Hore

Titul QEP pre troch slovákov

Traja poprední slovenskí fotografovia (a členovia Asociácie profesionálnych fotografov SR) Ivan Čaniga, Martin Vrabko a Filip Kulisev, získali uplynulý víkend v Londýne európsky certifikát a titul QEP (Qualified European Professional Photographer).

Ocenenie im udelila Federácia európskych profesionálnych fotografov (FEP), ktorá združuje 22 štátov, vrátane 17 členov Európskej únie. Držiteľom ocenenia, ktoré vychádza z tradičného britského systému certifikácie profesionálnych fotografov, je 232 fotografov z 20 európskych krajín, Austrálie a Nového Zélandu.

Nevšedný úspech Slovenska podčiarkuje fakt, že kým doteraz jediným Slovákov s ocenením QEP bol žilinský fotograf Vlado Bača, teraz získali traja fotografovia 5 certifikátov a titulov QEP. Dve ocenenia získal Ivan Čaniga a Martin Vrabko, jeden Filip Kulisev.

Ivan Čaniga, Filip Kulisev a Martin Vrabko v Londýne.

Ivan Čaniga

"Certifikát QEP sa udeľuje v rôznych kategóriách ako je svadba, reportáž, architektúra, reklama a ďalšie. Som rád, že som uspel nielen s portrétom, ale aj s výtvarnou fotografiou,", povedal Ivan Čaniga.

Martin Vrabko

V kategóriách portrét a reklama uspel Martin Vrabko. "Nebolo to jednoduché, pretože medzinárodná porota hodnotila v každej kategórií 12 fotografií. Hodnotenie je vždy anonymné a musí spĺňať prísne profesionálne kritériá", dodal Martin Vrabko.

Filip Kulisev

Ocenenie v kategórií príroda získal Filip Kulisev, ktorý v tomto úspechu vidí príklad pre ďalších slovenských fotografov. "Za pozitívne považujem, že to je nielen náš osobný úspech, ale aj otvorenie dverí pre ďalších slovenských fotografov, aby sa dostali viac do povedomia minimálne na európskej úrovni.

Napokon jedným z cieľov Asociácie profesionálnych fotografov SR je prezentovať a podporiť slovenských fotografov v zahraničí", uzavrel Filip Kulisev, ktorý je zároveň viceprezidentom spomínananej asociácie.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
2008-05-22 18:04:42
mna uplne dostala ta vytvarna fotografia..asi preto ze toto nikdy nevyrobim ani ked na hlave budem skakat a odrazat sa usami :)))
 
2008-05-22 18:05:02
samozrejme chlapcom gratulacka :)
 
pe3k
2008-05-22 21:19:33
gratulujem! a slovensku vie zas viac ludi :) BTW: keby sa dali tieto fotky aj trocha vacsie bolo by fajn!
 
demo
2008-05-23 11:12:45
parada, velmi sa tesim, ked nie hokej, tak aspon fotka :)
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia