Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Kompatibilita telekonvertora a teleobjektivu tamron

tretecou
2020-06-24 21:06:27+02
Dobrý deň,
som študentom gymnázia, doma mám nikon d5100. S fotením som začal asi pred mesiacom a pol, intenzívne sa tomu venujem asi 2 týždne a plánujem si kúpiť telekonvertor na moj objektív Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD a bol by som rád, ak by niekto vedel odpoveď na otázku: Je telekonvertor Nikon TC20E II kompatibilný s týmto objektívom? Ak nie, našiel by sa nejaký za dobrú cenu pre tento objektív? Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-06-24 22:51:53+02
Nie nie je. Profi telkonvertory maju vystupujuci clen, kvolicomu je fyzicky nemozne ich nasadit na objektiv, pre ktory nie su navrhnute.
Dnes sa firmy ani nepokusaju robit TC pre obycajne objektiy. S vyslednou svetelnostou f11 by kombinacia aj tak nebola pouzitelna. Ak potrebujes viac ako 3OO mm, mal by si kupit supertelezoomm napr. Tamron 150-600.
 
tretecou
2020-06-25 12:55:15+02
príspevok od: Karol Srnec
Nie nie je. Profi telkonvertory maju vystupujuci clen, kvolicomu je fyzicky nemozne ich nasadit na objektiv, pre ktory nie su navrhnute.
Dnes sa firmy ani nepokusaju robit TC pre obycajne objektiy. S vyslednou svetelnostou f11 by kombinacia aj tak nebola pouzitelna. Ak potrebujes viac ako 3OO mm, mal by si kupit supertelezoomm napr. Tamron 150-600.
Hmm rozumiem... TC mi prislo ako lacnejsi trik na tele.... f11 by mi az tak nevadilo.... hlavne aby som nasiel nejaky tamron 1.7x tc na ten moj objektiv, su ludia na internete, ktorym sa to podarilo, ale kupili starsi TC, taky ktory zozeniem len z druhej ruky... skusim pohladat 150-600 ale pochybujem ze najdem taky kus pod 500, kedze v mojom meste niesu brigade a take veci, nemam velmi moznost si kupovat drahy gear
(no nasiel som par, za 600 asi, ale zasa... su dost velke a tazke :/)
 
brnj
2020-06-26 14:43:54+02
príspevok od: tretecou
Hmm rozumiem... TC mi prislo ako lacnejsi trik na tele.... f11 by mi az tak nevadilo.... hlavne aby som nasiel nejaky tamron 1.7x tc na ten moj objektiv, su ludia na internete, ktorym sa to podarilo, ale kupili starsi TC, taky ktory zozeniem len z druhej ruky... skusim pohladat 150-600 ale pochybujem ze najdem taky kus pod 500, kedze v mojom meste niesu brigade a take veci, nemam velmi moznost si kupovat drahy gear
(no nasiel som par, za 600 asi, ale zasa... su dost velke a tazke :/)
kenko tc1,4 by si mal nasadit ale ta svetelnost
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()