Hore
Fórum » Blesky
 

Odpalovanie externého blesku

Bafi
2011-02-10 20:39:29+01
Vedel by mi niekto poradiť ako sa dá nastaviť Canon 7D a externý blesk Sigma EF-500 DG Super tak aby som ho odpálila na diaľku? Malo by to ísť už sa s tým trápim dlhšie a prestáva ma to baviť.
 
tomis.ales
2011-02-10 20:48:32+01
Nespominala si ci si citala manual k obom pristrojom. Ak necitala, tak precitaj. A ani si nespomenula, ci ako to chces odpalit. Su minimalne tri sposoby.
 
Bafi
2011-02-10 21:00:02+01
Jasné, že som čítala manuály.
 
micuro
2011-02-10 21:05:36+01
viem ze 7dcko ma odpalovanie externych bleskov zabudovane uz v tele,ale nie je to nahodou len pre speedlite blesky? podla mna nema kompatibilitu s inymi znackami.A pokial ide o ine sposoby,tak bude cez kabel alebo klasickym odpalovacom (prijmac-vysielac) bud tym lacnejsim za par desiatok eur,alebo drahsim s podporou ttl.
 
PeCh
2011-02-10 21:07:48+01
7D môže odpáliť iba Canon blesky. Pokiaľ chceš odpaľovať Sigmu, budeš si musieť kúpiť externý flash trigger. Hádam sa nemýlim, blesky od Sigmy nepoznám.
 
Bafi
2011-02-10 21:12:38+01
OK aký je rozdiel medzi tým mojím a speedlite bleskom? Alebo čo sú to speedlite blesky.
 
micuro
2011-02-10 21:14:51+01
speedlite su blesky od canonu,napr 270ex,430ex,580ex...atd
 
Bafi
2011-02-10 21:22:20+01
Cha už mi to ide. Pritom doteraz som to robila tak isto. Myslela som že to nepôjde a preto som mala blesk otočený na tvár. Išlo to a teraz nevidím, ale teším saaaaa.
 
Sher!ock
2011-03-02 23:06:47+01
Dobrý deň,

nechcem zakladať zbytočne nové vlákno, tak to píšem sem.

Totižto - ide o môj Olympus e600.

Dočítal som sa (na internete, manuál je momentálne 400km odo mňa :/ ) že by mal mať:

• Vstavaný blesk (GN12) s možnosťou diaľkového ovládania a odpalovania externých bleskov

• Bezdrôtové ovládanie až 3 skupín bleskov

Teda by mal mať bezdrôtové odpaľovanie blesku, avšak, po prečítani rozdielov medzi e600 a e620 som sa zase dočítal, že e620 má naviac oproti e600 ďialkové ovládanie IR. Ide teda o ďialkové ovládanie bleskov prosttredníctvom IR, alebo o ovládanie niečoho úplne iného ?

A hlavne by ma zaujímalo, prosím pekne, či s ním odpálim ďialkovo toto:

shop.ephoto.sk/fomei-basic-hobby-flash45.html

Vopred véééľmi pekne ďakujem za informácie.

 
Paulie
2011-03-03 00:32:39+01
príspevok od: Sher!ock
Dobrý deň,

nechcem zakladať zbytočne nové vlákno, tak to píšem sem.

Totižto - ide o môj Olympus e600.

Dočítal som sa (na internete, manuál je momentálne 400km odo mňa :/ ) že by mal mať:

• Vstavaný blesk (GN12) s možnosťou diaľkového ovládania a odpalovania externých bleskov

• Bezdrôtové ovládanie až 3 skupín bleskov

Teda by mal mať bezdrôtové odpaľovanie blesku, avšak, po prečítani rozdielov medzi e600 a e620 som sa zase dočítal, že e620 má naviac oproti e600 ďialkové ovládanie IR. Ide teda o ďialkové ovládanie bleskov prosttredníctvom IR, alebo o ovládanie niečoho úplne iného ?

A hlavne by ma zaujímalo, prosím pekne, či s ním odpálim ďialkovo toto:

shop.ephoto.sk/fomei-basic-hobby-flash45.html

Vopred véééľmi pekne ďakujem za informácie.

IR ovládač je na ovládanie foťáku, resp. ako dialková bezdrôtová spúšť.
Dialkové odpalovanie bleskov pomocou vstavaného blesku funguje so systémovými bleskami od Olyho a od Metz aj s TTL. Tie fomei ním zrejme neodpáliš, teda aspoň nie týmto spôsobom.
 
Mayco
2011-03-03 00:50:20+01
príspevok od: PeCh
7D môže odpáliť iba Canon blesky. Pokiaľ chceš odpaľovať Sigmu, budeš si musieť kúpiť externý flash trigger. Hádam sa nemýlim, blesky od Sigmy nepoznám.
7D odpaluje bez problemov aj externe Metz 58AF blesky (vyskusane, mam taku kombinaciu, pouzivam to takto bez problemov)
M.
 
Sher!ock
2011-03-03 12:38:23+01
príspevok od: Paulie
IR ovládač je na ovládanie foťáku, resp. ako dialková bezdrôtová spúšť.
Dialkové odpalovanie bleskov pomocou vstavaného blesku funguje so systémovými bleskami od Olyho a od Metz aj s TTL. Tie fomei ním zrejme neodpáliš, teda aspoň nie týmto spôsobom.
Zla správa, ale lepšie vedieť ako nevedieť. Ešte raz, vrelá vďaka
 
transporti686
2013-10-20 13:42:02+02
Ahojte, môžem použiť na odpálenie externého blesku TTL kábel canon k blesku, aj keď fotoaparát nie je canon? Čiže kábel bude nasadaný na iný fotáťk, TTL fungovať nebude, ale v manuál režime by ten blesk snáď mal behať?
 
smoulinka 979
2014-02-09 14:51:09+01
Ahojte,moze mi niekto poradit ako odpalit Canon EX580II mimo tela fotaku ak chcem napr. ako hlavny zdroj pouzit zableskove svetlo???
 
upir13
- moderator
2014-02-09 19:47:53+01
príspevok od: smoulinka 979
Ahojte,moze mi niekto poradit ako odpalit Canon EX580II mimo tela fotaku ak chcem napr. ako hlavny zdroj pouzit zableskove svetlo???
Na vecsine studiovych svetiel mas moznost zapnut fotobunku a ta ked zaregistruje zablesk, tak sa odpali tiez. Pozor, na to, ze cez den na slnku to nemusi spravne fungovat (resp urcite nebude).

Pokial chces pouzivat speedlite ako zableskove svetlo, tak pokial nemas na fotaku dialkove ovladanie vstavanym bleskom, tak potom potrebujes dialkove odpalovace mas na vyber od 5eurovych noname az po niekolko sto eurove PocketWizard
 
smoulinka 979
2014-02-09 20:27:47+01
príspevok od: upir13
Na vecsine studiovych svetiel mas moznost zapnut fotobunku a ta ked zaregistruje zablesk, tak sa odpali tiez. Pozor, na to, ze cez den na slnku to nemusi spravne fungovat (resp urcite nebude).

Pokial chces pouzivat speedlite ako zableskove svetlo, tak pokial nemas na fotaku dialkove ovladanie vstavanym bleskom, tak potom potrebujes dialkove odpalovace mas na vyber od 5eurovych noname az po niekolko sto eurove PocketWizard
No prave nemam na fotaku zabud.blesk takze asi radiovym odp. len mi nie je jasne ak si kupim uz odpalovac a prijmac s TTL vysielac dam na fotak prijmac na blesk ...ako mi potom odpali zableskove???

dakujem za pomoc
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-02-09 21:50:39+01
príspevok od: smoulinka 979
No prave nemam na fotaku zabud.blesk takze asi radiovym odp. len mi nie je jasne ak si kupim uz odpalovac a prijmac s TTL vysielac dam na fotak prijmac na blesk ...ako mi potom odpali zableskove???

dakujem za pomoc
Radiovy odpalovac kupis aj pre zableskove. Vacsina odpalovcov ma moznos pripojit PC kabel (nema nic spolocne s pocitacmi". Na zebleskovych svetlach byva standardne jasck, takze len dokupis vhodny kablik.
 
smoulinka 979
2014-02-10 09:32:18+01
príspevok od: Karol Srnec
Radiovy odpalovac kupis aj pre zableskove. Vacsina odpalovcov ma moznos pripojit PC kabel (nema nic spolocne s pocitacmi". Na zebleskovych svetlach byva standardne jasck, takze len dokupis vhodny kablik.
http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/4985/product/pixel-king-e-ttl-ii-radiovy-odpalovac-pre-canon-se.xhtml
Karol bude stacit taketo nieco ??? Stale mi nie je jasne ci to je nejake univerzalne aj na systemak aj na zablesk.Jeden prijmac dam na systemak a na zableskove staci ten maly kablik???

Dakujem za Vas cas...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-02-10 09:43:45+01
príspevok od: smoulinka 979
http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/4985/product/pixel-king-e-ttl-ii-radiovy-odpalovac-pre-canon-se.xhtml
Karol bude stacit taketo nieco ??? Stale mi nie je jasne ci to je nejake univerzalne aj na systemak aj na zablesk.Jeden prijmac dam na systemak a na zableskove staci ten maly kablik???

Dakujem za Vas cas...
PixelKing je jedna z najpopularnejsich znaciek. Toto su dobre vybavene odpalovace s TTL prenosom. Ten vyuzijes pri praci so systemovym bleskom. AK ale budes kombinovat systemovy s atelierovym, je TTL funkcia zbytocna a budu postacovat aj lacnejsie odpalovace, napr. Odin.
Vacsinou sa pracuje tak, ze na fotaku je odpalovac a na kazdom blesku jeden prijimac.
 
smoulinka 979
2014-02-10 10:08:49+01
príspevok od: Karol Srnec
PixelKing je jedna z najpopularnejsich znaciek. Toto su dobre vybavene odpalovace s TTL prenosom. Ten vyuzijes pri praci so systemovym bleskom. AK ale budes kombinovat systemovy s atelierovym, je TTL funkcia zbytocna a budu postacovat aj lacnejsie odpalovace, napr. Odin.
Vacsinou sa pracuje tak, ze na fotaku je odpalovac a na kazdom blesku jeden prijimac.
dakujem za radu... uz mi je to jasne...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()