Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Helios 44-2 f2/58

Kortas
2019-08-19 22:50:36+02
Zdravím mám možnosť sa dostať k objektívu helios 44-2 f2/58 s 8lamelovou clonou a chcel by som sa opýtať či sa dá použiť s reverzným krúžkom na close-up/macro...čítal som článok tu na e-photo o obrátení šošoviek ale nato si netrúfam otázka je či doaiahnem a reverznym otočením podobné výsledky.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-08-19 23:34:21+02
Kazdy zakladak po otoceni funguje ako makroobjektiv. Vlastne ako velka viacsosovkova lupa. Je to ale provizorne riesenie z cias, ked makroobjektivy neboi bezne dostupne. Dnes straca na vyzname, z druhej ruky kupis makroobjektiv pomerne lacnon, nejaky Tamron, alebo SIgmu.
 
Kortas
2019-08-19 23:39:47+02
príspevok od: Karol Srnec
Kazdy zakladak po otoceni funguje ako makroobjektiv. Vlastne ako velka viacsosovkova lupa. Je to ale provizorne riesenie z cias, ked makroobjektivy neboi bezne dostupne. Dnes straca na vyzname, z druhej ruky kupis makroobjektiv pomerne lacnon, nejaky Tamron, alebo SIgmu.
Nejde ani o cenu aj ked najlacnejsi macro objektiv na bazosi je od cca 200€ skorej oto že ma celkovo zaujal bokeh ktory vytvara helios maloktory novy objektiv ma podobne zaujimavy bokeh efekt.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-08-20 00:04:56+02
príspevok od: Kortas
Nejde ani o cenu aj ked najlacnejsi macro objektiv na bazosi je od cca 200€ skorej oto že ma celkovo zaujal bokeh ktory vytvara helios maloktory novy objektiv ma podobne zaujimavy bokeh efekt.
Lnze nie v reverznom rezime, len pri normalnom fotenia musi to byt ta spravna konfiiguracia vzdialenostia struktury pozadia.
 
francesco
2019-08-20 08:29:00+02
V tomto pripade by som pouzil medzikruzky. Na reverz sa mi viac osvedcilo kratsie ohnisko.
 
pridalamichal
2019-08-21 08:39:46+02
príspevok od: francesco
V tomto pripade by som pouzil medzikruzky. Na reverz sa mi viac osvedcilo kratsie ohnisko.
mám ten helios,aj medzikrúžky, ale 58mm mi príde málo. fotiť sa s tým dá, ale nejaké výrazné zväčšenie by som neočakával...viem že bookeh je bookeh, ale častejšie mám medzikrúžky na 18-105 (sony)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()