som Sigmu 70-200/2,8 a dokonca aj Sigma 100-400/5-6,3 ostrila v poriadku (ale pomalšie)
 
Jozi Mačutek
2019-02-25 20:48:05+01
príspevok od: Iygor
Mal som Commlite, skúšal som C 16-35/4, fungoval v pohode. S teleobjektívom som ho ale neskúšal.
Zamysli sa aj nad redukciou Sony LA-EA 4, s ňou bude fungovať všetko OK, a teleobjektív na bajonet A zoženieš lacno. Skúšal som Sigmu 70-200/2,8 a dokonca aj Sigma 100-400/5-6,3 ostrila v poriadku (ale pomalšie)
Diky za radu no hlavne ma láka kombo commlite a Canon z dôvodu perfektnej lahkej f/4 70-200vky... ta menšia váha sa na turistiku velmi hodí pokial píšeš že ostatné veci okrem ostrenia funguju ok asi som rozhodnutý.
 
Riik
2019-04-23 13:19:55+02
Ahojte, tiež riešim tento problém. Plánujem pochovať staručký Canon 350D a rád by som prešiel pravdepodobne na Sony A6400. Problém je, že používam na krajinky Tokinu 12-24 DXII a rád by som ju používal aj naďalej. Nejde mi o rýchly autofokus, ale chcem aby tam nejaký bol. Neviete niekto poradiť, či Commlite CM-EF-E HS alebo niečo podobné do 100-150e bude správne pracovať s týmto objektívom? Neviem síce akú hodnotu má objektív, ak by som ho predal, ale asi nič podobne širokouhlé na Sony za predaj Tokiny nekúpim. Preto by som najradšej zainvestoval teraz to tela, pofotil s Tokinou nejakú dobu a postupne prešiel aj k nativným objektívom E-mount. Ďakujem za každá radu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()