Hore
Fórum » Blesky
 

Nefunguje opticke odpalovanie

Ajvii
2023-09-28 08:56:11+02
Prosim o radu, chcela by som Godoxom DP600iii opticky odpalit externy blesk Canon Speedlite 600ex-rt. Nefunguje to. Pricom, vstavanym bleskom na starsom fotaku, Speedlite odpalim. Aky tam moze byt problem? Dakujem.
 
Krtko fotografom
2023-09-28 10:44:18+02
príspevok od: Ajvii
Prosim o radu, chcela by som Godoxom DP600iii opticky odpalit externy blesk Canon Speedlite 600ex-rt. Nefunguje to. Pricom, vstavanym bleskom na starsom fotaku, Speedlite odpalim. Aky tam moze byt problem? Dakujem.
Nemám Canon, ale princíp je vždy a všade rovnaký. Blesk musíš prepnúť do módu S1.
 
Ajvii
2023-09-28 11:09:59+02
Ano, to som mala nastavene na oboch bleskoch. Nefungovalo. Zaujimave vsak tiez je, ze Canon odpali Godox, ale opacne to nejde.
 
Krtko fotografom
2023-09-28 12:35:39+02
príspevok od: Ajvii
Ano, to som mala nastavene na oboch bleskoch. Nefungovalo. Zaujimave vsak tiez je, ze Canon odpali Godox, ale opacne to nejde.
Nemôžem nájsť na neho manuál, ale dočítal som sa, že ma aj infra, aj rádiový prenos. Čiže by to malo fungovať. Má, alebo môžeš ho prepnúť do módu S1? Mód S1 znamená, že odpaľuje cez infra hneď na prvý záblesk, a mód S2 znamená, že reaguje na predzáblesky.
Godox je jasná vec, že sa dá odpaľovať. Mám ten Godox, takže ho poznám veľmi dobre .

Alebo skús ešte pozrieť toto nastavenie.
 
gytheio
2023-09-28 12:44:29+02
príspevok od: Krtko fotografom
Nemôžem nájsť na neho manuál, ale dočítal som sa, že ma aj infra, aj rádiový prenos. Čiže by to malo fungovať. Má, alebo môžeš ho prepnúť do módu S1? Mód S1 znamená, že odpaľuje cez infra hneď na prvý záblesk, a mód S2 znamená, že reaguje na predzáblesky.
Godox je jasná vec, že sa dá odpaľovať. Mám ten Godox, takže ho poznám veľmi dobre .

Alebo skús ešte pozrieť toto nastavenie.
Na toto sam mal blesk za 20 eur, mal iba opticky senzor a odpaloval sa iba na zablesk. Neviem ci maju tieto blesky opticky senzor.
 
Krtko fotografom
2023-09-28 12:47:08+02
Pozeral som teraz videa na youtube. Bohužiaľ, tento blesk nemá ani mód S1, a ani S2, takže ho s Godoxom neodpáliš .
 
gytheio
2023-09-28 12:47:56+02
príspevok od: Krtko fotografom
Pozeral som teraz videa na youtube. Bohužiaľ, tento blesk nemá ani mód S1, a ani S2, takže ho s Godoxom neodpáliš .
Nema opticky senzor.
 
Krtko fotografom
2023-09-28 12:48:18+02
príspevok od: Krtko fotografom
Nemôžem nájsť na neho manuál, ale dočítal som sa, že ma aj infra, aj rádiový prenos. Čiže by to malo fungovať. Má, alebo môžeš ho prepnúť do módu S1? Mód S1 znamená, že odpaľuje cez infra hneď na prvý záblesk, a mód S2 znamená, že reaguje na predzáblesky.
Godox je jasná vec, že sa dá odpaľovať. Mám ten Godox, takže ho poznám veľmi dobre .

Alebo skús ešte pozrieť toto nastavenie.
Hmmm, obrázok mi nezobralo, ale nevadí, už som zistil, že nemá ani S1, a ani S2.
 
Ajvii
2023-09-28 13:31:07+02
Aha, dakujem. Ako by som vedela tieto dva odpalit zaroven?

Dalsia otazka, potrebovala by som to na biznis fotenie, externy Canon Speedlite jemne do pozadia. Otazka, ci ten eexterny vydrzi cca 8h fotenie?
 
Krtko fotografom
2023-09-28 13:40:43+02
príspevok od: Ajvii
Aha, dakujem. Ako by som vedela tieto dva odpalit zaroven?

Dalsia otazka, potrebovala by som to na biznis fotenie, externy Canon Speedlite jemne do pozadia. Otazka, ci ten eexterny vydrzi cca 8h fotenie?
Ako som už písal, ja Canon nemám, ale čo som pozeral videa, tak sa dá ovládať aj infra, aj radiovo z tela (ale asi tiež záleží od tela), čiže Godox by to potom tiež odpálilo bez problémov. Alebo ďalšia možnosť odpaľovače, a máš istotu, že ti to odpáli .A blesk vydrží, skôr je to otázka baterií . Pripravíš si aspoň 3-4 sady batérií (akumulátorov), a môžeš fotiť .
 
Ajvii
2023-09-28 14:26:16+02
Pozriem sa lepsie na tu moznost. Dakujem, naozaj mi to pomohlo.
 
gytheio
2023-09-28 14:32:38+02
Volakedy som ho v Rusku kupil za 20 eur
https://kamerastore.com/products/yongnuo-yn510ex-1?variant=46751266701645¤cy=EUR&utm_medium=organic&utm_source=google&utm_content=Yongnuo+YN510EX&utm_campaign=shopping&srsltid=AfmBOorY3ji43AQVRlHw3qON_4n63WNcH-OSYoWO69EYnH7SoTB2VCSNrDc
teraz stoji 50 ale oplati sa. Pouzival som ho iba na nasvietenie pozadia v studiu a nestalo sa nikdy, ze by nezapracoval alebo zamrzol, ked zableskne hlavny blesk automaticky sa odpali aj tento, netreba ziadne radiove alebo kablove spojenie.
Baterky mozno 8 hodin vydrzia lebo neprijma ani nevysiela ziadny signal, ale je na trhu zdroj ktory z 220V napaja blesk, netreba ziadne baterie, lenze ten zdroj stoji okolo 270 eur.
 
gytheio
2023-09-28 14:38:04+02
príspevok od: Krtko fotografom
Ako som už písal, ja Canon nemám, ale čo som pozeral videa, tak sa dá ovládať aj infra, aj radiovo z tela (ale asi tiež záleží od tela), čiže Godox by to potom tiež odpálilo bez problémov. Alebo ďalšia možnosť odpaľovače, a máš istotu, že ti to odpáli .A blesk vydrží, skôr je to otázka baterií . Pripravíš si aspoň 3-4 sady batérií (akumulátorov), a môžeš fotiť .
Z tela sa ten blesk neda ovladat, taky ktory sa da ovladat z tela bezzrkadlovky stoji okolo 1100 eur a aj to nie som si isty ci moze telo fotoaparatu odpalovat tento blesk. Ked potrebuje s tym bleskom nasvietit pozadie tak infra nebude fungovat lebo to potrebuje aby nebola ziadna prekazka medzi vysielacom a prijmacom. Tu je najvhodnejsi iba ten YN510EX
 
Krtko fotografom
2023-09-28 14:49:37+02
príspevok od: gytheio
Z tela sa ten blesk neda ovladat, taky ktory sa da ovladat z tela bezzrkadlovky stoji okolo 1100 eur a aj to nie som si isty ci moze telo fotoaparatu odpalovat tento blesk. Ked potrebuje s tym bleskom nasvietit pozadie tak infra nebude fungovat lebo to potrebuje aby nebola ziadna prekazka medzi vysielacom a prijmacom. Tu je najvhodnejsi iba ten YN510EX
Dá sa ovládať z tela, ale neviem, či každé Canon telo má možnosť ovládania.
https://www.youtube.com/watch?v=sbGp1ouI8TY
Ja mám tiež Yongnuo blesky a som s nimi veľmi spokojný. Fotil som jednu triedu, ešte pred rokmi, na oznamka, blesk bol použitý iba na pozadie, a jedna sada batérií vydržala bez problémov celé fotenie.
 
gytheio
2023-09-28 15:21:15+02
príspevok od: Krtko fotografom
Dá sa ovládať z tela, ale neviem, či každé Canon telo má možnosť ovládania.
https://www.youtube.com/watch?v=sbGp1ouI8TY
Ja mám tiež Yongnuo blesky a som s nimi veľmi spokojný. Fotil som jednu triedu, ešte pred rokmi, na oznamka, blesk bol použitý iba na pozadie, a jedna sada batérií vydržala bez problémov celé fotenie.
Mal som na mysli to, ze Canon nema este fotoaparat ktory by dokazal odpalit blesk bez nasadeneho vysielaca na fotaku alebo bez master blesku.
 
Ajvii
2023-09-29 09:38:41+02
Pokial sa nemylim, opticke odpalovanie Canon Speedlite 600ex-rt ma. Odpalil mi ho vstavany blesk na starsom tele canonu 70D. Netusim, ci mi ho teoreticky mohol odpalit aj z tela.. Avsak Godox mi ho neodpaluje. Skusala som to este raz nanovo. Neviem vobec kde robim chybu.
Fotky asi nezobrazuje na fore tak to skusim opisat:
Canon Speedlite 600rex-rt: sla som podla tohto navodu: https://youtu.be/Z76EqAvYD9E?si=g2t_Uk_TTb6qBPK1 (okolo 2:15 cca je vysledok)

Godox DP600iii mam nastavene S1, ostatne asi je nepodstatne (?)

Dakujem vopred
 
gytheio
2023-09-29 10:09:37+02
príspevok od: Ajvii
Pokial sa nemylim, opticke odpalovanie Canon Speedlite 600ex-rt ma. Odpalil mi ho vstavany blesk na starsom tele canonu 70D. Netusim, ci mi ho teoreticky mohol odpalit aj z tela.. Avsak Godox mi ho neodpaluje. Skusala som to este raz nanovo. Neviem vobec kde robim chybu.
Fotky asi nezobrazuje na fore tak to skusim opisat:
Canon Speedlite 600rex-rt: sla som podla tohto navodu: https://youtu.be/Z76EqAvYD9E?si=g2t_Uk_TTb6qBPK1 (okolo 2:15 cca je vysledok)

Godox DP600iii mam nastavene S1, ostatne asi je nepodstatne (?)

Dakujem vopred
S1 nie je opticke odpalovanie, opticke odpalovanie je S2.. ak si to dobre pamatam mozno sa mylim ale S1 a S2 maju spolocne iba to, ze je to v preklade funkcia otroka, cakaju na signal na zaklade ktoreho odpalia zablesk ale obe tieto funkcie pracuju na inom principe. S1 je radiove spojenie a S2 je spojenie cez opticky senzor. S1 moze fungovat iba medzi rovnakymi znackami, preto godox s canonom nespolupracuje ale opacne moze spolu pracovat ked je godox vyrobeny pre canon.
S2 funguje uplne na kazdej znacke lebo neprijma ziadny signal, reaguje iba na svetelny zablesk, lenze blesk musi mat opticky senzor a to je funkcia S2.
 
gytheio
2023-09-29 10:52:46+02
príspevok od: Ajvii
Pokial sa nemylim, opticke odpalovanie Canon Speedlite 600ex-rt ma. Odpalil mi ho vstavany blesk na starsom tele canonu 70D. Netusim, ci mi ho teoreticky mohol odpalit aj z tela.. Avsak Godox mi ho neodpaluje. Skusala som to este raz nanovo. Neviem vobec kde robim chybu.
Fotky asi nezobrazuje na fore tak to skusim opisat:
Canon Speedlite 600rex-rt: sla som podla tohto navodu: https://youtu.be/Z76EqAvYD9E?si=g2t_Uk_TTb6qBPK1 (okolo 2:15 cca je vysledok)

Godox DP600iii mam nastavene S1, ostatne asi je nepodstatne (?)

Dakujem vopred
Tak pardon, opticke odpalovanie je infra odpalovanie, nasiel som manual od CANON SPEEDLITE 600 EX-RT
http://www.traumflieger.de/desktop/blitzreport/speedlite_600EX_RT/index.php
pri infra funkcii nesmie byt medzi bleskami ziadna prekazka alebo blesk umiestneny v softboxe nepracuje spolahlivo.. infra funkcia pouziva specialne zakodovane zablesky ktore nerusene funguju iba ked nenarazaju na prekazky.
 
Krtko fotografom
2023-09-29 12:38:29+02
príspevok od: Ajvii
Pokial sa nemylim, opticke odpalovanie Canon Speedlite 600ex-rt ma. Odpalil mi ho vstavany blesk na starsom tele canonu 70D. Netusim, ci mi ho teoreticky mohol odpalit aj z tela.. Avsak Godox mi ho neodpaluje. Skusala som to este raz nanovo. Neviem vobec kde robim chybu.
Fotky asi nezobrazuje na fore tak to skusim opisat:
Canon Speedlite 600rex-rt: sla som podla tohto navodu: https://youtu.be/Z76EqAvYD9E?si=g2t_Uk_TTb6qBPK1 (okolo 2:15 cca je vysledok)

Godox DP600iii mam nastavene S1, ostatne asi je nepodstatne (?)

Dakujem vopred
Nikde nerobíš chybu. Neviem, aký máš teraz Canon foťak, ale na odpálenie toho externého 600-vky, musíš vysunúť aj ten malý, vstavaný blesk, on slúži na optické odpaľovanie. Ak ti ho odpáli, potom ti musí odpaľovať aj ten Godox v móde S1. Ak som ti už písal, mód S1 na všetkých bleskoch, bez ohľadu na značku, odpaľuje na prvý (a jediný) záblesk. Mód S2, tiež na všetkých bleskoch bez ohľadu na značku, reaguje na predzáblesky, a odpáli až na posledný záblesk. Na niektorých bleskoch treba najprv urobiť testovací predblesk, aby S2 si spočítal a pamätal tie predblesky.
Na Godox-e, ak nastavíš S1, tak ti bude vždy odpaľovať iba jeden "hlavný" záblesk. (Viem, čo ti píšem, mám s tým roky praxe). Akurát, že ja mám Nikon, a aj Fuji, tak preto sa do Canonov foťakov nevyznám.
 
Krtko fotografom
2023-09-29 12:52:01+02
príspevok od: Ajvii
Pokial sa nemylim, opticke odpalovanie Canon Speedlite 600ex-rt ma. Odpalil mi ho vstavany blesk na starsom tele canonu 70D. Netusim, ci mi ho teoreticky mohol odpalit aj z tela.. Avsak Godox mi ho neodpaluje. Skusala som to este raz nanovo. Neviem vobec kde robim chybu.
Fotky asi nezobrazuje na fore tak to skusim opisat:
Canon Speedlite 600rex-rt: sla som podla tohto navodu: https://youtu.be/Z76EqAvYD9E?si=g2t_Uk_TTb6qBPK1 (okolo 2:15 cca je vysledok)

Godox DP600iii mam nastavene S1, ostatne asi je nepodstatne (?)

Dakujem vopred
Pozeral som teraz znovu videa na YT. Ak nemáš na súčasnom fotoaparáte vstavaný blesk, tak tu 600-vku na diaľku neodpáliš. Ako riadiaca jednotka sa používa "hlavný" blesk zasunutý v sánkach fotoaparátu, a s týmto potom ovládaš ostatné externé blesky. Čiže, ak nemáš maličký, vstavaný blesk, ktorý sa dá použiť ako riadiaci, a ani ďalší Canon blesk ktorý by si zasunula do sánok na fotoaparáte, tak jediným riešením je odpaľovač. Tie lacné sa dajú kúpiť už za 20€ na Aliexpresse, a aj na eBay-i.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()