Hore
Fórum » Blesky
 

skusenost YONGNUO Speedlite Transmitter ST-E2

markus
2012-07-20 10:33:48+02
ma niekto skusenosti s tymto transmitterom ?
 
piggee
2012-07-20 11:49:26+02
Mam ho, skusenosti dobre a akurat ho predavam. ak mas zaujem sa dozvediet nieco, co v clanku chyba, kludne pis
 
Robert Simeg
2012-07-20 12:35:34+02
príspevok od: piggee
Mam ho, skusenosti dobre a akurat ho predavam. ak mas zaujem sa dozvediet nieco, co v clanku chyba, kludne pis
A preco ho predavas? : )
 
piggee
2012-07-20 12:51:55+02
Pretoze som kupil novy fotak a na tom to uz nefunguje
 
markus
2012-07-20 13:19:52+02
príspevok od: piggee
Pretoze som kupil novy fotak a na tom to uz nefunguje
Dik a na ktorom nefunguje ?
 
piggee
2012-07-20 13:45:21+02
príspevok od: markus
Dik a na ktorom nefunguje ?
Canon EOS 5D mark III.
 
Robert Simeg
2012-07-20 14:00:10+02
Ja by som ho chcel na 5D II + 430EXÍI, tam by mal fungovat podla Bearovej recenzie.
 
piggee
2012-07-20 14:14:05+02
príspevok od: Robert Simeg
Ja by som ho chcel na 5D II + 430EXÍI, tam by mal fungovat podla Bearovej recenzie.
tam funguje bezchybne
 
Koreageek
2012-08-23 22:49:49+02
príspevok od: piggee
Canon EOS 5D mark III.
Mam tiez EOS 5D Mark III a rad by som kupil YONGNUO Speedlite Transmitter prave na Mark III. Je uz v predaji nejaky model? Dakujem.
 
mathino
2012-08-23 22:59:42+02
príspevok od: Koreageek
Mam tiez EOS 5D Mark III a rad by som kupil YONGNUO Speedlite Transmitter prave na Mark III. Je uz v predaji nejaky model? Dakujem.
Mám pár otázok:

1.) potrebuješ TTL alebo si vystačíš s manuálnym nastavením blesku ?
2.) chceš vlesky odpalovať rádiovo alebo pomocou infra ?
 
Koreageek
2012-08-23 23:11:43+02
príspevok od: mathino
Mám pár otázok:

1.) potrebuješ TTL alebo si vystačíš s manuálnym nastavením blesku ?
2.) chceš vlesky odpalovať rádiovo alebo pomocou infra ?
ad 1) v zasade si vystacim s manualnym nastavenim blesku
ad 2) pokial by sa dalo, pomocou infra.
 
mathino
2012-08-23 23:28:19+02
príspevok od: Koreageek
ad 1) v zasade si vystacim s manualnym nastavenim blesku
ad 2) pokial by sa dalo, pomocou infra.
Ak si vystačíš s manuálnym nastavením blesku tak odporúčam rádiové odpalovače ako napr. Cactus V4 alebo V5 (V4-ky mám, prežilo to pády, parties atď).

Pokiaľ by si chcel rádiové odpalovanie s prenosom TTL tak máš možnosti: Pixel Knight, Pixel King a nové Yongnuo YN-622. Pixel King mám a sú fajn (teda jeden TX a jeden RX). Tie nové YN-622 sú lepšie v tom, že by sa malo dať ovládať ratio (teda pomer) zábleskov s skupinách - Pixel King také čosi (zatiaľ) nemá. Ďaľšia výhoda YN-622 je, že TX a RX je v jednom (teda transciever). Jediná nevýhoda YN-622 je absencia USB portu pre uprgade FW (Kingy to majú).

Každopádne, rádiové ma väčší dosah a nelimitujú ho prekážky.

Pokiaľ by si chcel infra, tak ST-E2. Neviem ako je na tom to Yongnuo, ale ak je to verná kópia tak by to malo stačiť.

PS: Mimochodom, ST-E3-RT (teda Canon transmitter pre ich rádiové odpalovanie) nemá ostriaci grid (to červené svetlo) a ani neodpáli cez infra. Pekná hračka, ku ktorej musíš kúpiť blesk za +- 570 €
 
mathino
2012-08-23 23:36:31+02
...samozrejme je tu ešte Phottix Odin a PocketWizard ale to sme cenovo úplne niekde inde.
 
Koreageek
2012-08-23 23:48:31+02
príspevok od: mathino
Ak si vystačíš s manuálnym nastavením blesku tak odporúčam rádiové odpalovače ako napr. Cactus V4 alebo V5 (V4-ky mám, prežilo to pády, parties atď).

Pokiaľ by si chcel rádiové odpalovanie s prenosom TTL tak máš možnosti: Pixel Knight, Pixel King a nové Yongnuo YN-622. Pixel King mám a sú fajn (teda jeden TX a jeden RX). Tie nové YN-622 sú lepšie v tom, že by sa malo dať ovládať ratio (teda pomer) zábleskov s skupinách - Pixel King také čosi (zatiaľ) nemá. Ďaľšia výhoda YN-622 je, že TX a RX je v jednom (teda transciever). Jediná nevýhoda YN-622 je absencia USB portu pre uprgade FW (Kingy to majú).

Každopádne, rádiové ma väčší dosah a nelimitujú ho prekážky.

Pokiaľ by si chcel infra, tak ST-E2. Neviem ako je na tom to Yongnuo, ale ak je to verná kópia tak by to malo stačiť.

PS: Mimochodom, ST-E3-RT (teda Canon transmitter pre ich rádiové odpalovanie) nemá ostriaci grid (to červené svetlo) a ani neodpáli cez infra. Pekná hračka, ku ktorej musíš kúpiť blesk za +- 570 €
Velks vdaka za viacere moznosti.
Praveze ten YongNuo ST-E2 ma na nete v specifikaciach, ze Mark III nepodporuje (iba HSS mod), tak preto som hladal nejaku nahradu za neho.
Ale, mozno sa nakoniec pozriem na YN-622 - radio. podla tvojho popisu vyzera dobre.
Este raz dakujem... anech to dobre foti
 
mathino
2012-08-24 00:00:47+02
príspevok od: Koreageek
Velks vdaka za viacere moznosti.
Praveze ten YongNuo ST-E2 ma na nete v specifikaciach, ze Mark III nepodporuje (iba HSS mod), tak preto som hladal nejaku nahradu za neho.
Ale, mozno sa nakoniec pozriem na YN-622 - radio. podla tvojho popisu vyzera dobre.
Este raz dakujem... anech to dobre foti
Na Tvojom mieste by som počkal pokým sa objavia recenzie na YN-622. Je to nový produkt a, ako to býva s čínskymi výrobcami často, potrebujú produkt doladiť (prvé série môžu mať problémy). Ako som už hore spomínal, YN-622 nedisponuje USB portom pre nahratie FW, takže ak ho aj vydajú tak ho nenaportuješ.

FYI, Pixel Kingy predáva napr. mini-max.sk, kde máš 2 ročnú záruku. Ja som nevedel vydržať a kúpil som ich cez ebay. Fungujú bez problémov, cez USB som do nich bez problému nahral nový FW. Už od minulého roka sa diskutuje o tom, žeby Pixel mohol vydať N-ETTL (zone controller ako AC-3 od Pocket Wizard). Navyše v manuáli je "Bleskové sánky na vysielači nie sú určené na zasunutie externého blesku, ale výhradne na použitie zariadenia Pixel N-ETTL."

N-ETTL by mal vyzerať asi takto:
http://www.pocketwizard.com/products/images/AC3A_lbox.jpg
 
Koreageek
2012-08-25 13:24:38+02
príspevok od: mathino
Na Tvojom mieste by som počkal pokým sa objavia recenzie na YN-622. Je to nový produkt a, ako to býva s čínskymi výrobcami často, potrebujú produkt doladiť (prvé série môžu mať problémy). Ako som už hore spomínal, YN-622 nedisponuje USB portom pre nahratie FW, takže ak ho aj vydajú tak ho nenaportuješ.

FYI, Pixel Kingy predáva napr. mini-max.sk, kde máš 2 ročnú záruku. Ja som nevedel vydržať a kúpil som ich cez ebay. Fungujú bez problémov, cez USB som do nich bez problému nahral nový FW. Už od minulého roka sa diskutuje o tom, žeby Pixel mohol vydať N-ETTL (zone controller ako AC-3 od Pocket Wizard). Navyše v manuáli je "Bleskové sánky na vysielači nie sú určené na zasunutie externého blesku, ale výhradne na použitie zariadenia Pixel N-ETTL."

N-ETTL by mal vyzerať asi takto:
http://www.pocketwizard.com/products/images/AC3A_lbox.jpg
Este raz vdaka za radu.
Mate parvdu, pockam si na prve recenzie YN-622, i ked laka ma, kedze je to jeden z mala produktov kde je deklarovana plna podpora EOS 5D Mark III.
U specifikacie Pixel King-ov je uvadzana iba podpora EOS 5D Mark II., tak neviem ci mam do toho ist... .
 
mathino
2012-08-25 13:48:27+02
príspevok od: Koreageek
Este raz vdaka za radu.
Mate parvdu, pockam si na prve recenzie YN-622, i ked laka ma, kedze je to jeden z mala produktov kde je deklarovana plna podpora EOS 5D Mark III.
U specifikacie Pixel King-ov je uvadzana iba podpora EOS 5D Mark II., tak neviem ci mam do toho ist... .
Počkaj na recenzie, to v prvom rade

...a ku kompatibilite King a 5D Mk III

http://youtu.be/eA385_6xDKw
 
Koreageek
2012-08-25 17:00:05+02
príspevok od: mathino
Počkaj na recenzie, to v prvom rade

...a ku kompatibilite King a 5D Mk III

http://youtu.be/eA385_6xDKw
video zahnalo pochybnosti
 
mathino
2012-08-25 18:13:47+02
príspevok od: Koreageek
video zahnalo pochybnosti
ako som písal predtým, Pixel King kúpiš aj u nás a so zárukou - čo je výhoda. Chvíľu bude trvať kým YN-622 prídu aj k nám (ak vôbec). Jediná vec, je to odpaľovanie skupín v pomere - ale to sa dá obabrať tak, že jeden flash dáš na manuál a druhý na TTL - alebo - jeden dáš bližšie a druhý ďalej. Btw už by mohol Pixel priniesť ten N-ETTL
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()