Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Ostrenie s manualnym objektivom

juryno
2021-10-08 13:01:50+02
Chcel by som poradit. Na Fujifilm X A5 uvazujem o objektive Samyang 12mm f/2 NCS CS Fujifilm X

Je to manualny objektiv a mam minimalne skusenosti s manualnym ostrenim. Takze nech nevyhadzujem peniaze, chcel by som poradit ci na tej X A5, ktora nema hladacik je problematicke manualne zaostrit najma na demnu a nocnu krajinu. Diky
 
marianr
2021-10-08 13:04:13+02
stiahni si aplikáciu na výpočet hyperfokálnej vzdialenosti a uvidíš 8-)
 
dushki
2021-10-08 15:09:36+02
Mám Fuji X-T200 a manuálne ostrenie je podporované funkcionalitou fotoaparátu. Pomocné manuálne ostrenie, kde sa farebne zvýraznia hrany a kontrola ostrenia, kde sa pri manuálnom ostrení objekt zväčší aby sa dalo presnejšie ostriť. Funguje to aj cez displej.
 
preview
2021-10-08 15:41:38+02
funguje aj hiperfokalne ostrenie aj focus peaking aspon na Nikon Z50, fujifilm bude asi to iste a objektív má stupnicu zostrenia ktoru pouzivam obcas na nikon 28mm Ai ... nedavno som fotil nocnu krajinu s popredim a zaostril som na objektive na najbližšiu značku ku nekonečnu a myslim že to ostre bolo no a ked nie je manualne sklo tak na mirolles sa to volá digital rangefinder
 
jozef84
2021-10-08 17:13:05+02
príspevok od: juryno
Chcel by som poradit. Na Fujifilm X A5 uvazujem o objektive Samyang 12mm f/2 NCS CS Fujifilm X

Je to manualny objektiv a mam minimalne skusenosti s manualnym ostrenim. Takze nech nevyhadzujem peniaze, chcel by som poradit ci na tej X A5, ktora nema hladacik je problematicke manualne zaostrit najma na demnu a nocnu krajinu. Diky
Na Fuji(nastav zvýraznenie v menu, kde to máš zaostrené - zvýrazní tam hrany, ja mám červenú farbu) a navyše s ultraširokáčom žiaden problém(na objektíve daj hyperfokálnu vzdialenosť a máš to ostré).
 
martinmlm
2021-10-08 19:42:04+02
príspevok od: juryno
Chcel by som poradit. Na Fujifilm X A5 uvazujem o objektive Samyang 12mm f/2 NCS CS Fujifilm X

Je to manualny objektiv a mam minimalne skusenosti s manualnym ostrenim. Takze nech nevyhadzujem peniaze, chcel by som poradit ci na tej X A5, ktora nema hladacik je problematicke manualne zaostrit najma na demnu a nocnu krajinu. Diky
Na krajinku s manuálom problém nemôžeš mať. Iné to je na pohyb. Chce to cvik a vybrať objektív ktorý má idealne ostrenie. Myslím tým stúpanie závitu a to kolko treba otočiť zaostrovacím krúžkom od minim. po nekonečno. Nezabudnúť v menu prepnúť na "SNíMANIE BEZ OBJEKTíVU"
 
juryno
2021-10-09 05:35:12+02
diky
 
juryno
2021-10-09 20:41:32+02
príspevok od: jozef84
Na Fuji(nastav zvýraznenie v menu, kde to máš zaostrené - zvýrazní tam hrany, ja mám červenú farbu) a navyše s ultraširokáčom žiaden problém(na objektíve daj hyperfokálnu vzdialenosť a máš to ostré).
neviem ci focus peaking bude u A X5 fungovat,

v recenzii focus peaking na ten samyang 12mm, ale na micro 4/3 snimac u olympusu nefuguje, tak som si neni isty ci uostrim ci nie. na lupu sa podla mna neda spolahnut. na makre v pohode ale krajinu ci street neviem ci uostrim, nemam s tym skusenosti. kebyze viem ci bude fungovat focus peaking tak som mudrejsi kua
 
blahoslav J B Art
2021-10-09 21:10:18+02
príspevok od: juryno
neviem ci focus peaking bude u A X5 fungovat,

v recenzii focus peaking na ten samyang 12mm, ale na micro 4/3 snimac u olympusu nefuguje, tak som si neni isty ci uostrim ci nie. na lupu sa podla mna neda spolahnut. na makre v pohode ale krajinu ci street neviem ci uostrim, nemam s tym skusenosti. kebyze viem ci bude fungovat focus peaking tak som mudrejsi kua
fokus piking s manualnymi objektivmi (bez kontaktov na objektive, ci redukcii) funguje aj na najstarsom modeli Fuji X-A1 ... tak snad je aj na novsom A5

funkcia fokus piking je zalezitost tela fotaku (nie objektivu)

https://www.dpreview.com/forums/thread/4286790
 
martinmlm
2021-10-09 22:43:29+02
príspevok od: juryno
neviem ci focus peaking bude u A X5 fungovat,

v recenzii focus peaking na ten samyang 12mm, ale na micro 4/3 snimac u olympusu nefuguje, tak som si neni isty ci uostrim ci nie. na lupu sa podla mna neda spolahnut. na makre v pohode ale krajinu ci street neviem ci uostrim, nemam s tym skusenosti. kebyze viem ci bude fungovat focus peaking tak som mudrejsi kua
Jednoduché....ak na objektíve ktorý máš teraz je ostriaci prstenec, nastav si manuálne ostrenie a focus peaking a vualááá môžeš skúšať jak sa ostrí manuálne.
 
jozef84
2021-10-10 09:26:38+02
príspevok od: juryno
neviem ci focus peaking bude u A X5 fungovat,

v recenzii focus peaking na ten samyang 12mm, ale na micro 4/3 snimac u olympusu nefuguje, tak som si neni isty ci uostrim ci nie. na lupu sa podla mna neda spolahnut. na makre v pohode ale krajinu ci street neviem ci uostrim, nemam s tym skusenosti. kebyze viem ci bude fungovat focus peaking tak som mudrejsi kua
Na Fuji XM-1 funguje, prečo by nemal fungovať aj na A5? Aj tak focus paeking to používam na dlhších ohniskách ako 24mm a nie na širokých, tam je jednoduchšie pri street foto a prírode použiť hyperfokálnu vzdialenosť a máš to ostré všetko. A zároveň si nenápadnejší pri street foto. Veď ti nič nebráni si to vyskúšať pred kúpou.
 
juryno
2021-10-11 16:47:11+02
Nakoniec som nahodou narazil na Samyang 18mm F2, 8 s AF na sony. Nevedel som ze pod 350e zozeniem siroke FF sklo. Ani som neskusal hladat. Isto to nebude ideal za tu cenu ale staci. Radsej AF a horsiu svetelnost

Diky ale za rady. O rok aj tak asi kupim ten objektiv co sme tu riesili asi tak uz budem mat viac info
 
blahoslav J B Art
2021-10-11 17:02:08+02
príspevok od: juryno
Nakoniec som nahodou narazil na Samyang 18mm F2, 8 s AF na sony. Nevedel som ze pod 350e zozeniem siroke FF sklo. Ani som neskusal hladat. Isto to nebude ideal za tu cenu ale staci. Radsej AF a horsiu svetelnost

Diky ale za rady. O rok aj tak asi kupim ten objektiv co sme tu riesili asi tak uz budem mat viac info
obavam sa, ze tento objektiv s bajonetom Sony nenasadis na svoj Fuji X-A5
 
martinmlm
2021-10-11 19:07:20+02
príspevok od: juryno
Nakoniec som nahodou narazil na Samyang 18mm F2, 8 s AF na sony. Nevedel som ze pod 350e zozeniem siroke FF sklo. Ani som neskusal hladat. Isto to nebude ideal za tu cenu ale staci. Radsej AF a horsiu svetelnost

Diky ale za rady. O rok aj tak asi kupim ten objektiv co sme tu riesili asi tak uz budem mat viac info
Možno nevieš, ale fuji má 16mm f2,8 za 399,-
 
juryno
2021-10-11 19:22:25+02
Mam aj Sony s FE bajonetom, diky ale za upozornenie.

Mam. vip ucet na datarte a dal som ho do kosika a nakoniec nechal tak a rano mi dosiel z datartu mail, ze mam v kosiku tovar a ked ho kupim tak mam dalsiu 20 eur zlavu. Vysledok je ted 315 za Samyang 18mm AF f2, 8 na Sony FE co je ozsj hustá cena
 
juryno
2021-10-11 19:27:21+02
príspevok od: martinmlm
Možno nevieš, ale fuji má 16mm f2,8 za 399,-
Ten mi tiez nejako usiel. Asi sa neda spolahnut na heureka filter. To je dobra cena na fotolabe navyse aj 30e na fotoknihu. Takze mam jasnu volbu na buduci rok na fuji
 
martinmlm
2021-10-11 19:48:16+02
príspevok od: juryno
Mam aj Sony s FE bajonetom, diky ale za upozornenie.

Mam. vip ucet na datarte a dal som ho do kosika a nakoniec nechal tak a rano mi dosiel z datartu mail, ze mam v kosiku tovar a ked ho kupim tak mam dalsiu 20 eur zlavu. Vysledok je ted 315 za Samyang 18mm AF f2, 8 na Sony FE co je ozsj hustá cena
to si budeš k tomu objektívu musieť kúpiť aj sony foťak
 
martinmlm
2021-10-11 19:54:55+02
príspevok od: martinmlm
to si budeš k tomu objektívu musieť kúpiť aj sony foťak
sory ..už som pochopil, sony foťak už máš
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()